Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-11, 06:27   #3151
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
zmobilizowalas mnie ide w sobote na trzeci zabieg dzięki

ja się na filtrach nie znam do tej pory nie wiem o co chodzi z tą fotostabilnością itd po prostu używam minimum 50tki i słońce mnie nie łapie, chociaż wklepuję tylko raz, przed wyjściem i to często pod makijaż (bynajmniej nie pod skrobię ). Nie dosmarowuję kremu co 2h (chyba, że na rękach, bo na nich nie mam makijażu ) Co prawda po dłuższym czasie na dużym słońcu mam piegi, ale poza tym jestem dalej blada.
Ja też się za bardzo nie orientuje jeśli chodzi o fotostabilność itd. Kupuje filtry apteczne, bo wiem, że są fotostabilne i tyle Dosmarowywać też nie dosmarowuje - aż tak źle nie jest, ale ogólnie mam twarz bardzo wrażliwą i czuje te promienie słońca aż za bardzo Ostatnio to nawet delikatne osuszanie ręcznikiem cery - boli więc muszę z buzią bardzo uważać Ale dziś jest już lepiej Nie łuszcze się tak jak przez kilka ostatnich dni Owocnego zabiegu

A ze skrobią eksperymentowałam kilka dni i nigdy więcej
Milka19 jest offline  
Stary 2008-04-11, 10:01   #3152
tayniaczka
Rozeznanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

baardzo duuzo jest stron o filtrach i zanim je przeczytam to slonce mnie spali doszczetnie :P a i jeszcze btw. mam zamiat kupic sobie iwostin 40+ czy 40 to nie za malo i podobno na niego mozna uzywac pudru z talkiem i mika to prawda ;>

tayniaczka jest offline  
Stary 2008-04-11, 12:49   #3153
elianka
Zakorzenienie

tayniaczko- looknj na biochemię tam jest taki wątek akuratny dla początkujacych
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
tutaj znajdziesz odpowiedz na wszystkie pytania...
wiecie kiedy ja zaczełam używać filtrów? we wrześniu 2007. Zawsze uważałam to za "nową modę" uważałam, że te kilka zmarszczek w tą czy w ta naprawdę nie robi róznicy. Dlatego też na swojej podróży poślubnej bede się opalac na czekoladke, chroniąc się tylko przed oparzeniami. Uważam , że tydzień miodowy w Turcji jest wart nawet 10 zmarszczek
ale ja nie o tym
we wrzesniu pojechaliśmy w bieszczady samochodem. Nie miałam nic z filtrem, nawet kremu na dzień spf 5 po 10 godzinach w samochodzie poparzyłam sie przez szybę. Słonko na mnie świeciło a ja byłam coraz bardziej czerwona i piekąca.... Moi znajomi mówią, że nigdy nie widzieli, żeby ktoś si opalił przez szybę dobijałam sie potem do nocnej apteki, żeby kupic alantan na te oparzenia i Avene 50+ na resztę wyjazdu .... i tak już zostało
tez w ciągu dnia nie dosmarowuje, czasem zapominam... uzywam skrobii bo tylko ona daje mi mat na cały dzień, po wszystkim innym sie świecę
Stary 2008-04-11, 14:49   #3154
Chadzidza
Raczkowanie

Cytat:

coraz bardziej mam ochotę kupić sobie delikatną parasolkę i paradować z nią jak będzie duże słońce ale to nie w naszym 'tolerancyjnym' kraju

Cmoksiu, moja siostra tak paraduje po Wrocławiu, wszyscy sie jej przyglądają ale ona siętym nie przejmuje; ma taką śliczną czarną parasolkę stylizowaną na XIX wiek

Ja też na ogół rano twarz smaruje tylko, chyba, ze makijażu nie robię, to wtedy zmywam buzię tonikiem i przed każdym wyjściem z biura smaruję się od nowa. A ręce smaruje kilka razy w ciągu dnia.
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-04-11, 14:59   #3155
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:
Napisane przez Chadzidza Pokaż wiadomość
Cmoksiu, moja siostra tak paraduje po Wrocławiu, wszyscy sie jej przyglądają ale ona siętym nie przejmuje; ma taką śliczną czarną parasolkę stylizowaną na XIX wiek

Ja też na ogół rano twarz smaruje tylko, chyba, ze makijażu nie robię, to wtedy zmywam buzię tonikiem i przed każdym wyjściem z biura smaruję się od nowa. A ręce smaruje kilka razy w ciągu dnia.
Ja też muszę zacząć smarować ręce kremem z filtrem... bo są baaardddzzzoooo zniszczone,nie pod wzgledem wysuszenia ale takich małych "siateczkowych" zmarszczek a praktycznie wszystkie prace "domowe" wykonuję w rękawiczkach gumowych,więc raczej ręce nie są zniszczone od detergentów.

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline  
Stary 2008-04-11, 15:08   #3156
Chadzidza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Ja też muszę zacząć smarować ręce kremem z filtrem... bo są baaardddzzzoooo zniszczone,nie pod wzgledem wysuszenia ale takich małych "siateczkowych" zmarszczek a praktycznie wszystkie prace "domowe" wykonuję w rękawiczkach gumowych,więc raczej ręce nie są zniszczone od detergentów.
Ja nie zawsze zakłądam rękawiczki do zmywania czy prac domowych, ale obsesyjnie smaruję kremem mocno nawilżającym i natłuszczającym i ręce wyglądają ok, denerwuje mnie tylko to, ze przez to, ze mam taką jasnaskórę, jak jest zimno, to mam czerwone dłonie:-(
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-04-11, 15:24   #3157
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Chadzidza Pokaż wiadomość
Ja nie zawsze zakłądam rękawiczki do zmywania czy prac domowych, ale obsesyjnie smaruję kremem mocno nawilżającym i natłuszczającym i ręce wyglądają ok, denerwuje mnie tylko to, ze przez to, ze mam taką jasnaskórę, jak jest zimno, to mam czerwone dłonie:-(
U mnie czerwoe łapki gdy jest zimno to normalka

Pagan Poetry

meri99 jest offline  
Stary 2008-04-11, 15:35   #3158
Chadzidza
Raczkowanie

Cytat:
U mnie czerwoe łapki gdy jest zimno to normalka
Ja w ogóle mam problemy z zaczerwienieniami, mam skłonność do rumieńców, wyglądam wtedy jak burak, a odkąd się nie opalam jest to dużo bardziej widoczne; a ze względu na to, ze podkłady są dla mnie zbyt ciemne, rzadko się maluję i później przeżywam chwile grozy, jak zaglądam do lustra, a buźka jak burak...
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-04-11, 15:43   #3159
elianka
Zakorzenienie

ja też mam kłopoty z czerwonymi łapkami... buzia czerwienieje mi na nosie i policzkach, jak jest zimno albo gorąco to nie wyglądam zbyt pieknie.. ale naczynkową cerę odziedziczyłam po kobitkach z mojej rodziny- wszystkie tak mamy
Stary 2008-04-11, 19:16   #3160
meri99
Wtajemniczenie

Ja niemam naczynkowej cery,ale mam skłonności do pękających naczynek w dziwnych miejscach,np. kiedyś pekały mi naczynka tylko pod oczami a teraz pękają mi na dłoniach... i dodam jeszcze że łykam duże ilości wit.c (zapobiega pękaniu)

Pagan Poetry

Edytowane przez meri99
Czas edycji: 2008-04-11 o 19:17 Powód: Dopisek
meri99 jest offline  
Stary 2008-04-11, 19:47   #3161
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

zaczęłam już poszukiwania kremu z wysokim filtrem, na esentii niedługo wygasną mi punkty promocyjne, więc chyba zrobię zakupy, tym bardziej, że znalazłam krem spf 80! ale nigdzie nie ma ani zdjęcia ani nic :/
Stary 2008-04-11, 22:05   #3162
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
zaczęłam już poszukiwania kremu z wysokim filtrem, na esentii niedługo wygasną mi punkty promocyjne, więc chyba zrobię zakupy, tym bardziej, że znalazłam krem spf 80! ale nigdzie nie ma ani zdjęcia ani nic :/
Faktory zostały ujednolicone i te wyższe (które kiedyś były np. spf 100 ) teraz są 50+, więc nie ma z czego się cieszyć - raczej jakaś "dzika" firma

Dziewczyny won na biochemię z filtrami!

agnieska jest offline  
Stary 2008-04-12, 01:06   #3163
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Faktory zostały ujednolicone i te wyższe (które kiedyś były np. spf 100 ) teraz są 50+, więc nie ma z czego się cieszyć - raczej jakaś "dzika" firma

Dziewczyny won na biochemię z filtrami!
nic nie rozumiem, ale to szczegół
Stary 2008-04-12, 01:32   #3164
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
nic nie rozumiem, ale to szczegół
Jako że różnice procentowe w ochronie przed UVB były minimalne, to stwierdzili że nie wolno klienta robić w bambuko i faktory mają się zatrzymywać na oznaczeniu 50. W sumie i tak osoby zaznajomione z filtrami najbardziej interesuje wskaźnik PPD/IPD.

Mimo wszystko apeluję o dokształcanie się na biochemii, LU i femi

edit: i nie mam pojęcia dlaczego polscy producenci się do tego nie stosują vide: Eris (np. SPF 69), Soraya (SPF 60)

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2008-04-12 o 01:56
agnieska jest offline  
Stary 2008-04-12, 09:04   #3165
Chadzidza
Raczkowanie

Agniesko, mnie też to zastanawia, dlaczego nasi producenci sie do tego nie stosują, w ten sposób na dobrą sprawę wprowadzają klientów w błąd, bo ktoś może pomyśleć, że takie 69 lepiej chroni od 50+, a to przecież już kwestia dyskusyjna jest....
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-04-12, 12:41   #3166
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
edit: i nie mam pojęcia dlaczego polscy producenci się do tego nie stosują vide: Eris (np. SPF 69), Soraya (SPF 60)

prawdopodobnie sa to stare zapasy magazynowe, jeszcze sprzed wprowadzenia SPF 50+

Contax jest offline  
Stary 2008-04-12, 12:48   #3167
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:

coraz bardziej mam ochotę kupić sobie delikatną parasolkę i paradować z nią jak będzie duże słońce ale to nie w naszym 'tolerancyjnym' kraju
Ja tak samo.
Ale juz widze te miny

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2008-04-12, 13:27   #3168
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
prawdopodobnie sa to stare zapasy magazynowe, jeszcze sprzed wprowadzenia SPF 50+
Raczej nie, nawet na stronie internetowej Eris (a oni przecież często aktualizują) są te stare oznaczenia http://www.lirene.pl/lirene_sloneczna/ z serii family SPF 61, z serii kids 69, to mleczko kids już chyba drugi rok widuję w drogeriach . W sumie wczoraj wyszperałam taki link na LU http://www.biotechnologia.com.pl/kos...ia/38/7/64/505 i np

Cytat:
Dokument będzie miał status zalecenia. Zgodnie ze strukturą aktów prawnych UE zalecenie jest aktem prawa wtórnego o charakterze niewiążącym. Oznacza to, że zalecenie nie jest obligatoryjne dla podmiotów, do których jest adresowane (najczęściej są to państwa członkowskie UE). Zalecenie sugeruje podjęcie pewnych działań, jednak realizacja zależy od uznania adresatów. Państwo członkowskie może (ale nie musi) wydać na podstawie zalecenia odpowiednie regulacje na poziomie krajowym. Trudno więc obecnie przewidzieć, czy producenci w poszczególnych krajach członkowskich UE będą mieli obowiązek dostosować się do wymagań nowego zalecenia, lub czy wszyscy dostosują się do nich dobrowolnie, aby hasło „harmonizacja” znalazło odzwierciedlenie w rynku produktów ochrony przeciwsłonecznej.
To by tłumaczyło niesubordynację

Cytat:
• dla ochrony przed promieniowaniem UVB współczynnik ochrony przeciwsłonecznej wynosi 6
Oznacza to, że produkty o SPF 2 oraz 4 nie będą mogły być prezentowane jako produkty ochrony przeciwsłonecznej. Wydaje się to rozsądne, ponieważ produkty te nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem. Produkt o SPF 2 zatrzymuje około 50% promieniowania UVB. Z drugiej strony jednak istnieje obawa, że osoby o ciemnej karnacji, chcąc dodatkowo zyskać widoczną opaleniznę, w ogóle zaniechają stosowania produktów ochronnych, w obawie przed zbyt silną, nie dającą widocznych efektów przebywania na słońcu, ochroną.
Tutaj się Eris wywiązuje, opisuje je jako "przyspieszające proces opalania"

Cytat:
Zróżnicowanie umieszczanych na opakowaniu wartości stopnia ochrony w obrębie każdej kategorii słownej ma zostać ograniczone, aby ułatwić porównanie różnych produktów. I tak na przykład w kategorii ochrony „niskiej” przewidziane są tylko dwa stopnie ochrony: SPF 6 (dla produktów o rzeczywistym oznaczonym SPF od 6 do 9) oraz SPF 10 (dla produktów o rzeczywistym oznaczonym SPF od 10 do 14).
Eris: 5, 8, 12...

agnieska jest offline  
Stary 2008-04-12, 16:27   #3169
aur_0_ra
Raczkowanie

ja tez bym chciala taką letnia parasolke ale ciezko dostac i drogie! Chodzilabym

aur_0_ra jest offline  
Stary 2008-04-12, 17:07   #3170
Ines-ka
Zakorzenienie

Jeśli znalazłybyście jakieś ciekawe parasolki to pisać tutaj. Sama zaraz pobuszuję.

Poszłam do fryzjerki, chciałam wrócić do naturalnego koloru. 2 panie stwierdziły, że w palecie testerowników odcienie naturalne są brzydkie i coś mi tam zmieszały, bo nie chciałam żeby wyszło rudo ani za ciemno.
I tym oto sposobem zostałam po raz kolejny, 'ciepłą' Królewną Śnieżką.
Dziwne, że włosy mi jeszcze nie wypadły. Już na pewno nigdy nie pójdę do tego salonu, ani nie pofarbuję włosów. Rok temu z malowania odrostów (złote pasemka) wyszłam jako blond świnka.

I teraz będę musiała poszukać czegoś na poliki pasującego do koloru włosów. Każdy powód, żeby kupić nowy kosmetyk jest dobry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a2 001.jpg (28,8 KB, 131 załadowań)
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-04-12, 17:08   #3171
loss_lauri
Zakorzenienie

jakoś udało mi się porozmawiać z mamą na temat ochrony skóry przed promieniowaniem UV a to dzięki temu, że diagnozowano w aptece skórę takim specjalnym aparatem i oceniano wg tego jej stan i faktyczny wiek. i co? i okazało się że mama zniszczyła sobie skórę opalaniem... ponadto - została uświadomiona, że jej skóra jest 'starsza' niż ona sama, a nie jestem jakąś wariatką, skoro codziennie się filtruję. wygląda na to, że coś zaczęło do niej docierać, więc spróbowałam z nią spokojnie porozmawiać. i - ku mojemu zdziwieniu - nie wybuchła kłótnia, a to już dobry znak. postanowiłam więc prowadzić akcję edukacyjną.
PS:mam teraz rude włosy, co sprawiło, że moja blada skóra wygląda naturalniej i mniej 'razi' śmiertelników - być może to też wpłynęło na to, że moja mama powoli, ale jednak, zaczyna akceptować moje filtrowanie się
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-04-12, 19:04   #3172
elianka
Zakorzenienie

loss lauri- też pochodze z białej podlaskiej jak ty biedna zyjesz w tym mieście solariów? nie wiem, czy to bliskość wschodniej granicy czy coś sprawia że każda laska na ulicy to ciemna czekolad
Stary 2008-04-13, 10:38   #3173
loss_lauri
Zakorzenienie

ciężko jest tu przeżyć, gdy robi się cieplej i odsłania trochę skóry. ściągam tylko spojrzenia 'solaric', których tutaj jest naprawdę zatrzęsienie. trochę lepiej jest w Krakowie gdzie studiuję, ale ogólnie to wolę ubrania, które więcej zakrywają, bo boję się poparzenia a nie chcę wszędzie targać ze sobą butli z filtrem. a tak poza tym, to fajnie spotkać tu kogoś z Białej.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-04-13, 12:18   #3174
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Jeśli znalazłybyście jakieś ciekawe parasolki to pisać tutaj. Sama zaraz pobuszuję.

Poszłam do fryzjerki, chciałam wrócić do naturalnego koloru. 2 panie stwierdziły, że w palecie testerowników odcienie naturalne są brzydkie i coś mi tam zmieszały, bo nie chciałam żeby wyszło rudo ani za ciemno.
I tym oto sposobem zostałam po raz kolejny, 'ciepłą' Królewną Śnieżką.
Dziwne, że włosy mi jeszcze nie wypadły. Już na pewno nigdy nie pójdę do tego salonu, ani nie pofarbuję włosów. Rok temu z malowania odrostów (złote pasemka) wyszłam jako blond świnka.

I teraz będę musiała poszukać czegoś na poliki pasującego do koloru włosów. Każdy powód, żeby kupić nowy kosmetyk jest dobry.
Ines,nie martw się naprawdę nie jest źle co prawda niewiem jak to będzie wyglądało jak kolor będzie się wymywał,ale ja miałam właśnie takim (bardzo podobnym)kolorem robione w tamtym roku pasemka i też fryzjerka mi dowlaliła coś takiego,no i gdy się już zaczął wypłukiwać włosy zaczęły rudzieć. :/

Pagan Poetry

meri99 jest offline  
Stary 2008-04-13, 12:43   #3175
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Ines,nie martw się naprawdę nie jest źle co prawda niewiem jak to będzie wyglądało jak kolor będzie się wymywał,ale ja miałam właśnie takim (bardzo podobnym)kolorem robione w tamtym roku pasemka i też fryzjerka mi dowlaliła coś takiego,no i gdy się już zaczął wypłukiwać włosy zaczęły rudzieć. :/
Kolor nie jest zły, ale nie o to mi chodziło. Chociaż bez makijażu wyglądam po prostu źle i nienaturalnie. W dzieciństwie byłam wykapaną blondynką, włosy mi później ściemniały do typowego popielatego blondu, a jasna oprawa oczu została.
Chciałam wreszcie wrócić do naturalnego koloru, zanim mi wszystkie wypadną od tego farbowania (już 2 razy rozjaśniałam, chyba 4/5 przyciemniałam, nie liczę henny ).
Jeśli w wakacje odrosty będą widoczne albo totalnie zrudzieję, to koniec zapuszczania i chyba rodzina mnie wydziedziczy za irokeza.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-04-13, 14:10   #3176
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Kolor nie jest zły, ale nie o to mi chodziło. Chociaż bez makijażu wyglądam po prostu źle i nienaturalnie. W dzieciństwie byłam wykapaną blondynką, włosy mi później ściemniały do typowego popielatego blondu, a jasna oprawa oczu została.
Chciałam wreszcie wrócić do naturalnego koloru, zanim mi wszystkie wypadną od tego farbowania (już 2 razy rozjaśniałam, chyba 4/5 przyciemniałam, nie liczę henny ).
Jeśli w wakacje odrosty będą widoczne albo totalnie zrudzieję, to koniec zapuszczania i chyba rodzina mnie wydziedziczy za irokeza.
Wiem,to może ja się źle sprecyzowałam. Ja miałam dokładnie tą samą historię- w dzieciństwie miałam typowe blond włosy,poźniej zaczęły ciemnieć a teraz są takie że aż szkoda gadać-mam naturalne bo postanowiłam pozbyć się pasemek z zeszłej wiosny(aby sojść do naturalnego),ale także raz rozjasniałam a raz przyciemniałam i z kazdego przyciemniania wychodziły mi rude gdy farba zaczynała się wypłukiwac.Teraz mam dylemat bo niechcę być ruda a chce przyciemnic włosy,bo rozjaśniac mi szkoda -a naprawde w moim kolorze czuje się bardzo źle...i tezmam ten problem z jasna oprawą oczu,myślałam nad przyciemnieniem brwi....

Pagan Poetry

meri99 jest offline  
Stary 2008-04-13, 19:50   #3177
tulipanna.
Zakorzenienie

Komus obiecywalam wyslanie zdjecia - przepraszam, ze tego jeszcze nie zrobilam. Niespodziewanie zaistniala mozliwosc wyniesienia sie do TZ na kilka dni i skorzystalam Niedawno wrocilam, wiec jak sie juz pozbieram znajde fotki i przesle.

Co do parasolek - gdzie moge taka dostac? Koniecznie chce!!! I tak sie na mnie gapią, wiec nie robi mi to roznicy
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-04-14, 17:39   #3178
tayniaczka
Rozeznanie

stosowalyscie moze MARY KAY mocno kryjący do skóry suchej??? ktory z nich jest najjasniejszy 100 czy ten rozowawy 104 ( co do 104 to wyglada sie po nim jak prosię ? ) chce kupic na allegro ale nei wiem czy ten czy najjasniejszy revlon pomocy ;P

tayniaczka jest offline  
Stary 2008-04-14, 17:50   #3179
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Sporo jest tutaj o MK, poszukaj

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline  
Stary 2008-04-14, 18:14   #3180
cmoksia
Zakorzenienie

ja mam MK 104.. mocno kryjący (podobno najjasniejszy, bo juz medium 104 jest ciemniejszy ). absolutnie nie wygląda się w nim jak świnka ja wyglądam w nim jak chińska niedoróbka jeszcze nie doszłam, czy jest serio żółty, czy po prostu za ciemny i za mało różowy dla mnie

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości