Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-18, 01:47   #3991
Aralka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Nie no!
Ostatnio wszyscy mi mówią, że jestem taka blada.
Co najśmieszniejsze nawet filtra żadnego nie używam.
A nic się nie opaliłam i wyglądam jak trup.
"Balsamy brązujące witajcie!"

Stary 2008-07-18, 12:01   #3992
ghana
Zakorzenienie

GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana

ale co np jak ktoś ma niebezpieczne znamiona? może i tak sobie je smarować tym octem?

z balsamami brązującymi najlepszych wspomnień nie mam użyłam go 2 razy, z tego raz zachciało mi się tego robić o 3 w nocy i zasnęłam z nim na rękach ;/ nie powiem jak później wyglądały... to był m ój drugi raz, a teraz baslam leży gdzieś w kącie półki...
ghana jest offline  
Stary 2008-07-18, 12:27   #3993
fifiorek
Wtajemniczenie

dziewczyny nie moge znaleźć wypowiedzi odnośnie kolorowej bazy Inglota
chyba że to korektor - widziałam je w sklepie ale wtedy nie zwróciłam uwagi
jak one działają i który kolor jest najlepszy dla białej ( mega białej ) cery ?
fifiorek jest offline  
Stary 2008-07-18, 12:55   #3994
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Nie no!
Ostatnio wszyscy mi mówią, że jestem taka blada.
Co najśmieszniejsze nawet filtra żadnego nie używam.
A nic się nie opaliłam i wyglądam jak trup.
"Balsamy brązujące witajcie!"

To nie ten wątek. Tutaj się nie brązujemy.

Fifiorek, biały? Może poproś na stoisku o próbkę. Jak nie dostaniesz gotowej, to zawsze można w jakieś małe opakowanie trochę z testera podebrać, przecież są od testowania.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-07-18, 13:14   #3995
loss_lauri
Zakorzenienie

czy ten biały korektor nadaje się pod oczy? czy nie jest wysuszajacy? bo też się nad nim zastanawiam....
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-07-18, 13:23   #3996
Ines-ka
Zakorzenienie

Biały pod oczy? Ostatnie na co bym sama wpadła. Nie powinno się nakładać w okolice oczu jaśniejszych korektorów niż skóra, bo efekt jest odwrotny od zamierzonego.
Korektory Inglota występują w wielu kolorach. Są śliczne, jaśniutkie beże, jest żółć itd.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-07-18, 13:25   #3997
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Bardzo dziękuję wszystkim w sprawie określenia typu

mogwaica jest offline  
Stary 2008-07-19, 19:59   #3998
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
dziewczyny nie moge znaleźć wypowiedzi odnośnie kolorowej bazy Inglota
chyba że to korektor - widziałam je w sklepie ale wtedy nie zwróciłam uwagi
jak one działają i który kolor jest najlepszy dla białej ( mega białej ) cery ?
Dziewczyny, przez rok wizażowałam w Inglocie, więc w razie jakichś pytań dotyczących kosmetyków tej firmy - walcie do mnie

Odnośnie tych kolorowych baz korekcyjnych, to z pewnością, tak jak bazy innych firm, działają one na zasadzie kontrastu: zielona na czerwone zmiany (typu naczynka), ta żółtawa na fioletowe i niebieskawe przebarwienia (ponoć też na brązowe), fioletowa maskuje wszelakie zażółcenia, a dwa rodzaje białych (bardziej beżowa i bardziej błękitna) najbardziej mogą się nadać do rozjaśniania.

Małe (10ml) korektory w tubeczkach działają podobnie, ale z moich doświadczeń wiem, że większości pod oczy one nie odpowiadają, gdyż są do tego stanowczo zbyt gęste i ciężkie, ale nie zaprzeczę, że widziałam diabelskie praktyki nakładania tych korektorów własnie na cienie, zależy co się komu podoba

Inglot ma w ofercie specjalne, rozświetlające korektory pod oczy, w formie 'pisaka' zakończonego pędzelkiem. Z tym, że te z kolei dość słabo kryją (chociaż wprawna ręka umie je należycie wykorzystać). Można znaleźć wśród nich jasne odcienie, ale nie wiem czy dla większości z Was byłyby wystarczająco jasne...

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2008-07-19, 21:32   #3999
musicman
Zadomowienie

Czy ktoś już próbował mineralnego podkładu Revlonu? Nadaje się dla jasnej cery?? Zastanawiam się czy jest jakiś fajny jasny beżowy kolorek. Może ktoś już wie?
musicman jest offline  
Stary 2008-07-20, 10:54   #4000
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Czy ktoś już próbował mineralnego podkładu Revlonu? Nadaje się dla jasnej cery?? Zastanawiam się czy jest jakiś fajny jasny beżowy kolorek. Może ktoś już wie?
Ja mam ale revlona sypańca tego mineralnego.Mam najjaśniejszy kolorek.Niestety mnie zapchało ale to dlatego ze moja cera bardzo podatna na zapychanie wiec znowu niestety będe musiała sie go pozbyć

mogwaica jest offline  
Stary 2008-07-20, 11:58   #4001
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość

Małe (10ml) korektory w tubeczkach działają podobnie, ale z moich doświadczeń wiem, że większości pod oczy one nie odpowiadają, gdyż są do tego stanowczo zbyt gęste i ciężkie, ale nie zaprzeczę, że widziałam diabelskie praktyki nakładania tych korektorów własnie na cienie, zależy co się komu podoba
ja stanowczo nie mam zamiaru uprawiać tego typu diabelskich praktyk - mam fioła na punkcie zmarszczek. a korektory z pędzelkiem obejrzę choć raczej nie liczę na znalezienie czegoś tak jasnego, żeby kolor pasował do mojej skóry - nawet najjaśniejszy pędzelkowy MAC jest trochę za ciemny...
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:39   #4002
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

A ja wczoraj wróciłam z warsztatów tanecznych znad morza i jestem z siebie dumna, bo się nie opaliłam Fakt, że słonecznych dni było niewiele, ale jednak
Na plażę chodziłam ze wszystkimi, leżałam na kocu po 3h, kąpałam się a oni się dziwili dlaczego ja wciąż biała, dopiero jak zobaczyli mój filtr to się przerazili, że przecież ja się w ogóle nie opalę!
Koleżanka nawet składała mi najszczersze kondolencje, że się nie opalam. Kilka razy usłyszałam od kolegów komenatrze na temat mojej bladości i mieli baaardzo zdzwiwione miny kiedy na mojej twarzy zobaczyli uśmiech po takim jakże obraźliwym komenatrzu

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline  
Stary 2008-07-20, 14:55   #4003
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ja mam ale revlona sypańca tego mineralnego.Mam najjaśniejszy kolorek.Niestety mnie zapchało ale to dlatego ze moja cera bardzo podatna na zapychanie wiec znowu niestety będe musiała sie go pozbyć
może chciałabyś się wymienić?

mój wątek wymiankowy:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245713
musicman jest offline  
Stary 2008-07-20, 18:27   #4004
wredziulek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja stanowczo nie mam zamiaru uprawiać tego typu diabelskich praktyk - mam fioła na punkcie zmarszczek. a korektory z pędzelkiem obejrzę choć raczej nie liczę na znalezienie czegoś tak jasnego, żeby kolor pasował do mojej skóry - nawet najjaśniejszy pędzelkowy MAC jest trochę za ciemny...
A ja uskuteczniam takie diabelskie praktyki, mam takie cienie, że korektor w pędzelku nie robi na nich najmniejszego wrażenia.
Stary 2008-07-20, 23:17   #4005
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

wczoraj pół godziny dręczyłam babkę w Douglasie ale sama chciała - podeszła i zapytała w czym pomóc jak stałam przy półce Shiseido i szukałam tego podkładu (znalazłam b20, ale nie ten podkład i babka nie była w stanie mi powiedzieć czy ten jest taki sam czy jasniejszy, bo ten, co znalazłam był oczywiście za ciemny ). Przeciągnęła mnie przez pół sklepu, wszystko co możliwe na mnie sprawdzała (ręce miałam upaćkane obie do łokci, TŻ mało nie padł ze śmiechu jak zobaczył moje ręce ). Niestety nic nie znalazła. Wspominała, że kiedyś YSL miał piękny niemal biały podkład, ale go wycofali. I tak nie wierzę w to 'niemal biały', bo to pojęcie względne
Na koniec, gdy już babka załamała ręce (chociaż widać było, że naprawdę chciała mi pomóc dobrać podkład), stwierdziła, że chyba tylko udawana opalenizna mi zostaje. Ale o dziwo nie miała na myśli samoopalacza czy solarium, a omiatanie przy pomocy dużego pędzla szyi i dekoltu brązerem żeby nie było widać, że podkład jest tylko PRAWIE dopasowany no nic, starała się
Stary 2008-07-21, 10:20   #4006
miss_tokio
Raczkowanie

Witam. Melduje się kolejna bladolica Proszę Was o pomoc, ponieważ odwiedziłam już wiele stron i nadal nie potrafię określić swojego typu kolorystycznego. Posiadam cechy charakterystyczne dla różnych typów i ciężko mi dokonać trafnej analizy.

1. Opalam się ciężko, tuż po opalaniu na mojej skórze są czerwone plamy, podobne do wysypki. Po jakimś czasie zaczerwienienie znika, a skóra nabiera bardzo delikatnej opalenizny w niezbyt ładnym, przykurzonym odcieniu. Nogi nie opalają mi się prawie wcale.

2. Moje oczy mają kolor raczej ciemny, szaroniebieski. Obwódki tęczówek są ciemniejsze, tuż przy źrenicy znajdują się prawie niewidoczne, żółtawe plamki. Brwi mam wyraziste, popielatoblond, rzęsy w podobnym kolorze.

3. Mam dość jasne piegi, ciężko mi określić ich kolor, ale są raczej brązowawe.

4. Moja skóra jest bardzo jasna, 'niebieskawa'. Rumienię sie na kolor raczej różowy, w chłodnym odcieniu.

5. Moje włosy mają kolor ciemny blond, z tym, że jest to ciepły, miodowy odcień. Latem mam jasne pasemka.

6. Usta mam raczej blade, w chłodnym odcieniu różu.

7. Co do kolorów moich ubrań - nie noszę jaskrawych strojów. Uwielbiam szarości, zielenie (butelkowe, trawiaste, ciemne, byle nie jaskrawe), kolor niebieski (ciemny, morski, przykurzony i inne), lubię czerń, choć podejrzewam, że nie jest to kolor dla mnie. Nie noszę raczej ubrań w ciepłych kolorach (prócz sporadycznie brązów i czerwieni). Nie lubię różowych rzeczy, choć brudny, przykurzony róż mi się podoba.

Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (85,3 KB, 75 załadowań)
Stary 2008-07-21, 11:45   #4007
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj wróciłam z warsztatów tanecznych znad morza i jestem z siebie dumna, bo się nie opaliłam Fakt, że słonecznych dni było niewiele, ale jednak
Na plażę chodziłam ze wszystkimi, leżałam na kocu po 3h, kąpałam się a oni się dziwili dlaczego ja wciąż biała, dopiero jak zobaczyli mój filtr to się przerazili, że przecież ja się w ogóle nie opalę!
Koleżanka nawet składała mi najszczersze kondolencje, że się nie opalam. Kilka razy usłyszałam od kolegów komenatrze na temat mojej bladości i mieli baaardzo zdzwiwione miny kiedy na mojej twarzy zobaczyli uśmiech po takim jakże obraźliwym komenatrzu
Czasem utwierdzam się w przekonaniu,że Polska to zaścianek.

pink69 jest offline  
Stary 2008-07-21, 15:08   #4008
Tusio
Wtajemniczenie

Cytat:
ciekawa jestem reakcji co niektorych "tolerancyjnych inaczej", gdy wroce we wrzesniu do szkoly, hahaha
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading

Edytowane przez Tusio
Czas edycji: 2008-07-21 o 16:27
Tusio jest offline  
Stary 2008-07-21, 17:18   #4009
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Cytat:
Napisane przez pink69
Czasem utwierdzam się w przekonaniu,że Polska to zaścianek.
Ja też.
Poza tym, wszyscy ludzie się na mnie gapili jak na jakieś UFO gdy leżałam na plaży bielsza od piachu
Ale przynajmniej nikt nie miał problemu z kojarzeniem mnie która to
-no wiesz, Magda...
-która to?
-ta strasznie blada
-aaa!

Ale za to była jedna dziewczyna, która lubi bladość, jednak jedynie zimą i wtedy dąży do tego, by być jak najjaśniejsza. Latem jednak delikatnie się opala (na taki biszkoptowy kolor) Dobre i to

Cytat:
Napisane przez Tusio
ciekawa jestem reakcji co niektorych "tolerancyjnych inaczej", gdy wroce we wrzesniu do szkoly, hahaha
Wczoraj byłam na małej domówce, wchodzę do domu do koleżanki, ludzie już zebrani i lecą teksty w stylu "widać, że Ci pogoda niedopisała", "myślałam, że się trochę opalisz, a Ty co?", "wychodziłaś w ogóle na słońce z tych domków?"

Mam przypływ gotówki (zostało mi z kieszonkowego na wyjazd) i chętnie kupiłabym jakiś lepszy kosmetyk, dlatego znowu kurcze zapytam się jak Wam idzie ze spisem?

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline  
Stary 2008-07-21, 17:27   #4010
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Mam przypływ gotówki (zostało mi z kieszonkowego na wyjazd) i chętnie kupiłabym jakiś lepszy kosmetyk, dlatego znowu kurcze zapytam się jak Wam idzie ze spisem?
Pisałam żeby do mnie przyłać te z podziału stron. Za tydzień jak wrócę do domu wszystkim się zajmę i założę osobny, czytelny wątek.

Madzia swoją partię już wklejała, ja swoją mam, a co z resztą?

Na tegorocznym Jarocinie sporo bladości było.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-07-21, 18:48   #4011
Wenress
Zakorzenienie

Ja byłam w zeszłym roku w Jarocinie, i tam również gapili sie na mnie dziwnie, porównywali swoje ręce do moich... ale chamskich komentarzy nie było :P
Wenress jest offline  
Stary 2008-07-22, 06:55   #4012
IlonaMarianna
Raczkowanie

nietolerancja i chamstwo w Polsce są dobijające. parę dni temu, zanim się ochłodziło, poszłam do sklepu w krótkiej sukience i sandałach. mijała mnie grupa młodych ludzi w wieku na oko akademickim. natychmiast poleciały komentarze odnośnie koloru moich nóg. byłam wściekła, bo jestem niemal pewna, że jakby szedł jeden taki debil, albo dwóch, to by się nie odważył tak zaczepiać. ale w grupie powyżej 6 oczywiście wszystkim przybywa odwagi.. żałosne. po prostu żałosne. tego właśnie nienawidzę w tym kraju. jeśli ktoś wygląda inaczej - to zrównać go z ziemią, wyśmiać, zwyzywać, wywyższyć się nad niego/nią. przepraszam za tak pesymistycznego posta, ale jestem potwornie rozgoryczona tym, że każdy, kto wygląda bodaj odrobinę inaczej niż "tłum", jest narażony na agresję i/lub zaczepki.

a tak wogóle, to dawno mnie tu nie było, i jak widzę, mam ok 30 stron postów do poczytania.. zaraz się za to wezmę mam do Was pytanie, czy któraś używa najjaśniejszego odcienia pudru Rimmel Renew and Lift? czaję się na niego od dawna, mazałam się testerem, ale tylko na dłoni.. czy będzie porównywalnie jasny np z popularnym tu pudrem Golden Rose 03? nie ciemnieje na twarzy? jestem przeszczęśliwa, że w końcu nie jestem skazana na podkład! brevoxyl na noc i krem z filtrem Avene na dzień poradziły sobie z moimi krostkami niemal w 100% - teraz zostało tylko kilka małych blizn, więc nie męczę skóry podkładem. dlatego rozglądam się za porządnym pudrem w kompakcie - nieciemniejącym i matującym. jeśli ktoś miał tego Rimmela, będę wdzięczna za opninie.
IlonaMarianna jest offline  
Stary 2008-07-22, 09:31   #4013
Tusio
Wtajemniczenie

a ja szukam aktualnie jakiegos dobrego peelingu, dobrze szorujacego. czy sa jakies z kwasami?
Tusio jest offline  
Stary 2008-07-24, 11:01   #4014
absurdalna89
Zadomowienie

Bawiłam się ostatnio ze swoim TŻ na Corelu, efekt na zdjęciu Zajęło nam to niecałe 5minut, więc zdaję sobie sprawę, że nie jest takie doskonałe i bezbłędne jak powinno. Tak czy siak - można porównać
Ps.Jeśli któraś mnie pamięta to przypominam, że miałam baardzo jasne włoski Które lepsze? Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biel vs brąz.jpg (51,5 KB, 215 załadowań)
absurdalna89 jest offline  
Stary 2008-07-24, 11:47   #4015
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Bawiłam się ostatnio ze swoim TŻ na Corelu, efekt na zdjęciu
Mi się zdecydowanie bardziej podobasz z bladą karnacją. Bardzo ładnie zresztą kontrastuje z czarnymi włosami. A poza tym to śliczna jesteś
azure jest offline  
Stary 2008-07-24, 14:09   #4016
agatkaw300i
Przyczajenie

GG do agatkaw300i

i wszytsko jasne ;pp tez mam jasną cere i ten artykul jest ciekawy

S. Grochowiak Upojenie
agatkaw300i jest offline  
Stary 2008-07-24, 17:29   #4017
Tusio
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Bawiłam się ostatnio ze swoim TŻ na Corelu, efekt na zdjęciu Zajęło nam to niecałe 5minut, więc zdaję sobie sprawę, że nie jest takie doskonałe i bezbłędne jak powinno. Tak czy siak - można porównać
Ps.Jeśli któraś mnie pamięta to przypominam, że miałam baardzo jasne włoski Które lepsze? Pozdrawiam
ja pamietam
w obu wersjach dobrze, ale ciemne jeszcze bardziej "wydobywaja" z ciebie te bladosc, moim zdaniem.
jak ty to robisz,ze jestes az tak jasna?
Tusio jest offline  
Stary 2008-07-24, 19:06   #4018
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
a ja szukam aktualnie jakiegos dobrego peelingu, dobrze szorujacego. czy sa jakies z kwasami?
dla mnie dobrze pilingujaca jest gąbka/myjka z luffy a takim z kwasami moze być piling zrobiony z cukru i soku cytrynowego
ps:nie polecam, jeżeli masz jakieś zadrapania bo okropnie piecze.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-07-24, 19:11   #4019
fifiorek
Wtajemniczenie

tak biała skóra to efekt Corela czy naturalnie??
fifiorek jest offline  
Stary 2008-07-24, 21:36   #4020
absurdalna89
Zadomowienie

Dziękuję dziewczyny Ale to efekt Corela jak zauważyła koleżanka, nie mój kolor skóry. A szkoda. Nogi mam prawie takie jak na zdjęciu, natomiast ręce i twarz trochę ciemniejsze ;/ Ale dążę do tej białej doskonałości...
absurdalna89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości