Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-23, 21:22   #4381
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

więc Dita bez makijażu wygląda zupełnie inaczej.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-23, 21:38   #4382
euphoriall
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9

Też byłam w szoku bo przyzwyczaiłam się do jej mocnego makijażu. Ale tak też ładnie wygląda, tak naturalnie
Stary 2008-08-24, 10:54   #4383
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
więc Dita bez makijażu wygląda zupełnie inaczej.
często tak jest przy tak wyrazistym i nieskazitelnym makijażu przecież u niej to wygląda jak od szablonu - idealne kreski, idealne usta, o cerze nie wspomnę

ja się dużo naturalniej maluję, a też inaczej wyglądam bez makijażu, bo nie ma ani modelowania twarzy ani modelowania kształtu oka itd nawet przy naturalnym makijazu można baardzo dużo zmienić

dieta South Beach - moje dietetyczne jadłospisy
na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-24, 11:07   #4384
loss_lauri
Zakorzenienie

bardzo ładny nick cmokisiu - skąd ta zmiana?
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-24, 11:20   #4385
Wenress
Zakorzenienie

Dziewczyny, pomóżcie.
Pewnie juz było tu takie pytanie ale nie mogę znaleźć.
Mam balsam do opalania soraya 60, planuję kupić 30 na normalne dni, nie tak słoneczne. I czy mogę przypudrować taki krem? Z 60 pewnie sie nie uda, bo bym go starła.... ale jeśli nalożę puder na 30, to wszystko będzie ok, można tak zrobić?

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2008-08-24, 11:24   #4386
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
czy mieszajac taka baze z lekkim podkladem uzyska sie mocniejsze krycie, czy tylko rozjasniene podkladu? jestem kompletnie zielona, a zaintrygowalyscie mnei ta baza inglota
Z moich doświadczeń wynika, że raczej nie polepsza ona krycia. Czasem mam nawet wrażenie, że taka baza rozrzedza gęstsze podkłady. Ale niezaprzeczalny fakt jest jeden: na pewno rozjasnia podkład

Cytat:
natrix - czy ten korektor inglota mozna stosować pod oczy czy będzie zbyt wysuszający? pytam, bo kolor byłby dla mnie idealny.
Stosowanie tego korektora pod oczy może być ryzykowne, bo to jest raczej rzecz taka bardziej kamuflażowa, w typie Dermacolu. Jeśli nie masz bardzo wrażliwej i suchej skóry, to możesz spróbować, ale sądzę, że raczej na "specjalne okazje" niż na co dzień

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2008-08-24, 12:27   #4387
loss_lauri
Zakorzenienie

dzięki za odpowiedż, natrix - przejrzałam jego recenzje na KWC i faktycznie to korektor raczej do kamuflowania niz pod oczy - no cóż, a taki miał fajny kolor.... a czy znasz może coś jaśniejszego niż NW15 MACa?
Wenress - ta soraya zawiera taki nowy fitr na U (zapomniałam nazwy) i nie wiem jak jest z jego destabilizacją przez talk/mikę. ale na pewno mozesz zmatowić go np pudrem jedwabnym hauschki. ja pudrowałam nim szyję z tym filtrem, zeby nie poplamić żakietu, ale zrobiło mi się ciasto . ja w ogóle to mam problemy z takim matowieniem filtrów zeby wyglądać jak człowiek .
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-24, 12:35   #4388
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
bardzo ładny nick cmokisiu - skąd ta zmiana?
cmoksiu właśnie dlatego

dzięki

Tusio bazy same w sobie nie powinny być za bardzo kryjące, bo mają zbyt nienaturalne kolory. Co prawda z Inglotem doświadczeń nie mam, ale z YSL i Bourjois i zmieszanie z nimi podkładu 'odbiera' mu trochę krycia. Dlatego ja najchętniej mieszam Colorstaya i Fulla MaryKay

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-24, 12:49   #4389
natrix
Rozeznanie

Cytat:
dzięki za odpowiedż, natrix - przejrzałam jego recenzje na KWC i faktycznie to korektor raczej do kamuflowania niz pod oczy - no cóż, a taki miał fajny kolor.... a czy znasz może coś jaśniejszego niż NW15 MACa?
Akurat w kwestii korektorów (zwłaszcza pod oczy) nie mogę się poszczycić rozległą wiedzą Najjaśniejszy jaki znam, to właśnie ten całkowicie biały Inglot. Z tej samej firmy są też takie specjalne korektory pod oczy "w pędzelku" (37 zł), jest jeden taki dosyć jasny (chyba nr 51? , nie wiem czy już o tym czasem nie pisałam, jeśli się powtarzam, to wybaczcie ), ale jest dość słabo kryjący.

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2008-08-24, 14:17   #4390
loss_lauri
Zakorzenienie

dzięki - będę musiała przejśc się do inglota i szukać.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-24, 21:31   #4391
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Śledzę ten wątek od pewnego czasu ,przyznam się że też mam naturalną jasną cerę i brązowe włosy . Dzięki jasnej skórze wygląda sie młodziej,ale szkoda że faceci wolą te ciemniejsze dziewczyny
Sama już planowałam ,żeby jakoś 'pociemnić' karnację żeby bardziej pasowała do włosów i tak dalej ,ale nie mogę się przełamać...
Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2008-08-24, 21:34   #4392
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Śledzę ten wątek od pewnego czasu ,przyznam się że też mam naturalną jasną cerę i brązowe włosy . Dzięki jasnej skórze wygląda sie młodziej,ale szkoda że faceci wolą te ciemniejsze dziewczyny
Sama już planowałam ,żeby jakoś 'pociemnić' karnację żeby bardziej pasowała do włosów i tak dalej ,ale nie mogę się przełamać...
jakos nie zauwazylam, zeby woleli opalone

a moze popracuj nad oprawa oczu? nadal brwiom ladny ksztalt u kosmetyczki i zafarbuj je henna, tak samo rzesy, to naprawde daje duzo.

przeciez istnieja naturalne brunetki o porcelanowej cerze i takie polaczenie im pasuje, natura rzadko kiedy sie myli.

lepiej delikatnie rozjasnic wlosy niz przyciemniac sztucznie karnacje, takie jest moje zdanie
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-08-24, 21:42   #4393
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Hmm akurat włosy bardzo lubię i nie chcę ich rozjaśniać :P Ale miałam wrażenie ,że na jasnej cerze bardziej widać niedoskonałości i ogólnie wydaje sie taka zmęczona .
Co do oczu to mam zielone i też mam z nimi problem ,bo nie wiem jak je malować ,używam aktualnie tylko czarnego tuszu bo nie mam pojęcia co by mi pasowało ,podobno brązowa kredka do zielonych oczu ,ale jak ja ją namaluje to wyglądam jakbym miała je podbite .
Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2008-08-24, 21:47   #4394
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Hmm akurat włosy bardzo lubię i nie chcę ich rozjaśniać :P Ale miałam wrażenie ,że na jasnej cerze bardziej widać niedoskonałości i ogólnie wydaje sie taka zmęczona .
Co do oczu to mam zielone i też mam z nimi problem ,bo nie wiem jak je malować ,używam aktualnie tylko czarnego tuszu bo nie mam pojęcia co by mi pasowało ,podobno brązowa kredka do zielonych oczu ,ale jak ja ją namaluje to wyglądam jakbym miała je podbite .
to zalezy od typu kolorystycznego

mozna miec oczy o cieplym, intensywnym odcieniu zieleni(Wiosna), mozna miec oczy chlodnozielone, jakby zlamane szaroscia(Lato)

albo szmaragdowe jak u pani Zimy

poprobuj z szaroscia lub fioletem, jezeli w brazach zle sie czujesz
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-08-24, 22:59   #4395
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
jeśli chodzi o makijaż oczu to polecam Ci TEN wątek

jasna cera może wyglądać szaro, jakby się nie spało od tygodnia, ale na wszystko jest sposob - odrobina jasnego, rozświetlającego cienia w wewnętrzne kąciki oczu, róż do policzków, ewentualnie rozświetlacz na szczyty kości policzkowych. I tyle wystarczy na początek

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-24, 23:24   #4396
natrix
Rozeznanie

Cytat:
szkoda że faceci wolą te ciemniejsze dziewczyny
a ja się nie zgodzę Uważam, że tak jak w każdej dziedzinie życia, każdy ma swój gust i zdania są podzielone Jedni wolą opalone, inni blade, tak jak jedni wolą blondynki a inni brunetki (a jeszcze inni rude, a jeszcze inni pofarbowane na dziekie kolory ), jedni tort a inni słone paluszki, etc... Akurat w środowisku, w którym ja się obracam wyraźnie przeważa kult bladej (albo po prostu nieopalonej) kobiety, więc głowa do góry, ręczę za to, że wcale nie wszyscy faceci wolą te ciemniejsze dziewczyny

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2008-08-25, 09:31   #4397
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
a używasz rózu? dla mnie to superkosmetyk - z wszystkich innych mogłabym zrezygnować, a bez niego bym się nie obyła. dzięki poróżowionym policzkom (a umnie także czubkiem nosa i brody) twarz 'nabiera życia' i wydaje się mniej zmęczona - spróbuj, na pewno będziesz zadowolona.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-25, 10:09   #4398
absurdalna89
Zadomowienie

Zgadzam się z poprzedniczkami. Nie jest regułą, że faceci wolą "ciemne dziewczyny", zdania na ten temat są bardzo podzielone. Mój TŻ kocha moją porcelanową cerę i pomaga mi w jej utrzymaniu. Jakoś tak się składa, że wszyscy jego kumple również zachwycają się kolorem mojej skóry Wielu chłopaków po rozmowie ze mną zmieniło zdanie odnośnie brązów
Rzeczywiście, blada cera wygląda czasem tak szaro, bez wyrazu... i niestety niedoskonałości bardziej się na niej odznaczają, to fakt. Ale nie zrezygnuję z tak pięknego wyglądu, mowy nie ma Jeśli chcesz ożywić buźkę użyj rozświetlającego podkładu bądź pudru LUB naucz się używać różu do policzków Jedno i drugie nadaje cerze zupełnie inny, zdrowszy wygląd.
Co do zielonych oczu to raczej nie pomogę, ale przeszukaj dokładnie forum - na pewno coś znajdziesz.
absurdalna89 jest offline  
Stary 2008-08-25, 10:17   #4399
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
a używasz rózu? dla mnie to superkosmetyk - z wszystkich innych mogłabym zrezygnować, a bez niego bym się nie obyła. dzięki poróżowionym policzkom (a umnie także czubkiem nosa i brody) twarz 'nabiera życia' i wydaje się mniej zmęczona - spróbuj, na pewno będziesz zadowolona.
otóż to, róż to podstawa u mnie to wyglądało jakbym go tylko wymieniło, ale faktycznie od niego powinnam była zacząć ja już bez różu nie wychodzę do ludzi

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-25, 14:39   #4400
women101
Zadomowienie

GG do women101

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
otóż to, róż to podstawa u mnie to wyglądało jakbym go tylko wymieniło, ale faktycznie od niego powinnam była zacząć ja już bez różu nie wychodzę do ludzi
A jakiej firmy róże używasz jeśli mogę spytać
women101 jest offline  
Stary 2008-08-25, 21:58   #4401
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez women101 Pokaż wiadomość
A jakiej firmy róże używasz jeśli mogę spytać

a jakie mi wpadną w ręce TUTAJ jest moja kolekcja (i róży, i rozświetlaczy i brązerów)

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:01   #4402
przykre
Raczkowanie

Witajcie.
Moja cera zawsze była jasna, ale nie wyróżniała się zbytnio. Jakiś czas temu, gdy trochę schudłam, stałam się wegetarianką i odkryłam, ze mam światłowstręt, jej biel pogłębiła się. Właśnie wtedy z zaskoczeniem odkryłam, że białą skóra jest naprawdę piękna. I wcale nie chcę jej stracić. Do porcelanowej cery mi raczej trochę brakuje ... I tu właśnie tu pojawia się moje pytanie. Z góry przepraszam jeśli to nie do końca na temat, bo z tego co udało mi się wyczytać tutaj raczej rozmawia się o podkreślaniu bladości, nie zaś o wybielaniu cery, ale bardzo zastanawiają mnie kremy rozjaśniające cerę. Są przeznaczone do usuwania piegów i przebarwień. Ciekawi mnie jednak, czy można ich używać normalnie do twarzy, ew dekoldu w celu rozjaśnienia go. Piegi mam w sumie tylko na nosie . Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie blade twarze.
przykre jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:19   #4403
euphoriall
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9

A twoja bladość nie jest związana z jakąś anemia? pytam bo piszesz, że schudłaś i jesteś wegetarianką. A co do kremów to nie wiem bo nie używam ale przejrzyj KWC i ten wątek.
Stary 2008-08-25, 22:24   #4404
przykre
Raczkowanie

nie, nie. nie jestem wychudzoną weganką. schudłam tylko trochę i pożeram wszystko co mi jest do szczęścia potrzebne (żeby niedoboru nie było). ale całkowicie unikam słońca. tj, ograniczyłam do minimum. To się wszystko jakoś tak nałożyło i teraz wyglądam jak wyglądam.

i chodzi mi rzecz jasna nie o kremy - cud, zmieniające kolor skóry,a o zwykłe kremy z apteki z aloesem, czy rumiankiem. coś w stylu masła kakaowego - nie opala tylko 'poprawia koloryt skóry'. chodzi o poprawienie bladości skóry : )

Edytowane przez przykre
Czas edycji: 2008-08-25 o 22:45
przykre jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:49   #4405
Ms.Torres
Rozeznanie

Post Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:

a jakie mi wpadną w ręce TUTAJ jest moja kolekcja (i róży, i rozświetlaczy i brązerów)

Daria ależ kolekcja

mam w związku z nią małe pytanie: na fotce zaznaczyłam kółkiem różnokolorowe perełki oraz takie jednolite. jaka jest różnica w efekcie między tymi różnokolorowymi a tymi białymi/niebieskimi? mam rozumieć, że tych jednobarwnych też używasz samodzielnie?

czy te różnokolorowe można kupić, czy po prostu mieszasz te pojedyncze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_7296.jpg (61,4 KB, 70 załadowań)

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:00   #4406
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
Daria ależ kolekcja

mam w związku z nią małe pytanie: na fotce zaznaczyłam kółkiem różnokolorowe perełki oraz takie jednolite. jaka jest różnica w efekcie między tymi różnokolorowymi a tymi białymi/niebieskimi? mam rozumieć, że tych jednobarwnych też używasz samodzielnie?

czy te różnokolorowe można kupić, czy po prostu mieszasz te pojedyncze?

różnokolorowe to połowa miniaturki meteorytów guerlain (na innym zdjęciu druga połowa jest w takim czerwonym pudełeczku po kremie ) 01 Mythic. Używa się ich do całej twarzy - zmiękczają rysy, odrobinę rozświetlają, to takie ogólnie upiększacze na pierwszy rzut oka tego nie widać, więc wiele osób po pierwszym użyciu uważa, że wyrzuciło pieniądze w błoto. ale okazuje się, że otoczenie widzi efekty

te jednokolorowe kuleczki to APC. Oczywiście można sobie zamówić gotową mieszankę, ale ja nie wiedziałam ile jakich wziąć i kupiłam po 1 małym słoiczku każdego koloru, który mnie interesował + duży wolny słoiczek. Używam ich wymieszanych, ale tuż przed 'sesją' Mama mi zabrała mieszankę, bo spodobał Jej się efekt u mnie rozświetlają i lekko neutralizują zaczerwienienia (bardzo subtelnie) i odświeżają zmęczoną twarz. Muszę sobie zrobić nową mieszankę, tylko chwilowo nie mam w czym...

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:10   #4407
Ms.Torres
Rozeznanie

Smile Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

eh, drogie te meteoryty chyba kupię te APC albo Vollare/Cantare/Sensique

Cytat:

rozświetlają i lekko neutralizują zaczerwienienia (bardzo subtelnie) i odświeżają zmęczoną twarz.
w końcu coś dla mnie, bo mam dość paradowania z zaczerwienioną gębą po antybiotykach

czyli jak kupować, to białe i jakieś niebieskie/fioletowe i mieszać w proporcji 1:1( 1:1:1) ?

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:19   #4408
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Poczytuję Was, ale jakoś rzadko się udzielam w tym wątku.

Ja nie mogę się obejść bez pudru brązującego nakładam go odrobinę pod kości policzkowe i twarz od razu wygląda na wypoczętą.

Teraz zaczynam eksperymentować z różami

Ogólnie wydaje mi się, że bladolicom lepiej w jasnym i delikatnym makijażu

Adrijah co to za numer róża bourjois? Bardzo ładny
Stary 2008-08-26, 00:44   #4409
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
eh, drogie te meteoryty chyba kupię te APC albo Vollare/Cantare/Sensique
meteoryty to kosmetyk bardzo specyficzny nie nadaje żadnego koloru jak reszta fakt, drogie jak cholera, ale czasem można wyłapać na allegro niedrogie miniaturki lub 'odsypki' szczerze mówiąc nie widzę sensu kupowania całego opakowania - za dużo tych kuleczek i za bardzo wydajne są

jeszcze na forum wychwalane sa kulki Glazel. Podobno dają taki piękny, bezdrobinkowy glow

a z takich 'korekcyjnych' gotowych mieszanek to ja widziałam chyba Palomy

Cytat:
w końcu coś dla mnie, bo mam dość paradowania z zaczerwienioną gębą po antybiotykach
ale to naprawdę bardzo subtelnie neutralizuje, na większe zaczerwienienia się nie nadaje to raczej polecałabym zieloną bazę

Cytat:
czyli jak kupować, to białe i jakieś niebieskie/fioletowe i mieszać w proporcji 1:1( 1:1:1) ?
jak widać po ilościach kulek u mnie, nie mieszam w proporcjach 1:1:1 (dlatego nie kupiłam gotowej mieszanki, żeby znaleźć idealne proporcje )

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość
Adrijah co to za numer róża bourjois? Bardzo ładny
33 ja za nim nie przepadam.. tzn dlatego, że ja nie za bardzo lubię róże i cienie Bourjois. Są dla mnie za twarde i przez to za delikatnie jak na mój gust, malują a wycieranie różu/cienia chusteczką przed każdym użyciem żeby zetrzeć twardą warstwę i mieć miękki, łatwo aplikujący się kosmetyk, jest najzwyczajniej w świecie uciążliwe

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-08-26, 01:54   #4410
Ms.Torres
Rozeznanie

dzięki Daria co do zaczerwienienia, to się postaram jakoś je zlikwidować

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości