Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-28, 11:37   #4441
sicily
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Przykre co to za krem ten ogórkowo-limonkowy? Wybielający?

Ostatnio marzy mi się coś na kształt świętego Graala, czyli rozjaśniajacy balsam do ciała Zapałaciłabym każde pieniądze za takie cudo. Istnieje takowe?
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 11:45   #4442
przykre
Raczkowanie

byłoby fajnie ... właśnie chodzi o to, że ja bym chciała całe ciało tak.. w jednej tonacji. a ten krem ' delikatni rozjaśnia cerę'. hm. zobaczymy .
przykre jest offline  
Stary 2008-08-28, 11:50   #4443
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez przykre Pokaż wiadomość
to stało się właśnie dziś. dziś kupilam swój pierwszy filtr ! jestem taaka szczęśliwa ! później, w amoku niepohamowanego szczęścia kupiłam jeszcze dwa kremy ogórkowo - limonkowe, bo były za 5.90 w Rossmanie. nie wiem co aj będę robić z tyloma kremami, a z kasą naprawdę ciężko ostatnio. ale trudno. i tak się ciesz . słuchajcie, mam taką prośbę... nie będę pytać, ktore filtry są dobre, albo pytać o konkretne
bo jestem przekonana, ze to gdzieś już jest. chciałam za to zapytać, czy któraś z Was nie wie może, gdzie, w którym miejscu mogłabym na ten temat najwięcej znaleźć? chodzi o konkretne firmy. byłam na forum o filtrach, ale tam raczej tylko o użyciu było,może dwie nazwy padły. w raziecze, będę przeczesywać. ale wolę zapyatć . bo ja teraz będę musiała kilka przetestować...

wybaczcie, jeśli to nie na miejscu, ale nie mogę się powstrzymać. zamieszczę jeden z moich ulubionych wierszów J.A. Morsztyna .

Jan Andrzej Morsztyn

O swej pannie

Biały jest polerowny alabastr z Karrary,
Białe mleko przysłane w sitowiu z koszary,
Biały łabęć i białym okrywa się piórem,
Biała perła nieczęstym zażywana sznurem,
Biały śnieg świeżo spadły, nogą nie deptany,
Biały kwiat lilijowy za świeża zerwany,
Ale bielsza mej panny płeć twarzy i szyje
Niż marmur, mleko, łabęć, perła, śnieg, lilije.

zobacz na KWC recenzje http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155

watki o filtrach sa porozrzucane na podforum biochemia kosmetyczna, ale jak sie wglebisz, to mysle, ze bedziesz wiedziala duzo.

serio masz biala skore?

mam kolezanke, ktora tak twiedzi, ale ja jakos tej bieli nie dostrzegam

Cytat:
Napisane przez sicily Pokaż wiadomość
Przykre co to za krem ten ogórkowo-limonkowy? Wybielający?

Ostatnio marzy mi się coś na kształt świętego Graala, czyli rozjaśniajacy balsam do ciała Zapałaciłabym każde pieniądze za takie cudo. Istnieje takowe?
jest wiele kosmetykow rozjasniajacych skore

szukaj kosmetykow z morwa biala, lukrecja gladka,mącznica lekarska, wit C itd

po co chcesz wybielac cialo? masz niejednolity koloryt?
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-08-28, 11:53   #4444
przykre
Raczkowanie

nie mam białej skóry!
ona po prostu mi się bardzo podoba .
dziękuję za linka.
przykre jest offline  
Stary 2008-08-28, 11:56   #4445
sicily
Raczkowanie

Przykre, pomeczę Ci o ten krem ;-) Z tego co rozumiem to Bielenda. Czy on rozjaśnia? Czy nie zapycha porów? itp.

By the way: Czy istnieje rozjaśniajacy balsam do ciała?
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 11:57   #4446
euphoriall
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9

Czysto białą skórę to chyba tylko albinosi mają a są tu jakieś albinoski?? tak z ciekawości pytam
Stary 2008-08-28, 11:59   #4447
sicily
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
jest wiele kosmetykow rozjasniajacych skore

szukaj kosmetykow z morwa biala, lukrecja gladka,mącznica lekarska, wit C itd

po co chcesz wybielac cialo? masz niejednolity koloryt?
Dziękuję za odpowiedź truskawkowawiosna. Ciało mam niestety niejednolite. Ręce, dekolt są odrobinę ciemniejsze niż skóra twarzy. Zastanawiam się nad White Objective Biodermy. Będe dziś w aptece, mozę dostanę próbkę ;-) Boję się kupić coś bez próbki (co nie kosztuje 5 zł), ponieważ mam wrażliwą a jednocześnie skłonną do wyprsykó skórę :-(
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 12:09   #4448
przykre
Raczkowanie

no dobra, przesadziłam z tą bielą. ale sama rozumiesz...

te kremy były dwa na promocji. owszem, bielenda. jeden nawilżający a drugi matujacy. o tym drugim pisze - " ściąga i zamyka pory oraz normalizuje wydzielanie sebum". jeszcze coś o zapobieganiu powstawania zaskórników. jak poużywam, to powiem coś więcej.
przykre jest offline  
Stary 2008-08-28, 12:13   #4449
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź truskawkowawiosna. Ciało mam niestety niejednolite. Ręce, dekolt są odrobinę ciemniejsze niż skóra twarzy. Zastanawiam się nad White Objective Biodermy. Będe dziś w aptece, mozę dostanę próbkę ;-) Boję się kupić coś bez próbki (co nie kosztuje 5 zł), ponieważ mam wrażliwą a jednocześnie skłonną do wyprsykó skórę :-(
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19204

zerknelam na sklad i orientacyjna cene, ma rzeczywiscie skladniki wybielajace, ale cena zbójecka

-tubka malutka, a Ty chcesz uzywac do dekoltu i dloni, zuzyjesz w mig, bo kosmetykow wybielajacych powinno sie uzywac 2x w celu hamowania produkcji melaniny, uzywajac za rzadko, mozna oslabic efekt

-nadal mamy lato- nawet z filtrami istnieje ryzyko fototoksycznosci

napisalas, ze masz wrazliwa cere, a kwas glikolowy ma sam w sobie drazniace dzialanie(cecha wspolna kwasow AHA)

a nie myslalas o Acne Derm? on hamuje melanogeneze, dziala przeciwtradzikowo i naprawde odbarwia, a cenowo duuuzo korzystniejszy
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-08-28, 12:22   #4450
sicily
Raczkowanie

Cytat:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19204

zerknelam na sklad i orientacyjna cene, ma rzeczywiscie skladniki wybielajace, ale cena zbójecka

-tubka malutka, a Ty chcesz uzywac do dekoltu i dloni, zuzyjesz w mig, bo kosmetykow wybielajacych powinno sie uzywac 2x w celu hamowania produkcji melaniny, uzywajac za rzadko, mozna oslabic efekt

-nadal mamy lato- nawet z filtrami istnieje ryzyko fototoksycznosci

napisalas, ze masz wrazliwa cere, a kwas glikolowy ma sam w sobie drazniace dzialanie(cecha wspolna kwasow AHA)

a nie myslalas o Acne Derm? on hamuje melanogeneze, dziala przeciwtradzikowo i naprawde odbarwia, a cenowo duuuzo korzystniejszy
Dziękuję Dziś kupię Acne Derm - toż to propozycja nie do odrzucenia dla mojej cery!!!

Co do kwasów - przyzwyczajona jestem JUŻ nie drażnią. Albo nie jestem taka wrażliwa.

POczytam na forum o Acne Derm. Jeszcze raz dziękuję!
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 12:27   #4451
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Dziękuję Dziś kupię Acne Derm - toż to propozycja nie do odrzucenia dla mojej cery!!!

Co do kwasów - przyzwyczajona jestem JUŻ nie drażnią. Albo nie jestem taka wrażliwa.

POczytam na forum o Acne Derm. Jeszcze raz dziękuję!
mowisz o kwasie glikolowym? on najczesciej podraznia, ale naprawde moze zdzialac cuda

a to, ze kogos nie sczypie, to wcale nie znaczy, ze nie dziala, ale nevemind

wyprobuj AD zanim wydasz taka kupe kasy, tylko pamietaj o uzywaniu 2x dziennie, jak w ulotce.

o braku efektow po AD wypowiadaja sie najczesciej panny, ktore uzywaja raz dziennie, na noc i w dodatku przez krotki czas.

a uzywac trzeba regularnie, 2x dziennie przez conajmniej miesiac, aby stwierdzic czy dziala

oczywiscie filtry obowiazkowe, na to, jak po wszystkich kosmetykach/lekach hamujacych melanogeneze
mikroREKLAMA

Stary 2008-08-28, 12:46   #4452
Wenress
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Czysto białą skórę to chyba tylko albinosi mają a są tu jakieś albinoski?? tak z ciekawości pytam
Ja mam bielactwo, ale nie plamy, tylko po prostu cała jasna jestem. Ale jak na koniec gimnazjum dostałam koperte od pielęgniarki, ze wszystkimi chorobami itp, to tam jest napisany albinizm, więc w sumie nie wiem co ze mną :P
Calkiem biała nie jestem, skóra w sztucznym świetle potrafi być leciutko żółta, a tak to niestety różowawa... wlosy tez nie są białe, taki troche zażółcony platynowy blond

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2008-08-28, 12:59   #4453
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ja mam bielactwo, ale nie plamy, tylko po prostu cała jasna jestem. Ale jak na koniec gimnazjum dostałam koperte od pielęgniarki, ze wszystkimi chorobami itp, to tam jest napisany albinizm, więc w sumie nie wiem co ze mną :P
Calkiem biała nie jestem, skóra w sztucznym świetle potrafi być leciutko żółta, a tak to niestety różowawa... wlosy tez nie są białe, taki troche zażółcony platynowy blond
Stwierdzasz to po prostu na podstawie tego, że jesteś cała o jasnej karnacji? I pielęgniarka sobie albinizm ot tak wpisała w karcie?
Bielactwo to choroba. Ja mam odziedziczone genetycznie. Przybywa mi totalnie białych (zero barwnika) plam stopniowo. Mam je na twarzy (usta, policzki), na łydkach, jedną sporą plamę na plecach. To wcale nie wygląda pięknie, jak jasna cera.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:05   #4454
Wenress
Zakorzenienie

Ja tego nie stwierdziłam, w sumie dowiedziałam sie kiedyś jak u lekarza z mamą bylam, i ona mu powiedziała, że mam bielactwo. A pielęgniarka to nie mam pojęcia dlaczego wpisała. Coś mi jest na pewno, bo mam problemy ze wzrokiem, mam za mało barwnika....
Jak pisałam, ja plam nie mam. ale gdzieś niedaleko mnie mieszka jakaś pani, która też ma bielactwo, i również nie ma plam, cała jest biała i ma białe (nie blond jak ja) wlosy.
Właściwie to powinnam mame wypytać o to, co mi jest, bo od urodzenia taka jestem, więc oczywiście wizyt u lekarzy nie pamiętam.

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:10   #4455
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tego nie stwierdziłam, w sumie dowiedziałam sie kiedyś jak u lekarza z mamą bylam, i ona mu powiedziała, że mam bielactwo. A pielęgniarka to nie mam pojęcia dlaczego wpisała. Coś mi jest na pewno, bo mam problemy ze wzrokiem, mam za mało barwnika....
Jak pisałam, ja plam nie mam. ale gdzieś niedaleko mnie mieszka jakaś pani, która też ma bielactwo, i również nie ma plam, cała jest biała i ma białe (nie blond jak ja) wlosy.
Właściwie to powinnam mame wypytać o to, co mi jest, bo od urodzenia taka jestem, więc oczywiście wizyt u lekarzy nie pamiętam.
Widziałam kiedyś staruszkę, która była dosłownie biała. W pierwszym momencie wystraszyłam się, że to jakiś duch.
Byłaś kiedyś leczona? Ja już wolę mieć trochę białych plam niż narażać się na skutki uboczne leczenia bielactwa.
Masz niebieskie oczy?
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:11   #4456
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez przykre Pokaż wiadomość

wybaczcie, jeśli to nie na miejscu, ale nie mogę się powstrzymać. zamieszczę jeden z moich ulubionych wierszów J.A. Morsztyna .

Jan Andrzej Morsztyn

O swej pannie

Biały jest polerowny alabastr z Karrary,
Białe mleko przysłane w sitowiu z koszary,
Biały łabęć i białym okrywa się piórem,
Biała perła nieczęstym zażywana sznurem,
Biały śnieg świeżo spadły, nogą nie deptany,
Biały kwiat lilijowy za świeża zerwany,
Ale bielsza mej panny płeć twarzy i szyje
Niż marmur, mleko, łabęć, perła, śnieg, lilije.

Polecam całą literaturę staropolską. Masz tam zatrzęsienie białych, gładkich panien. Tylko trzeba mieć zdrowie, żeby to czytać

Petrarca Laurze też zarzucał bielactwo Ale on ją sobie wymyślił...
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:19   #4457
Wenress
Zakorzenienie

Nie byłam leczona, bo na oczy to tylko operacja ale za mloda jestem, a tak to nie widzę u siebie żadnych innych problemów z tym związanych. A na czym takie leczenie polega? I chodzi tylko o to, że plamy są nieładne, czy coś sie jeszcze dzieje?
Tak, mam niebieskie oczy.

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:23   #4458
przykre
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Polecam całą literaturę staropolską. Masz tam zatrzęsienie białych, gładkich panien. Tylko trzeba mieć zdrowie, żeby to czytać
uwielbiam.
przykre jest offline  
Stary 2008-08-28, 14:23   #4459
Ms.Torres
Rozeznanie

Cytat:

czy dobrze zrozumiałam-Acne Derm może rozjaśnić opaloną skórę? kiedyś używałam go na twarz ale nic nie wybielił, bo i tak była blada. teraz mam trochę opalone przedramiona-czy smarując się nim, usunę tę opaleniznę? czy lepiej po prostu często peelingować? dodam, iż nie mam żadnych plam na rękach oprócz małych pieprzyków.

cytat:

widziałam takie gotowe balsamy z kwasami o stężeniu od 10 do 30% w sklepie internetowym-nie wiem, czy mogę tu podać link. chciałam kupić dwie wersje-10 i 20% ale ceny są wysokie dlatego używam kwasów z mazideł.

to już 10 lat na Wizażu

Edytowane przez Ms.Torres
Czas edycji: 2008-08-28 o 14:33 Powód: dopisek:)
Ms.Torres jest offline  
Stary 2008-08-28, 14:40   #4460
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
czy dobrze zrozumiałam-Acne Derm może rozjaśnić opaloną skórę? kiedyś używałam go na twarz ale nic nie wybielił, bo i tak była blada. teraz mam trochę opalone przedramiona-czy smarując się nim, usunę tę opaleniznę? czy lepiej po prostu często peelingować? dodam, iż nie mam żadnych plam na rękach oprócz małych pieprzyków.

cytat:

widziałam takie gotowe balsamy z kwasami o stężeniu od 10 do 30% w sklepie internetowym-nie wiem, czy mogę tu podać link. chciałam kupić dwie wersje-10 i 20% ale ceny są wysokie dlatego używam kwasów z mazideł.
kwasy stosowane w kosmetyce i dermatologii przyspieszaja i reguluja procesy rogowacenia, a wiec powinny pomagac lepiej niz mechaniczne peelingi, ktore usuwaja tylko najbardziej zewnetrzna z warstw naskorka

wlasciwosci typowo odbarwiajace, ktore przypisuje sie kwasowi azelainowemu(jest w Acne Derm) odnosza sie do hamowania produkcji melaniny, a nie bezposrednio do, tej wyprodukowanej. ale poza tym dziala przeciez jak kwasy AHA-wiec przyspieszy zluszczania opalenizy

z tego co pamietam, wit C dziala na wyprodukowana juz melanine, wiec moze w Twoim przypadku efekt bylby lepszy?
mikroREKLAMA

Stary 2008-08-28, 14:55   #4461
sicily
Raczkowanie

Może więc poszukać balsamu do ciała z witaminą C?
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 14:58   #4462
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Może więc poszukać balsamu do ciała z witaminą C?
ale wit C w kosmetykach jest bardzo niestablilna, trzeba zuzywac szybko po otwarciu, dlatego kosmetyki z wit C czesto sprzedawane sa w malych opakowaniach.

zawsze mozna zrobic serum z wit C, wyjdzie duzo taniej
mikroREKLAMA

Stary 2008-08-28, 15:03   #4463
Ms.Torres
Rozeznanie

Post Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

też myślałam nad wit. C jako serum z mazideł ale ze względu na trądzik na całym ciele wybrałam kwasy owocowe(mlekowy i glikolowy)-pomagają i w walce z krostami i rozjaśniają w spółce z peelingami

swoją drogą, za granicą mają już balsamy z kwasami(nawet Avon ma ) a u nas nic może Ziaja albo Bielenda coś wymyśli, tyle nowości ostatnio wypuszczają

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:03   #4464
sicily
Raczkowanie

Cytat:
ale wit C w kosmetykach jest bardzo niestablilna, trzeba zuzywac szybko po otwarciu, dlatego kosmetyki z wit C czesto sprzedawane sa w malych opakowaniach.

zawsze mozna zrobic serum z wit C, wyjdzie duzo taniej
Wiem niestety
Pomyślałam, że przed wsmarowaniem zwykłęgo balsamu wymieszam go na dłoni z paroma kropelkami Juvit-u. Może nie rozświetli spektakularnie, ale na pewno nie zaszkodzi
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:10   #4465
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość

Petrarca Laurze też zarzucał bielactwo Ale on ją sobie wymyślił...
.
ja tak bym chciała smarowac się juvitem czy nawet plastrkiem cytryny, ale nie mogę, bo ostatnio moja skóra wariuje i budzę się zapuchnięta po wit c....
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:10   #4466
Ms.Torres
Rozeznanie

mnie kiedyś juvit wysuszył twarz na wiór oczywiście, stosowany samodzielnie. a co do stosowania po wymieszaniu z balsamem-to chyba wtedy stężenie wit. C byłoby za małe lepiej najpierw natrzeć sie serum z wit. a jak się wchłonie, wmasowac balsam-ja tak robię z serami z kwasami

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:29   #4467
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie byłam leczona, bo na oczy to tylko operacja ale za mloda jestem, a tak to nie widzę u siebie żadnych innych problemów z tym związanych. A na czym takie leczenie polega? I chodzi tylko o to, że plamy są nieładne, czy coś sie jeszcze dzieje?
Tak, mam niebieskie oczy.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=61627 Tu masz cały wątek.
Taka skóra jest bezbronna przed UV.

Acne Derm nadaje się dla naczynkowców?
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:36   #4468
sicily
Raczkowanie

Czy retinoidy mają wpływ na kolor skóry? Np. Diacneal Avene? Jak myślicie?
sicily jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:42   #4469
magdolena
Zakorzenienie

Dołącze się, mam jasną cerę i since pod oczami A brwi mam bardzo geste i czarne i czarne dlugi rzesy... Wlosy mam srendi blond, teraz troche rozjasnilam...
Poczytam Wasze porady
magdolena jest offline  
Stary 2008-08-28, 15:45   #4470
sicily
Raczkowanie

magdolena, mam ten sam problem - oczy jak u misia pandy. Ale genialnie maskuje cienie produkt Oh La Lift firmy Benefit. Korektor w plynie z aplikatorem jak błyszczyk do ust. Jest naprawdę JASNY, idealny dla bladolicych i świetnie maskuje cienie. Polecam!
sicily jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości