Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-30, 22:50   #4831
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
podkreślam i różem (chłodnym, bo ogólnie jestem chłodnym typem) i rozświetlaczem
pewnie wyskocze jak Filip z konopii, ale moim zdaniem nie jestes wcale typem chlodnym, ale cieplym i masz cechy wiosenne.

specjalnie obejrzalam Twoje archiwalne makijaze, zeby sie upewnic, bo Lato nigdy mi do Ciebie nie pasowalo i wszystko sie potwierdzilo.

-czysta, blekitna teczowka(u lata blekit jest zlamany)
-bialko oka czyste, no chyba, ze non stop uzywasz kropel Visine(u lata bialko jest raczej kremowe)
-zlote piegi, szyja wyraznie zoltawa w stosunku do twarzy
-znamiona jasnobrazowe
-calosc przeklamuja lekko zarozowione policzki
-usta rozowe, ale nie bardzo blade jak u lata

pisalas kiedys, ze jestes naturalna blondynka

moim skromnym zdaniem w rudych wlosach wygladalas duzo lepiej niz w ciemnych
oczywiscie zakladam, ze moge sie mylic, nie widzialam Cie na zywo, a foty moga mocno przeklamywac

pewnie zignorujesz moje uwagi, ale chociaz je przeanalizuj

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Czy Wy też macie takie wrażenie, że nie ma brzydkich bladolic?
nie, nie mam takiego wrazenia
wiekszosc Polek ma jasna cere i nie zauwazylam, zeby byly to same pieknosci.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-30 o 22:52
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-11-30, 23:03   #4832
sharlottek
BAN stały

ja np. mam porcelanową cerę, jednak brązuję się ponieważ wtedy jestem pewniejsza siebie

tutaj zdjęcie z podstawowki, o matko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fuuuuuuuuuuuj.jpg (31,4 KB, 143 załadowań)
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-30, 23:10   #4833
nikadomi
Rozeznanie

Masz piękną cerę
nikadomi jest offline  
Stary 2008-11-30, 23:10   #4834
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
ja np. mam porcelanową cerę, jednak brązuję się ponieważ wtedy jestem pewniejsza siebie

tutaj zdjęcie z podstawowki, o matko
heee
ja tam widze normalna dziewczyne o ladnych wlosach, nie rozumiem podpisu foty "fuuuj", kokieteria

ciezko ocenic czyjas bladosc, jezeli stoi przy oknie i fota jest przeswietlona, nawet mulat moze wyjsc blado

najlepiej zrobic sobie fotke z kims o fototypie III, w zimie, gdy nie jest opalony, aby porownac odcien skory

+++++++
a wracajac bezposrednio do tematu:

podklady, ktore nie sa w naszej tonacji (chlodnej/cieplej) moga sie wydawac zbyt ciemne, mimo, ze obiektywnie na nie patrzac, wcale takimi nie sa, przed rozsmarowaniem na skorze

moje ostatnie odkrycie: najjasniejszy podklad pasujacy do mojej tonacji, ktory dodatkowo dobrze kryje to True match Loreala W1 porcelain(ale wersja amerykanska, bez pompki, one sie roznia jasnoscia)

podeslala mi go Tulipanna(), ktora sama jest blada jak sciana, ale wyraznie chlodna.

sama bylam w szoku, gdy wylalam kropelke na skore, naprawde jasny:O przy true match C1 wydal sie wrecz bielutki

w moja skore na ciele i szyi wtopil sie idealnie, nie moglam wyjsc ze zdumienia. twarz mam wyraznie ciemniejsza od reszty(naczynka, stan zapalny, przebarwienia), po nalozeniu go na twarzy, pierwszy raz nie widzialam roznicy miedzy szyja a twarza

gdy przyszlam umalowana nim na zajecia, pare osob zapytalo, czy sie dobrze czuje

na dniach postaram sie zrobic fotke porownawcza W1 z C1(europejskim), goshem porcelain i giordani gold adaptacyjnym oriflame

W1 przy nich jest bezapelacyjnie najjasniejszy, giordani gold tez jest jasny, ale kryje nieznacznie.

Czas edycji: 2008-11-30 o 23:12
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-11-30, 23:17   #4835
sharlottek
BAN stały

ja mam problem z tym że chcąc niegdyś być ładnie opalona łykałam beta karoten i teraz w wyniku tego gdy jestem blada to nie jest to pięknie porcelanowy kolor tylko żółty i wszyscy pytają czy się dobrze czuję.. Nie lubię tego, chodzę więc opalona a jasniutkie podklady to np. Revlon Colorstay najjaśniejszy, przy czym jest to sliczny czysty bez
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-30, 23:41   #4836
Kira87
Wtajemniczenie

Wypróbowałam już sporo różnych podkładów ale każdy odznaczał się na twarzy (a szyja była jaśniejsza). Obecnie przerzuciłam się na puder w kamieniu Maybelline Pure Powder Matte Finish (033-amber beige/beige abricot). Idealnie pasuje do koloru mojej cery...a do fluidów się zraziłam.
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 01:46   #4837
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
pewnie wyskocze jak Filip z konopii, ale moim zdaniem nie jestes wcale typem chlodnym, ale cieplym i masz cechy wiosenne.

specjalnie obejrzalam Twoje archiwalne makijaze, zeby sie upewnic, bo Lato nigdy mi do Ciebie nie pasowalo i wszystko sie potwierdzilo.

-czysta, blekitna teczowka(u lata blekit jest zlamany)
-bialko oka czyste, no chyba, ze non stop uzywasz kropel Visine(u lata bialko jest raczej kremowe)
-zlote piegi, szyja wyraznie zoltawa w stosunku do twarzy
-znamiona jasnobrazowe
-calosc przeklamuja lekko zarozowione policzki
-usta rozowe, ale nie bardzo blade jak u lata

pisalas kiedys, ze jestes naturalna blondynka

moim skromnym zdaniem w rudych wlosach wygladalas duzo lepiej niz w ciemnych
oczywiscie zakladam, ze moge sie mylic, nie widzialam Cie na zywo, a foty moga mocno przeklamywac

pewnie zignorujesz moje uwagi, ale chociaz je przeanalizuj
spodziewałam się, że w którymś momencie mi z tym wyskoczysz Filipie czekałam na to odkąd napisałaś, że Ty jesteś zdecydowanie ciepłym typem i zaczęłaś wszystkich w wątku namiętnie przez moment uświadamiać

część się zgadza, owszem, ale nie wszystko

czystobłękitna tęczówka wychodzi tylko na zdjęciach. nie wiem czy to od słońca czy od flesza, czy od czegoś innego. na żywo nikt nie zauważa, że mam niebieskie oczy, jak ktoś chce sprawdzić, intensywnie się przygląda i po dłuższym czasie stwierdza, że to może faktycznie niebieski

nad kolorem białka oka nigdy się nie zgłębiałam

usta są blade, zanim robię jakieś zdjęcia, robię np. peeling szczoteczką, to są różowe

blondynką jestem, chociaż ciemną

muszę się przyjzec swojej szyi

dieta South Beach - moje dietetyczne jadłospisy
na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-01, 02:26   #4838
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
spodziewałam się, że w którymś momencie mi z tym wyskoczysz Filipie czekałam na to odkąd napisałaś, że Ty jesteś zdecydowanie ciepłym typem i zaczęłaś wszystkich w wątku namiętnie przez moment uświadamiać

hmm

tak sama tkwilam przez dlugi okres czasu w bledzie, glownie przez "znajace sie" wizazanki, ktore wmowily mi, ze jestem Latem. a, ze wiedzy nie mialam wtedy namacalnej(literatura, rozmowy z profesjonalistami) wierzylam.

ostatnie zdanie jest mocno nacechowane ironia, zupelnie tego nie rozumiem, bo chyba nie jest dobrze tkwic w bledzie nie lepiej zamiast brac czegos za pewnik, dodatkowo sprawdzic?niczego sie nie traci, a mozna zyskac

tak, zasiewac nutki niepewnosci nie przestane, bo sama widze po sobie i po znajomych, jak podklad czy reszta kolorowki w niewlasciwiej tonacji moze odebrac urody. uswiadomily mi to osoby, ktore zajmuja sie wizazem zawodowo, wiec chyba nie sa to wyssane z palca brednie.
Cytat:

część się zgadza, owszem, ale nie wszystko

czystobłękitna tęczówka wychodzi tylko na zdjęciach. nie wiem czy to od słońca czy od flesza, czy od czegoś innego. na żywo nikt nie zauważa, że mam niebieskie oczy, jak ktoś chce sprawdzić, intensywnie się przygląda i po dłuższym czasie stwierdza, że to może faktycznie niebieski

nad kolorem białka oka nigdy się nie zgłębiałam

usta są blade, zanim robię jakieś zdjęcia, robię np. peeling szczoteczką, to są różowe

blondynką jestem, chociaż ciemną

muszę się przyjzec swojej szyi
hmm

dowod na to, ze fotki tak naprawde nie pokazuja prawdy?

co do tej Wiosny nie jestem do konca przekonana, ale klasycznym Latem to nie jestes na pewno.

obejrzyj swoje wewnetrzne strony przeramion i zobacz czy masz takie malenkie, rozowe koleczka

Czas edycji: 2008-12-01 o 02:27
mikroREKLAMA

Stary 2008-12-01, 03:12   #4839
adrijah
Zakorzenienie

no co Ty, to nie miało być ironiczne, przepraszam

wiem, że warto się wybrać do profesjonalisty, ale jakoś to ciągle odkładam i odkładam...

oj tak, zdjęcia kłamią

wewnętrzne strony przedramion i małe różowe kółeczka? nie rozumiem widzę jedynie niebiesko-zielonakwe i fioletowe żyłki

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-01, 11:37   #4840
Kira87
Wtajemniczenie

Truskawkowawiosna czy mogłabyś ocenić mój typ urody? Tulipanna powiedziała mi, że wyglądam na zimę...i skłaniałabym się ku tej opinii ale z drugiej strony bardzo szybko opalam się na oliwkowo. Czy to aby na pewno cecha zimy?
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 11:53   #4841
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Truskawkowawiosna czy mogłabyś ocenić mój typ urody? Tulipanna powiedziała mi, że wyglądam na zimę...i skłaniałabym się ku tej opinii ale z drugiej strony bardzo szybko opalam się na oliwkowo. Czy to aby na pewno cecha zimy?
TAK. Swoje informacje na temat typów urody (głównie swojego) mam właśnie od Truskawkowej. Pisała mi, że zima jest pełna kontrastów także pod tym względem - może być ekstremalnie blada, a w lecie opalać się szybko. Natomiast nigdy nie opala się na brąz, zawsze jest to chłodny odcień oliwki. Pisałam już o Tobie Truskawkowej, bo ma słabość do śnieżek. Musiałabyś sobie zrobić jakieś zdjęcie w świetle dziennym i bez obróbki, żeby mogła bez wahania ocenić, że jesteś śnieżką.
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-12-01, 11:56   #4842
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
TAK. Swoje informacje na temat typów urody (głównie swojego) mam właśnie od Truskawkowej. Pisała mi, że zima jest pełna kontrastów także pod tym względem - może być ekstremalnie blada, a w lecie opalać się szybko. Natomiast nigdy nie opala się na brąz, zawsze jest to chłodny odcień oliwki. Pisałam już o Tobie Truskawkowej, bo ma słabość do śnieżek. Musiałabyś sobie zrobić jakieś zdjęcie w świetle dziennym i bez obróbki, żeby mogła bez wahania ocenić, że jesteś śnieżką.
Na brąz się nigdy nie opalam
Niepokoiła mnie jednak ta prędkość - wystarczy kilkanaście minut w letnie południe i już łapię lekką oliwkę.

Zdjęcie z chęcią zrobię...ale trochę mi policzki obsypało i nie będzie to ciekawie wyglądać
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 12:13   #4843
Kung Fu Candy
Raczkowanie

Witam,przeczytałam we wczesniejszych postach cos na temat maseczki aspirynowej, czy mogłaby mi któras napisac jak ją sie robi?
dzieki i pozdrawiam
Kung Fu Candy jest offline  
Stary 2008-12-01, 13:49   #4844
Kira87
Wtajemniczenie

Dodaję zdjęcie:

http://i33.tinypic.com/dy2jxt.jpg

Tak jak pisałam wyżej - policzki mi obsypało i efekt nie jest zbyt ciekawy

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2008-12-01 o 13:51
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 13:59   #4845
rudywroobel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
Witam,przeczytałam we wczesniejszych postach cos na temat maseczki aspirynowej, czy mogłaby mi któras napisac jak ją sie robi?
dzieki i pozdrawiam
Rozkrusz 3-5 aspiryn (zwyklych, nie musujacych) i dodaj odrobine wody, tylko aby tabletki sie "spulchnily". Teraz tylko nalozyc na twarz i gotowe. Mozna tez wymieszac aspiryne z jogurtem. Trzymasz ja około 20 minut lub do póki nie zaschnie.

A tak btw to wystarczy, że w wyszukiwarce forum(prawy górny róg) wpiszesz hasło: maseczka aspirynowa i wyskoczy Ci pełno wątków zawierających rózne na nia przepisy
Stary 2008-12-01, 20:07   #4846
Kira87
Wtajemniczenie

Maseczki aspirynowej nie próbowałam ale ogórkową owszem
Coś wspaniałego! Odświeża cerę i lekko wybiela.

Mieszam startego (ze skórą!) ogórka z odrobiną kremu nivea soft i łyżeczką śmietany a następnie nakładam na około 20 minut na twarz.
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 21:50   #4847
Kung Fu Candy
Raczkowanie

dzieki wielkie, musze spróbowac

mam jasną cerę ale okropną bo nie dość ze naczynkową to jesszcze strasznie alergiczną,suchą i mocne cienie pod oczami, wiec wygladam cały czas jakbym była chora..
ani podkładu ani dobrego kremu jeszcze dla siebie nie znalazłam bo prawie wszystko mnie uczula....

może któraś z Was ma podobne problemy jak ja i mógłby mi tu napisac jak sobie z nimi poradziła?

pozdrawiam
Stary 2008-12-01, 22:22   #4848
Rani Mukheriee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
dzieki wielkie, musze spróbowac

mam jasną cerę ale okropną bo nie dość ze naczynkową to jesszcze strasznie alergiczną,suchą i mocne cienie pod oczami, wiec wygladam cały czas jakbym była chora..
ani podkładu ani dobrego kremu jeszcze dla siebie nie znalazłam bo prawie wszystko mnie uczula....

może któraś z Was ma podobne problemy jak ja i mógłby mi tu napisac jak sobie z nimi poradziła?

Myślę, że powinnaś sobie zrobić gadania na uczulenie. Tam wyjdzie Ci co dokładnie Cię uczula. I wtedy wybierając krem/podkład, będziesz się kierować składem danego kosmetyku... I wtedy powinno być ok
Rani Mukheriee jest offline  
Stary 2008-12-01, 23:27   #4849
Kung Fu Candy
Raczkowanie

no chyba musze w koncu sie wybrac do dermatologa, dzieki
Stary 2008-12-02, 10:39   #4850
natrix
Rozeznanie

Przez te rozmowy o typach kolorystycznych sama nabrałam wątpliwości co do swojego... Zawsze wydawało mi się, że jestem chłodnym typem, ale teraz mam wrażenie, że była to zasługa głównie włosów pofarbowanych na granatową czerń, czyli ewidentnie zimny odcień. Zaznaczę, że dobrze się w nim czułam. Nosiłam neonowe kolory cieni i pomadek oraz ostry róż na policzkach i chyba ( ) wyglądałam dobrze. Ale ostatnio zapragnęłam wrócić do naturalnego koloru włosów i, ku mojemu zdumieniu, wydaje mi sie on ciepły. (Mój naturalny kolor to brązowy). Ostry róż przestał mi jakby pasować, w (jak dla mnie) chłodnym i różowawym revlonie ivory wyglądam jakoś tak ciemno i dopiero teraz zauważyłam, że mam wręcz żółtą szyję. Postaram się wygrzebać zdjęcia i tu załączyć i będę Was prosić o pomoc w moich dywagacjach, bo wierzecie mi - zgłupiałam

Pierwsze zdjęcie w zimnej tonacji w świetle dziennym
A drugie w naturalnej mojej, znaczy z naturalnym kolorem włosów, w świetle sztucznym (parę lat temu, kiedy się jeszcze nie starałam wybielać )
Jesli uda mi się odnaleźć zdjęcia bez makijażu, to również dołączę, bo wiem, że są one dużo bardziej miarodajne.

Proszę Was o rady. Jakim jestem naprawdę typem i co mi bardziej pasuje. Przyjmę wszystko po męsku, na klatę

P.S. Nie zwracajcie uwagi na te pryszczochy na pierwszym zdjęciu, proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0220.jpg (38,4 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 169.jpg (71,0 KB, 122 załadowań)

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam

Edytowane przez natrix
Czas edycji: 2008-12-02 o 10:55
natrix jest offline  
Stary 2008-12-02, 11:01   #4851
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
[/COLOR]hmm

tak sama tkwilam przez dlugi okres czasu w bledzie, glownie przez "znajace sie" wizazanki, ktore wmowily mi, ze jestem Latem. a, ze wiedzy nie mialam wtedy namacalnej(literatura, rozmowy z profesjonalistami) wierzylam.

ostatnie zdanie jest mocno nacechowane ironia, zupelnie tego nie rozumiem, bo chyba nie jest dobrze tkwic w bledzie nie lepiej zamiast brac czegos za pewnik, dodatkowo sprawdzic?niczego sie nie traci, a mozna zyskac

tak, zasiewac nutki niepewnosci nie przestane, bo sama widze po sobie i po znajomych, jak podklad czy reszta kolorowki w niewlasciwiej tonacji moze odebrac urody. uswiadomily mi to osoby, ktore zajmuja sie wizazem zawodowo, wiec chyba nie sa to wyssane z palca brednie.

hmm

dowod na to, ze fotki tak naprawde nie pokazuja prawdy?

co do tej Wiosny nie jestem do konca przekonana, ale klasycznym Latem to nie jestes na pewno.

obejrzyj swoje wewnetrzne strony przeramion i zobacz czy masz takie malenkie, rozowe koleczka
Truskawkowa Wiosenko- postanowilam sie do czegos przyznac, odnosnie opini na temat typu urody Darii. Odkad pamietam, myslalam o Niej jako o typie chlodnym, tylko ze sama bedac "popielatym" latem, z mocniejszymi akcentami, (jak. np dosc ciemna oprawa oczu), wykoncypowalam sobie, ze Daria jest zapewne... zima
Juz tlumacze, dlaczego. Na wszystkich zdjeciach, ktore ogladalam na kilku roznych monitorach, Daria zawsze miala wyrazne cechy "ciezszej odmiany" typu chlodnego, czyli zimy- od bardzo bladej, jednak naturalnie zarozowionej cery, przez czysty kolor teczowki, kojarzacy mi sie z kawalkiem lodu, wyrazny kontrast tejze teczowki, z czysta biela galki ocznej, po chlodny roz ust.
Tak sobie to wymyslilam, porownujac ze soba sama- czyli osobnikiem o neutralnym odcieniu skory- (zwlaszcza na ciele, bo paszcze wciaz miewam zarozowiona, na skutek walki z pryszczami), a jednak wciaz wyraznie chlodnym: za sprawa popielatego odcienia wlosow, (wlacznie z naturalnym kolorem rzes i brwi), nieokreslonego popielato-turkusowawego odcienia teczowki i "nieczystej" bieli galki ocznej.
Takie wnioski nasunely mi sie na podstawie samych zdjec.

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2008-12-02 o 11:14
Kattarina jest offline  
Stary 2008-12-02, 11:51   #4852
Reese
Zakorzenienie

Cytat:

podklady, ktore nie sa w naszej tonacji (chlodnej/cieplej) moga sie wydawac zbyt ciemne, mimo, ze obiektywnie na nie patrzac, wcale takimi nie sa, przed rozsmarowaniem na skorze

moje ostatnie odkrycie: najjasniejszy podklad pasujacy do mojej tonacji, ktory dodatkowo dobrze kryje to True match Loreala W1 porcelain(ale wersja amerykanska, bez pompki, one sie roznia jasnoscia)

podeslala mi go Tulipanna(), ktora sama jest blada jak sciana, ale wyraznie chlodna.

sama bylam w szoku, gdy wylalam kropelke na skore, naprawde jasny:O przy true match C1 wydal sie wrecz bielutki

w moja skore na ciele i szyi wtopil sie idealnie, nie moglam wyjsc ze zdumienia. twarz mam wyraznie ciemniejsza od reszty(naczynka, stan zapalny, przebarwienia), po nalozeniu go na twarzy, pierwszy raz nie widzialam roznicy miedzy szyja a twarza

gdy przyszlam umalowana nim na zajecia, pare osob zapytalo, czy sie dobrze czuje

na dniach postaram sie zrobic fotke porownawcza W1 z C1(europejskim), goshem porcelain i giordani gold adaptacyjnym oriflame

W1 przy nich jest bezapelacyjnie najjasniejszy, giordani gold tez jest jasny, ale kryje nieznacznie.
o rany może ten W1 byłby dla mnie dobry?

Zrobisz zdjęcie
Reese jest offline  
Stary 2008-12-02, 12:15   #4853
JeanHarlow
Raczkowanie

Cytat:
hmm

Kurcze, dalas mi do myslenia troche, bo ja sama nie wiem jakim jestem typem, tzn do tej pory uwazalam, ze chlodnym Mam chlodny kolor oczu, taki zgnito zielony/khaki (ale ciemny, wiele osob mysli, ze to brąz, bo przy źrenicy mam taka orzechową obwódke i trzeba sie dobrze przyjrzec, zeby zauwazyc jaki kolor oczu mam faktycznie), białko oka raczej kremowe, no w kazdym razie nie jest takie idealnie białe, cera jasna w odcieniu oliwki, szyja wyraźnie odcina sie kolorem (jest jaby bardziej żólta, twarz niby ciepla, ale z taką lekko rózową nutką). Wlosy popielaty brąz, brwi i rzesy prawie czarne (takie ciemnopopielate, brwi mam rzadkie, wiec i tak musze malowac, nie pasuja mi zadne odcienie brązu kredek do brwi, sa za cieple). Nie mam piegów, cięzko sie opalam, nie uzywam podkladu, bo kazdy kolor wychodzi na mojej twarzy za ciemny, jedynie filtr avene lub bialy podklad (na wyjscie wieczorem) i wyglądam jednolicie jasno (choc ta szyja trochę ma wlasnie żółtawy odcien).
Dobrze mi w chłodnych kolorach takich jak fiolet, purpura, malinowy, błękit, tak samo makijaz, źle mi w cieplych kolorach (szczególnie w polaczeniu z moim kolorem oczu). Wiec jestem chlodnym typem chyba?

p.s wlosy farbuje na popielaty blond, w złotych blondach wygladam okropnie

Edytowane przez JeanHarlow
Czas edycji: 2008-12-02 o 12:18
JeanHarlow jest offline  
Stary 2008-12-02, 12:37   #4854
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
no co Ty, to nie miało być ironiczne, przepraszam

wiem, że warto się wybrać do profesjonalisty, ale jakoś to ciągle odkładam i odkładam...

oj tak, zdjęcia kłamią

wewnętrzne strony przedramion i małe różowe kółeczka? nie rozumiem widzę jedynie niebiesko-zielonakwe i fioletowe żyłki
hmm
ja czytalam, ze u Lata wlasnie w miejscach, gdzie jest najciensza skora, wystepuja takie jakby koleczka, plamki. aby to sprawdzic, obejrzalam sobie konczyny osoby, ktora ma wiele cech Lata i wlasnie miala takie plamki, dlatego zapytalam

nie wiem czy to faktycznie regula

niektorzy zas twierdza, ze Wiosny zawsze sie szybko opalaja na zloty braz, a Jesienie zawsze sa poparzone i nigdy nie maja opalenizny.

ale to wydaje sie bez sensu, przeciez to jak sie opalamy zalezy od naszego fototypu. istnieja blade Jesienie, Wiosny, Lata i Zimy, nie ma co generalizowac

moze faktycznie jedyne wyjscie to zapytac kogos na zywo, skoro sama dostrzegasz, ze foty przeklamuja kolory.

ciezki z Ciebie orzech do zgryzienia

Cytat:
tak, masz cechy Zimy. czy Sniezki, nie mam pojecia, na podstawie zdjec, ktore wkleilas ciezko stwierdzic

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Przez te rozmowy o typach kolorystycznych sama nabrałam wątpliwości co do swojego... Zawsze wydawało mi się, że jestem chłodnym typem, ale teraz mam wrażenie, że była to zasługa głównie włosów pofarbowanych na granatową czerń, czyli ewidentnie zimny odcień. Zaznaczę, że dobrze się w nim czułam. Nosiłam neonowe kolory cieni i pomadek oraz ostry róż na policzkach i chyba ( ) wyglądałam dobrze. Ale ostatnio zapragnęłam wrócić do naturalnego koloru włosów i, ku mojemu zdumieniu, wydaje mi sie on ciepły. (Mój naturalny kolor to brązowy). Ostry róż przestał mi jakby pasować, w (jak dla mnie) chłodnym i różowawym revlonie ivory wyglądam jakoś tak ciemno i dopiero teraz zauważyłam, że mam wręcz żółtą szyję. Postaram się wygrzebać zdjęcia i tu załączyć i będę Was prosić o pomoc w moich dywagacjach, bo wierzecie mi - zgłupiałam

Pierwsze zdjęcie w zimnej tonacji w świetle dziennym
A drugie w naturalnej mojej, znaczy z naturalnym kolorem włosów, w świetle sztucznym (parę lat temu, kiedy się jeszcze nie starałam wybielać )
Jesli uda mi się odnaleźć zdjęcia bez makijażu, to również dołączę, bo wiem, że są one dużo bardziej miarodajne.

Proszę Was o rady. Jakim jestem naprawdę typem i co mi bardziej pasuje. Przyjmę wszystko po męsku, na klatę

P.S. Nie zwracajcie uwagi na te pryszczochy na pierwszym zdjęciu, proszę
hmm

na podstawie tych zdjec ciezko cos wywnioskowac nie widac dokladnie teczowki, jest makijaz, ale na drugiej focie Twoja szyja i dekolt wydaja sie jakby zoltawe

wskocz w jakis brazowy/pomaranczowy/ceglastoczerwony sweterek i zobacz jak to te kolory komponuja sie z twarza, szyja i dekoltem

jezeli masz mozliwosc, to pomaluj sie dla odmiany podkladem z wyraznie ciepla nuta, nie musi byc superjasny. sprobuj ocenic czy mimo wszystko wygladasz zdrowiej, radosniej niz w lekko rozowawym Colorstayu

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Truskawkowa Wiosenko- postanowilam sie do czegos przyznac, odnosnie opini na temat typu urody Darii. Odkad pamietam, myslalam o Niej jako o typie chlodnym, tylko ze sama bedac "popielatym" latem, z mocniejszymi akcentami, (jak. np dosc ciemna oprawa oczu), wykoncypowalam sobie, ze Daria jest zapewne... zima
Juz tlumacze, dlaczego. Na wszystkich zdjeciach, ktore ogladalam na kilku roznych monitorach, Daria zawsze miala wyrazne cechy "ciezszej odmiany" typu chlodnego, czyli zimy- od bardzo bladej, jednak naturalnie zarozowionej cery, przez czysty kolor teczowki, kojarzacy mi sie z kawalkiem lodu, wyrazny kontrast tejze teczowki, z czysta biela galki ocznej, po chlodny roz ust.
Tak sobie to wymyslilam, porownujac ze soba sama- czyli osobnikiem o neutralnym odcieniu skory- (zwlaszcza na ciele, bo paszcze wciaz miewam zarozowiona, na skutek walki z pryszczami), a jednak wciaz wyraznie chlodnym: za sprawa popielatego odcienia wlosow, (wlacznie z naturalnym kolorem rzes i brwi), nieokreslonego popielato-turkusowawego odcienia teczowki i "nieczystej" bieli galki ocznej.
Takie wnioski nasunely mi sie na podstawie samych zdjec.
hmm

ale jaja kazdy ma inny pomysl

rozumowanie wydaje sie calkiem sensowne, ale:

1- Daria sama pisala, ze kolory sa jednak przeklamane, naprawde ciezko ocenic jak jest na zywo
2-czyste bialko oka maja Wiosny i Zimy, tylko, ze u zimy kontrast miedzy bialkiem i teczowka jest bardzo silny(zobaczcie sobie oczy Kiry87)

granatowookie zimy, ktore w dziecinstwie byly blondynkami zdarzaja sie, ale niezmiernie żadko.
3-Zima zafarbowana na bardzo ciemno, ubrana na czarno, nigdy nie pozostaje na 2 planie.

u innych typow, czern chociaz troche przykuwa uwage, mimowolnie skupiamy sie patrzac na taka osobe na wlosach, czy ciuchach, zamiast na twarzy(oczywiscie mowimy o osobie z conajwyzej lekkim makijazem, bez kolorowych soczewek, ktore przykuwaja wzrok)

nie wiem jak to dobrze wytlumaczyc...

prawdziwa Zima z czernia moze stawic wrecz jednosc, czern nie dominuje nad nia.

patrzac na zdjecia Darii w czarnych wlosach, mam wrazenie, ze czern troche odciaga uwage.

ale jak pisalam, ciezko stwierdzic jak jest w rzeczywistosci

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
o rany może ten W1 byłby dla mnie dobry?

Zrobisz zdjęcie
prosze

od lewej
1 oriflame, podklad adaptacyjny porcelain
2 gosh, x-ceptional wear porcelain(wyszedl na focie dziwnie ciemniejszy, na moje oko w porowaniu do C1 jest po prostu zwyklym bezem
3 Loreal, True Match W1 amerykanski
4 Loreal True Match C1 europejski

jezeli chodzi o W1, to jakosciowo podklad mi zupelnie nie odpowiada, kryje niezle, ale twarz z bliska wyglada nierowno.

moj faworyt to Gosh, rozjasniony odrobina W1 wyglada dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklad.jpg (16,6 KB, 91 załadowań)

Czas edycji: 2008-12-02 o 12:39
mikroREKLAMA

Stary 2008-12-02, 12:44   #4855
Reese
Zakorzenienie

Cytat:

prosze

od lewej
1 oriflame, podklad adaptacyjny porcelain
2 gosh, x-ceptional wear porcelain(wyszedl na focie dziwnie ciemniejszy, na moje oko w porowaniu do C1 jest po prostu zwyklym bezem
3 Loreal, True Match W1 amerykanski
4 Loreal True Match C1 europejski

jezeli chodzi o W1, to jakosciowo podklad mi zupelnie nie odpowiada, kryje niezle, ale twarz z bliska wyglada nierowno.

moj faworyt to Gosh, rozjasniony odrobina W1 wyglada dobrze
dziękuję

Kolorystycznie to mój ideał Mogłabym nim rozjaśnic za ciemny podkład
Kliknę go zaraz na all
Reese jest offline  
Stary 2008-12-02, 12:56   #4856
popscene
Wtajemniczenie

Dziewczynki, znowu Was pomęczę Mam problem, bo nie wiem jaka kolorystyka cieni pasowałaby do moich powiek. Mam ciemną oprawę oczu, oczy brązowe, włosy takie prawie czarne, ale brązowe, cera ofkors jasna, cera naczynkowa czyli trochę różowa ale nie porcelanowa, taki beżyk jasny. No i wielki znak zapytania
Stary 2008-12-02, 13:09   #4857
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
tak, masz cechy Zimy. czy Sniezki, nie mam pojecia, na podstawie zdjec, ktore wkleilas ciezko stwierdzic
Zdjęcia kłamią. W zależności od tego, jaką opcję w aparacie ustawię i w jakim pomieszczeniu sobie zrobię zdjęcie, różne wychodzą zdjęcia.

Przykładowo:

1) http://i36.tinypic.com/dbtjcy.jpg

http://i37.tinypic.com/1zl3j2b.jpg

2) http://i37.tinypic.com/2mys2m1.jpg

http://i33.tinypic.com/11vs3e1.jpg

Te bardziej żółte zrobiłam ustawiając tryb portretowy i stojąc przed oknem, natomiast te chłodniejsze zrobiłam stojąc tyłem do okna.

Te zdjęcia wkleiłam również, żeby się podpytać czy dobrze mi w tym makijażu Muszę się przyznać do tego, że bardzo późno zaczęłam malować oczy (dopiero przed studniówką!) i stąd moje marne umiejętności...dlatego wolę zaczerpnąć porady ekspertek

Oko pomalowałam od wewnętrznego kącika jasnym, beżowym cieniem natomiast z zewnątrz ceglastym (?) cieniem oraz pociągnęłam lekko czarną kredką. Rzęsy podkreśliłam czarno-brązowym tuszem (powinnam użyć czarnego) a na policzki nałożyłam odrobinę różu.

PS: a czym charakteryzuje się typ Śnieżki? Opalam się szybko na złoty kolor, nie rumienię się, mam dużo widocznych żył na dłoniach i nadgarstkach.

Edit:

Wkleję jeszcze fotkę oczu:

http://i34.tinypic.com/majqrs.jpg

Niestety bardzo słabo widać makijaż na zdjęciach

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2008-12-02 o 13:14
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-02, 14:52   #4858
adrijah
Zakorzenienie

o rany, jaka mieszanka wyszła

to ja może z innej beczki.. znacie jakiegoś dobrego stylistę/wizażystę (właśnie, kogo lepiej szukać?) w Warszawie?

hm.. jeszcze myślę czy by Agibil nie zapytać, bo widziałyśmy się 2 razy na żywo, chociaż krótko i byłam w makijażu, ale nie wiem czy warto Jej tym zawracać głowę

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-02, 16:47   #4859
natrix
Rozeznanie

Cytat:

hmm

na podstawie tych zdjec ciezko cos wywnioskowac nie widac dokladnie teczowki, jest makijaz, ale na drugiej focie Twoja szyja i dekolt wydaja sie jakby zoltawe

wskocz w jakis brazowy/pomaranczowy/ceglastoczerwony sweterek i zobacz jak to te kolory komponuja sie z twarza, szyja i dekoltem

jezeli masz mozliwosc, to pomaluj sie dla odmiany podkladem z wyraznie ciepla nuta, nie musi byc superjasny. sprobuj ocenic czy mimo wszystko wygladasz zdrowiej, radosniej niz w lekko rozowawym Colorstayu
Dzięki za odpowiedź Truskawkowawiosno
Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę mieć wątpliwości co do mojego typu kolorystycznego, a jednak. Nie pozostaje nic innego niż spróbować "się posprawdzać" w różnych tonacjach.

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2008-12-02, 17:38   #4860
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Zdjęcia kłamią. W zależności od tego, jaką opcję w aparacie ustawię i w jakim pomieszczeniu sobie zrobię zdjęcie, różne wychodzą zdjęcia.

Przykładowo:

1) http://i36.tinypic.com/dbtjcy.jpg

http://i37.tinypic.com/1zl3j2b.jpg

2) http://i37.tinypic.com/2mys2m1.jpg

http://i33.tinypic.com/11vs3e1.jpg

Te bardziej żółte zrobiłam ustawiając tryb portretowy i stojąc przed oknem, natomiast te chłodniejsze zrobiłam stojąc tyłem do okna.

Te zdjęcia wkleiłam również, żeby się podpytać czy dobrze mi w tym makijażu Muszę się przyznać do tego, że bardzo późno zaczęłam malować oczy (dopiero przed studniówką!) i stąd moje marne umiejętności...dlatego wolę zaczerpnąć porady ekspertek

Oko pomalowałam od wewnętrznego kącika jasnym, beżowym cieniem natomiast z zewnątrz ceglastym (?) cieniem oraz pociągnęłam lekko czarną kredką. Rzęsy podkreśliłam czarno-brązowym tuszem (powinnam użyć czarnego) a na policzki nałożyłam odrobinę różu.

PS: a czym charakteryzuje się typ Śnieżki? Opalam się szybko na złoty kolor, nie rumienię się, mam dużo widocznych żył na dłoniach i nadgarstkach.

Edit:

Wkleję jeszcze fotkę oczu:

http://i34.tinypic.com/majqrs.jpg

Niestety bardzo słabo widać makijaż na zdjęciach
Jak mam byc szczera te foty dalej nic nie daja. Zdjecie twarzy z bliska tez przeklamuje kolory. Gdy wyslalam podobne zdjecie do kolorystki okreslila mnie jako jesien...
Nie stoisz na zadnym tle(tylko blagam, nie rob na czarnym...) Nie mozesz poprosic kogos zeby zrobil Ci zwykle zdjecie, kiedy stoisz w swietle dziennym na balkonie albo na zewnatrz? Na moich zdjeciach robionych w swietle dziennym na zewnatrz nie ma najmniejszego problemu z okresleniem typu - widac twarz, szyje, rece, nogi. Te, ktore Ci pokazalam sa slabej jakosci, robione telefonem, z daleka - a jednak widac kolor mojej skory w dosc sporym przyblizeniu i na pewno znaczenie bardziej wyraznie niz na tych, ktore wkleilas.
tulipanna. jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości