Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-24, 10:11   #5041
p4w
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez kakamber Pokaż wiadomość
cześć, pisze do Was jako ekspertek:P chcę kupić podkład Max Factor lasting performance nr 100, niestety nie ma tego odcienia w żadnej drogerii więc nie moge zobaczyć czy jest odpowiedni dla mnie.. Chcę go kupić przez allegro, i chciałam zapytać czy myslicie że nr 100 byłby ok? mam żółtawy odcień skóry. załączam zdjecia twarzy bez makijażu w róznym oświetleniu
ja też mam żółtawy dość jasny odcień skóry - może napisz jakie podkłady do tej pory kupowałaś (nawet te za ciemne) - będzie łatwiej jak ma się punkt odniesienia

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2008-12-24, 11:30   #5042
kakamber
Przyczajenie

uzywalam w sumie tylko jeden który był najbliższy kolorem, rimmel stay matte w odcieniu ivory
[ http://www.rimmellondon.com/UK/produ...uct.aspx?id=60 ]
kolor trochę za ciemny, ale nie mogłam go uzywać na całą twarz bo jest do cery tłustej a ja mam suchą/normalną (kupiłam go tylko ze względu na odcień)
Mówiłyście o Revlonie, znalazłam coś takiego:

http://www.allegro.pl/item507318695_...nor_ivory.html

czy on jest bardzo jasny?

Edytowane przez kakamber
Czas edycji: 2008-12-24 o 11:31
kakamber jest offline  
Stary 2008-12-24, 11:38   #5043
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca

Cytat:

Zdjęcie, które zamieściła Daria : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1229981072
Ja mam Revlona Ivory i jestem zadowolona z koloru.

http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline  
Stary 2008-12-24, 12:10   #5044
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
Zdjęcie, które zamieściła Daria : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1229981072
jak Ty jesteś zadowolona z koloru to musi być superjasny

podkładu Rimmel nie znam niestety

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2008-12-24, 12:16   #5045
Hyysteria
Raczkowanie

Dzięki za pomoc. Chyba zdecyduje się na renew & lift. Mam nadzieję, że znajdę go w rossmanie
Hyysteria jest offline  
Stary 2008-12-24, 13:17   #5046
przykre
Raczkowanie

życzę Wam wesołych Świąt
i jak najbielszej skóry : )
przykre jest offline  
Stary 2008-12-24, 13:29   #5047
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
uzywalam w sumie tylko jeden który był najbliższy kolorem, rimmel stay matte w odcieniu ivory
[ http://www.rimmellondon.com/UK/produ...uct.aspx?id=60 ]
kolor trochę za ciemny, ale nie mogłam go uzywać na całą twarz bo jest do cery tłustej a ja mam suchą/normalną (kupiłam go tylko ze względu na odcień)

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
dla większości jest bardzo jasny nawet spotkałam się wiele razy z opinią, że jest niemal biały, co jest wielką przesadą, ale nie wazne
z dostępnych na naszym rynku, tak normalnie do kupienia w sklepie, to on jest chyba najjaśniejszy
dla takich ekstremalnych białasów jak ja na przykład, jest za ciemny, ale mną się proszę nie sugerować

dieta South Beach - moje dietetyczne jadłospisy
na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-24, 14:19   #5048
iustitia
Zadomowienie

Pokazałam mamie NYX-a, mówię, że chcę ten podkład a ona na to "Mąkę ziemniaczaną ci z olejem wymieszam" Ale bardzo mi się podoba ten kolor a na allegro nie widać
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-24, 20:37   #5049
Delave
Raczkowanie

Wszystkiego naj naj kochane bladolice
białych i wesołych świąt
Stary 2008-12-24, 22:39   #5050
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Wszystkiego naj naj kochane bladolice
białych i wesołych świąt
Dzięki

U mnie już daaaawno po kolacji, wróciłyśmy do domu, a teraz wchodzę na wizaż i cisza, spokój...
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-25, 02:08   #5051
Kung Fu Candy
Raczkowanie

a ja byłam dzisiaj w daglasie i chciałam prosić próbke podkładu revlon color stay z soft flexem bo niewiem czy wziasc ivory czy buff ale powiedziała mi baba ze nie daja próbek

a jak sie jest zimnym typem to nie powinno sie miec podkładu wpadającego w róż czy jak?
Kung Fu Candy jest offline  
Stary 2008-12-25, 03:20   #5052
Delave
Raczkowanie

Jeśli jesteś zimnym typem wtedy Twoja cera ma różowy odcień i podkład jak najbardziej powinien róż zawierać.
Stary 2008-12-25, 12:35   #5053
chiante
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
a ja byłam dzisiaj w daglasie i chciałam prosić próbke podkładu revlon color stay z soft flexem bo niewiem czy wziasc ivory czy buff ale powiedziała mi baba ze nie daja próbek

a jak sie jest zimnym typem to nie powinno sie miec podkładu wpadającego w róż czy jak?
Douglas to najgorsza sieć z jaką miałam do czynienia, jeszcze nigdy nie spotkałam się tam z miłą i rzetelną obsługą. Od ponad pół roku omijam te sklepy szerokim łukiem.

Czasem próbki revlona można dopaść na allegro za grosze. Ewentualnie w Naturze można sprawdzić kolor.

chiante jest offline  
Stary 2008-12-25, 12:42   #5054
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Douglas to najgorsza sieć z jaką miałam do czynienia, jeszcze nigdy nie spotkałam się tam z miłą i rzetelną obsługą. Od ponad pół roku omijam te sklepy szerokim łukiem.
Zapraszam do łódzkiego Douglasa (w GŁ). Ja tam robię zakupy regularnie i za każdym razem wychodzę bardzo zadowolona
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline  
Stary 2008-12-25, 13:34   #5055
iustitia
Zadomowienie

Cytat:

Tia, bo próbki to są przysyłane to po, żeby panie ekspedientki miały czym się malować, gdzie tam dla klientek

Cytat:
Jeśli jesteś zimnym typem wtedy Twoja cera ma różowy odcień i podkład jak najbardziej powinien róż zawierać.
Ja jestem zimnym typem i skórę mam raczej bez ocienia, zarówno róż jak i żółć w podkładach mnie denerwują.

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość

Czasem próbki revlona można dopaść na allegro za grosze. Ewentualnie w Naturze można sprawdzić kolor.
A ja na szczęście nie mam potrzeby chodzić po tego typu drogeriach, czasami Rossman czy Natura ale nie Douglas czy Sephora, generalnie nie lubię.Widziałam Revlona w Galerii Centrum, jeśli ktoś u siebie taką ma i szuka

Daria Słońce Ty moje, jak zdobyłaś NYX podkład? Straszzzznie mnie kusi
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-25, 14:30   #5056
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Daria Słońce Ty moje, jak zdobyłaś NYX podkład? Straszzzznie mnie kusi
dostałam od Vril próbke i jedna Wizażanka z UK szukała kogoś do wspólnego zamówienia z brytyjskiego sklepu internetowego i mi zamówiła. A teraz przyjechała na święta do PL i mi przysłała pocztą

Można zamówić na CherryCulture.com do Polski, w wątku o NYX co chwilę pojawiają się chętne do wspólnych zamówień

PS. użyłam wczoraj tego podkładu wymieszanego pół na pół z kremem i był idealny solo wydaje mi się trochę za gęsty i ciężki (przywykłam do mieszania podkładów z liliową bazą żeby je rozjaśnić, a przez to robiły się lekkie). lekko tylko omiotłam twarz sypkim pudrem i cały wieczór było super nawet się za bardzo nie świeciłam schował się rumieniec, krostki i całość wygładała tak.. naturalnie

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-25, 14:34   #5057
Delave
Raczkowanie

Skóra bez odcienia ?? nie słyszałam . Generalnie są różne odcienie, niekoniecznie tylko żółtawe i różowe, wydaje mi się (nie jestem ekspertką) że większość dziewczyn o chłodnym typie ma jednak troszeczkę różu w cerze, nie każda od razu jest mocna różowa, tak samo jak nie każdy ciepły typ jest mocno żółty, ja np przy kimś o mocno różowej cerze jestem żółtawa ale z kolei i przy mojej mamie, która jest jesienią i ma bardziej żółtą cerę w ogóle nie widać, żebym miała żółtawy koloryt.
Kolory generalnie tracą lub zyskują na intensywności przy odpowiednim zestawieniu ich z innymi. Czasem nawet wręcz niewiarygodnie. Więć w brak odcienia to ja naprawdę nie wierzę. Po prostu wszystko zależy od kontekstu kolorystycznego.
Stary 2008-12-25, 19:27   #5058
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
dostałam od Vril próbke i jedna Wizażanka z UK szukała kogoś do wspólnego zamówienia z brytyjskiego sklepu internetowego i mi zamówiła. A teraz przyjechała na święta do PL i mi przysłała pocztą

Można zamówić na CherryCulture.com do Polski, w wątku o NYX co chwilę pojawiają się chętne do wspólnych zamówień

PS. użyłam wczoraj tego podkładu wymieszanego pół na pół z kremem i był idealny solo wydaje mi się trochę za gęsty i ciężki (przywykłam do mieszania podkładów z liliową bazą żeby je rozjaśnić, a przez to robiły się lekkie). lekko tylko omiotłam twarz sypkim pudrem i cały wieczór było super nawet się za bardzo nie świeciłam schował się rumieniec, krostki i całość wygładała tak.. naturalnie
Póki co, napisałam kilka wiadomości do sprzedawców na allegro, mam nadzieję, że się w ten sposób uda załatwić, byłoby najprościej Ale wątek o NYX sobie obserwuję...

Liliowa baza?

Cytat:
Skóra bez odcienia ?? nie słyszałam . Generalnie są różne odcienie, niekoniecznie tylko żółtawe i różowe, wydaje mi się (nie jestem ekspertką) że większość dziewczyn o chłodnym typie ma jednak troszeczkę różu w cerze, nie każda od razu jest mocna różowa, tak samo jak nie każdy ciepły typ jest mocno żółty, ja np przy kimś o mocno różowej cerze jestem żółtawa ale z kolei i przy mojej mamie, która jest jesienią i ma bardziej żółtą cerę w ogóle nie widać, żebym miała żółtawy koloryt.
Kolory generalnie tracą lub zyskują na intensywności przy odpowiednim zestawieniu ich z innymi. Czasem nawet wręcz niewiarygodnie. Więć w brak odcienia to ja naprawdę nie wierzę. Po prostu wszystko zależy od kontekstu kolorystycznego.
Stwierdzam, że serio mam dzwną cerę, miałam różne podkłady, w takimi z różowym odcieniem wyglądałam jak prosiak, z żółtym jak chora i jak się obserwuję (a to trochę trudne, bo wiadomo, że ma się zwykle na sobie jakiś podkład czy puder) to najbliżej mi chyba do jakiegoś błękitnego odcienia Może ewentualnie leciutko w stronę beżu, kości słoniowej? Ale nie, bo to by było bardziej ciepłe i skłaniające się do żółci, a to z pewnością nie Chyba, że na mój użytek nzwę to zimnym beżem Generalnie przy wszystkich z porównaniem wychodzi na to, że ja jestem "biała". Ale nie mam potrzeby określenia się, czy jestem bardziej "różowa" czy "żółta", po prostu chcę mieć idealny podkład
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-25, 19:29   #5059
Kung Fu Candy
Raczkowanie

ah tak to teraz musze sie cofnąć do innego wątku i sprawdzic jakim jestem typem :P

a wogle to uzyłam acnedermu i tak mnie uczulił ze masakra,ja niewiem jak Wy mozecie sie tym smarowac :PP
Stary 2008-12-25, 21:06   #5060
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Póki co, napisałam kilka wiadomości do sprzedawców na allegro, mam nadzieję, że się w ten sposób uda załatwić, byłoby najprościej Ale wątek o NYX sobie obserwuję...

Liliowa baza?
tak, np beztłuszczowa YSL. Inglot też ma fioletową, ale ma zupełnie inny odcień

Cytat:
a wogle to uzyłam acnedermu i tak mnie uczulił ze masakra,ja niewiem jak Wy mozecie sie tym smarowac :PP

normalnie, bo nas nie uczula wręcz przeciwnie

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-25, 21:52   #5061
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
ah tak to teraz musze sie cofnąć do innego wątku i sprawdzic jakim jestem typem :P

Nie musisz, ale to przydatne

W życiu nie używałam Acnedermu, nienawidzę wszelkich środków antytrądzikowych, przepisywanych przez dermatologów etc., robiły mi masakrę z twarzy.

Cytat:
tak, np beztłuszczowa YSL. Inglot też ma fioletową, ale ma zupełnie inny odcień

normalnie, bo nas nie uczula wręcz przeciwnie
O, to muszę czegoś poszukać o tym więcej, pewnie na wizażu jest jakiś wątek o tym, w końcu o wszystkim są I siadam do KWC w takim razie
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-25, 21:56   #5062
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
O, to muszę czegoś poszukać o tym więcej, pewnie na wizażu jest jakiś wątek o tym, w końcu o wszystkim są I siadam do KWC w takim razie
nie wiem czy są o tym wątki, najwięcej o tej bazie pisałam.. tutaj

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-25, 22:50   #5063
Kung Fu Candy
Raczkowanie

Cytat:

W życiu nie używałam Acnedermu, nienawidzę wszelkich środków antytrądzikowych, przepisywanych przez dermatologów etc., robiły mi masakrę z twarzy.

no to u mnie tak samo,własnie teraz mam masakre na twarzy
Stary 2008-12-26, 01:10   #5064
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
nie wiem czy są o tym wątki, najwięcej o tej bazie pisałam.. tutaj

Czyli poszukam... tutaj Chociaż nie wiem, czy się przekonam do bazy, nie lubię tak warstwow nakładać czegoś na twarz, chyba bym miała psychiczne uczucie naciapania i jakby tapety Szpachla, szpachla... Ale jak jakaś fajna to trzeba będzie wypróbować.

Cytat:
no to u mnie tak samo,własnie teraz mam masakre na twarzy
Przykro mi Dbaj o skórę, przede wszystkim dużo karm i nawilżaj, bo to zwykle z tego typu niedoborów się biorą problemy.
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-26, 01:11   #5065
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli poszukam... tutaj Chociaż nie wiem, czy się przekonam do bazy, nie lubię tak warstwow nakładać czegoś na twarz, chyba bym miała psychiczne uczucie naciapania i jakby tapety Szpachla, szpachla... Ale jak jakaś fajna to trzeba będzie wypróbować.
Warto się przekonać do baz pod makijaż.
Ines-ka jest offline  
Stary 2008-12-26, 01:51   #5066
adrijah
Zakorzenienie

ja nie nakładam kolejnych warstw, bazę mieszam z podkładem na ręce i dopiero nakładam na twarz - jedną warstwę całość wtedy ma lżejszą konsystencję niż sam podkład, dłużej się trzyma, przy tej bazie YSL twarz jest dłużej matowa i ogólnie jak dla mnie taka mieszanka ma same zalety

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-26, 10:11   #5067
Delave
Raczkowanie

Ja się boję cokolwiek nakładać na twarz :/, czasami mam uczucie, że wszystko mnie wręcz zapycha. A taka baza to już chyba w ogóle..nie wiem zresztą. Nieznoszę mojej cery
Stary 2008-12-26, 13:49   #5068
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Ja się boję cokolwiek nakładać na twarz :/, czasami mam uczucie, że wszystko mnie wręcz zapycha. A taka baza to już chyba w ogóle..nie wiem zresztą. Nieznoszę mojej cery

a kremy? można też z kremem mieszać

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2008-12-26, 15:03   #5069
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
ja nie nakładam kolejnych warstw, bazę mieszam z podkładem na ręce i dopiero nakładam na twarz - jedną warstwę całość wtedy ma lżejszą konsystencję niż sam podkład, dłużej się trzyma, przy tej bazie YSL twarz jest dłużej matowa i ogólnie jak dla mnie taka mieszanka ma same zalety
Możeypróbuję, ale teraz kumulują mi się niespodziewane wydatki, mam tylko nadzieję, że NYXa jakimś cudem dorwę

Cytat:
A ja lubię swoją skórę, jej kolor, ale niecierpię głupich firm kosmetycznych, które robią nieżyciowe kosmetyki.

Aha, i oficjalnie ogłaszam - Revlon mimo, że jest milutki, super się rozprowadza, ładnie się trzyma etc... jest dla mnie za ciemny. Na twarzy mi robi mulata i to zaróżowionego
iustitia jest offline  
Stary 2008-12-26, 17:02   #5070
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Aha, i oficjalnie ogłaszam - Revlon mimo, że jest milutki, super się rozprowadza, ładnie się trzyma etc... jest dla mnie za ciemny. Na twarzy mi robi mulata i to zaróżowionego
to indianina bym rzekła

na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości