Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-07, 10:12   #1261
sylwiani
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Nie, ale na filtry już od dawna nie pakuję płynnych podkładów mimo wszystko nie dawały tak dobrych (naturalnych) efektów jak te w kompakcie, więc odpuściłam Stoisko Gosha znalazłam akurat u siebie w mieście, jak dla mnie - świeżo wprowadzone, ale rzadko chadzam po tutejszych sklepach; na pewno jeszcze 2 miesiące temu go nie było, kolekcja letnia prawie nie ruszona. Akurat mi się przypomniało, że nie miałam go do tej pory okazji przetestować, maźnęłam po łapie i kupiłam

Nobody - bardzo ładnie wyglądasz
Agnieszko, możesz mi zdradzić, które to są wystarczająco białe, bo mam dosyć już tej metody prób i błędów
czy ten podkład gosha jest b. jasny i nie ciemnieje?
Stary 2007-09-07, 10:25   #1262
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
Agnieszko, możesz mi zdradzić, które to są wystarczająco białe, bo mam dosyć już tej metody prób i błędów
czy ten podkład gosha jest b. jasny i nie ciemnieje?
Sylwiani, a jaką Ty masz skórę (odcień)? Ja lubię Revlon SoftFlex do tłustej/mieszanej nr 110 (najjaśniejszy), to jest mój najczęściej do tej pory używany podkład i wbrew pozorom - tej dziurze zamiast pompki - baaaardzo wydajny. Gosha użyłam raz, nie zauważyłam ściemniania ale nie trzymałam go na twarzy dłużej niż 5h. Jeśli nie potrzebujesz krycia sprawdź te nowe odcienie IsaDory, np. Sheer to cover nr 49 żółtawy lub 48 chłodny. Z bardziej nawilżających mam Givenchy SkinTonic, oni mają fajne odcienie: pierwszy w kolejności będzie bardzo jasny dla chłodnych cer, od 04 zaczynają się żółtawe. Dla mnie 504 Skin Tonic mógłby być jeszcze o ton jaśniejszy, ale gdy skóra jest wymęczona różnymi eksprerymentami - pod nim odpoczywa. Mam podkład Smashboxa o dość specyficznej konsystencji, numeru i nazwy nie pamiętam, jasny i mocno żółty.
A z kompaktów - Wet/Dry Smashboxa najjaśnieszy odcień to na prawdę cudo kiedyś na wątku filtry uv a makijaż wklejałam porównanie DP 50 i właśnie jego - ogromna różnica. Do DP już nie wrocę, bo jest dla mnie nieco za ciemny, sprawdza się tylko na niektórych filtrach które rozjaśniają kompakt w ciągu dnia np. Iwostin 50+.

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 10:28   #1263
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
A z kompaktów - Wet/Dry Smashboxa najjaśnieszy odcień to na prawdę cudo kiedyś na wątku filtry uv a makijaż wklejałam porównanie DP 50 i właśnie jego - ogromna różnica. Do DP już nie wrocę, bo jest dla mnie nieco za ciemny, sprawdza się tylko na niektórych filtrach które rozjaśniają kompakt w ciągu dnia np. Iwostin 50+.
Żebym jeszcze wiedziała, że mnie nie uczuli... ale i tak kusisz
Stary 2007-09-07, 10:42   #1264
agnieska
Zakorzenienie

Żebym jeszcze mogła zaproponować Ci kawałek do testów, ale w tym przypadku raczej się nie da chyba że grzecznie zaczekasz jakieś 3 miesiące

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 11:03   #1265
sylwiani
Zadomowienie

agnieska, odcień, to ja mam biały
właśnie nie mogę się zdecydować, czy róż, czy beż

z kompaktów właśnie bardzo powoli wykańczam matmate 04, ale jest za ciemny, mam też podkład perfect match W1, ale ten też jest o ton za ciemny, a C1 jest trochę zbyt różowy, Guerlain Fleur De Teint - 520 Beige Clair,
ale ten też jest o ton za ciemny i w dodatku nie chowa moich plam na policzkach, a nawet mam wrażenie, że podkreśla, niedługo mój TŻ wyjeżdża za granicę i zasadzam się na Skin Tonic 501 lub 502, bo 503 niestety za ciemny, próbowałam w sephorze
Stary 2007-09-07, 11:10   #1266
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
który to najjaśniejszy?
Stary 2007-09-07, 11:19   #1267
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
który to najjaśniejszy?
Najjaśniejszy to Ivory, ale teraz patrzę na stronę i.. zniknął! Zastąpili go tym ?? http://www.smashbox.com/index.cfm/fu...-3a810a644fa0/ chyba zrobię zapas, przynajmniej jedną sztukę

wyprzedają go http://www.smashbox.com/index.cfm/fu...-1730f6b7102a/ próbnik dobrze oddaje jego kolor

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 11:49   #1268
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Najjaśniejszy to Ivory, ale teraz patrzę na stronę i.. zniknął! Zastąpili go tym ?? http://www.smashbox.com/index.cfm/fu...-3a810a644fa0/ chyba zrobię zapas, przynajmniej jedną sztukę

wyprzedają go http://www.smashbox.com/index.cfm/fu...-1730f6b7102a/ próbnik dobrze oddaje jego kolor
tu jest http://us.strawberrynet.com/makeup.a...neId=6607#6607
myślałam, że najjaśniejszy będzie ten ostatni
Stary 2007-09-07, 11:58   #1269
agnieska
Zakorzenienie

White Oak? Nie oglądałam ich na żywo, ale Rayne tak i chyba mówiła że jest ciemniejszy - hallo, Ula, prosimy o głos

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:05   #1270
Kattarina
Zakorzenienie

Agniesko- czy ten Wet/Dry Smashboxa podkresla pory?
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:08   #1271
agnieska
Zakorzenienie

Kattarino ja go nakładam pędzlem na grubą warstwę filtra zmatowionego jedwabnikiem Hauschki. Sama ta baza daje wygładzenie i lekkie krycie, Smashbox nie podkreśla porów. Nie nakładałam go na zwykły krem i nie wiem jak się wtedy spisuje

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:13   #1272
Kattarina
Zakorzenienie

Agniesko- dziekuje za odp.
Rozumiem, ze nalozony na sucho delikatnie koloruje skore? Chodzi mi o zamaskowanie zarozowienia, ale nie az takie jak w przypadku korektorow, ktorych uzywac nie potrafie
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:16   #1273
agnieska
Zakorzenienie

Kryje i zaróżowienie i blizny, tylko z ogniście czerwonymi wypryskami ma problem

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:25   #1274
Kattarina
Zakorzenienie

To sie chyba skusze
Moje transparentne pudry tylko matuja, a gdy dosiega mnie alergia, musze czyms zoltawym zlagodzic rozowosc Od podkladow tak odwyklam przez kilka miesiecy, ze teraz czuje sie jak w zelaznej masce, nawet jesli aplikuje je cieniutka warstwa
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-07, 12:27   #1275
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
To sie chyba skusze
Moje transparentne pudry tylko matuja, a gdy dosiega mnie alergia, musze czyms zoltawym zlagodzic rozowosc Od podkladow tak odwyklam przez kilka miesiecy, ze teraz czuje sie jak w zelaznej masce, nawet jesli aplikuje je cieniutka warstwa
no ładnie, a ja przez swoje plamy codziennie
Stary 2007-09-07, 13:58   #1276
agnieska
Zakorzenienie

Mam nadzieję, ze będzie Ci służył Kattarino proszę o relację jeśli kupisz

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:04   #1277
Kattarina
Zakorzenienie

Oczywiscie
Czy mi sie wydaje, czy odcien Ivory w Wet/Dry jest jasniejszy niz w palecie podkladu Studio Seamless?
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:04   #1278
evitka21
Zakorzenienie

mnie straszne kuszą pudrowe kompakty, ale się boję że nie bede sie umiała nimi posługiwać i kupa kasy w błocie wyląduje....
ja mam na całej buzi delikatne białe włoski i jak przesadze nieco z sypańcem to kiepsko to wygląda i dlatego niegdy nie uyw=ywałam żadnych pudrów prasowanych

aga a kompakty smashboxa ile kosztuje?

a używałaś może pudrowego kompakty sephory? albo ktoś ?
chodzi mi o to jakie ma krycie i ogólnie czy dobrze na twarzy wygląda

evitka21 jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:15   #1279
anulka262
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez n_o_b_o_d_y Pokaż wiadomość
Juz od dluzszego czasu sledze ten watek jak i jego wczesniejsze edycje i wreszcie postanowilam sie ujawnic. Kiedys nie przepadalam za bardzo jasnym odcieniem mojej skory, teraz (w duzej mierze dzieki Wam ) przekonalam sie do mojej jasnej karnacji, baaaa nawet ja polubilam!
Dodaje zdjecia mojej bladej buzi.
Serdecznie pozdrawiam wszystkie bladolice
slicznie wygladasz, bardzo ladnie Ci w takiej jasne skorze, nie wygladasz jak sporo brunetek z ciemna karnacja..
anulka262 jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:22   #1280
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anulka262 Pokaż wiadomość
slicznie wygladasz, bardzo ladnie Ci w takiej jasne skorze, nie wygladasz jak sporo brunetek z ciemna karnacja..
Zgadzam sięPięknie wyglądasz z taką jasną skóra i ciemnymi włosami.
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mnie straszne kuszą pudrowe kompakty, ale się boję że nie bede sie umiała nimi posługiwać i kupa kasy w błocie wyląduje....
ja mam na całej buzi delikatne białe włoski i jak przesadze nieco z sypańcem to kiepsko to wygląda i dlatego niegdy nie uyw=ywałam żadnych pudrów prasowanych

Pudrowymi kompaktami raczej trudno zrobić sobie krzywdę. Tzn kiedyś myślałam, że kompakty są ciężkie, zostawiają smugi itp. A pamiętasz o tym, aby nakładać puder z włosem, tak aby nie podkreślać tych włosków na twarzy?(wybacz takie debilne pytanie, ale ja kiedyś pomalowałam się tak na szybko "pod włos" i wyglądałam tragicznie z tymi włoskami widocznymi na twarzy. A normalnie ich nie widać).

Wg mnie kremowe kompakty są ciężkie do opanowania i potrzeba wprawy.
Stary 2007-09-07, 14:25   #1281
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Oczywiscie
Czy mi sie wydaje, czy odcien Ivory w Wet/Dry jest jasniejszy niz w palecie podkladu Studio Seamless?
Wydaje mi się, że tak podkładem już dawno się nie malowałam, ale kompakt to dla mnie taka podkolorowana biel

Cytat:

Nie wiem ile kosztuje w sklepie, ja zamiawiałam z truskawy przez Trapę z Allegro i wyszło znacznie taniej (znów: Rayne pamiętasz? bo ja nie bardzo).

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:33   #1282
evitka21
Zakorzenienie

maju, tak zawsze z włosem. kremowe kompakty mnie nie kuszą a na pudrowe co jakis czas wraca mi ochota...
muszę się jeszcze zastanowić. Bo ja w sumie potrzebuję czegoś dość kryjącego (mam różowe-naczynkowe policzki) i się tak właśnie zastanawiam czy kompakt by sobie poradził...
I daletego też pytałam o sephorzany kompakt-jest niedrogi i tak myślałam żeby na początek....ale jak ma być dużo gorszy od DP chanela czy smashboxa, to bym jescze chcwilę przyoszczędziła i coś porządnego kupiła.... ale marudze.

evitka21 jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:42   #1283
agnieska
Zakorzenienie

Evitko, z avatara wnioskuję że jesteś "ciepłym typkiem", a ciepłe jasnolice nie znajdą odpowiedniego odcienia w sephorowych kompaktach

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-07, 14:44   #1284
sylwiani
Zadomowienie

przyłączam się do pytania o krycie
Stary 2007-09-07, 15:27   #1285
Ines-ka
Zakorzenienie

Max Factor wypuścił nowy podkład w kompakcie. Ciekawe jak będzie z odcieniami. No i kiedy wejdzie na nasz rynek.

Chciałam dzisiaj wstawić fotki porównawcze. Doczekałam się monitora, a tu net nie działa i musiałam się przesiąść na laptopa brata. Tu tylko paint.

"A co Ty Żyrafka, słońca nie widziałaś?"
Ines-ka jest offline  
Stary 2007-09-07, 16:07   #1286
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
"A co Ty Żyrafka, słońca nie widziałaś?"
??
Stary 2007-09-07, 16:16   #1287
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
??
Tekst koleżanki po wakacyjnej przerwie w szkole.
Ines-ka jest offline  
Stary 2007-09-07, 16:50   #1288
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Cytat:
muszę się jeszcze zastanowić. Bo ja w sumie potrzebuję czegoś dość kryjącego (mam różowe-naczynkowe policzki) i się tak właśnie zastanawiam czy kompakt by sobie poradził...
Pudrowy kompakt bardzo dobrze sobie radzi z kryciem naczynkowych policzkow, szczegolnie na warstwie filtra i skrobi. Ja niestety mam bardzo nadreaktywna skore i o ile kompakt (w moim przypadku Lumene nr 1) nalozony na sam krem nie do konca kryje i na dodatek ciemnieje, to na filtrze cudo Mam idealnie jasniutka, jednolita skore. Na szczegolnie newralgiczne miejsca musze czasami nalozyc ze 2 a nawet 3 cieniutkie warstwy i ciagle wyglada to bardzo naturalnie. Takze warto przetestowac. Zdecydowanie zgadzam sie z Agnieska ze zaden plynny podklad nie daje takiego naturalnego efektu jak kompakt (+ swietne krycie). No i jaka oszczednosc czasu rano, wystarczy kilka ruchow pedzla i makijaz z glowy.
Hanneke jest offline  
Stary 2007-09-07, 16:55   #1289
Kattarina
Zakorzenienie

Hanneke- czy mglabys podac pelna nazwe i odcien kompaktu Lumene?
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-07, 17:11   #1290
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Lumene podkład w kompakcie (Cream Powder Makeup) SKIN COUTURE - nr 1 Angel Skin / Henkays.
Dokladnie ten- http://www.lumene.com/default.asp?do...cumentId=14233
Hanneke jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości