Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-24, 22:37   #1531
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
A moze zle dobierasz kolor makijazu lub ubrania i zamiast upiekszac Twoja bladosc, powoduja one, ze wygladasz niezdrowo?

Sama zle sie czuje w brazerze, zamiast rozu- wygladam jakbym byla brudna, przykurzona
Ja np. fatalnie czuję się w większości odcieni zieleni, intensywnej czerwieni, szarości blisko twarzy i bieli (oprócz eleganckich koszul i zwykłych koszulek), różowy (oprócz pudrowego, przybrudzonego odcienia), brązowy, lubię jasny niebieski, ale raczej mi nie służy. Lubię za to czerń, błękit paryski, ciepły fiolet, czerwono-brązowy odcień czerwieni Ograniczony wybór kolorów wynagradzam sobie kolorowymi dodatkami, szczególnie ukochałam kolczyki

Wydaje mi się, że w makijażu osoby o jasnej skórze ważne jest odpowiednie dobranie pudru. Mocny, płaski mat wygląda fatalnie i nawet róż tego nie uratuje. Niestety, przy filtrach trudno jest tego uniknąć, przy normalnym makijażu trzeba uważać na ilość pudru - gorzej sprawdza się puszek, lepiej jest muskać skórę pędzlem.

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-25, 16:20   #1532
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ago- dziekuje pieknie za propozycje, jednak wysylka to byly zbedny klopot.
Interesowalam sie Sheer to Cover, aby miec punkt odniesienia, w stosunku do pozostalych jasnych podkladow- w celach kronikarskich Poniewaz nawet, gdy znajduje jasne podklady , nie potrafie ich odcieni porownac do tych, ktore Wy uzywacie i w sumie moja opinia jest niemiarodajna.
A moze zle dobierasz kolor makijazu lub ubrania i zamiast upiekszac Twoja bladosc, powoduja one, ze wygladasz niezdrowo?

Sama zle sie czuje w brazerze, zamiast rozu- wygladam jakbym byla brudna, przykurzona
ale wg mnie moja cera wygląda świeżo, "świetliście" a nie niezdrowo. mam naturalnie taki rózowy odcień skóry, to chyba nazywało się ' krew z mlekiem'. podkreślam to rózem (Blush Delice 01 L'Oreala). także kolory cieni są jasne, takie jakby zimowe (biel, róż, błękit, wrzos) i dobrze się w nich czuję. takie opinie, że wyglądam jakbym była chora itp pochodzą od mojej mamy, która nie akceptuje bladości (dla niej zdrowa skóra=opalona). od kogoś nieznajomego nigdy nie usłyszałam takich komentarzy (dziwne, nie...). kiedyś nawet, gdy byłam u fryzjera pani siedząca obok zapytała, co robię, że mam taką świetlistą skórę...moze więc moja mama nie jest obiektywna (niestety ciągle się o to kłócimy)
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-25, 16:33   #1533
Ines-ka
Zakorzenienie

Zastanawiam się nad nowym kolorem włosów. Tzn. czy wrócić do naturalnego ciemnego, mysiego blondu czy postawić na kontrast z cerą i zostać marcheweczką/coś w deseń czerwieni, rubinu.

Jeśli chodzi o komentarze rodziny. Tylko babcia z dziadkiem ostro komentują moją bladość. Czasem nawet jest mi przykro. Domownicy przywykli.
Ines-ka jest offline  
Stary 2007-09-25, 16:38   #1534
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad nowym kolorem włosów. Tzn. czy wrócić do naturalnego ciemnego, mysiego blondu czy postawić na kontrast z cerą i zostać marcheweczką/coś w deseń czerwieni, rubinu.

Jeśli chodzi o komentarze rodziny. Tylko babcia z dziadkiem ostro komentują moją bladość. Czasem nawet jest mi przykro. Domownicy przywykli.
no to ja też poczekam, aż przywykną
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-25, 16:45   #1535
Ines-ka
Zakorzenienie

Zapomniałam.
Rozbraja mnie moja młodsza siostra, kiedy mówi mi, że jestem blada jak trup i mam całą twarz w piegach.
No jakby nie wiedziała jak sama wygląda.
Ines-ka jest offline  
Stary 2007-09-25, 16:57   #1536
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Zapomniałam.
Rozbraja mnie moja młodsza siostra, kiedy mówi mi, że jestem blada jak trup i mam całą twarz w piegach.
No jakby nie wiedziała jak sama wygląda.
a u mnie dziwia sie, jak moge uzywac filtra
wczoraj mama do mnie: "emulsja do opalania? teraz? jesienia???" i dziwnie na mnie popatrzyla.
a siostra i tata uwazaja, ze wygladam strasznie.
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading
Tusio jest offline  
Stary 2007-09-25, 17:27   #1537
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Skłaniałabym się ku naturalnemu kolorowi albo jasny brąz.
Stary 2007-09-25, 18:03   #1538
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
a u mnie dziwia sie, jak moge uzywac filtra
wczoraj mama do mnie: "emulsja do opalania? teraz? jesienia???" i dziwnie na mnie popatrzyla.
a siostra i tata uwazaja, ze wygladam strasznie.
a ja nie mogę doczekać się reakcji mojej mamy, kiedy zimą dowie się, że używam kremu z filtrem - wtedy w jej oczach zostanę kompletną wariatką. a co do moich brązowiutkich sióstr (ja mam karnację po jasnoskórym tacie), to potrafią byc naprawdę wredne....
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-25, 18:51   #1539
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ale wg mnie moja cera wygląda świeżo, "świetliście" a nie niezdrowo. mam naturalnie taki rózowy odcień skóry, to chyba nazywało się ' krew z mlekiem'. podkreślam to rózem (Blush Delice 01 L'Oreala). także kolory cieni są jasne, takie jakby zimowe (biel, róż, błękit, wrzos) i dobrze się w nich czuję. takie opinie, że wyglądam jakbym była chora itp pochodzą od mojej mamy, która nie akceptuje bladości (dla niej zdrowa skóra=opalona). od kogoś nieznajomego nigdy nie usłyszałam takich komentarzy (dziwne, nie...). kiedyś nawet, gdy byłam u fryzjera pani siedząca obok zapytała, co robię, że mam taką świetlistą skórę...moze więc moja mama nie jest obiektywna (niestety ciągle się o to kłócimy)
Jesli te komentarze, to zlosliwosc- nie pozostaje nic innego jak... nie zwracac na nie uwagi.
Zdaje sobie sprawe, ze wysluchiwanie takich niewybrednych slow jest przykre, ale skoro i tak nie zamierzasz zmianiac odcienia skory i czujesz sie komfortowo ze swoja bladoscia, zbierajac przy tym komplementy od osob postronnych- nie masz raczej wyboru: ignoruj te kasliwe teksty.

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2007-09-25 o 20:43 Powód: lit.
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-25, 20:41   #1540
loss_lauri
Zakorzenienie

wiem, wiem - już się powoli uodparniam...
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-25, 21:06   #1541
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
Probowałaś rozmawiać z mamą? Bo to trochę dziwne, żeby własnemu dziecku obniżała samoocenę, nie wspierała go - powiedz jej, że przykro Ci z tego powodu, że nikomu nie szkodzisz przecież, a pieniędzy "zainwestowanych" w twarz, suplementy, sport czy zdrowe jedzenie nie chcesz tracić przez głupie opalanie.

Cytat:
Po tym jak dziadek skomentował mój trądzik "ale masz pryszczycę" mam opinię rodziny w starzy ludzie, po co mam sobie psuć nerwy i im, i tak mam je za słabe

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-26, 08:43   #1542
loss_lauri
Zakorzenienie

próbowałam, ale to strata czasu i energii. kiedyś powiedziałam jej, że filtrem chronię się przed zmarszczkami i przebarwieniami (stosuje plastry Evra, więc bez ochrony mogę nabawić się przebarwień), ale maja mama jest niereformowalna. a poza tym kibicuje jej babcia, wg której pielęgnacja skóry wymaga jedynie umycia ją wodą(!), a wszystko poza tym jej szkodzi (nie można jej wytłumaczyć, że kosmetyki jakie były za jej czasów, czyli ok. 50 lat temu, nie mają nic wspólnego z dzisiejszymi...a co do filtrów, to:'zobaczysz,że za parę lat będziesz pomarszczona jak ziemniak, przez te mazidła!' . wolę więc w ogóle nie poruszać tego tematu
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-26, 13:14   #1543
Myszołapka
Zakorzenienie

Dziewczyny a czy któraś z Was ma możliwość porównania N1, N2 względem W1 True match'a ? Byłabym dźwięczna (N1, i N2 są dla mnie za różowe, C1 również miałam, ale wyglądałam jak prosiak bez mała więc pomyślałam o W1, a sama nie mam dostępu do testerów L'oreala
Stary 2007-09-26, 14:02   #1544
Kattarina
Zakorzenienie

Myszolapko- jutro wybieram sie do drogerii, moge sprawdzic te odcienie- jesli tylko beda dostepne
Kattarina jest offline  
Stary 2007-09-26, 14:04   #1545
Myszołapka
Zakorzenienie

Katt z góry dziękuję
Stary 2007-09-26, 14:23   #1546
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Oto True Match N1. Się mi starsznie dużo chlapnęło z buteleczki (mam bez pompki). Jak wspomniałam wyżej - nie mam żadnych innych popularnych podkładów w domu do porównania

sylwiani mam nadzieję, że dobrze widać na tym zdjęciu. Btw skrót od wilhelmina to mina, nie wil, ale nie szkodzi Pozdrawiam!

mam ten sam problem! mam strasznie siemną skórę na dłoniachc w porównaniu z resztą ciała, a chciałabym je utrzymać jasne
więc MINA bardzo dziękuję mam nadzieję, że będzie odpowiedni, jeśli C1 jest zbyt różowe, a W1 zbyt żółte
Stary 2007-09-26, 14:25   #1547
Jelonek
Zakorzenienie

To ja też się podepnę pod prośbę Myszołapki, bo już straciłam nadzieję, że wśród wysokopółkowców znajdę podkład wystarczająco jasny i taki, który właściwościami jest całkiem do rzeczy (wszystkie Chanel, Lancome za ciemne, o EL nie wspominając , Dior też, podkładów Clinique nie lubię). Revlon byłby za ciężki, więc odpada. Kanebo mi nie podpasował wcale, pozostaje mi do przetestowania Teint Mat Purete najjaśniejszy i chyba True Match Loreala właśnie. C1 miałam próbkę i był... za ciemny
O ironio
Jelonek jest offline  
Stary 2007-09-26, 14:28   #1548
Myszołapka
Zakorzenienie

Jelon N1 sporóbuj Albo Smashboxa Agnieska o nim pisała/pokazywała zdjęcia, ale to kompakt ( Agniesko potwierdź w razie czego bo mogłam coś pokićkać )
Przypomniało mi się, najjaśniejszy Givenchy jeszcze

Tak w ogóle to muszę się wyżalić Filtry stosuję sumiennie, kwaszę się, a mimo to twarz jest w odcieniu o jakiś ton, 1,5 tonu ciemniejszym niż szyja i w dodatku naczynka dają efekt zaczerwienia Tym sposobem podkładu sobie dobrać nie mogę bo nawet te najjaśniejsze ( revlon z softlex'em - Ivory ) nie kryją na tyle, żeby miała jednolity odcień i brak granicy twarz-szyja. Oczywiście rozcieram jak tylko się da, zielone bazy są na porządku dziennym, a mimo to nic. Skończę chyba stosując samoopalacz na twarz i dekolt, może wtedy nie będę miała tego problemu
Stary 2007-09-26, 14:55   #1549
Jelonek
Zakorzenienie

Właśnie musiałabym ten N1 wypróbować tylko gdzie go znaleźć? Ehhh szkoda gadać, w Sephorze/Douglasie już mnie wszystkie ekspedientki i Panowie ekspedienci znają chyba- czasami mama wrażenie, że jak wchodzę to zaraz wszyscy wyciągną walkie-talkie i nadadzą stosowny komunikat, że najjaśniejsza nadchodzi i pewnie będzie znów molestować o prawie biały podkład lol.
A W1 któraś z Was drogie bladolice widziała na żywo? Bo obawiam się, że skoro C1 był za ciemny, to inne 1 z tej serii też będą
Jelonek jest offline  
Stary 2007-09-26, 14:59   #1550
agnieska
Zakorzenienie

Givenchy chłodne są jaśniutkie (Jelonku, jakiego Ty szukasz?), kompakt jest prawie biały i znacznie jasniejszy od nielubianego przez Ciebie DP, oglądałaś też te nowe odcienie IsaDory?

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:02   #1551
Jelonek
Zakorzenienie

Szukałam nawet dzisiaj, ale testerów IsaDory 48, 49 nie znalazłam jak na złość Podkład interesuje mnie raczej neutralny bądź ciepły, ale nie za bardzo Wszelkie chłodne różowości odpadają, bo wyglądam w nich jak prosiak C1 jest za ciemny o jakieś 1,5 tonu chyba, a może to przez tą swoją prosiakowatość wydaje się być takim mulatem na mnie? Hmmm.
A DP nie dość, że nie polubiłam za kolor (za ciemny oczywiście), to i właściwości takie sobie. Mocno średni szczerze powiedziawszy, bo jak się tym "wysmarowałam" to już pochodziłam po domu, żeby ludzi nie straszyć

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2007-09-26 o 15:07 Powód: dopisek :)
Jelonek jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:06   #1552
agnieska
Zakorzenienie

To ciepłe Givenchy będą za ciemne... Zostaje IsaDora i kompakt Smashboxa

agnieska jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:14   #1553
Jelonek
Zakorzenienie

A tu jeszcze Kattarina przyniosła wieści, że te IsaDory też wycofują
Muszę gdzieś zbadać N1, bo nic innego mi nie pozostanie, jeśli ten YSL okaże się za ciemny.
Jelonek jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:23   #1554
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Dlaczego mają wycofywać skoro dopiero co wprowadzili?
Ines-ka jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:24   #1555
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Muszę gdzieś zbadać N1, bo nic innego mi nie pozostanie, jeśli ten YSL okaże się za ciemny.
ja wczoraj w Douglasie jakieś nowe IsaDory widziałam tzn w innych opakowaniach wiecie coś o tym? ale na nazwy nie patrzyłam, bo śliniłam się do rozświetlaczy tylko, że zupełnie inne były kolory do kupienia, a inne na testerach i skończyło się na błyszczyku Glam Shine

pani w Douglasie dała mi próbkę podkładu L'Oreal, grzecznie poinformowałam ją, że dla mnie tylko Revlon jak narazie jest odpowiednio jasny.. i tak mi ją podarowała i zaproponowała zapisanie się żeby dostać kartę
Stary 2007-09-26, 15:46   #1556
Jelonek
Zakorzenienie

To może ekspedientka w perfumerii Kattariny się pomyliła, skoro coś nowego wypatrzyłaś? Oby to podjadę jutro do Douglasa, bo tam mają lepiej zaopatrzoną IsaDorę niż w S. i sobie obejrzę te jasne odcienie.
Jelonek jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:03   #1557
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Jelon N1 sporóbuj Albo Smashboxa Agnieska o nim pisała/pokazywała zdjęcia, ale to kompakt ( Agniesko potwierdź w razie czego bo mogłam coś pokićkać )
Przypomniało mi się, najjaśniejszy Givenchy jeszcze

Tak w ogóle to muszę się wyżalić Filtry stosuję sumiennie, kwaszę się, a mimo to twarz jest w odcieniu o jakiś ton, 1,5 tonu ciemniejszym niż szyja i w dodatku naczynka dają efekt zaczerwienia Tym sposobem podkładu sobie dobrać nie mogę bo nawet te najjaśniejsze ( revlon z softlex'em - Ivory ) nie kryją na tyle, żeby miała jednolity odcień i brak granicy twarz-szyja. Oczywiście rozcieram jak tylko się da, zielone bazy są na porządku dziennym, a mimo to nic. Skończę chyba stosując samoopalacz na twarz i dekolt, może wtedy nie będę miała tego problemu
czy mozesz napisac cos wiecej na temat zielonej bazy?
z naczynkami i ja walcze, czasami sa takie dni, kiedy wygladam w miare jednolicie, a w inne...czerwien na policzkach i nos jak u pijaka
zbieram na zabieg
a! dzisiaj w gazecie wypatrzylam jakies promocje rimmela-podobno podklad recover ma byc w komplecie z korektorem o tej samej nazwie, za 27zl, a puder w kamieniu-z pedzlem, chyba za 17zl
wie ktos cos na ten temat?
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading
Tusio jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:09   #1558
ysia
Zadomowienie

Apropos Rimmela to tylko kolory od 3 w góre
ysia jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:20   #1559
Myszołapka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
czy mozesz napisac cos wiecej na temat zielonej bazy?
z naczynkami i ja walcze, czasami sa takie dni, kiedy wygladam w miare jednolicie, a w inne...czerwien na policzkach i nos jak u pijaka
zbieram na zabieg
a! dzisiaj w gazecie wypatrzylam jakies promocje rimmela-podobno podklad recover ma byc w komplecie z korektorem o tej samej nazwie, za 27zl, a puder w kamieniu-z pedzlem, chyba za 17zl
wie ktos cos na ten temat?
Zielona baza w sztyfcie Shiseido, tzn. to może nie całkiem jest baza, ale po prostu zielony sztyft, który ja stosuje pod podkład, czasem również dodatkowo drugą warstwę na i w miarę kryje zaczerwienienia Ma kremową konsystencję, nie zapycha, diablo wydajna, ale cena adekwatna do jakości Oprócz niej, przemiennie korektor z gąbeczką z AA też zielony, delikatnie rozcieram na zmienionych miejscach, kremowy, dość gęsty, ładnie się trzyma i kamufluje Miałam próbkę zielonej bazy Smashboxa i to będzie mój następny zakup. Położyłam ją pod podkład na całonocną imprezę, ładnie uspokoiła buzię, ślady po krostach doprawiłam korektorem AA, krem tonujący, skrobia i voila, byłam jednolita i jasna Dodam, że dość porządnie matuje, tj. normalnie skrobia wystarczy na 5-6 h i muszę użyć bibułki, z bazą Smashboxa takich problemów nie było, nie świeciłam się w ogóle.
Uważnie przyglądam się też serii ślubnej EL, Red neutralizer, jak tylko dostanę kartę będzie mój
A na zabieg też zbieram, ale za młoda jeszcze jestem buuuu
Stary 2007-09-26, 16:33   #1560
agnieska
Zakorzenienie

Zaczerwienienie geby też mnie dobija, tym bardziej że zazwyczaj łączy się u mnie z ogromnym przesuszeniem, więc wszystkie warstwy makijażu są bardzo widoczne

agnieska jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości