Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-01-16, 14:47   #2401
Vontrupka
Przyczajenie

Unhappy Blada cera...

Właśnie się zarejestrowałam, mam nadzieję, że ktoś wspomoże

Mam 16 lat i bardzo bladą skórę. Wyglądam jak trup, do tego te sińce pod oczami. A, no i jakby tego było mało wągry się uwydatniają przy tej bladości ; /
Rok temu użyłam kremu Johnsons Holiday Skin... Efekt? Wyglądałam jakbym była chora na żółtaczkę!! Pomijając fakt, że nierówno rozprowadzone... MASAKRA!
Moja skóra nie jest ani przetłuszczona, ani zbyt sucha, jest w sam raz. Nie mam problemów z trądzikiem, no, tylko wągry, jak już wcześniej wspomniałam. Te okropne sińce pod oczami, Wrrr...

W sumie problemu nie ma, gdy nałożę podkład. Używam `Soraya matujący długotrwały efekt`. Efekt jest naprawdę świetny. Nie ma sińców, bladości a wągry są mało widoczne.
No ALE: wiem, że podkłady są szkodliwe. (a przynajmniej tak słyszałam). Pomóżcie, co zrobić by cera nie była blada. Mam ciemną karnację, ciemne włosy, oczy. We wakacje zawodowy murzyn. Ale opalenizna schodzi mi bardzo szybko. Zimą - szkoda gadać.

Okej, mam jeszcze jedno pytanie, ale BŁAGAM - proszę o wyrozumiałość. Czym się różni fluid od podkładu? Czy to to samo? ; P Wiem, śmiech na sali xD

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Z góry dzięki ;*
Vontrupka jest offline  
Stary 2008-01-16, 15:06   #2402
I_hate_you
Zadomowienie

Dot.: Blada cera...

radze uzyc wyszukiwarki naprawde nie gryzie

I_hate_you jest offline  
Stary 2008-01-16, 15:12   #2403
rudaczarna
Przyczajenie

GG do rudaczarna

Ja tez jestem blada Ale za to sie nie moge w ogole opalac- uczulenie na slonce ;P Ja sie z tym pogodzilam ;] Blada cera byla keidys w cenie bo tlyko chlopki lazily opalone :P Serio, ja to zaakceptowalam Ale zawsze mzoesz zaczac chodzic na solarium, uzywac kosmetykow brazujacych ;] Uzywalam kiedys garniera 'skora musnieta sloncem' ale nieladnie schodzil wiec wymaga regularnosci A wagry to polecam 'peelingujace zel przeciw wagrom' (jakos tak) Clena&Clear ;] Mi pomaga ale trzeba uwazac... Suche skorki moga sie pojawic ;] I z tego co mi wiadomo podklad moze byc roznej konsystencji a fluid to jego plynna odmiana ;]
Stary 2008-01-16, 15:27   #2404
Vontrupka
Przyczajenie

rudaczarna, dzięki Właśnie, miałam dopisać czy solarium jest dobrym rozwiązaniem. Albo czy to przez nieodpowiednią dietę? Cóż. Najgorsze są te moje sińce pod oczami.
Vontrupka jest offline  
Stary 2008-01-16, 16:05   #2405
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vontrupka Pokaż wiadomość
Mam 16 lat i bardzo bladą skórę. Wyglądam jak trup, do tego te sińce pod oczami. A, no i jakby tego było mało wągry się uwydatniają przy tej bladości ; /
Rok temu użyłam kremu Johnsons Holiday Skin... Efekt? Wyglądałam jakbym była chora na żółtaczkę!! Pomijając fakt, że nierówno rozprowadzone... MASAKRA!
Moja skóra nie jest ani przetłuszczona, ani zbyt sucha, jest w sam raz. Nie mam problemów z trądzikiem, no, tylko wągry, jak już wcześniej wspomniałam. Te okropne sińce pod oczami, Wrrr...

W sumie problemu nie ma, gdy nałożę podkład. Używam `Soraya matujący długotrwały efekt`. Efekt jest naprawdę świetny. Nie ma sińców, bladości a wągry są mało widoczne.
No ALE: wiem, że podkłady są szkodliwe. (a przynajmniej tak słyszałam). Pomóżcie, co zrobić by cera nie była blada. Mam ciemną karnację, ciemne włosy, oczy. We wakacje zawodowy murzyn. Ale opalenizna schodzi mi bardzo szybko. Zimą - szkoda gadać.

Okej, mam jeszcze jedno pytanie, ale BŁAGAM - proszę o wyrozumiałość. Czym się różni fluid od podkładu? Czy to to samo? ; P Wiem, śmiech na sali xD

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Z góry dzięki ;*
Nie masz ciemnej karnacji, masz jasną skórę która się łatwo opala. Opalanie na "zawodowego murzyna" jest szkodliwe, w przeciwieństwie do dobrze dobranego podkładu.
Proponuję rozświetlający korektor pod oczy, jasny odcień różu na policzki (np. Bourjois nr 16) i odpowiednią pielęgnację (kwasy BHA) na zaskórniki. Polecam też poczytanie wątków "jak podkreślić jasną skórę" gdzie nie podajemy sobie sposobów jak wyglądać bardziej ziemiście a świeżo i ładnie

agnieska jest offline  
Stary 2008-01-16, 16:16   #2406
KAROLCIA171
Zadomowienie

Mysle ze ten watek ci cos pomoze na Twoje pytania i watpliwosci

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186996
KAROLCIA171 jest offline  
Stary 2008-01-16, 19:25   #2407
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Tulipanno, to może rzeczywiście zaryzykuję z tym Skin Foodem

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline  
Stary 2008-01-16, 22:36   #2408
Kacha17
Raczkowanie

jako jedna z jak to mówi moja matka "córek młynarza" dołączam sie do Was. lubie swoją jasną karnację, w przeciwienstwie do mojej mamy, która narzeka, że nie wie po kim to mam i ze powinnam chodzi na solarium (o w zyciu!). pojawil sie problem u mnie,bo cera na polikach jest w miare ładna na brodzie mam niespodzianę (którą leczę), a w kącikach oczu mam takie 'czerwone plamy' tzn tam gdzie pojawiają sie kurze łapki. wkurza mnie to, bo korektorem ciezko to zakryć, a podkładami (antybakteryjnymi jakich uzywam) robie sobie maske na twarzy bo wszystki mają 2-3 odcienie i wszystkie za ciemne:/ myślicie, że jeżeli skorzystam z któychś toników/maseczek rozjaśnijących podanych w pierwsyzm poście tutaj to mi sie rozjaśnią te czerwone plamy?

zdjecie skóry/twarzy dodam jak pozbędęsię niespodziany
Kacha17 jest offline  
Stary 2008-01-16, 22:49   #2409
agnieska
Zakorzenienie

A skąd się biorą te zaczerwienienia? Może podrażnia Cię jakiś kosmetyk - tusz do rzęs? Może Twój antybakteryjny podkład podsusza delikatniejszą skórę wokół oczu? Maseczką rozjaśniającą tego nie rozjaśnisz, powinnaś poszukać czegoś łagodzącego - może krem pod oczy Avene?

agnieska jest offline  
Stary 2008-01-16, 23:00   #2410
Kacha17
Raczkowanie

tzn podkładku uzywam od święta jakies...2-3 razy w miesiącu...włąsnie z powodu tej 'maski'(musze poszukac czegos jasniejszego) tuszu do rzęs tez bardzo rzadko uzywam, w ogole nieczęsto się maluje. to zaczerwienienie koło oczu wygląda ...hm jakby to obrazowo..o jak np. sie wyjdzie na mróz to robią sie czerwone poliki, to ja mam takie 'kropki' czerwone przy oczach..czasami są mocniejsze czasami nie:S nie mam pojecia od czego sie to bierze :/
Kacha17 jest offline  
Stary 2008-01-16, 23:04   #2411
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
A skąd się biorą te zaczerwienienia? Może podrażnia Cię jakiś kosmetyk - tusz do rzęs? Może Twój antybakteryjny podkład podsusza delikatniejszą skórę wokół oczu? Maseczką rozjaśniającą tego nie rozjaśnisz, powinnaś poszukać czegoś łagodzącego - może krem pod oczy Avene?
Zgadzam się, mnie to spotkało, gdy zaczęłam używać zbyt agresywnego kosmetyku do demakijażu oczu, który mi podrażnił i wysuszył skórę w kącikach oczu i na powiekach. Pomogła zmiana kosmetyku i leczenie kremem pod oczy Garnier Komfory Suchej Skóry. Ewentualnie maść vit. A za 3,50 w aptece
evelinek_r jest offline  
Stary 2008-01-16, 23:11   #2412
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kacha17 Pokaż wiadomość
tzn podkładku uzywam od święta jakies...2-3 razy w miesiącu...włąsnie z powodu tej 'maski'(musze poszukac czegos jasniejszego) tuszu do rzęs tez bardzo rzadko uzywam, w ogole nieczęsto się maluje. to zaczerwienienie koło oczu wygląda ...hm jakby to obrazowo..o jak np. sie wyjdzie na mróz to robią sie czerwone poliki, to ja mam takie 'kropki' czerwone przy oczach..czasami są mocniejsze czasami nie:S nie mam pojecia od czego sie to bierze :/
A nie łzawią Ci generalnie oczy? Ja mam zawsze podrażnione kąciki od łzawienia i wycierania tego, jakby słone łzy wgryzały mi się w skórę. Poszukaj czegoś łagodzącego tylko uważaj, bo po za ciężkich kremach czy maściach możesz mieć rano worki pod oczami (ja tak zawsze mam )

agnieska jest offline  
Stary 2008-01-17, 15:42   #2413
mamla88
Raczkowanie

Witam,

Ja też mam jasną cerę i właśnie szukam odpowiedniego podkładu. Najjaśniejszy odcień mojego podkładu właśnie wycofali i mam problem. Wszystkie najjaśniejsze odcienie jakie widziałam wpadają w róż.

Może polecicie jasny podkład i nie za drogi? I taki, który jednak kryje. Nie czytałam całego wątku, bo jest bardzo długi.
mamla88 jest offline  
Stary 2008-01-17, 16:11   #2414
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez mamla88 Pokaż wiadomość
Witam,

Ja też mam jasną cerę i właśnie szukam odpowiedniego podkładu. Najjaśniejszy odcień mojego podkładu właśnie wycofali i mam problem. Wszystkie najjaśniejsze odcienie jakie widziałam wpadają w róż.

Może polecicie jasny podkład i nie za drogi? I taki, który jednak kryje. Nie czytałam całego wątku, bo jest bardzo długi.
caly watek jest glownie o podkladach o jasnej cery, poswiec czas i poczytaj, naprawde warto.

a jakiego uzywalas podkladu?
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-01-17, 16:39   #2415
Kacha17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
A nie łzawią Ci generalnie oczy? Ja mam zawsze podrażnione kąciki od łzawienia i wycierania tego, jakby słone łzy wgryzały mi się w skórę. Poszukaj czegoś łagodzącego tylko uważaj, bo po za ciężkich kremach czy maściach możesz mieć rano worki pod oczami (ja tak zawsze mam )
nie nie łzawią mi oczy. generalnie jeżeli te zaczerwienienia mają być od kremów/kosmetyków to raczej odpada - bo nie uzywam tego za duzo i żadnych takich. hm moze to po prostu jakies przebarwienie czy coś..a może od komputera/monitora? to by było mozliwe?
Kacha17 jest offline  
Stary 2008-01-17, 16:58   #2416
Sinn
Raczkowanie

GG do Sinn

Zgłasza się kolejna bladolica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0072.jpg (101,7 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SL271196.JPG (83,1 KB, 108 załadowań)
Stary 2008-01-17, 20:08   #2417
vril
Zakorzenienie

Cmoksia, liliowa baza YSL pojawila sie na Truskawie za 89 zl. Nie wiem czy ci potrzebna ale zajrzalam znow za biala i jak zobaczylam liliowa, to pomyslalam, ze podrzuce ci linka
http://us.strawberrynet.com/productD...35889&goChar=Y
vril jest offline  
Stary 2008-01-17, 21:18   #2418
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

kurcze, dopiero co kupilam w Sephorze - cieszylam sie z 'okazji', bo zaplacilam 105zl

no nic, moja strata. Dziękuję, że o mnie pomyślałaś
Stary 2008-01-17, 21:31   #2419
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Daria, gdzie w Wwie znajdę MAC Będę w sobotę to może się przyjżę

Madzia14 jest offline  
Stary 2008-01-17, 21:55   #2420
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
Daria, gdzie w Wwie znajdę MAC Będę w sobotę to może się przyjżę
MAC zdaje sie jest w Złotych Tarasach...

ruda3d jest offline  
Stary 2008-01-17, 21:58   #2421
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Dzięki poszukam

Madzia14 jest offline  
Stary 2008-01-17, 21:58   #2422
leksia
Przyczajenie

więc też się przyłączam w sumie krótka historia: Blada jestem od dzieciństwa - nie wiem kompletnie po kim to mam. cera mieszana, podobnie się zachowuje jak u Kacha17. i właśnie zastanawiam się jak ją delikatnie podkreślić. mam włosy ciemny blond, troszkę małe oczy, zielone, podłużną twarz. Mam nadzieję że mi pomożecie

Indywidualistom zawsze było ciężej. Nie chcą byż pospolici, zwyczajni, nie przyjmują racji podawanych im przez innych. Do wszystkiego dochodzą sami... Znasz to skądś??
leksia jest offline  
Stary 2008-01-17, 22:09   #2423
restless
Raczkowanie

GG do restless

jesli masz zielone oczy to moze włosy na jakis rudawy odcien?

super podkreslają jasną cerę (nie zebym to mówiła po sobie,jestem jedna wielką chodzącą skromnością )

Poszukuję starych zapachów Guerlain !!!

restless jest offline  
Stary 2008-01-17, 22:14   #2424
leksia
Przyczajenie

właśnie farbowanie raczej odpada(chociaż rudy.. to brzmi kusząco )... fakt, to byłby dobry sposób , ale głownie mi chodzi o cerę, więc... nadal czekam na odpowiedzi. a propos farb jeszcze - czy jest jakiś "domowy sposób" na zmienianie ich barwy?? nigdzie nie mogę tego znależć... może za mało szukam...

Indywidualistom zawsze było ciężej. Nie chcą byż pospolici, zwyczajni, nie przyjmują racji podawanych im przez innych. Do wszystkiego dochodzą sami... Znasz to skądś??
leksia jest offline  
Stary 2008-01-17, 22:37   #2425
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

Madzia nie zdążyłam odpowiedzieć zdaje się, że na 1 piętrze w Złotych Tarasach jest MAC. Mogę mieć prośbę? Jak już będziesz - zapytaj czy wreszcie mają bazę z filtrem 50, dobrze? i nawet jesli nie będzie, to ile kosztuje. Za każdym razem jestem tak zła, tym, że nie ma 50tki, i proponują mi 10tkę, że zapominam zapytać
Stary 2008-01-18, 12:18   #2426
spioch7
BAN stały

czesc mam dylemat jestem blada ale opalam sie na brazowo i mam ciemna oprawe oczu i ciemne oczy braz zastanawiam sie czy do takiego ''zestawu'' pasuje taki odcien rudego/brazowego ?(zdjecie zaczerpnelam z innego watku..)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ruda.jpg (37,1 KB, 115 załadowań)
spioch7 jest offline  
Stary 2008-01-18, 12:40   #2427
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Daria nie ma sprawy I tak miałam zamiar przyjżeć się tej bazie

Madzia14 jest offline  
Stary 2008-01-19, 07:03   #2428
tulipanna.
Zakorzenienie

przepraszam, że nadal nie spełniłam obietnicy. W poniedziałek zaliczam dwa kolosy i obiecuję, że najpóźniej we wtorek się wywiążę Jest mi niedobrze od łaciny Pozdrawiam.
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-01-19, 08:35   #2429
evitka21
Zakorzenienie

a co studiujesz tulipanko że masz łacinę? ja anglistykę i tez mam przyjemnosć (na licenncjackich miałam i teraz mam znów 2 sem. na mgr. )Fuj

evitka21 jest offline  
Stary 2008-01-19, 14:35   #2430
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a co studiujesz tulipanko że masz łacinę? ja anglistykę i tez mam przyjemnosć (na licenncjackich miałam i teraz mam znów 2 sem. na mgr. )Fuj
Ja filologie polską No i niestety musze sie zmagac tak z lacina jak i z gramatyka. Na szczescie to jedyne przedmioty, za ktorymi nie przepadam.

Hej bladolice. Stosowala ktoras z was Capivit Sun? Bo mam ochote sobie kupic, zeby chronic sie przed UV od wewnatrz, a poza tym poprawic stan swojej cery. Z tym, ze dziad zawiera betakaroten. Wprawdzie czytalam, ze "nie daje efektu solarium czy opalenizny po lezeniu na sloncu", ale pisaly o tym amatorki opalania. Im nie ufam, bo daza do brazowej skory i oceniaja kolor po stosowaniu z zupelnie innej perspektywy. Mam ochote sie zdecydowac. Pomyslalam, ze w sumie gdybym sciemniala o ton czy dwa nic by sie nie stalo - w koncu podklad z MACa nie bylby dla mnie za ciemny Ale nie chcialabym sciemniec za bardzo. Ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie?
tulipanna. jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera, jasny podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości