DO BEATKI KRAJNIK!!-co profesjonalnego pod oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-09-25, 12:18   #1
anikka
Raczkowanie

DO BEATKI KRAJNIK!!-co profesjonalnego pod oczy

Witam!,właśnie jestem świeżo po przeczytaniu postów nt zmarszczek mimicznych,mówisz tam Beatko, że niekoniecznie trzeba wydawać 200-300zł na bdb krem,by był skuteczny i że wypróbowałaś ich mnóstwo.Domyślam sie ,że chodzi Ci o profesjonalne kosmetyki dostępne w gabinetach.Czy możesz napisać ,któe kremy sa tak dobre??Maystar??Thalgo??N eoGliss??Charmine Rose??..bardzo proszę Cie też o polecenie konkretnych zabiegów pod oczy.Dziękuje!!
anikka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 12:58   #2
diorek
Raczkowanie

Re: DO BEATKI KRAJNIK!!-co profesjonalnego pod oczy

ja też dołączam się nieśmiało do pytania - aha Pani Beato podobno trzeba takie zabiegi powtarzać pod oczy dość często ? A koszt jednego to chyba z dwieście złotych - mam na mysli profesjonalny ? Bo słyszałam od kosmetyczki z instutu z Warszawki że jeden zabieg pod oczy w miesiącu to pic na wodę ? pozdrawiam i też z chęcią przeczytam odpowiedz .
diorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 14:00   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się różne zabiegi na okolice oczu, podstawą takiego zabiegu jest masaż okolic oczu (delikatny ,w odpowiedni sposób ,tak aby nie rozciągać cienkiej,delikatnej skóry),w czasie masażu w skórę wmasowywany jest preparat odżywczy (prawie każda firma ma w swojej ofercie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji okolic oczu), w zabiegu pod oczy może być zastosowany płat kolagenowy (zwykle taki płat zawiera także inne odżywcze składniki) lub maska algowa (alginat),która ma działanie napinające,chłodzące,oklu zyjne i zawiera także składniki nawilżające i odżywcze, w wielu zabiegach wykorzystywane są również odżywki do brwi i rzęs - tak aby zabieg był korzystny nie tylko dla skóry wokół oczu ale również dla rzęs i brwi.Wiele firm proponuje także maski na okolice oczu.Dostępne są również płatki żelowe pod oczy.Trudno ocenić ,która firma ma najlepsze preparaty do pielęgnacji okolic oczu.Jeżeli skóra wokół oczu i powieki nie są nadmiernie wrażliwe to do pielęgnacji tych okolic można zastosować prawie każdy krem pielęgnacyjny (dla młodej skóry wystarczy nawilżający,ochronny, dla dojrzałej można stosować kremy o bogatszym składzie -przeciwzmarszczkowe).Nie można pod oczy stosować kremów z kwasami AHA,BHA (chyba ,że stężenie jest bardzo niskie,jak np. w kremie pod oczy firmy Neogliss).Wiele zabiegów na okolice oczu można wykonać w domu.Zabiegi w gabinecie zwykle łączy się czyli w czasie zabiegu na twarz ,dekolt i szyję wykonywany jest także zabieg na okolice oczu.
Są gabinety ,w których ceny są bardzo wysokie (powyżej 100zł),ale ceny takie są przeważnie w firmowych gabinetach ekskluzywnych firm - a często jest tak ,że osiedlowy gabinet jest o wiele lepszym miejscem na oddanie się pielegnacji i relaksowi.A ceny są o wiele niższe.Zabieg pod oczy to cena ok.30 -50 zł.Rzeczywiście zabiegi warto powtarzać- jeden zabieg można wykonac sobie okazjonalnie ,ale jeśli skóra jest przesuszona,ma nieciekawy koloryt to poprawa nastąpi dopiero po serii zabiegów.Ale nie można liczyć ,że zmarszczki ,które już się pojawiły w cudowny sposób znikną.
Pisałam o tym ,że wiele bardzo drogich firm ma bardzo przereklamowane kosmetyki - i potwierdza się to zarówno w przypadku firm produkujących kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych jak i tych dostępnych w perfumeriach.Zdarza się dość często ,że po porównaniu składu kosmetyku droga firma przegrywa z tą tańszą.
Ciekawe kosmetyki ma firma Maystar (nie oszukują na składnikach, kosmetyki tej firmy mogłyby mieć wyższe filtry ochronne w kremach na dzień), podobają mi się kosmetyki Isabelle Lancray i Thalion (ale są niestety drogie),wiele osób chwali Thalgo - ale mojej skórze nie odpowiadają,nie podobają mi się też zapachy tych kremów, bardzo dobre kosmetyki ma firma Gerard's - wyróżniona przez Polskie Stowarzyszenie Kosmetyczne, wielokrotne wyróżnienia otrzymała także firma Babor (ale ja nie znam tych kosmetyków),sprawdziłam i bardzo lubię kosmetyki Bioline (też niestety wysokie ceny sprawiają,że niewiele osób może pozwolić sobie na kosmetyki tej firmy czy zabiegi firmowe).
Z tańszych kosmetyków bardzo dobry krem,który można stosować pod oczy ma firma Charmine Rose (jest to krem na szyję ,dekolt ,pod oczy - a dla cery suchej można używać go na twarz).Kosmetyki,które nie porażają swoją ceną ,są dostępne w sklepach i zdobyły sobie moje zaufanie to Mona Liza-Mincer (pod oczy polecam krem z retinolem,koenzymem Q10 i wit C.
O pielęgnacji okolic oczu dużo już było na forum - wiele razy podkreślałyśmy to ,że najlepszą profilaktyką przeciwzmarszczkową są kremy ochronne z wysokim filtrem, jeśli używacie bardzo drogich kremów przeciwzmarszczkowych a nie chronicie swojej skóry przed promieniami UV to nie oczekujcie cudów. Opalanie na słońcu ,w solarium bardzo przyspiesza tworzenie sie zmarszczek.Także palaczki nie mogą liczyć na cudowne działanie kremów -ich cera i tak będzie wyglądała na starszą niż wskazuje to metryka.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 17:38   #4
jona
Raczkowanie

Dotąd nie udało mi sie kupić kremu pod oczy z filtrem (latem smarowałam całą twarz tym samym , ale ręka mi drżała). Można prosić o podpowiedź?
jona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 17:42   #5
Justy
Zakorzenienie

przecież na wizażu jest osobny artykuł (i spis takich kremów):
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz11.php
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości