Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-30, 21:49   #1
Reksio
Przyczajenie

GG do Reksio

Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej?

Proszę poradźcie mi jakiś krem nawilżający,bo mam wysuszoną skóre-stosuje kosmetyki przeciwtradzikowe,(jakis plyn robiony w aptece)trzeba mi krem który nawilzy moja skore,ale jednoczesnie nie pogorszy jeszcze jej i tak nienajlepszego stanu(tradzik)
Reksio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 22:18   #2
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19
Re: poradźcie

Kremem nie szkodzącym w kuracji antytrądzikowej, polecanym przez dermatologów, a zarazem bardzo intensywnie nawilżającym zmęczoną lekami skórę jest Physiogel firmy Steifel. Dostępny w aptekach, cena za 75 ml to ok. 38 zł. Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 22:48   #3
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

Mialam ten sam problem, i jak przypuszczam zmora wszystkich leczacych tradzik jest wlasnie ta przypadlosc sucha, zlazaca skora itp. Mnie uratowal Alantan Plus, dostepny w kazdej aptece krem lagodzaco nawilzajacy, ktory bardzo dobrze dziala na tradzikowa skore (jest idealnie mieciutka, nawilzona i krem nawet lekko rozjasnia blizny i przebarwienia tradzikowe! )a jest naprawde lagodny (stosowany rowniez dla niemowlakow)))) a co dodatkowo mile to fakt, ze sie po nim nie swiece! Nawet jesli Tobie by tak rewelacyjnie nie slozyl, to warto sprobowac, bo kosztuje tylko 5,50zl!
Stary 2004-09-30, 23:47   #4
Taverney
Zakorzenienie

Mam ten sam problem. Dermatolog zapisał mi strasznie wysuszające specyfiki. Żeby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia skóry przepisał mi krem OILATUM do kupienia w aptece. Nie był specjalnie drogi, ale moim skromnym zdaniem trochę natłuszcza, a tego nie lubię. Podporządkowałam się jednak posłusznie i nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek: sprawdził się. Zadowolona jestem też z kremu intensywnie nawilżającego z avonu- taki w niebieckim słoiczku beztłuszczowy Moinstrue 24.
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-25, 11:58   #5
Tajusia
Raczkowanie

Błagam -> niezapychający krem nawilżający!

Witajcie

Domyślam się że ten temat nie jest zbyt nowatorski i interesujący ale ja naprawdę nie potrafię podjąć decyzji, wciąż przeglądam KWC i opinie na forum... błagam o poradę

Chodzi o dobry, niezapychający (!) krem nawilżający do twarzy - cera tłusta (z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i czasami wypryskami- czasami tzn. klika w tygodniu ). Mam 23 latka i czuję że moja skóra potrzebuje nawilżenia jednak każdy krem jaki do tej pory używałam (poza tymi z górnej półki, bo niestety nie stać mnie na nie) powodował wystąpienie większej ilości niemiłych niespodzianek i zapychał mi buźkę

Kochane Wizażanki -> błagam poradźcie cosik , tak mniej więcej do 50 zł

Z góry ślicznie dziękuję
Stary 2004-11-25, 17:38   #6
201606201122
Konto usunięte

Re: Błagam -> niezapychający krem nawilżający!

ja lubię kremy z vichy te z serii termal s i thermal fix...
201606201122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-25, 20:40   #7
Camomile
Zadomowienie

Ja tez lubie Vichy, zarowno Normaderm jak i Thermal UV (fajnie nawilza) nie zapchaly mi porow (a moja mieszana skorka ma do tego sklonnosci!) Aha, jeszcze La Roche Posay (nie pamietam ktory krem ) byl OK... Tansza wersja tych kosmetykow jest polski Iwostin, podobno dobry, jeszcze nie uzywalam (wiec moze wypowiedzialaby sie Wizazanka, ktora juz go wyprobowala? ) ale mam zamiar. Inne kremiki na mojej cerze niestety niedobrze dzialaly...
Ale poczekaj na inne opinie, moze dziewczyny beda mialy ciekawsze propozycje...

Camomile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 00:09   #8
Tajusia
Raczkowanie

Dziękuję Wam dziewczynki
Niestety Vichy też odpada, używałam dwóch rodzajów thermala -> są to kremiki za ciężkie do mojej skóry Nie wiem jak Normaderm...
Właśnie zastanawiałam się nad Iwostinem

Czekam na dalsze porady od kochanych Wizażanek
Stary 2004-11-26, 00:20   #9
sabi
Zadomowienie

GG do sabi

Tajusiu - szukasz kremu nawilżajacego na dzień, czy na noc?

Bo jeśli na noc - polecam Effaclar K - tak, ja wiem, że to NIE jest krem nawilżający - ale mam podobną cerę do Twojej - jak wnioskuję z Twojego opisu - i dawno żaden krem się tak nie sprawdził ...

Pozdrawiam
Sabina

PS. Na dzień stosuję czasem (dla odmiany od Effaclaru K) krem sebostatyczny dla skóry trądzikowej Pharmaceris - też nienawilżający, ale nieźle wspierający skórę, która przypadła nam w udziale...
Ain't so far down
sabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 19:31   #10
mimbi
Zakorzenienie

Z kremow nawilzajacych mniej wiecej do Twojego typu cery polecam najnowszy Effaclar z firmy La Roche Posay, ten nawilzajaco - matujacy z pompka. Jest spoko i nie zatyka porow. Odradzam stanowczo Toleriane, nie dosc, ze zatyka pory to jeszcze buzia strasznie sie swieci.
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 19:43   #11
joannea
Zadomowienie

Tajusiu! Ja jako kolejna posiadaczka takiej rewelacyjnej cery, powiem, że nie ufała bym do końca Iwostinowi - co prawda kremik fajny, ale mam wrażenie, jeszcze nie do końca potwierdzone, że jednak "robił" mi przy porach i wywoływał ropne wypryski (zaznaczam, ze stara wersja, jakoś nie mogłam jej skończyć, i teraz własnie po raz kolejny testuję).

CO mnie ostatnio zachwyciło, to kremik na noc Eveline - z niebieskiej serii, bardzo mi się podobał, nie powodował świecenia, nie zatykał porów. Skończyłam opakowanie bezboleśnie.

Lekki jest Oligo Vichy, stosuję od prawie dwóch tygodni, niestety, słabo nawilża.

A co do Normadermu - mnie zachwycił, super mat, trzyma moją buzię w miarę w ryzach, ale niestety, nie nawilza wcale a wcale... Jako preparat do tłustej cery tak, ale jako krem nie...
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 20:33   #12
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Tajusiu, nie ma tak naprawdę czegoś w stuprocentach bezpiecznego - obawiam się, niestety... poza tym każda cera reaguje inaczej i naprawdę cięzko jest powiedzieć że coś jest w 100% bezpieczne. Każdemu co innego szkodzi... mi nie zatyka porów paraffinum liquidum, ale nie zaryzykowałabym kremu który poleca Joannea, bo jesli mnie pamięć nie myli zawiera Isopropyl Myristate, po którym wysypuje mnie już po tygodniu. Vichy nie używam, bo za bardzo podrażnia mi skórę, ale moje kolezanki skarżyły się na zapychanie. Jak dotąd nie zaszkodziły jeszcze żadne kremy La Roche Posay, ani Hydraphase, ani Toleriane ani Active C. Ze średniej półki dla mnie dobra jest Dermika. Więcej mi na razie na myśl nie przychodzi, bo jednak mam słabość do wysokopółkowych kremów i takich zużywam najwięcej...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 21:50   #13
joannea
Zadomowienie

Olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa
już tak mi wystd, że się powinnam zapaść pod klawiaurę, że tak długo milczę...... kajam się jak mogę. wybaczysz?

co do tego kremiku Eveline: nie mam pojęcia, jak to się dzieje, że mi nic po nim nie wyskoczyło, jakiś cud po prostu podchodziłam bardzo sceptycznie teraz dla odmiany, jakiś czas po zakończeniu go, prowadzę walkę z trądzikiem, i nie wiem tylko, Iwostin, Vichy czy jakiś jeszcze niezidentyfikowany obiekt ale coś, jak się zastanawiam, wskazuje mi na Iwostinka, niestety... zaczęło się od tego, że przyjechałam bez żelu myjącego, i skusiłam się na Pure Zone, nie nie nie, ładnie mnie urządził, no, a teraz to już leci...
także, tak jak Ola pisze: każdemu co innego służy
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 22:47   #14
Justa1
Raczkowanie

Tajusiu, a próbowalaś może używać kremów Rilastil, czy jakoś tak (nie mam pamięci do nazw). Mają świetny krem do cery mieszanej, najlepszy jaki do tej pory używałam. U mnie nie zatykał porów, a też mam z tym problem. Tylko kosztuje chyba jakieś 70 zł. Mają też niezły krem do cery wrażliwej, bardzo nawilżający, lekki, ten jest tańszy - 50 zł. Jeśli chodzi o Iwostin, to początkowo byłam zachwycona kremikiem nawilżającym tej firmy, teraz już nie - zapycha.
pozdrawiam
Stary 2004-11-26, 23:56   #15
WioletaM
Zakorzenienie

Tajusiu, ja mam krem na noc z Eveline, który poleca joannea. Mam cerę mieszaną z licznymi wypryskami (tak mnie urządził Effaclar K). Cera w strefie T bardzo mi się przetłuszczała, ale odkąd używam Eveline na noc i Ziaji z białą herbatą na dzień, moja cera już tak się nie świeci.
WioletaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-27, 00:24   #16
Marigold19
Zakorzenienie

Re: Błagam -> niezapychający krem nawilżający! do Kakusi!!

Przepraszam, że się tak wcinam w ten wątek, ale Kakusiu czy mogłabyś dokładnie sprecyzować co zrobił Ci Effaklar?? To dla mnie ważne, bo na początku jego zakupu byłam zachwycona, a teraz po mniej/więcej tygodniu wyskoczyły mi na połowie twarzy paskudne krosty- jakby bąble... Nie wiem co z tym.... ;(

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-27, 13:41   #17
Tajusia
Raczkowanie

KOCHANE DZIEWCZYNY!!!

Ojej! Ale długo mnie tu nie było, a tu tyle odpowiedzi -> dziękuję ślicznie wszystkim

Właściwie przymierzam się do LPR lub może spróbuję jeszcze raz Vichy... sama nie wiem.
Bardzo bym chciała poprawić stan swojej cery BARDZO ale tak do końca nie wiem co zrobić. Zazwyczaj stosowałam taktykę oczyszczania - nawet po serii Pure Zone (żel, tonik i krem) cera mi się poprawiła pod względem czystości, pory się zmniejszyły, wyprysków nie było, ale niestety to wysuszanie Od jakiegoś czasu jak się naczytałam na wizażu że w ten sposób tworzy się zamknięte koło staram się coś zmienić, używam nawilżających kremów i odchodzę od Pure Zona ale znów pory, wągry i wypryski - bleee
Może zastosuję brevoxyl i nawiżający krem ? Co Wy na to?
Stary 2004-11-27, 16:55   #18
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Joannea!

Kochana Asieńko, nic nei mów o nieodpisywaniu, bo ja mam już największe tyły na świecie w tej materii! Boję się że się wszyscy poobrażają, ale mam sporo pracy a i jeszcze wiele innych zmartwień... Za to ja myślę o tobie bardzo czule, codziennie rano gdy psikam się Jungle Tygryskiem codziennie rano - nadeszła zimna pora, idealna na ten zapaszek (a łupem podzieliłam się z Szaradą, do której powędrował jeden Tygrys i która też jest zachwycona).

A tak w ogóle Eveline bardzo lubię, miałam już troszkę kosmetyków tej firmy, a od błyszczyka Holographic miedzianego jestem już beznadziejnie uzależniona

trzymaj się, my dear cieplutko

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 22:36   #19
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

A może inny pomysł: Dermedic Acne Expert? Moim zdaniem jakościowo nie odbiega od np. La Roche-Posay, a jest tańszy (chociaż inny i trochę innej cerze będzie pasował). Mogę na pewno polecić żel do mycia twarzy i krem nawilżająco-kojący (bo używałam), obydwa z działaniem regulującym wydzielanie sebum i antybakteryjnym. Jednocześnie są to kosmetyki naprawdę delikatne i nie wysuszają (w przeciwieństwie np. do Pure Zone). Jest także tonik i krem intensywnie nawilżający (brzmi, jakby Tobie mógł pomóc) - ale tych jeszcze nie próbowałam.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 03:01   #20
Tajusia
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź
A czy ten kremik który polecasz jest niezapychający?
Gdzie można najpewniej dostać kosmetyki z tej serii?
Zastanowię się!
Stary 2004-12-05, 20:13   #21
neli
Raczkowanie

Witaj

Moja propozycja jeste nastepujaca.

Krem GINKO z inter fragrance, owszem tani specyfik ok 15 zl.
Ale bardzo pomogl mojej skorze i dokaldnie sledzilam
czy nie pojawaja sie jakies paskdne problemy.
Nie pierwszy raz sie nie zawiodłam, obecnie mam wersje dla cery suchej i wrazwiej ( chodz mam mieszana)ale na zime jest bardzo dobry.

Nie wiem na co sie zdcydujesz ale watro rozwzyc ten taniutki krem
NELI<CMOK>

NELI
neli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 18:52   #22
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Obydwa kremy (tj. nawilżająco-kojący i intensywnie nawilżający) Acne Expert mają lekką konsystencję, nie zostawiają tłustego filmu i nie powodują zaskórników, czyli nie zapychają porów. Można je znaleźć zasadniczo w aptekach, a także na esentia.pl. Cena ok. 30 zł / 50 ml.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 20:36   #23
Sylwuńka
Przyczajenie

Post krem nawilżający

Mam pytanie.Czy można stosować krem nawilżający do cery tłustej,święcącej się?Jesli nie to jaki? Bo zawsze jak rano wstaję mam suchą i taką ściągnięta cerę dlatego się nim smaruje przed wyjściem do szkoły,może źle robię? Jeśli tak,to powiedzcie...
Sylwuńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 21:15   #24
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl
Dot.: krem nawilżający

Możesz, a nawet powinnaś. Tłusta cera również wymaga nawilżenia. Dobrze nawodniona nie będzie się "ściągać".
Pozdrawiam
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 21:19   #25
Sylwuńka
Przyczajenie

Dziekuję za poradę....Tak apropo to mam zamiar wypróbować krem do cery tłustej Biodermine.Czytałam recenzje i wydaje się być skuteczny...Mam nadzieje, że poskutkuje na moje kłopoty z cerą
Stary 2005-06-13, 21:42   #26
chocolate_brown
Rozeznanie

JA mam cere mieszana i ona bo agresywnych kosmetykach antybakteryjnych jest strasznie sucha, dlatego wieczorem daje jej pozadna dawke nawilzenia pozadnym kremem i rano wyglada o wiele lepiej. Polecam ten sposob i pozdrawiam
Stary 2005-06-13, 22:37   #27
Justy
Zakorzenienie

jeśli czujesz, że skóra jest odwodniona, to stosuj preparat nawilżający. jeśli nie masz żadnych objawów przesuszenia, to nie używaj dodatkowo nawilżaczy.
być moze problem rozwiaze zmiana środka myjącego na mniej agresywny, unikanie preparatów z alkoholem itd.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 18:50   #28
Sylwuńka
Przyczajenie

dziękuję za porady Pozdrawiam!!
Stary 2005-06-14, 18:55   #29
ta_bletka
Raczkowanie

doczepiam sie do Twojego tematu Sylwuńko. ja mam cere mieszana, bardzo przetluszczajaca sie w strefie T i zastanawiam sie nad kupnem nawilzajacego kremu, ktory moglabym uzywac na noc. slyszalam ze aby ustabilizowac wydzielanie loju nalezy dobrze nawilzac skore. na dzien uzywam matujacego wiec na noc postanowilam cos bardziej nawilzajacego.tyle ze jestem w kropce bo mam tradzik i nie wiem czy jakis krem do cery normalnej bedzie odpowiedni.jak tak to moze ktos moglby mi jakis polecic?
a ty Sylwuńka jaki do tej pory używalas krem?
ta_bletka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 19:38   #30
Gonia1
Zakorzenienie

Ja leczę trądzik u lekarza i lekarz nie każe mi stosować żadnych nawilżaczy. Ale to też nie jest reguła; chodzi o to, że nawilżaz nawilżaczowi nierówny Ja używam żelu na dzień Iwostinu, on trochę nawilża, nie zatyka porów. Co innego taka Nivea Soft, po której moja cera się "dusi". Także trzeba wypróbowywać różne kremiki, najlepiej o lekkiej konsystencji. Z lekkich kremików nawilżającyh jest też Tin Tin Ziaji.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości