Pomocy! Czy dostanę przebarwień??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-09-29, 10:51   #1
maarta
Raczkowanie

Pomocy! Czy dostanę przebarwień???

Po zachęcających artykułach Basi i waszych wypowiedziach zaczęłam stosowac Effaclar K (tylko na noc, a na dzień Iwostin SPF 15), wszystko było super, fala wyprysków znośna, cera się poprawiła (mieszana) ale teraz, po ok. miesiącu stosowania na policzkach pojawiły mi się czerwone plamy najprawdopodobniej od słońca - byłam posmarowana Iwostinem, ale minęło już parę godzin kiedy wyszłam ponownie na słonce i przebywałam na nim w sumie kilkanaście minut. Szczerze mówiąc jestem przerażona, te plamy utrzymują się juz trzeci dzień, pomimo że przestałam policzki smarować Effaclarem a na dzień nakladam na nie Anthelios gel SPF 40. Wiem teraz, że nie powinnam w ogóle tych policzków smarować, taka jestem zła na siebie. Napiszcie proszę czy grożą mi trwałe zmiany na twarzy, czy można to jakoś stwierdzić i ewentualnie ratować w tej fazie? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
A przy okazji, czy któraś z Was zastanawiała się dlaczego na ulotce Effaclaru nie ma ani slowa o ochronie przeciwsłonecznej, a jest wręcz napisane: nie powoduje podrażnień???
maarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 14:48   #2
maarta
Raczkowanie

Re: Pomocy! Czy dostanę przebarwień???

Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź...
Stary 2003-09-29, 15:14   #3
diorek
Raczkowanie

Uważam że to nie są żadne przebarwienia .
Trwałe przebarwienia z reguly wystepują u osób które naprawdę nie chronią filtrami buźki przed słońcem . Na trwałe przebarwienia potrzeba czasu - tak naprawdę to one nie wyskakują tak od razu . A ty spędziłaś tak mało czasu na słońcu że raczej to jest niemozliwe a miałaś jeszcze na twarzy Iwostin .

Ja stosując kwas glikolowy 15% nie oszczędzam na filtrach -i nawet zimą o nich pamiętam !!! Nie rezygnuj z filtrów pod żadnym pozorem . W wielu kosmetycznych gazetach za najbardziej efektownie chroniące uważa się filtry takie jak Mexoryl i Parsol . Lepiej kupić taki i się nie bać niż Iwostin który chyba nie ma takich filtrów , co ?

Myslę że powinnaś odstawić wszystkie kosmetyki - i żel z filtrem też ( czasami filtry podrażniają wrażliwą skórę ) i po dwóch dniach zobaczyć czy te plamy nadal są czy po prostu masz jakieś uczulenie . Uczulenie nie musi sie objawiać od razu - czasami moze wyskoczyć nawet po wielokrotnym stosowaniu jakiegoś kremu i może własnie u ciebie tak się stało a dodatkowo słońce bardziej podraznilo ? . Ja słyszałam że Iwostin czasami lubi uczulać . Nic innego nie mogę Ci powiedzieć - jeśli plamy bedziesz miała po odstawieniu wszystkich kosmetyków które uzywałaś do tej pory wtedy radzę udać się do dermatologa .Tylko specjalista może powiedzieć jak walczyć z przebarwieniem - ale moim zdaniem to nie są przebarwienia .Więc sie nie zamartwiaj
diorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 15:25   #4
maarta
Raczkowanie

Dziękuję za odp.! Ja domyślałam się, że to co mam teraz to nie przebarwienia, ale bałam się, że z tego mogą się zrobić w przyszłości. Trochę mnie pocieszyłaś!
natomiast jeśli chodzi o lepsze filtry to problem z nimi polega na tym, że kremy te są bardzo cięzkie i tłuste, mam Anthelios gel 40 LRP, ktory, pomimo, że niby żel, też jest zbyt tłusty dla mnie. Podkład od biedy da się jeszcze nałożyć (mam Isadora Hydralight), ale puder na to to już porażka - gąbeczka przykleja mi się do twarzy, coś okropnego. Takie wysokie filtry nadają się dla mnie tylko np. na wycieczkę rowerową, albo inną sytuację, kiedy nie muszę dobrze wyglądać, ale do pracy nie specjalnie, dlatego tak lubię Iwostin.
Stary 2003-09-29, 16:23   #5
Justy
Zakorzenienie

jak masz pech lub sklonności, to przebarwienia pojawią się nawet po łagodnym effaclarze.

to, co opisujesz (czerwone plamy) wyglada raczej na podrażnienie czy uczulenie, a nie na przebarwuienia posłoneczne.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości