Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-09, 10:11   #1
luckycat
Przyczajenie

Exclamation

Farbowanie po wypadaniu włosów

Witam, mam pytanie.Problem dotyczy mojej mamy. Ponad półtora temu, miała bardzo przykrą dolegliwość polegającą na miejscowym (plackowatym)łysieniu skóry głowy. Wiem że leczyła się u dermatloga, niestety jak w wielu takich przypadkach przyczyna nie została zdiagnozowana, ale po stosowaniu różnych preparatów udało jej sie "zaleczyć" problem i w miejscu które wyłysiało, włosy na dziś dzień juz dość ładnie odrosły. Sęk w tym, że mama masporo siwizny, co jej przeszkadza. Ostatnio zaczęła sie zastanawiać nad ufarbowaniem włosów, żeby chociaż trochę, poprzez balejaż czy pasemka, ukryć najbardzej siwe miejsca. Moje pytanie dotyczy rodzaju farby jaka byłaby do tego najodpowiedniejsza. Słyszałam że są jakieś woskowe, które są najdelikatniejsze dla włosów ale nie bardzo mogę nic więcej na ten temat znaleźć. Mama jest osobą wstydliwą i krępuje ją jej dolegliwość, dlatego nie chce iść nigdzie do fryzjera, ja natomiast, pomyślałam że może mogłabym jej pomóc w warunkach domowych, tylko ważne jest dla mnie by znaleźć jak najlepszą do tego farbę. Czy mogłybyście polecić jakąś markę? należałoby skorzystać z jakichś profesjnalnych produktów czy ogólno- dostępnych? Będę bardzo wdzięczna za pomoc...

Edytowane przez luckycat
Czas edycji: 2007-05-10 o 11:57
luckycat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 14:47   #2
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Farbowanie po wypadaniu włosów

Ja po Ferii nie mam nigdy zniszczonych, czy nadmiernie wypadających włosów. Tylko Feria z niektórych włosów lubi dosyć szybko schodzić. W sumie Garnier 100% Color też jakoś specjalnie mi nie zadzkodził. Z tańszych farb - Marion!

Na pewno szerokim łukiem z dala od farb Schwarzkopf. ViVa Color Wella też ostatnio bardzo zniszczyła mi włosy. To samo Londa Color.

Nie wiem czy szampon koloryzujący Casting (L'Oreal) pokrywa bardzo siwe włosy - jest delikatny i chwalą go tutaj.

Odsyłam do polskiej strony L'Oreal: http://www.lorealparis.pl/Catalog/Ha.../haircolor.asp
Doris1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 20:35   #3
jagaem
Raczkowanie

Farby Loreal są bardzo łagodne i nie niszczą włosów.
Najbardziej łagodny jest Casting, a teraz wyszedł ponoć taki, który pokrywa siwiznę. Nie wiem o jaki kolor chodzi mamie ale myślę, że musi to być kolor naturalny, najbardziej zbliżony do jej własnego. Ogólnie bardzo jasne kolory nie pokryją siwizny a na dodatek niszczą włosy. Z Castinga Loreala mogą być blondy, bo nie niszczą, nie mają w składzie amoniaku ale nadają się do jasnych z natury włosów. Inne kolory z Castinga jak najbardziej, tylko z tej nowej serii, pokrywającej siwe włosy. Nalezy dobrać kolor najbardziej zbliżony do naturalnego, Casting wychodzi ponoć nieco ciemniej niż na próbniku. Jeśli Casting nie chwyci [ radzę spróbować najpierw Casting], to tylko Loreal excellence , kolory od 9 w dół [ mają 6% wodę, wyższe numery 9% - niewskazane]. Pozdrowienia dla mamy i ... powodzenia.
jagaem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:34   #4
Angi74
Wtajemniczenie

Ojej,nigdy Casting ! Wbrew pozorom jest bardzo silny i u niektorych powoduje łysienie.Ja polecam Goldwell Colorance-obecnie najdelikatniejsza farba-szampon na rynku.Przeszłam spore łysienie,m inn.spowodowane farbowaniem niewłaściwymi preparatami a po wyleczeniu farbuje tylko Colorance od 3 lat.Kupuję w sklepie fryzjerskim.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 08:40   #5
luckycat
Przyczajenie

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie porady...A czy o tych "woskowych" farbach słyszała któraś z Pań coś może?
luckycat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 13:59   #6
maja2005
Zadomowienie

Question Dot.: Farbowanie po wypadaniu włosów

Angi, a Colorance, którą kupujesz, jaką ma pojemność? Jest na jednorazowe użycie, czy można ją rozłożyć np. na dwa razy? Ja już od roku farbuję u fryzjera tylko Colorancem, ale jak wiadomo, kolor się zmywa, a mnie obecnie dłuższy czas nie ma w kraju i chętnie odświeżyłabym sobie włoski sama. A poza tym jest to skomplikowane, czy jak użycie zwyklej farby? Chodzi mi o to, czy jest tam dołączona jakaś instrukcja odnośnie jak długo trzeba trzymać itp., a także, czy potrzebne jest dokupienie np. aplikatora do nakładania?
maja2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości