Zmarszczki, zaskórniki/wągry, grudki, odwodnienie i naczynka...jak to połączyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-09, 14:23   #1
Izane
Raczkowanie

Unhappy

Zmarszczki, zaskórniki/wągry, grudki, odwodnienie i naczynka...jak to połączyć?

Witam serdecznie Pani Beato,
na wstępie zaznaczę, iż poczytałam co nie co na temat moich problemów z cerą, zarówno "tu", jak i na innych stronach internetowych. Nigdzie jednak nie mogłam znaleźć kompleksowego rozwiązania ich wszystkich jako całości, a nie jako osobnych przypadłości.
Za parę dni kończę 31 lat. Wiele lat zmagałam się z trądzikiem grudkowo - krostkowym. Dziś mam mieszaną cerę z tendencją do przetłuszczania (bo wciąż się święcę) lecz prawdopodobnie odwodnioną, bo łuszczy się wokół ust i na policzkach, jest jakby ściągnięta. Problemy typu trądzikowego wyskakują mi głównie przed okresem i są to naprawdę pojedyncze sztuki, najczęściej na czole. Większym problemem są natomiast zaskórniki/wągry, których ilość wciąż wzrasta. Kiedyś były tylko na nosie, dziś mam zawalone czoło, brodę i dużą część przynosową policzków. Jakby tego było mało po ostatniej wizycie u kosmetyczki, którą staram się odwiedzać raz na jakiś czas celem oczyszczania buźki, dowiedziałam się, że mam płytko unaczynioną skórę i faktycznie zauważyłam delikatne czerwone niteczki wokół nosa oraz na policzkach tuż po oczami. Poza tym mam kilka niewielkich przebarwień po trądzikowych strupkach. No i na koniec zauważyłam też pierwsze zmarszczki, głównie na czole i wokół oczu.
Jak pogodzić te wszystkie problemy w jednej pielęgnacji? Pod kontem którego problemu dobrać coś do mycia twarzy, tonik, kremy na dzień, na noc i pod oczy? Czy da się to w ogóle osiągnąć?
Będę wdzięczna za poświęcony mi czas i odpowiedź.
Pozdrawiam,
Aneta.
Izane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 16:17   #2
maltusia87
Rozeznanie

Dot.: Zmarszczki, zaskórniki/wągry, grudki, odwodnienie i naczynka...jak to połączyć?

co do mycia to moge polecic mydło dove, krem pod oczy jakis przeciw zmarszczkowy a co do naczynek to jesli one nie wystepuja na calej twarzy to mozesz uzywac jednego kremu na cere naczynkowa na te miejsca gdzie wystepuja naczynka a na reszte twarzy jakis delikatny nie zapychajacy krem odzywczy albo przeciw zmarszczkowy a na zaskorniki dobra jest maseczka z drozdzy troche drozdzy wymieszac z mlekiem lub woda na papke nastepnie nalozyc na twarz. jesli nie bedzie cie zbytnio sciagac i uczulac mozesz jej uzywac nawet co 2 dni.
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 01:02   #3
majomagn
Raczkowanie

Dot.: Zmarszczki, zaskórniki/wągry, grudki, odwodnienie i naczynka...jak to połączyć?

jest jeden składnik, który pomaga i na zmarszczki, i na trądzik, i zapobiega zaskórnikom i reguluje nawodnienie: kwasy!!! pewnym problemem jest używanie ich przy popękanych naczynkach, ale to tylko kwestia odpowiedniej kompozycji, mianowicie z czym te kwasy są połączone. osobiście jestem uzależniona od skin renewal complex firmy DCL, który ma 10% kwasu glikolowego, filtr przeciwsłoneczny i składnik przeciwzapalny, dzięki któremu jest polecany nawet przy trądziku różowatym. dodam, że jestem w podobnym wieku i mam bardzo podobne problemy do ciebie, więc myślę, że spodobałby ci się ten produkt
majomagn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:12   #4
201607040946
Konto usunięte

o kurcze, widze, ze masz dokladnie to samo, co ja chetnie poczytam jakiies rady
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 00:46   #5
majomagn
Raczkowanie

klliknelam wczoraj na ten watek, bo ma pasjonujacy temat, a dopiero dzis zauwazylam, ze jest sprzed 2 lat.

kaguya, moge ci powiedziec, ze ja z zachwytem lacze kwas glikolowy i salicylowy na zmarszczki i zaskorniki. uzywam tez witaminy c na naczynka. mam bardzo dobre rezultaty
majomagn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 14:39   #6
201607040946
Konto usunięte

dzięki, chętnie przeszukam dokładnie forum z tematami bo już nie wiem, czasami wydaje mi się, że jestem skazana na wieczne problemy z cerą. już chyba wolałabym mieć suchą
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 15:27   #7
lulo_aiesec
Rozeznanie

GG do lulo_aiesec Send a message via Skype™ to lulo_aiesec

Mysle, ze musisz sie przypatrzyc kosmetykom, ktorych uzywasz. Czy nie powodują lub nie nasilają twojego problemu.

Standarnowi winowajcy to: SLS oraz tzw. zapychcze.

Przeszukaj sobie Forum pod kątek ww. zbrodniarzy.
lulo_aiesec jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości