Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-03, 17:52   #361
incognito_girl
Raczkowanie

GG do incognito_girl
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Finlora, nadzieja umiera ostatnia
Ja od jutra zaczynam przygodę z pokrzywą. Nie zaszkodzi, a nuż pomoże
Stary 2007-12-03, 21:30   #362
och
Rozeznanie

Przyłączam się do was. Zapuszczam włosy od nowa i chcę żeby urosły gęstsze.Moje pomoce to szampon z pokrzywy, lotion Seboradin i chyba zacznę pić znowu herbatkę z pokrzywy.Obaczym co z tego wyjdzie
och jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 21:34   #363
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Przyłączam się do was. Zapuszczam włosy od nowa i chcę żeby urosły gęstsze.Moje pomoce to szampon z pokrzywy, lotion Seboradin i chyba zacznę pić znowu herbatkę z pokrzywy.Obaczym co z tego wyjdzie
a jakiego szamponu z pokrzywy używasz?? ja np mam taki z Eva Natura (pokrzywa, arnika, rozmaryn) i stosuje go na przemian z Seboradinem

oo, wlasnie mi sie herbatka pokrzywowa zaparzyla :-D ;-)
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 21:47   #364
och
Rozeznanie

Z firmy Urtekram, wszędzie tutaj polecam ten szampon Zawiera prawdziwy ekstrakt z pokrzywy, a nie jakieś tam syntetyki i jest prawie zupełnie naturalny jeśli chodzi o skład i w dodatku łagodny.Zauważyłam,że mniej wypadają mi po nim włosy, wierzę, że na odrost też pomoże.Tutaj zamieszczam linka-tylko skład tego szamponu na opakowaniu jest inny niż na tej stronie.Dziwne to to, ale tak jest

http://www.naturo.pl/product_info.ph...22c44a14802700
Stary 2007-12-03, 21:49   #365
virka
Zakorzenienie

A jakimi składnikami się różni się skład tego szamponu zawarty na stronie, między tym na butelce?

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 21:52   #366
och
Rozeznanie

Przede wszystkim w składzie nie ma SLS, a składników na opakowaniu jest trochę więcej.Nie chce mi się szczerze mówiąc sprawdzać składu i wypisywać czym się rozni, ale pełny skład jaki mam na butelce zamieściłam w jednym z wątków-chyba w tym o szamponach ziołowych.Ale jeszcze się upewnię i podam linka, jakby co
Stary 2007-12-03, 21:54   #367
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Przede wszystkim w składzie nie ma SLS, a składników na opakowaniu jest trochę więcej.Nie chce mi się szczerze mówiąc sprawdzać składu i wypisywać czym się rozni, ale pełny skład jaki mam na butelce zamieściłam w jednym z wątków-chyba w tym o szamponach ziołowych.Ale jeszcze się upewnię i podam linka, jakby co
To jak nie ma sls, to dobrze
Jakbyś znalazła, to super
Jaki masz rodzaj włosów i jak na Ciebie działa ten szampon?

Stary 2007-12-03, 22:03   #368
och
Rozeznanie

Włosy mam hm...teraz przetłuszczają się dość szybko-muszę myć co dwa dni, a co do wyglądu-tuż po umyciu mam puszyste, ale potem oklapną, posklejają się w pasma i są dość rzadkie.Dla mnie za rzadkie bo obcięłam je z dość długich gdyż nie mogłam patrzeć na ich małą ilość.
Szampon sobie chwalę-przede wszystkim za naturalność, mam świadomość, że nie myję włosów czystą chemią i to też widać-są błyszcące i miękkie i swędzenie skóry mi tak nie dokucza.Lubię też jego zapach-pachnie świeżo zmieloną pokrzywą Ale z tego co wiem jest dość trudno dostępny i mało znany-ja go widziałam tylko w jednym sklepie ze zdrową żywnościa i tam go kupiłam, a tak to chyba tylko w internecie można go nabyć.
Stary 2007-12-04, 13:06   #369
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Włosy mam hm...teraz przetłuszczają się dość szybko-muszę myć co dwa dni, a co do wyglądu-tuż po umyciu mam puszyste, ale potem oklapną, posklejają się w pasma i są dość rzadkie.Dla mnie za rzadkie bo obcięłam je z dość długich gdyż nie mogłam patrzeć na ich małą ilość.
Szampon sobie chwalę-przede wszystkim za naturalność, mam świadomość, że nie myję włosów czystą chemią i to też widać-są błyszcące i miękkie i swędzenie skóry mi tak nie dokucza.Lubię też jego zapach-pachnie świeżo zmieloną pokrzywą Ale z tego co wiem jest dość trudno dostępny i mało znany-ja go widziałam tylko w jednym sklepie ze zdrową żywnościa i tam go kupiłam, a tak to chyba tylko w internecie można go nabyć.
Kusisz mnie coraz bardziej tym szamponem
Ja też mam włosy przetłuszczające, więc z chęcią bym go sobie wypróbowała
A napisz mi jeszcze proszę, jak on się dokładnie nazywa i z jakiej jest firmy

Stary 2007-12-04, 13:54   #370
och
Rozeznanie

Podałam linka wcześniej.Tam wszystko jest
Stary 2007-12-04, 16:17   #371
Alien :*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak szczerze, jest w ogóle jakiś sposób, żeby włosy rosły bardziej gęste albo były grubsze?? Bo wydaje mi się, że z naturą się nie wygra... Próbowałam juz tylu rzeczy a tu cały czas takie cienkie niteczki, w dodatku przetłuszczające się
Też mi się tak wydawało że jak ktoś od zawsze ma cienkie włosy to nic nie da się zrobić,ewentualnie jak miało się kiedyś gęste to można je odzyskać (ja tak mam),ale niektóre osoby,jak np Kokuryu,twierdzą że zawsze miały "liche" włosy,ale coś im pomogło.Więc chyba jednak zależy jak co i na kogo działa,trzeba próbować.
A Ty masz "genetycznie" cienkie włosy czy sama je doprowadziłaś do takiego stanu?
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 16:43   #372
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydawało że jak ktoś od zawsze ma cienkie włosy to nic nie da się zrobić,ewentualnie jak miało się kiedyś gęste to można je odzyskać (ja tak mam),ale niektóre osoby,jak np Kokuryu,twierdzą że zawsze miały "liche" włosy,ale coś im pomogło.Więc chyba jednak zależy jak co i na kogo działa,trzeba próbować.
A Ty masz "genetycznie" cienkie włosy czy sama je doprowadziłaś do takiego stanu?
Chyba zawsze miałam cienkie, chociaz może nie aż tak bardzo, trochę im pomogłam farbowaniem... Mój naturalny kolor to ciemny blond, więc nie było tego az tak widac, ale teraz farbuję na ciemny brąz - przyznam, że cięzko byłoby mi z tego zrezygnowac, bo w tych ciemnych wyglądam ładniej i lepiej się czuję, bardziej do mnie pasują...

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 17:24   #373
iinnkkaa
Zakorzenienie

hej dziewczyny! przeczytalam troche watku ale mam kilka pytan
mam zamiar jutro wybrac sie do apteki po pokrzywę ale mam przetluszczające sie wlosy i myje je codziennie czy pokrzywa w tym pomorze?
co ile dni robic ten napar?
i jaki szampon nalepiej powiazac z tą pokrzywą zeby byl lepszy efekt?
z gory dziekuje za dopowiedz
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 17:45   #374
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Podałam linka wcześniej.Tam wszystko jest
No tak, doznałam chwilowego zaćmienia umysłu, bo wydawało mi się, że tam tego nie ma Ale firma jest. Więc dzięki Będę poszukiwała , z jakim skutkiem to nie wiem

Stary 2007-12-04, 17:52   #375
Finlora
Zakorzenienie

Ja bym chciała, żeby moje włosięta były choć troche grubsze, albo żeby było ich troszkę więcej, bo nie wiem czy bym chciała, żeby szybciej rosły - farbuję je na ciemny brąz i przy moich naturalnych włosach ciemny blond, dosyc szybko widac odrosty, więc musiałabym je częściej farbowac...

Stary 2007-12-04, 21:15   #376
Alien :*
Zakorzenienie

No ja też chcę mieć więcej włosów,dlatego skupiam się na tym,żeby mi odrosły te,które wypadły.A wypadło ich naprawdę mnóstwo,całe pasma,dziwię się,że jeszcze w ogóle jakieś mam na głowie Gdyby tak odrosły wszystkie to miałabym naprawdę gęstą czuprynę.Ale-co dziwne-nie przypominam sobie żebym miała aż tak dużo włosów zanim zaczęłam je tracić
Niedługo minie 3 m-ce odkąd używam Waxa i mam nadzieję,że wkrótce coś zacznie się dziać.Ostatnio zauważyłam coś na kształt nowych włosów nad czołem,ale nie wiem skąd się wzięły,są już całkiem spore więc musiałam chyba przeoczyć jak wyrastały,ale nie mogę niestety sprawdzić czy są na całej głowie.Myślę jednak,że nie jest ich dużo i czekam na jeszcze
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 21:22   #377
Finlora
Zakorzenienie

Po Waxie podobno odrastają nowe włoski, ale tylko tam gdzie są cebulki, a skąd ja mam wiedzieć czy ja te cebulki mam czy nie... Jak mam sprawić, żeby mi odrosły te co wypadły?? Chociaz teraz tracę podczas mycia troszkę mniej niż niż kiedyś, albo mi się tylko tak wydaje...

Stary 2007-12-04, 22:00   #378
unasaya
Raczkowanie

ja dzisiaj 2 raz miałam nałożyć waxa, ale nie miałam czasu, a pokrzywy nie piję już od 3 dni zaraz pójdę sobie zaparzyć.

ja jestem zrozpaczona plątaniem się moich nieszczęsnych włosów kupiłam radical, umyłam nim włosy - tragedia! zużyłam pół opakowania odżywki i płukałam włosy 20 minut, a i tak miałam problemy z rozczesywaniem. dzisiaj użyłam trochę nafty kosmetycznej na 10 minut przed myciem i też strasznie mi sie je rozczesywało po mieszance nafty, olejku rycynowego, jajka i witaminy a+e włosy rozczesywały się genialnie, teraz porażka.. wyrwałam ich sobie dzisiaj ponad 200 albo wrócę do matrixa albo poszukam jeszcze jakiegoś ziołowego szamponu, może tego który podała och?

Cytat:
Po Waxie podobno odrastają nowe włoski, ale tylko tam gdzie są cebulki, a skąd ja mam wiedzieć czy ja te cebulki mam czy nie...
właśnie, też chciałabym to wiedzieć..

Cytat:
Ostatnio zauważyłam coś na kształt nowych włosów nad czołem,ale nie wiem skąd się wzięły,są już całkiem spore więc musiałam chyba przeoczyć jak wyrastały,ale nie mogę niestety sprawdzić czy są na całej głowie.Myślę jednak,że nie jest ich dużo i czekam na jeszcze
myślę, że masz je na całej głowie. mi bez rozpoczęcia 'kuracji' kilka miesięcy temu zaczęły rosnąć nowe włosy przy czole, a dzisiaj widzę że oprócz nich na całej głowie mam trochę nowych włosów - zwróciła na to uwagę moja koleżanka - są ciemniejsze od reszty i bardziej się kręcą

co do soku z pokrzywy, to wmasowuję go w skórę głowy po każdym myciu, ale on naprawdę b. nieprzyjemnie pachnie alkoholem - czy to nie wysuszy mi skóry?
unasaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:14   #379
DeathDealer
Raczkowanie

Mi po tym aptecznym soku z pokrzywy albo brzozy na drugi dzień przy czesaniu wypada więcej włosów
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:30   #380
och
Rozeznanie

Też mi się wydaje, że trudniej jest "zagęścić" włosy rzadkie od zawsze niż te, które kiedyś były gęste i jest ich mniej na skutek wypadania.Ja w wieku dorastania, czyli tak 11-15 lat miałam naprawdę bujną czuprynę, wszyscy w rodzinie się zachwycali ilością moich włosów, zwłaszcza, że byłam jedyną osobą obdarzoną tak przez naturę.Ale potem obcięłam się na krótko, potem zrobiłam trwałą, po której mi sporo włosów wypadło i tak wypadają praktycznie do dzisiaj (a mam już 21 lat-więc to na pewno nie po trwałej, bo zrobiłam ją w wieku 16 lat!).Teraz już wypadanie się unormowało, ale nie mogę odzyskać takiej ilości włosów jak miałam kiedyś Pojedyńcze włosy mam grube, ale ich ilość jest mała.Chciałabym w jakiś cudowny sposób odzyskać te włosy, które mi wypadły.Liczę, że to będzie możliwe.Waxa używałam bardzo długo, ponad rok, ale w końcu obciążył on moje włosy, zaczęły się szybciej przetłuszczać, zrobiły się oklapnięte i mam podrażnioną skórę głowy, więc już go nie nakładam.Pokładam nadzieję w pokrzywie i Seboradnie.Tabletek też nie biorę, już to przerabiałam i nic nie daje
Stary 2007-12-05, 11:30   #381
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Mi po tym aptecznym soku z pokrzywy albo brzozy na drugi dzień przy czesaniu wypada więcej włosów
a ja wlasnie po nich widze bardzo duza poprawe co do wypadania wlosow... i nie mialam takiej rekacji ze na poczatku uzywania wzmaga wypadanie wlosow, jak to jest po waxie. minimalnie mi wypadaja przy myciu i czesaniu i stawiam wlasnie na te soki.
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:31   #382
kokuryu
Rozeznanie

Nie wcierajcie w skóre głowy nalewek z pokrzywy. Alkohol pobudza krążenie, ale równie mocno przesusza strukturę włosa i doprowadza do łamania. Zwykły napar z pokrzywy jest równie skuteczny, a nie ma takich skutków ubocznych.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:43   #383
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie wcierajcie w skóre głowy nalewek z pokrzywy. Alkohol pobudza krążenie, ale równie mocno przesusza strukturę włosa i doprowadza do łamania. Zwykły napar z pokrzywy jest równie skuteczny, a nie ma takich skutków ubocznych.

Kokuryu
korzystając, że się pojawiłaś, mam prośbę czy mogłabyś odpowiedzieć na wcześniej zadane pytanie, czy lepiej pić herbatę czy sok z pokrzywy? Czy są jakieś różnice jeśli chodzi o efekty przy stosowaniu jednego z tych preparatów, jeśli tak to jakie? I czy herbata lepsza jest ekspresowa czy z suszonych ziół (aptecznych)?
Będę wdzięczna za odpowiedź .

Stary 2007-12-05, 12:15   #384
kokuryu
Rozeznanie

Virka ---> Jeśli mamy możliwość picia świeżo wyciśniętego soku, to dobrze go pić (chociaż działanie jeste porównywalene z piciem suszu) . Okres picia soku ogranicza się do maja (czasami początku czerwca), gdyż wtedy pokrzywa ma najwięcej dobroczynnych właściwości. Resztę roku pijemy pokrzywę suszoną. Jeśli same jej nie zebrałyśmy, to pokrzywę kupujemy w aptece. Z moich doświadczeń wynika, że ta ekspresowa w torebkach jest znacznie lepszej jakości, bo w suszu luzem częste są domieszki chwastów, co całkowicie zmienia smak naparu.

Co do nalewek na bazie alkoholu, to nie mają one już tak wspaniałych właściwości.
Stary 2007-12-05, 12:15   #385
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Żeby wcierka była skuteczna musi przeniknąć do skóry i na tym właśnie właśnie polega rola alkoholu. Zwykły napar jest może korzystny dla łodygi włosa, ale na pewno nie penetruje skóry tak skutecznie jak nalewka.
Stary 2007-12-05, 12:24   #386
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Virka ---> Jeśli mamy możliwość picia świeżo wyciśniętego soku, to dobrze go pić (chociaż działanie jeste porównywalene z piciem suszu) . Okres picia soku ogranicza się do maja (czasami początku czerwca), gdyż wtedy pokrzywa ma najwięcej dobroczynnych właściwości. Resztę roku pijemy pokrzywę suszoną. Jeśli same jej nie zebrałyśmy, to pokrzywę kupujemy w aptece. Z moich doświadczeń wynika, że ta ekspresowa w torebkach jest znacznie lepszej jakości, bo w suszu luzem częste są domieszki chwastów, co całkowicie zmienia smak naparu.

Co do nalewek na bazie alkoholu, to nie mają one już tak wspaniałych właściwości.
Dziękuję Ci za odpowiedź .
Czyli wniosek jest taki, że do picia lepsza jest herbata ekspresowa od soku czy suszonej pokrzywy (aptecznej).

A w maju wyruszam na pokrzywy

Stary 2007-12-05, 12:26   #387
kokuryu
Rozeznanie

una creatura bella ---> Potwierdzo, że alkohol nie ułatwia wniknięcia substancji leczniczych w głąb skóry. Jedyna rolą jest rozgrzanie skóry głowy, co nie świadczy o lepszej penetracji. Natomiast bardzo źle wpływa na same włosy.
Jeśli można należy unikać preparatów zawierających jakiekolwiek alkohole.

virka ---> Ja ostatnio kilkakrotnie potkałam się z dziwnymi domieszkami w niepakowany w torebki suszu. Więc jeśli już pokrzywa kupna, to zdecydowanie w torebkach.
Stary 2007-12-05, 12:30   #388
virka
Zakorzenienie

Cytat:
virka ---> Ja ostatnio kilkakrotnie potkałam się z dziwnymi domieszkami w niepakowany w torebki suszu. Więc jeśli już pokrzywa kupna, to zdecydowanie w torebkach.
A jeśli chodzi o robienie naparu do wcierania w skórę głowy, to ten susz "luzem" może być? Do tej pory robiłam właśnie tego z suszu, ale jeśli ma się tam znaleźć jakieś "nie wiadomo co", to czy nie lepiej zaparzyć kilka torebek ekspresowych...

Stary 2007-12-05, 12:31   #389
iinnkkaa
Zakorzenienie

a ten napar z pokrzywy co ile dni robic?codzinnie?
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 12:38   #390
kokuryu
Rozeznanie

virka ---> Wcierać w skórę głowy też najlepiej sprawdzoną pokrzywę bez domieszek. Ja zwykle piję pokrzywę przed wtarciem jej we włosy, aby upenić się czy jest czysta.

iinnkkaa ---> Napar należy przygotowywać przed każdym piciem i wcieraniem.
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości