Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-08, 17:03   #511
TheCuteOne
Zadomowienie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Zauważyłam coś.

Przestałam pić pokrzywe, uznałam że to pic na wodę, a teraz wydaje mi się że moje włosy są 10 razy bardziej oklapnięte. Zaczynam pić znowu, zobaczymy czy to właśnie jej zawdzięczałam to że włosy były mimo wszystko puszyste i trochę gęstsze...
Stary 2008-01-08, 17:06   #512
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Też mam chyba ocsjeję na punkcie swoich wlosów;P W dodatku ciągle je miętoszę, np. jak siedzę przed kompem albo czytam książkę, to nie potrafię trzymać rąk spokojnie i wtedy moje kosmyki cierpią, bo je skręcam, wkładam do ust, robię warkoczyki...Tragedia!To jakiś okropny tik nerwowy;P
Hehehe, nam to bardzo dobrze Z tym, że ja mam chyba też "obsesję" na punkcie poprawiania fryzury

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2008-01-08 o 17:35
Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:48   #513
ally5
Wtajemniczenie

jestem bardzo zadowolona z pokrzywy piję codziennie po jednej szklance od 4 miesięcy i naprawde widać różnicę. Pare dni temu fryzjerka powiedziała mi, że mam bardzo dużo takich nowych kilkucentymetrowych włosów. Zauważyłam, że w większości są one wyraźnie grubsze niż pozostałe na pewno pokrzywa przyczyniła się do tego w dużym stopniu. ogólnie moje włosy wyglądają gęściej i jakoś tak inaczej. Zawsze miałam problemy z moimi cienkimi włosami (były strasznie przyklapnięte), a od jakiegoś czasu wyglądają po prostu dobrze same z siebie, nie musze ich męczyć piankami i innymi cudami, zeby wyglądały puszysto
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:05   #514
virka
Zakorzenienie

Widzę, że krąg zwolenniczek pokrzywy jest coraz większy , ja też jestem bardzo zadowolona z pokrzywy

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:32   #515
Alien :*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
a pani Villas to ma perukę na swoich naturalnych cienkich włosach, kiedyś miałam okazję zobaczyć
Teraz już wiem
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:17   #516
TheCuteOne
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
jestem bardzo zadowolona z pokrzywy piję codziennie po jednej szklance od 4 miesięcy i naprawde widać różnicę. Pare dni temu fryzjerka powiedziała mi, że mam bardzo dużo takich nowych kilkucentymetrowych włosów. Zauważyłam, że w większości są one wyraźnie grubsze niż pozostałe na pewno pokrzywa przyczyniła się do tego w dużym stopniu. ogólnie moje włosy wyglądają gęściej i jakoś tak inaczej. Zawsze miałam problemy z moimi cienkimi włosami (były strasznie przyklapnięte), a od jakiegoś czasu wyglądają po prostu dobrze same z siebie, nie musze ich męczyć piankami i innymi cudami, zeby wyglądały puszysto
No właśnie ja piłam jakieś 3 miesiące i szczerze mówiąc nie widziałam żadnych spektakularnych efektów, ale może poprostu oczekiwałam zbyt dużo?

Znowu zaczynam pić bo włosy faktycznie są jakieś przyklapnięte.
No cóż, w końcu mi to nie zaszkodzi

A miałaś wcześniej gęste włosy, wypadły i znowu chcesz przywrócić gęstość?
Stary 2008-01-08, 20:52   #517
typekkk
Przyczajenie

Dot.: rzadkie włosy ? jak zagęscic ?

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Przejrzyj wątek o najlepszych tabletkach na włosy, znajdziesz tam dużo informacji na ten temat i wiele nazw i opis ich skuteczności.

kurde nie moge znalescc noo ;/( mozeciee mi podaccc linka do tego tematuu na temat tych tabletek ?
typekkk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:56   #518
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: rzadkie włosy ? jak zagęscic ?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76551
Miłej lektury
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 14:31   #519
Alien :*
Zakorzenienie

Cytat:
A czego jeszcze używasz co by mogło mieć na to wpływ?
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:29   #520
ally5
Wtajemniczenie

Łykam vigor i piję magnez raz na jakis czas.
Stary 2008-01-12, 12:32   #521
raus
Raczkowanie

GG do raus

zakupiłam wczoraj pokrzywę w torebkach, do zaparzania, ale znalazłam też sok z pokrzywy - ciekawa jestem czy piłyście taki specyfik. niestety jest on rozwodniony w alkoholu, żeby się nie zepsuć i nie mogę go pić tak często jak to jest zalecane, bo mam strasznie wymagającą pracę...:/
raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 11:14   #522
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
No właśnie ja piłam jakieś 3 miesiące i szczerze mówiąc nie widziałam żadnych spektakularnych efektów, ale może poprostu oczekiwałam zbyt dużo?

Znowu zaczynam pić bo włosy faktycznie są jakieś przyklapnięte.
No cóż, w końcu mi to nie zaszkodzi

A miałaś wcześniej gęste włosy, wypadły i znowu chcesz przywrócić gęstość?
Kiedyś miałam gęste włosy, ale za to zawsze były cienkie. jakies 2,5 roku temu zaczęły strasznie wypadac i straciłam ich naprawdę sporo. Walczyłam z tym wypadaniem bardzo długo i nic nie pomagało, a włosy stawały sie coraz cieńsze. Do tej pory nie znam przyczyny.
Teraz wlosy faktycznie wyrastają grubsze, niektore sa nawet grubsze niż kiedyś, jeszcze przed wypadaniem i ogólnie wyglądają jakoś tak zdrowiej (zawsze miałam takie matowe, przyklapnięte i nijakie włosy), pomimo tego, ze sa długie ladnie "odbiły się" od głowy i nie są takie 'płaskie'
Stary 2008-01-14, 10:59   #523
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Kiedyś miałam gęste włosy, ale za to zawsze były cienkie. jakies 2,5 roku temu zaczęły strasznie wypadac i straciłam ich naprawdę sporo. Walczyłam z tym wypadaniem bardzo długo i nic nie pomagało, a włosy stawały sie coraz cieńsze. Do tej pory nie znam przyczyny.
Teraz wlosy faktycznie wyrastają grubsze, niektore sa nawet grubsze niż kiedyś, jeszcze przed wypadaniem i ogólnie wyglądają jakoś tak zdrowiej (zawsze miałam takie matowe, przyklapnięte i nijakie włosy), pomimo tego, ze sa długie ladnie "odbiły się" od głowy i nie są takie 'płaskie'
ile czasu pijesz pokrzywe?
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 11:19   #524
bafi2
Raczkowanie

A macie jakies sposoby to aby włosy były mocniejsze nie lamaly się i nie rozdwajaly ??? niestety farbuje wlosy i potrzebna mi dobra odzywka moze byc domowej roboty)

http://www.suwaczek.pl/cache/7a6b2cd598.png
bafi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 11:32   #525
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Ja z kolei zauważyłam, że jak używam pudru na włosy w celu odświeżenia ich, włosy wydają się bardziej sztywne i grube, lepiej sie układają. Ale np. elektryzują się trochę. Nie mowiąc o tym, że brak wprawy w aplikacji pudru może sie skończyć efektem córki młynarza, no i to nie jest opcja dla ciemnowłosych...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 11:43   #526
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bafi2 Pokaż wiadomość
A macie jakies sposoby to aby włosy były mocniejsze nie lamaly się i nie rozdwajaly ??? niestety farbuje wlosy i potrzebna mi dobra odzywka moze byc domowej roboty)
tutaj masz watki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123209
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74174
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218720
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=226323
na pewno znajdziesz cos dla siebie
Stary 2008-01-14, 13:31   #527
Smallwitch
Raczkowanie

A mi włosy automatycznie zaczęly się zagęszczać jak przestałam je farbować...i juz od 13 miesięcy nie farbuje i widze duuuuużo nowych włosków
Stary 2008-01-14, 15:30   #528
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
A mi włosy automatycznie zaczęly się zagęszczać jak przestałam je farbować...i juz od 13 miesięcy nie farbuje i widze duuuuużo nowych włosków
Wiadomo, farbowanie niszczy włoski i osłabia cebulki... Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie wrócić do naturalnego koloru włosów - mam ciemny blond a farbuję na ciemny brąz. Farbowac musze co miesiąc bo bardzo szybko widac odrosty. Ale to jest dylemat - ładniejsze włosy czy dobre samopoczucie... Bo ja w tych ciemnych, farbowanych, czuję się o wiele lepiej niż w naturalnych...

Stary 2008-01-14, 15:48   #529
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiadomo, farbowanie niszczy włoski i osłabia cebulki... Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie wrócić do naturalnego koloru włosów - mam ciemny blond a farbuję na ciemny brąz. Farbowac musze co miesiąc bo bardzo szybko widac odrosty. Ale to jest dylemat - ładniejsze włosy czy dobre samopoczucie... Bo ja w tych ciemnych, farbowanych, czuję się o wiele lepiej niż w naturalnych...
Może spróbuj farb ziołowych? Nie niszczą włosów, bo nie zawierają utleniaczy ani amoniaku, a wyciągi ziołowe odżywiają włosy. Ja jestem po pierwszym użyciu i jestem zaskoczona skutecznością - myślałam, że włosy nie złapią koloru [mam naturalnie dosyć ciemne a robiłam rubin], a tu SURPRISE .

Jedyną wadą jest to, że producent nie zaleca stosowania ich po barwieniu farbą na bazie soli metalicznych, więc najpierw trzeba zasięgnąć porady fryzjera, co do okresu czasu jaki należy odczekać między farbowaniem chemicznym a ziołowym.
Stary 2008-01-14, 15:52   #530
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Może spróbuj farb ziołowych? Nie niszczą włosów, bo nie zawierają utleniaczy ani amoniaku, a wyciągi ziołowe odżywiają włosy. Ja jestem po pierwszym użyciu i jestem zaskoczona skutecznością - myślałam, że włosy nie złapią koloru [mam naturalnie dosyć ciemne a robiłam rubin], a tu SURPRISE .

Jedyną wadą jest to, że producent nie zaleca stosowania ich po barwieniu farbą na bazie soli metalicznych, więc najpierw trzeba zasięgnąć porady fryzjera, co do okresu czasu jaki należy odczekać między farbowaniem chemicznym a ziołowym.
No dokładnie. Też sie nad tym zastanawiałam. Ale skoro ufarbowałam włosy farbą chemiczną ile musiałabym czekac, żeby ufarbowac ziołową? Bo kiedyś chyba czytałam, ze to działa w obie strony, tak jak na farbach jest ostrzeżenie, żeby nie stosowac na włosach barwionych henną czy basmą, tak samo nie powinno się uzywac henny na włosach już farbowanych chemicznie... Nie mam pojęcia czy to prawda, rewelacje w gazetach na takie tematy ciągle się zmieniają Poza tym nie wiem czy znalazłabym taki kolor...

Stary 2008-01-14, 16:15   #531
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ile czasu pijesz pokrzywe?
pisałam juz wyżej. Tak dokładnie to 4,5 miesiąca
Stary 2008-01-14, 17:05   #532
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No dokładnie. Też sie nad tym zastanawiałam. Ale skoro ufarbowałam włosy farbą chemiczną ile musiałabym czekac, żeby ufarbowac ziołową? Bo kiedyś chyba czytałam, ze to działa w obie strony, tak jak na farbach jest ostrzeżenie, żeby nie stosowac na włosach barwionych henną czy basmą, tak samo nie powinno się uzywac henny na włosach już farbowanych chemicznie... Nie mam pojęcia czy to prawda, rewelacje w gazetach na takie tematy ciągle się zmieniają Poza tym nie wiem czy znalazłabym taki kolor...
Z tego co słyszałam trzeba zrobić ok miesiąca przerwy między farbowaniem, najlepiej jeszcze poradź się fryzjera. Na próbę zawsze można zafarbować pasemko i sprawdzić, czy nie zachodzą niepożądane reakcje. Co do palety, to np. Balsam Venita ma 18 kolorów, więc jest szansa, że coś dobierzesz. Więcej informacji na KWC --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4893
Stary 2008-01-14, 20:40   #533
raus
Raczkowanie

GG do raus

ja chciałabym zafarbować włosy naturalną farbą, niestety w gamie kolorów nie ma mojego jasnego blond odcienia, a farbować znów na ciemne jest bez sensu
Stary 2008-01-15, 11:55   #534
DeathDealer
Raczkowanie

Cytat:
ja chciałabym zafarbować włosy naturalną farbą, niestety w gamie kolorów nie ma mojego jasnego blond odcienia, a farbować znów na ciemne jest bez sensu
A słoneczny blond nie będzie pasował?
http://www.twojecentrum.pl/images/venita_zbk_1.jpg
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 17:07   #535
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Z tego co słyszałam trzeba zrobić ok miesiąca przerwy między farbowaniem, najlepiej jeszcze poradź się fryzjera. Na próbę zawsze można zafarbować pasemko i sprawdzić, czy nie zachodzą niepożądane reakcje. Co do palety, to np. Balsam Venita ma 18 kolorów, więc jest szansa, że coś dobierzesz. Więcej informacji na KWC --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4893
Dzięki, sprawdzę

Stary 2008-01-20, 18:54   #536
raus
Raczkowanie

GG do raus

DeathDealer, bałabym się, że zafarbuje za mocno (jak to farba ziołowa) i zrobi mi się na włosach żółty czepek. Jednak farby chemiczne, to im trzeba przyznać, nie farbują tak ostro jak ziołowe, mam po nich refleksy jaśniejszego kolory, małe świetliste pasemka. Trochę się boję ziołowych. Czy jakaś z Was, blondynek, farbuje włosy ziołowymi farbami??
Stary 2008-01-21, 16:15   #537
rudeee
Raczkowanie

Oglądałam dziś zdjęcia z zeszłorocznego Sylwestra. I szok!!! Jakbym teraz miała 3 razy więcej włosów! Tak się przyzwyczaiłam do narzekania, że są cienkie i słabe, że zupełnie nie zauważyłam jak bardzo zgęstniały po mojej kuracji. Po roku stosowania seboradinu, waxa, szamponu z czarnej rzepy i olejku rycynowego nie wypadają, nie łamią się, w dodatku wciąż wyrastają nowe włoski. Więc jednak da się zrobić A jeszcze musze powiedzieć, ze nigdy nie miałąm włosów aż tak gęstych i mocnych jak teraz
rudeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:32   #538
'Estelle'

Cytat:
DeathDealer, bałabym się, że zafarbuje za mocno (jak to farba ziołowa) i zrobi mi się na włosach żółty czepek. Jednak farby chemiczne, to im trzeba przyznać, nie farbują tak ostro jak ziołowe, mam po nich refleksy jaśniejszego kolory, małe świetliste pasemka. Trochę się boję ziołowych. Czy jakaś z Was, blondynek, farbuje włosy ziołowymi farbami??
Ja bym spróbowała. Dużo zależy od długości czasu trzymania farby na głowie. Na próbę możesz zrobić np. kilka pasemek, aby sprawdzić, czy kolor będzie odpowiedni i ile trzeba trzymać, aby wyszedł optymalny odcień [pasemka możesz zmywać kolejno co 5 min.]. Jeśli efekt nie będzie Ci odpowiadał, to trudno - 5 zł nie majątek, a farba całkiem szybko schodzi, więc krzywdy Ci nie zrobi, nawet jak kolor nie wyjdzie. Natomiast jeśli eksperyment się uda, możesz tylko zyskać
Stary 2008-01-21, 19:20   #539
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość
Oglądałam dziś zdjęcia z zeszłorocznego Sylwestra. I szok!!! Jakbym teraz miała 3 razy więcej włosów! Tak się przyzwyczaiłam do narzekania, że są cienkie i słabe, że zupełnie nie zauważyłam jak bardzo zgęstniały po mojej kuracji. Po roku stosowania seboradinu, waxa, szamponu z czarnej rzepy i olejku rycynowego nie wypadają, nie łamią się, w dodatku wciąż wyrastają nowe włoski. Więc jednak da się zrobić A jeszcze musze powiedzieć, ze nigdy nie miałąm włosów aż tak gęstych i mocnych jak teraz
ja tez tak chce!!!!!! ale tez widze bardzo duzo nowych wlosow odrastajacych wiec niech tylko osiagna preferowana dlugosc
Stary 2008-01-21, 20:00   #540
raus
Raczkowanie

GG do raus

wystarczy teraz tylko mieć nadzieję, że za rok w sylwestra też będziemy tak zadowolone
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości