Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-21, 20:42   #541
virka
Zakorzenienie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość
Oglądałam dziś zdjęcia z zeszłorocznego Sylwestra. I szok!!! Jakbym teraz miała 3 razy więcej włosów! Tak się przyzwyczaiłam do narzekania, że są cienkie i słabe, że zupełnie nie zauważyłam jak bardzo zgęstniały po mojej kuracji. Po roku stosowania seboradinu, waxa, szamponu z czarnej rzepy i olejku rycynowego nie wypadają, nie łamią się, w dodatku wciąż wyrastają nowe włoski. Więc jednak da się zrobić A jeszcze musze powiedzieć, ze nigdy nie miałąm włosów aż tak gęstych i mocnych jak teraz
No to szczerze gratuluję Jesteś dowodem na to, że cirpliwość i systematyczność się opłaca i przynosi efekty

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
wystarczy teraz tylko mieć nadzieję, że za rok w sylwestra też będziemy tak zadowolone
Oby, oby...

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:13   #542
rudeee
Raczkowanie

[quote=virka;6357162]No to szczerze gratuluję Jesteś dowodem na to, że cirpliwość i systematyczność się opłaca i przynosi efekty

Ojej, dziękuję serdecznie

Na prawdę, to porównanie dodało mi motywacji, mam nadzieję, że Wam też chociaż troszkę Jestem pewna, że Wam też się polepszą włoski (albo już się poprawiły, tylko jeszcze tego nie zauważyłyście ).

I chyba na prawdę warto zrobić sobie teraz zdjęcie włosów i popatrzeć na nie za pół roku, rok.

I najważniejsze co u mnie poskutkowało - wiara, że wszystkie te specyfiki działają
rudeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:17   #543
Wiolka525
Rozeznanie

Cytat:
Oglądałam dziś zdjęcia z zeszłorocznego Sylwestra. I szok!!! Jakbym teraz miała 3 razy więcej włosów! Tak się przyzwyczaiłam do narzekania, że są cienkie i słabe, że zupełnie nie zauważyłam jak bardzo zgęstniały po mojej kuracji. Po roku stosowania seboradinu, waxa, szamponu z czarnej rzepy i olejku rycynowego nie wypadają, nie łamią się, w dodatku wciąż wyrastają nowe włoski. Więc jednak da się zrobić A jeszcze musze powiedzieć, ze nigdy nie miałąm włosów aż tak gęstych i mocnych jak teraz
GRATULACJE! Jejku to jest naprawdę dobra wiadomość. Musze znów powrócić do wszelkich wcierek bo troszkę to ostatnio zaniedbałam. Myślę też nad wcieraniem soku z pokrzywy ale czy nie będzie on zostwiać koloru na jasnych blond włosach??? Może dziwne pytanie ale tak jakoś mnie to zastanawia
Wiolka525 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:20   #544
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Ojej, dziękuję serdecznie

Na prawdę, to porównanie dodało mi motywacji, mam nadzieję, że Wam też chociaż troszkę Jestem pewna, że Wam też się polepszą włoski (albo już się poprawiły, tylko jeszcze tego nie zauważyłyście ).

I chyba na prawdę warto zrobić sobie teraz zdjęcie włosów i popatrzeć na nie za pół roku, rok.

I najważniejsze co u mnie poskutkowało - wiara, że wszystkie te specyfiki działają
Nie ma za co dziękować
Mnie sie jeszcze nie polepszyły... Ale nadal walczę i wierzę (choć nie ukrywam, że mam niekiedy chwile załamania...)
Ale wyjścia nie mam

Stary 2008-01-21, 21:22   #545
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wiolka525 Pokaż wiadomość
GRATULACJE! Jejku to jest naprawdę dobra wiadomość. Musze znów powrócić do wszelkich wcierek bo troszkę to ostatnio zaniedbałam. Myślę też nad wcieraniem soku z pokrzywy ale czy nie będzie on zostwiać koloru na jasnych blond włosach??? Może dziwne pytanie ale tak jakoś mnie to zastanawia
Ja mam blond włosy, wcierałam sok z pokrzywy i żadnego koloru nie zostawiał. Teraz robie regularne płukanki z m.in.pokrzywy i też nie "farbuje" , więc wcieraj spokojnie

Stary 2008-01-21, 22:09   #546
rudeee
Raczkowanie

ojej, jak mi teraz miło a przede wszystkim dlatego, że dla wszystkich jest nadzieja na gęstsze włosy

Jeszcze patrzyłam dzisiaj na szczotkę - 2 tygodnie temu zafarbowałam włosy na czerwono i póki co nie ma ani jednego włosa czerwonego na szczotce <jupi>

Cierpliwosć na prawdę popłaca

A i sok z pokrzywy to bardzo dobry pomysł, sama musze zacząć stosować.
rudeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 15:09   #547
raus
Raczkowanie

GG do raus

ja wymyśliłam sobie prostszy i mniej kłopotliwy sposób wcierek z pokrzywy - kładę jedną torebkę herbatki, tą którą wcześniej wykorzystałam do zaparzenia, oczywiście trochę ostudzoną. fakt, nie ma na pewno tyle wywaru z pokrzywy co sama herbata w kubku, ale zawsze coś i mogę dodatkowo siedzieć w tym samym czasie przy komputerze czytając forum
raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 15:11   #548
Alien :*
Zakorzenienie

Cytat:

Też na to wpadłam i zrobiłam sobie fotkę włosów.Ale jak na razie wolę na nia nie patrzeć,na same włosy też Zastanawiam sie czego jeszcze mogłabym używać oprócz Waxa i nafty.Może tez zacznę wcierać sok z pokrzywy.Przy okazji można zrobić masaż,a dzięki sokowi włosy się nie przetłuszczą.
Ile on kosztuje??
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 15:12   #549
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Też na to wpadłam i zrobiłam sobie fotkę włosów.Ale jak na razie wolę na nia nie patrzeć,na same włosy też Zastanawiam sie czego jeszcze mogłabym używać oprócz Waxa i nafty.Może tez zacznę wcierać sok z pokrzywy.Przy okazji można zrobić masaż,a dzięki sokowi włosy się nie przetłuszczą.
Ile on kosztuje??
6-7 zł, do kupienia w aptece.

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 15:18   #550
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Ile on kosztuje??
ja preferuje i polecam wlosy faktycznie dluzej wytrzymuja i zapobiega wypadaniu w moim przypadku.
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 21:12   #551
Wiolka525
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Ja mam blond włosy, wcierałam sok z pokrzywy i żadnego koloru nie zostawiał. Teraz robie regularne płukanki z m.in.pokrzywy i też nie "farbuje" , więc wcieraj spokojnie
DziekujęSkoro tak jutro pędze do apteki. Kupię też sok brzozowy, takie naprzemienne wcierki powinny być dobre, ktoś kiedyś wspominał o tym na forum. Życzę sukcesów w walce o wzmocnioną i silniejszą czuprynkę.
Stary 2008-01-22, 21:31   #552
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wiolka525 Pokaż wiadomość
DziekujęSkoro tak jutro pędze do apteki. Kupię też sok brzozowy, takie naprzemienne wcierki powinny być dobre, ktoś kiedyś wspominał o tym na forum. Życzę sukcesów w walce o wzmocnioną i silniejszą czuprynkę.
Nie ma za co
I nie musisz wcierać tych soków na przemiennie, możesz je złączyć i wcierać razem jako mix

Stary 2008-01-25, 19:53   #553
marta507
Przyczajenie

witam.ja równiez mam problem z włosami -wypadło mi mnostwo moze ze stresu ale najprawdopodobniej z czestego suszenia suszarką.Mam cienkie włosy ale pare lat temu bylo ich 2 razy wiecej. od wakacji staram sie o ich odzyskanie, bralam skrzypowite i nic, humavit, wreszcie udalam sie do dermatologa i wcieralam w glowe jakąś miksture, ostanio biore reguralnie capivit piękne włosy-podobno pobudzają nieaktywne cebulki po 3 miesiącach maja byc widoczne rezultaty biore je 2 miesiące i narazie nie widze rezultatow ale caly czas mam nadzieje, kupilam sobie ost tez herbate z pokrzywy ,mam w domu rowniez przepis na miksture na porost włosów ktorej jeszcze nie stosowalam(sok z pokrzywy,nalewka z miłorzębu japońskiego, ampułki biostyminy, sok z brzozy) od 2 dni takze włosy myje szamponem dla dzieci mieszanym z sokiem z pokrzywą.juz sama nie wiem czego mam uzywac by wloski mi odrosły.pozdrawiam
marta507 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:00   #554
raus
Raczkowanie

GG do raus

wiem, że wykarzę się w tym momencie kompletnym lenistwem, ale niech mi ktoraś poda doładny przepis (mam na myśli proporcje) nalewki na włosy z sokiem z pokrzywy, brzozy, biosyminą itp. wiem, że gdzieś to już widziałam, że nie mogę znaleźć. przy okazji pytanie - czy któraś z Was tego używała, z efektem??
Stary 2008-01-25, 21:02   #555
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
wiem, że wykarzę się w tym momencie kompletnym lenistwem, ale niech mi ktoraś poda doładny przepis (mam na myśli proporcje) nalewki na włosy z sokiem z pokrzywy, brzozy, biosyminą itp. wiem, że gdzieś to już widziałam, że nie mogę znaleźć. przy okazji pytanie - czy któraś z Was tego używała, z efektem??
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 19:55   #556
Wiolka525
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Nie ma za co
I nie musisz wcierać tych soków na przemiennie, możesz je złączyć i wcierać razem jako mix
Nie pomyślałam o tym mixie. Dobry pomysł. Mam już 2 soczki w domku, czas znów rozpocząć wcierki. Pozdrówka
Stary 2008-01-28, 11:36   #557
raus
Raczkowanie

GG do raus

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dziękuję
Stary 2008-01-28, 13:49   #558
bafi2
Raczkowanie

dzięki ) zaraz zacznę szukać

http://www.suwaczek.pl/cache/7a6b2cd598.png
bafi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 13:16   #559
Zakorzenienie

Jak tam dziewczyny,gęstnieją Wam włosy?

U mnie bez zmian Nadal nie odrastają mimo że używam Waxa już ze 5 m-cy Chyba pójdę do dermatologa,niech ostatecznie mi powie czy mam jeszcze szansę na gęste włosy,bo mam dość robienia sobie nadziei....
Ale czy tak sie da, przebadać skórę głowy żeby stwierdzić czy cebulki wymarły??
Stary 2008-01-31, 22:29   #560
Deborah100
Zakorzenienie

Mam pytanko, czy może ktoś z Was kupował te maseczki do włosów:
http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1194
http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=658

cena szczególnie tej pierwszej jest dośc wysoka, więc wolałam najpierw się zapytać niż kupić bubel
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:24   #561
raus
Raczkowanie

GG do raus

te same maski znajdziesz na helfy.pl po o wiele korzystniejszej cenie (to nie reklama!!), sama tam kupiłam amlę i jest świetna, wzmacnia włosy, stają się grubsze wizualnie i błyszczą się jak szalone, dodatkowo nie przetłuszczają się tak szybko. nie wiem jakie będzie miała efekty amla z henną, ale na helfy jest też opis działania produktu jedynym minusem maski jest to, że trudno ją nałożyć (w końcu to rozmieszany z ciepłą wodą proszek) i utrzymać, jak się wykrusza, a 100g starcza na mniej więcej 4-6 użyć, w zależności od długości włosów.

p.s. tylko nie używaj jej zbyt często, bo może przesuszyć włosy, na tej stronie biolandera troche źle piszą, że amla nadaje się do suchych i łamliwych. ja bym się skłaniała raczej ku przetłuszczonym i cienkim. a ta druga maska może mieć właściwości kooryzujące, skoro ma hennę, więc uważaj, chyba że chcesz zmyć maskę z włosów i się przestraszyć
Stary 2008-02-01, 09:34   #562
virka
Zakorzenienie

Cytat:
te same maski znajdziesz na helfy.pl po o wiele korzystniejszej cenie (to nie reklama!!), sama tam kupiłam amlę i jest świetna, wzmacnia włosy, stają się grubsze wizualnie i błyszczą się jak szalone, dodatkowo nie przetłuszczają się tak szybko. nie wiem jakie będzie miała efekty amla z henną, ale na helfy jest też opis działania produktu jedynym minusem maski jest to, że trudno ją nałożyć (w końcu to rozmieszany z ciepłą wodą proszek) i utrzymać, jak się wykrusza, a 100g starcza na mniej więcej 4-6 użyć, w zależności od długości włosów.
Mówisz, że fajna jest ta pierwsza maska?? Zaraz zobaczę na helfy jaka jest różnica w cenie...Bo cena faktycznie dość wysoka...
A jak jej działanie na wypadanie włosów??

Edit:
http://www.helfy.pl/amla-puder-piling-do-wlosow
O to Ci chodziło?? Różnica w cenie jest znaczna, ale widzę, że skład jest zupełnie inny niż w tym co podała Deborah...Chyba, że to coś innego.

Stary 2008-02-01, 14:05   #563
Deborah100
Zakorzenienie

Dziękuję za radę. Faktycznie na tej stronce jest o wiele tańsza, 17zł to nie 30

virka to chyba chodziło o te maseczki, bo skład tutaj jest taki sam.

Jeszcze jedno pytanko, można te maseczki nakładać tylko na skórę głowy? Tak wystarczy na więcej, bo mam grube włosy i jakbym to wszystko nałożyła........
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:24   #564
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
virka to chyba chodziło o te maseczki, bo skład tutaj jest taki sam.

A tak teraz się zgadza
Ale ja tą amlę ze trony helfy porównywałam do tego pierwszego linku z Twojego poprzedniego posta, bo tak jakoś zasugerowałam się postem raus...Cały czas miałam wrażenie, że opisuje ona pierwszy produkt

Stary 2008-02-02, 17:45   #565
Zakorzenienie

Cytat:
sama tam kupiłam amlę i jest świetna, wzmacnia włosy, stają się grubsze wizualnie i błyszczą się jak szalone, dodatkowo nie przetłuszczają się tak szybko

Która to ta amla????
Stary 2008-02-02, 18:13   #566
kokuryu
Rozeznanie

W helfy.pl kupiłam olejek firmy Jiva zawierający Amlę oraz inne indyjskie specyfiki. Co ważne nie ma w nim parafiny.
Działanie wspaniałe, wlosy są zdrowe, mocne, zauważalnie szybciej rosną ( u mnie to juz 2.7 cm miesięcznie, nie nadąrzam z podcinaniem).
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 18:44   #567
nimrodel
Rozeznanie

woooo. zaraz sie zainteresuję- Amla... hmmmm. jesli ktos ma jeszcze z tym specyfikiem doswiadczenia, to prosze pisac

na tej stronce ktora nie pamietam kto podal, Amla znjaduje sie w dziale "farbowanie wlosow".... (?)
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 18:49   #568
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Ja z kolei od paru dni zbierałam informacje na temat tauryny i jej dawkowania (tej tauryny, która jest w Inneovie wraz z katechinami). Dzisiaj kupiła wreszcie 1 opakowanie tabletek Olimpu - 100 tabletek, każda zawiera 1000 mg tauryny. Dzienna dawka dla wzmocnienia włosów to około 500 mg, ale 1000 mg nie powinno robic wiekszej róznicy, w końcu to 1 kapsułka dziennie a nie 204, jak sie zazwyczaj dawkuje. Pozostaje mi tylko pić namiętnie pokrzywę, zielona herbatę, sok pomidorowy - i obserwowac włosy. Mam ponad 3 miesiące na skończenie opakowania, a wtedy powinnam już widziec rezultaty - o ile będą.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 18:53   #569
una creatura bella
Wtajemniczenie

Aggie, warto do tego dorzucić jeszcze omega 3.

A co do amli, to zapraszam na wątek jej poświęcony .
Stary 2008-02-02, 19:04   #570
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Aggie, warto do tego dorzucić jeszcze omega 3.
Może trochę później, ale dziekuje za radę na razie zielona herbata w ilościach kilku filizanek dziennie plus pare łykow soku pomidorowego (pani w sklepie pomyśli, żę w jakiś ciąg alkoholowy wpadłam)

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości