Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-18, 12:09   #871
emilka92111
Raczkowanie

GG do emilka92111
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kitay Pokaż wiadomość
dziewczyny sosuje juz jakis mc odzywke z drozdzy zalecana przez serowy zelek i ni eiwem czy to zludzenie, ale wyprostowalam wlosy a tu z przedizlaka stercza klaczki ale sie ciesze, motywuje to mnie do dalszego stosowania, mimo iz odzywka ta mi troche wysusza, nadmienie ze na pozctaku stosowalam ja mw co drugi dzien, teraz bede 2 razy w yg
A czy mogłabyś podać jak robić tą odżywkę ?

emilka92111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:36   #872
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez emilka92111 Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś podać jak robić tą odżywkę ?

Radzę użyć Wyszukiwarki, ten przepis przewijał się w niejednym wątku

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:36   #873
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Radzę użyć Wyszukiwarki, ten przepis przewijał się w niejednym wątku
Albo poszukac w Userach Serowego Żelka i przejrzeć jej posty, nie ma ich aż tak wiele.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:40   #874
Narek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Albo poszukac w Userach Serowego Żelka i przejrzeć jej posty, nie ma ich aż tak wiele.
Też
A tak btw., Aggie, jak tam kuracja tauryną?

Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Stary 2008-04-18, 12:51   #875
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Też
A tak btw., Aggie, jak tam kuracja tauryną?
Szczerze? Tak sobie. Biorę regularnie i specjalnych efektów nie widzę. Tzn. widze odrastające włosy i zarastające mi "zakola", ale szczerze mówiąc to raczej efekt kilkumiesięcznego wcierania Seboradinu, no i po części zapewne też pokrzywy. W każdym razie rewelacja żadna, skończe to opakowanie tauryny i dam sobie z nia spokój

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:53   #876
Narek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Szczerze? Tak sobie. Biorę regularnie i specjalnych efektów nie widzę. Tzn. widze odrastające włosy i zarastające mi "zakola", ale szczerze mówiąc to raczej efekt kilkumiesięcznego wcierania Seboradinu, no i po części zapewne też pokrzywy. W każdym razie rewelacja żadna, skończe to opakowanie tauryny i dam sobie z nia spokój
Oj, to szkoda Myślałam, że wymyśliłaś jakiś cudowny sposób na porost włosów
Czyli pokrzywa rulez

Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Stary 2008-04-18, 14:10   #877
smadak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam szampon i serum z linii THICKER FULLER HAIR. Ale teraz chyba wycofują je z Sephory, więc ciekawe czy z innych perfumerii też Dzialają właśnie tak jak napisałaś, czyli niekoniecznie dodają puszystości i objętości ale sprawiają, że włosy są jakby grubsze, bardziej treściwe że się tak wyrażę iprzez to jest ich wizualnie więcej. Serum może trochę przesusza włosy ale ja stosuje je sporadycznie i wystarczy Nie wiem czy znajdę teraz jakiś dobry zamiennik..
Spróbuj z l,oreala linię age densiforce- szampon, maska i koncentrat- dla mnie super
Stary 2008-04-19, 21:01   #878
emilka92111
Raczkowanie

GG do emilka92111

dzisiaj pierwszy raz użyłam tej odżywki domowej roboty z drożdżami. Zobczaymy jakie będą efekty. Tylko dałam za dużo wody i było za bardzo wodniste. Ale liczę na szybki porost włosów.
emilka92111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 21:22   #879
laza
Zakorzenienie

ja mialam dzis odzywkę na koncowki oriflame i olejek rycynowy potem splukalam szamponem to na 5 min dalam odzywke inna z oriflame i zplukalam i teraz jestem w reczniku zobaczy sie czy fajna ;p ale pod prysznicem czulam ze bardzo dobrze mi nawlizyla wlosy
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 22:40   #880
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
dziewczyny, można się do was przyłączyć? po zimie mam dość liche włosy (fotki) i chciałabym je wzmocnić i zagęścić.
Oczywiscie

Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
Jaki ma wpływ pokrzywa na włosy? chodzi mi o płukanki, bo wewnętrznie to już przerabiałam
Zacznij czytac wątek od początku to sie dowiesz Całego nie musisz czytac

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1741
Zanim zakupisz, zapoznaj się z opiniami...
Wygląda chyba na modyfikacje składu Dziwne że napoczatku duzo osob było zadowolonych, a poźniej taka diametralna zmiana No chyba że to przypadek.

Cytat:
Napisane przez milamika Pokaż wiadomość
Stosuję inneov już 2 miesiące (ponoć trzeba co najmniej 3) i powiem tak: włoski wydają sie mocniejsze (nie wypadają tak strasznie) ale jeszcze nie widzę poprawy w gęstości. Nie liczę na cuda po 2 miesiącach więc jeszcze poczekam . Ale za to paznokcie jak skała!! Twarde nie do złamania. I to jest zasługa inneov bo nic innego nie próbuję.

Sporo kosztują te tabletki (ok 100zl)

Myślę że z czasem spróbuję jakąś placente do włosów na pogęszczenie albo ten specyfik vichy do wcierania w skórę głowy. Jeśli kosztuje tez kolo 100zl to miesięczna kuracja ( z tabletkami) to jakieś 200!! Ale tak bardzo pragnę gęstych włosów że cena nie gra roli.
A masz ulotke ze składem? Jest tam cos poza tauryną, katechinami i cynkiem?
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 10:02   #881
narcy
Wtajemniczenie

ja wczoraj robiłam maseczkę z jajka wierzę, że mi to coś pomoże

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 10:22   #882
DeathDealer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Wygląda chyba na modyfikacje składu Dziwne że napoczatku duzo osob było zadowolonych, a poźniej taka diametralna zmiana No chyba że to przypadek.
Widząc ten zwrot o 180 st. też pomyślałam, że chyba skład zmienili, bo na przypadek mi to nie wygląda
Generalnie często obserwuję taką tendencję - albo spują składy, albo wycofują z produkcji to, co dobre
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:08   #883
milamika
Przyczajenie

Też mnie to zdziwiło. Po dłuższym namyśle zdecydowałam się jednak nie kupować tego preparatu.

A masz ulotke ze składem? Jest tam cos poza tauryną, katechinami i cynkiem?[/quote]

Białko, węglowodany, tłuszcze, cynk, tauryna, katechiny

Na innym forum jest mowa o jakimś cudownym specyfiku Placent hair liquid dokupienia na allegro. Niestety ten produkt nie ma jeszcze opinii. Ale jest o wiele tanszy. Może na niego się zdecyduję
milamika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:27   #884
milamika
Przyczajenie

A nie jednak jest opinia o placent hair liquid:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23603

DeathDealer jakoś mnie nie odstrasza ta rutyna ciągłego używania 'wcierek'. Mogę mieć ciągle cienkie włosy i spędzać mnóstwo czasu na układaniu ich albo codziennie wcierać i mieć piękne i gęste. Tzn zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do różnego rodzaju cudownych preparatów. Ale uważam też że warto walczyć o swoją urodę i zadowolenie z niej.
Stary 2008-04-21, 11:31   #885
virka
Zakorzenienie

Cytat:

Tradycyjnie jestem ciekawa składu INCI

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:51   #886
DeathDealer
Raczkowanie

Cytat:

DeathDealer jakoś mnie nie odstrasza ta rutyna ciągłego używania 'wcierek'. Mogę mieć ciągle cienkie włosy i spędzać mnóstwo czasu na układaniu ich albo codziennie wcierać i mieć piękne i gęste. Tzn zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do różnego rodzaju cudownych preparatów. Ale uważam też że warto walczyć o swoją urodę i zadowolenie z niej.
Co do wcierek, jestem na tak, przy czym lepiej jednak zacząć od czegoś tańszego i mniej że tak powiem inwazyjnego, niż Dercos. Inna kwestia, że chyba nie na każdego wcierki działają to kwestie bardzo indywidualne, wcale nie jest powiedziane, że włosy zgrubieją
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:47   #887
dream-digger
Raczkowanie

Witam
Mam małe pytanko odnośnie płukanek pokrzywowych. Otóż... w większości postów jest mowa o polewaniu skóry głowy naparem pokrzywowym. Na razie zalewam wrzątkiem suszoną pokrzywę, która została zerwana w zeszłym roku, ale niestety, nie starczy mi jej na zbyt długo i planuję przerzucić się na tę w torebkach, z Herbapolu Przyszła mi do głowy taka wariacja... czy zamiast polewać włosy naparem prosto z kubka, mogłabym po prostu wziąć w łapki nasączoną torebeczkę z pokrzywą i w ten sposób rozprowadzać to na głowie i włosach? Czy może istnieje jakieś "ale" dla tej metody?

dream-digger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 17:31   #888
Izaluka
BAN stały

To chyba trochę bez sensu.

Pokrzywę musisz naparzyć. Wyjmując tą gorącą torebkę z kubka i wyciskając ją to za dużo chyba tego nie rozprowadzisz...

Lepiej nie kombinować i zwyczajnie spłukać głowę naparem.

Placentę to ja kiedyś miałam. Doraźnie pomogła mi tak, że włosy przestały mi lecieć z głowy i potem przez prawie rok nie miałam problemu z wypadaniem.
Tak jak ampułki Joanny pobudzają głowę i czuć to działanie, to przy Placencie tego nie ma.
Trudno mi ją ocenić, bo w tamtym okresie stosowałam wiele specyfików i bardzo dbałam o włosy.
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 19:11   #889
dream-digger
Raczkowanie

Tak tak, mi oczywiście chodziło o zaparzoną pokrzywę po prostu przez chwilę wydawało mi się, że taka metoda będzie trochę "dokładniejsza" (taka tam moja chora imaginacja ), więc zapytałam w celu uzyskania jej potwierdzenia lub negacji

dream-digger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 20:13   #890
gosiaaaa1
Rozeznanie

Mi zaczely zarastac zakola i pojawiac sie mnostwo malych wloskow roznacych po linii czola i przy uchu. Nie wiem co mi w tym pomoglo bo zaczelam uzywac wielu nowosci naraz ale moge szczerze plecic szampon placenta jojoba, ktory na pewno sie do tego przyczynil.
Dodatkowo psikam wlosy mgiełką RADICAL (nie codziennie, bo zawiera alkohol)
Łykam skrzypovite, ale watpie zeby to ona spowodowala

I oczywiscie zakochalam sie od niedawna w kosmetyka alfaparf. To one sprawiaja cuda z mojimi wlosami. Mimo ze sa drogie zdecydowanie polecam
gosiaaaa1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 19:20   #891
Kateusz
Przyczajenie

Hej Dziewczyny, a co mi poradzicie??
mam bardzo cienkie wlosy, a na dodatek jest ich malutko chodzi o to, ze 5minut po uczesaniu staja sie jakby nie byly czesane przez wieki xD tzn... robia mi sie takie cienkie kluchy, hehe nie to, zebym miala problemy z przetluszczaniem sie wlosow, bo myje codziennie, ale chyba traca swoja ,,objetosc"(ktorej i tak nie maja :P) strasznie to wyglada sa oklapniete i w ogole jakies rozczochrane xD
prosze Was, pomozcie mi! doradzcie jakas mgielke, otrzywke czy cos w tym stylu...
Kateusz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:49   #892
milamika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Tradycyjnie jestem ciekawa składu INCI
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243971

tutaj jest cały wątek o tym preparacie. Składu Ci niestety nie napisze bo nie kupiłam jeszcze. Ciężko to dostać nawet na allegro.

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
Mi zaczely zarastac zakola i pojawiac sie mnostwo malych wloskow roznacych po linii czola i przy uchu. Nie wiem co mi w tym pomoglo bo zaczelam uzywac wielu nowosci naraz ale moge szczerze plecic szampon placenta jojoba, ktory na pewno sie do tego przyczynil.
Dodatkowo psikam wlosy mgiełką RADICAL (nie codziennie, bo zawiera alkohol)
Łykam skrzypovite, ale watpie zeby to ona spowodowala

I oczywiscie zakochalam sie od niedawna w kosmetyka alfaparf. To one sprawiaja cuda z mojimi wlosami. Mimo ze sa drogie zdecydowanie polecam
Gdzie ten szampon jojoby kupujesz? W aptece? I alfaparf gdzie to można dostać? Ile te produkty kosztują?

Ja zaczęłam dbać o włosy od herbaty z pokrzywy do picia i jako płukankę, tabletek inneov, toniku radical z rzodkwi i odżywek po każdym myciu. Lekka poprawa jest Jeszcze nigdy nie miałam długich włosków... Może wreszcie uda mi się zapuścić.

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-04-28 o 16:11 Powód: Post pod postem- proszę korzystać z funkcji edycji i multicytowania
Stary 2008-04-29, 15:08   #893
eliZordon
Raczkowanie

Ja teraz przerzuciłam sie na WAX. Jeszcze nie wiem jak się to opłaci, ale na razie, po jednym użyciu jestem zadowolona. Włosy są miękkie, sprężyste, jakby grubsze (ale to może być moja wyobraźnia =P ).
Czyżby się zbliżał sezon zrywania pokrzywy? Mógłby mi ktoś powiedzieć kiedy jest najlepiej ja zerwać?
eliZordon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 15:15   #894
Narek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eliZordon Pokaż wiadomość
Czyżby się zbliżał sezon zrywania pokrzywy? Mógłby mi ktoś powiedzieć kiedy jest najlepiej ja zerwać?
W maju, przed zakwitnięciem(w czerwcu pokrzywa zaczyna kwitnąć).

Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Stary 2008-04-30, 10:19   #895
veiled
Rozeznanie

GG do veiled
czy ilosc wlosow moze sie zwiekszyc?

interesuje mnie to, czy jeśli teraz moje włosy bardzo wypadają przy rozczesywaniu zaraz po umyciu i dowiedziałam sie ze powinno się je rozczesywać gdy są jeszcze trochę wilgotne ale nie mokre- to czy jest taka możliwość że gdy zmienię swój nawyk liczba włosów się powiększy? ahhh no i czy jest mozliwość zwiększenia liczby cebulek włosowych???? wątpię w to ale mogę się mylić...
Stary 2008-04-30, 10:36   #896
zzzielona
Wtajemniczenie

Dot.: czy ilosc wlosow moze sie zwiekszyc?

Medycyna co prawda idzie do przodu, ale nie wydaje mi się, żeby była taka możliwość, chyba, że nieznaczna. Ale jeśli takowej nie ma to zawsze wizualnie możesz sobie zwiększyć ilość włosów .

Swoją drogą to ja na przykład zimą mam rzadsze włosy, więcej mi ich wypada. Na wiosnę zaś jest ich więcej i wydają się być zdrowsze. Nie wiem jak to działa, ale kurcze... Podobnie jak pieski i kotki mam :P. Chociaż wydaje mi się, że większość kobiet ma podobnie.
zzzielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 11:11   #897
veiled
Rozeznanie

GG do veiled

moj kot ma zimą więcej włosłów :P
Stary 2008-04-30, 11:35   #898
xxxMikixxx
Zakorzenienie

Napewno estetycznie możemy zwiększyć objętość włosów ale raczej nie ilość cebulek, chociaż mogę się mylić, trzeba by było zasięgnąć opnii jakiegoś specjalisty. Ja mam podobnie że na zimę wypada mi więcej włosów i wogóle są bez życia, oklapnięte i wtedy wydaje się że jest ich mniej a na lato wypadają mi znacznie mniej i wyglądają na zdrowsze, większa jest ich objętość, są bardziej puszyste.

xxxMikixxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 12:08   #899
veiled
Rozeznanie

GG do veiled

a jakie szampony unoszące włosy u nasady polecacie? a moze macie na to jakies inne sposoby? moja kumpela jakos (nigdy nie próbowałam) u nasady wlosow zaczepia sobie duze walki...w kilku miejscach na głowie i trzyma tak, ale nie do całkowitego wyschnięcia włosów...bo wyszłaby jakas dziwna fryzurka... a następnie rozczesuje i przed wyjsciem z domku pryska jakims specyfikiem "utwardzającym"...czy ktoras z was tez tak robi?
Stary 2008-04-30, 12:54   #900
Zu2ia
Rozeznanie

na mnie te szampony nie skutkuja... moja mama radzila mi tez wlasnie zakladanie walkow grubych na glowe. ale ciagle nie mam czasu sprobowac

Moje Kochanie
Zu2ia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości