Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-23, 11:33   #1141
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dziewczynki a jak myślicie czy jeśli ja daje dwie saszetki pokrzywy na 1/4 szklanki i wcieram to w skóre głowy (przynajmniej się staram, bo czasem coś i tak spłynie na włosy) to nie jest to za dużo? Dodam że robię to raz na 2-3 dni. Wcześniej wcierałam w skóre i lałam na całe włosy, ale po takim zabiegu moje blond pasemka wygladały jak "napuszone" siano

Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam

O i jeszcze zapytam jak często robicie maseczke poleconą przez zelka? I czy naprawdę widzicie efekty picia pokrzywy... bo może i ja się zmuszę ...
Gmyrelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:53   #1142
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Dziewczynki a jak myślicie czy jeśli ja daje dwie saszetki pokrzywy na 1/4 szklanki i wcieram to w skóre głowy (przynajmniej się staram, bo czasem coś i tak spłynie na włosy) to nie jest to za dużo? Dodam że robię to raz na 2-3 dni. Wcześniej wcierałam w skóre i lałam na całe włosy, ale po takim zabiegu moje blond pasemka wygladały jak "napuszone" siano

O i jeszcze zapytam jak często robicie maseczke poleconą przez zelka? I czy naprawdę widzicie efekty picia pokrzywy... bo może i ja się zmuszę ...
W takim razie rozcieńcz roztwór i zastosuj jakąs odżywkę/maskę nawilżającą

Ja efekty zauważyłam po miesiącu.
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:02   #1143
kosmarka
Wtajemniczenie

Cytat:
I czy naprawdę widzicie efekty picia pokrzywy... bo może i ja się zmuszę ...
Tak myślę, że to za duże stężenie - poprostu odwar ściąga ci włosy, może trzymaj ręką luzem spadające wlosy, by odwar po nich nie skapywał. Ja tak robiłam, bo mi wysuszało za mocno , nawet jak odwar był mało stężony, ale ja dodwwałam też inne ziółka, które tez wysuszały włoski .
Nawilżaj końcówki, nawet włos po całej długości omojając te przy samej skórze - olej rycynowy, kokosowy i wiele innych códotwórców-zapewniem , że się nie będą tak puszyć - znam to z autopsji .

kosmarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 17:20   #1144
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

Czyli stężenie zachować, a po prostu trzymać włosy do góry żeby "spływanie" się nie zdarzało? Lać po całych włosach nie chcę, bo nawet po zastosowaniu odżywki nawilżającej moje pasemka blond się puszą ;/ A co do olejku rycynowego to Wy go używacie przy każdym myciu czy w formie odżywki trzymanej dłużej raz w tygodniu? (ewentualnie z jakimiś jeszcze innymi składnikami)

Dziekuję za porady, na Was zawsze można liczyć

Agusia007 ile razy dziennie piłaś pokrzywę? Jeden czy dwa? Raz to może i jeszcze bym przeżyła... ale dwa ... jakoś nie potrafie zaakceptować smaku I jeśli można wiedzieć to jakie efekty zaobserwowałaś?

Edytowane przez Gmyrelka
Czas edycji: 2008-05-23 o 17:51
Stary 2008-05-23, 19:37   #1145
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:

Myśle że jest ok jesli wcierasz w skóre. Do wcierek potrzebne jest większe stężenie [Ja też tak robie]

Cytat:
Agusia007 ile razy dziennie piłaś pokrzywę? Jeden czy dwa? Raz to może i jeszcze bym przeżyła... ale dwa ... jakoś nie potrafie zaakceptować smaku I jeśli można wiedzieć to jakie efekty zaobserwowałaś?
Wystarczy raz
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:43   #1146
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Czyli stężenie zachować, a po prostu trzymać włosy do góry żeby "spływanie" się nie zdarzało? Lać po całych włosach nie chcę, bo nawet po zastosowaniu odżywki nawilżającej moje pasemka blond się puszą ;/ A co do olejku rycynowego to Wy go używacie przy każdym myciu czy w formie odżywki trzymanej dłużej raz w tygodniu? (ewentualnie z jakimiś jeszcze innymi składnikami)

Dziekuję za porady, na Was zawsze można liczyć

Odpowiadałam nt. maseczki serowegożelka
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2008-05-23, 20:33   #1147
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

Dziękuję ślicznie za odpowiedź Agusia jak często robiłaś tą maseczke i jakie efekty zauważyłaś? ahhhh muszę jutro sobie ją zatem zrobić Ja już tak szaleje na punkcie włosów, że jak nie mam danego dnia co z nimi zrobić to aż mnie nosi A że teraz o dziwo nie musze myć codziennie, bo włosy zarówno dzień, jak i nawet dwa po umyciu są ładne <szok!!!!> to już w ogóle mam problem ze sobą hehehehe

P.S. Ja mam mega problem z piciem pokrzywy, a moja córa dzisiaj chciała się "łyka" napić, dałam jej i wypiła ze smakiem na raz z pół kubka, oderwać jej nie mogłam!! Muszę sprawę skonsultować z lekarzem i myśle że jeśli nie będzie widział przeciwwskazań to będę ją tym poić Strasznie jej smakowała i ciągle mówiła że chce jeszcze Czemu ja tak nie moge?! Pozazdrościć ...

Pozdrawiam ciepło
Stary 2008-05-23, 20:47   #1148
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Dziękuję ślicznie za odpowiedź Agusia jak często robiłaś tą maseczke i jakie efekty zauważyłaś? ahhhh muszę jutro sobie ją zatem zrobić Ja już tak szaleje na punkcie włosów, że jak nie mam danego dnia co z nimi zrobić to aż mnie nosi A że teraz o dziwo nie musze myć codziennie, bo włosy zarówno dzień, jak i nawet dwa po umyciu są ładne <szok!!!!> to już w ogóle mam problem ze sobą hehehehe

P.S. Ja mam mega problem z piciem pokrzywy, a moja córa dzisiaj chciała się "łyka" napić, dałam jej i wypiła ze smakiem na raz z pół kubka, oderwać jej nie mogłam!! Muszę sprawę skonsultować z lekarzem i myśle że jeśli nie będzie widział przeciwwskazań to będę ją tym poić Strasznie jej smakowała i ciągle mówiła że chce jeszcze Czemu ja tak nie moge?! Pozazdrościć ...

Pozdrawiam ciepło
Robiłam 1-2 razy w tygodniu przez 3 miesiące.
Zauważyłam że włosy się zrenegerowały i mniej przetłuszczały, ale na nawilżenie nie ma co liczyć, do tego to ta maseczka nie nadaje sie wogóle:P
A odrastające włoski zauważyłam na grzywce.
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2008-05-23, 20:49   #1149
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
Robiłam 1-2 razy w tygodniu przez 3 miesiące.
Zauważyłam że włosy się zrenegerowały i mniej przetłuszczały, ale na nawilżenie nie ma co liczyć, do tego to ta maseczka nie nadaje sie wogóle:P
A odrastające włoski zauważyłam na grzywce.

Super! Dziękuje
Stary 2008-05-25, 11:49   #1150
kosmarka
Wtajemniczenie

Grmyrelka - polecam olejek rycynowy na całą noc na włoski , robię tak co jakieś 1,5 tyg. i jest git . Aha trochę go rozgzrzewam - jest bardziej plynny i lepiej wówczas ie rozprowadza na włoskach -tylko nie gorący .

Stary 2008-05-25, 19:06   #1151
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

kosmarka polecasz to jako formę nawilżenia włosów? Owijasz jakąś folią i śpisz tak, nie zsuwa Ci się? Dzięki wielkie za rady
Stary 2008-05-25, 21:45   #1152
domi7ks
Zakorzenienie

Wczoraj poraz pierwszy użyłam mojego Johnson's baby, żeby moje włoski odstresować od tej całej chemii. Niestety zaniepokoiło mnie to, że po umyciu ogromnie zaczęły mi wychodzićbałam sie ich czesać, bo wyłaziły garściami. Czy któraś z Was może mi powiedzieć dlaczego?Przecież to szampon dla dzieci...

domi7ks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 07:30   #1153
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Wczoraj poraz pierwszy użyłam mojego Johnson's baby, żeby moje włoski odstresować od tej całej chemii. Niestety zaniepokoiło mnie to, że po umyciu ogromnie zaczęły mi wychodzićbałam sie ich czesać, bo wyłaziły garściami. Czy któraś z Was może mi powiedzieć dlaczego?Przecież to szampon dla dzieci...
Wydaje mi się, że to nie wina szamponu. Po jednym myciu szampon nie może raczej dokonać takiego spustoszenia, bo miał za krótki kontakt ze skórą.
Ja używam Johnsona z rumiankiem codziennie od 2 miesięcy i od tego czasu włosów wypada mi wręcz mniej
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 07:49   #1154
domi7ks
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to nie wina szamponu. Po jednym myciu szampon nie może raczej dokonać takiego spustoszenia, bo miał za krótki kontakt ze skórą.
Ja używam Johnsona z rumiankiem codziennie od 2 miesięcy i od tego czasu włosów wypada mi wręcz mniej

A ja sobie tak pomyślałam, że może moje włosy są przyzwyczajone do silikonów dziś rano umyłam głowe szamponem L'oreal i włosy mi tak nie wychodziły.
Zresztą poużywam jeszcze pare razy i zobacze, czy będą mi wypadały

Stary 2008-05-26, 08:21   #1155
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
A ja sobie tak pomyślałam, że może moje włosy są przyzwyczajone do silikonów dziś rano umyłam głowe szamponem L'oreal i włosy mi tak nie wychodziły.
Zresztą poużywam jeszcze pare razy i zobacze, czy będą mi wypadały
moim zdaniem silikony nie mają tu nic do rzeczy. Może w szamponie dla bobasków jest jakiś składnik, którego Twoja skóra nie toleruje- albo to po prostu przypadek
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 08:26   #1156
domi7ks
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
moim zdaniem silikony nie mają tu nic do rzeczy. Może w szamponie dla bobasków jest jakiś składnik, którego Twoja skóra nie toleruje- albo to po prostu przypadek

mozliwe ufam Ci, bo jesteśmy z tego samego miasta

Stary 2008-05-27, 10:15   #1157
emilka92111
Raczkowanie

GG do emilka92111

Zaczęłam stosować wymyśloną przeze mnie odżywkę i zauważyłam naychmiastową poprawę. Moja włosy są jeszcze bardziej lśniące i mocniejsze! Sama nie mogę w to uwierzyć. Do żółtka i drożdży dodałam jedną łyżkę zagranicznego wax-u do włosów blon. Dzięki temu odżywka zrobila się gęsta a nie tak jak zawsze wodnista. Naprawdę polecam

Edytowane przez emilka92111
Czas edycji: 2008-05-27 o 10:16 Powód: Pomyłka
emilka92111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:05   #1158
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
A musialas je szarpac przy czesaniu? Jak tak to możliwe że to dlatego Po silikonach zawsze włosy sie łatwiej rozczesują.
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:52   #1159
domi7ks
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A musialas je szarpac przy czesaniu? Jak tak to możliwe że to dlatego Po silikonach zawsze włosy sie łatwiej rozczesują.

Ja nigdy nie szarpie jak rozczesuje, tym bardziej mokrych. Delikatnie czesze włosy. Poza tym ten szampon jest z serii:ułatwiający rozczesywanie, więc wystarzycło lekko przejechać i włoski wychodziły

Stary 2008-05-27, 17:14   #1160
Nicola_17
Raczkowanie

kuracja wzmacniająca włosy... co polecacie?

byłam dziś u fryzjerki i stwierdziła, że mam bardzo cieniutkie włoski i że trzeba je jakoś wzmocnić co polecacie? macie może jakieś sprawdzone sposoby? jakieś tabletki może?
Nie dla frajerów
Zakumaj temat!
Nicola_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 17:35   #1161
kosmarka
Wtajemniczenie

Cytat:
kosmarka polecasz to jako formę nawilżenia włosów? Owijasz jakąś folią i śpisz tak, nie zsuwa Ci się? Dzięki wielkie za rady
Dokładnie - na mnie tak działał, czy wzmacniał-trudno powiedzieć, bo używam wielu wzmacniaczy i włski mam coraz lepsze , ale nawilża napewno . Nakąłdam na głowę reklamówkę na to czepek do kąpieli-ale nie na basen tylko taki pod prysznic i spaciulki .
Nie ma jakichś większych kłopotów z jego zmywaniem na drugi dzień , dwa razy umyć szamonem i spłukać . Potem odżywka np. wax i jest lux .

U mnie teraz to się zacznie mega nawilżanie - wspomniane wcześniej przeze mnie kosmetyki arabskie najpeirw przetesuję , a potem po ok. 3 tyg. matrix pójdzie w ruch - bo dotalam już obydwie przesyłki .
Na bierząco relację będę zdawała.
Powiem tylko, że szampon migdalowy i ten z henna pachną niesamowicie , tylko . Vatika tak sobie .

Stary 2008-05-27, 18:01   #1162
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja nigdy nie szarpie jak rozczesuje, tym bardziej mokrych. Delikatnie czesze włosy. Poza tym ten szampon jest z serii:ułatwiający rozczesywanie, więc wystarzycło lekko przejechać i włoski wychodziły
może to po prostu zbieg okoliczności ;]
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:25   #1163
Jolie2601
Zakorzenienie

Dot.: kuracja wzmacniająca włosy... co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Nicola_17 Pokaż wiadomość
byłam dziś u fryzjerki i stwierdziła, że mam bardzo cieniutkie włoski i że trzeba je jakoś wzmocnić co polecacie? macie może jakieś sprawdzone sposoby? jakieś tabletki może?
polecam lekturę wątku do którego Cię przyłączyłam (jak będziesz miała wątpliwości pytaj śmiało, dziewczyny pomogą) a także lekturę wątku o suplementach http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76551
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:48   #1164
Zu2ia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Dokładnie - na mnie tak działał, czy wzmacniał-trudno powiedzieć, bo używam wielu wzmacniaczy i włski mam coraz lepsze , ale nawilża napewno . Nakąłdam na głowę reklamówkę na to czepek do kąpieli-ale nie na basen tylko taki pod prysznic i spaciulki .
Nie ma jakichś większych kłopotów z jego zmywaniem na drugi dzień , dwa razy umyć szamonem i spłukać . Potem odżywka np. wax i jest lux .
i cała noc masz folie na glowie? bo ja robie podobnie z olejkiem kokosowym. tylko nie zostawiam na noc folii, bo wlosy musz troche oddychac. klade sie, a jak czuje ze zasypiam, to po prostu sciagam folie. a na poduszce mam recznik zeby nie pobrudzic wszystkiego.

nie dzieje Ci sie nic z wlosami? poza nawilzeniem oczywiscie

Moje Kochanie
Zu2ia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:57   #1165
kosmarka
Wtajemniczenie

Nic się nie dzieje złego, robię tak na całą noc raz na 1-2 tyg. .
Wcześniej jak były słabszew łosy nakąłdałam olejek przed każdym myciem głowy na godzinę na włsoki-a myłam i myję co 4 dni .

Obecnie uzywam go tylko na noc właśnie co 1-2 tyg. Aha dodaję trochę soku z cytryny -gdzieś dziewczyny pisały, że tak jeszcze lepiej - tylko nie pamiętam w jakim sensie lepiej .

No a poza tym wax czasem co mycie czasem co 2 mycia , ale nie rzadziej.
Na wzmocnienie wcieram potem wodę pokrzywowa i brzozową z olejkiem rozmarynowym w sam skalpik-po przeczesaniu włosów-jeszcz jak są wilgotne i amsu-masu .

Stary 2008-05-28, 17:06   #1166
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

Myć włosy co 4 dni ... marzenie ... u mnie zrobiło się jakby gorzej
Co do cytryny dodawanej do olejku rycynowego to mi się wydaje, że po to by domykać łuski (włoski się wtedy ślicznie błyszczą), coś na podobnej zasadzie jak ocet

P.S. Się pochwale - dzisiaj zakupiłam szczotke z naturalnego włosia dzika Bedziemy się w córunią czesać namiętnie A tak serio... mam ją stosować jak normalną szczotke czy jakoś więcej te włosy szczotkować?

Pozdrawiam
Stary 2008-05-28, 17:38   #1167
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Nie czesto, tylko tyle ile to niezbędne.
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2008-05-29, 08:01   #1168
virka
Zakorzenienie

Cytat:
P.S. Się pochwale - dzisiaj zakupiłam szczotke z naturalnego włosia dzika Bedziemy się w córunią czesać namiętnie A tak serio... mam ją stosować jak normalną szczotke czy jakoś więcej te włosy szczotkować?
Tylko uważaj, bo moja córcia, odkąd kupiłam szczotkę z naturalnego włosia, innej nie chce już widzieć (nie mówiąc o czesaniu nią ).
To jedyna szczotka, której mogę używać do jej czesania
A co do stosowania, to stosuj normalnie (a i namiętnie czasami też się przyda, bo to bardzo dobry sposób na masowanie skóry głowy-o których zaletach pisać nie trzeba )

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:38   #1169
kosmarka
Wtajemniczenie

No no kosmetyki nowe kupuję, włosy wzmacniam i odzywiam, to i może czas na nowe czesadełko , bo mam zwykły grzebień plastikowy afro-który w sumie jest dobry.

Stary 2008-05-29, 09:29   #1170
Gmyrelka
Wtajemniczenie

GG do Gmyrelka

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Tylko uważaj, bo moja córcia, odkąd kupiłam szczotkę z naturalnego włosia, innej nie chce już widzieć (nie mówiąc o czesaniu nią ).
To jedyna szczotka, której mogę używać do jej czesania
A co do stosowania, to stosuj normalnie (a i namiętnie czasami też się przyda, bo to bardzo dobry sposób na masowanie skóry głowy-o których zaletach pisać nie trzeba )

O kurcze, nieźle Ale chyba coś w tym jest, bo moja córa dzisiaj już chciała ją zabrać do przedszkola by w wolnej chwili poprawić "fryzurę"

Powiedzcie mi dziewczynki, czy Wy używacie maseczki serowegozelka na cale włosy czy tylko na skóre głowy (właśnie siedzę z maseczką nałożona, ale głównie na skórę głowy bo na całe włosy nie starczyło) I takie samo pytanie mam co do olejku rycynowego. Chociaz skoro on nawilża to chyba powinno się go stosować od ucha w dół...? I pytanie numer 3... czy nafta wysusza czy nawilża włosy ?

Dzięki za wszystko i pozdrawiam
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości