Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-22, 21:12   #1321
MakeSomeNoise
Przyczajenie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

chodzi mi poprostu o to, że są bardzo słabe i od byle pianki wypadają. a teraz to już w ogole zaczeły wypadać mimo tego, że nie używam pianek itp a robie co moge zeby je wzmocnić. ja już nie wiem. przynajmnij jest ich więc... mnóstwo takich króciutkich włosków, których dawniej nie miałąm aż tyle, ale nadal są słabe. mam nadzieje, że w końcu coś nam pomoże.
MakeSomeNoise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 08:34   #1322
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

moje włosy na tą jesień także źle zareagowały
Zrobiło się ich jakby mniej, są cieńsze, elektryzują sie potwornie i łamią..
I nie wiem czym to zwalczyć. Stosuje seboradin lotion na skórę głowy, pomaga mi trochę zmniejszyć przetłuszczanie ale innych efektów zbytnio nie zauważyłam. Kiedyś brałam skrzypovitę i Vitapil to moja cera po nich wyglądała fatalnie . Cała w trądziku, mimo że nie mam z nim problemu na codzień. Chciałam spróbować pokrzywę, ale ona też oczyszcza organizm i wszystko wychodzi na wierzch, więc aż boje się próbować. Wszelkie tabletki odpadają na włosy bo mają podobne składy i skutek ten sam. A szkoda, bo widziałam po nich dużą poprawę..
Odżywiam je, pielęgnuje, ale stan ich sie pogorszył..

Nie wiem co mi jeszcze pozostało, żeby stały się grubsze i gęstsze..chyba tylko podcięcie.

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 11:25   #1323
Alien :*
Zakorzenienie

Znalazlam taki preparat

http://www.allegro.pl/item446539221_...sow_nowos.html

Ciekawe czy to daje fajny efekt.Może ktoras z Was miala???
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:21   #1324
MakeSomeNoise
Przyczajenie

olcik18.... mnie akurat nic nie wyskakiwało jak zaczęłam pić pokrzywe.. od razu same plusy, ale to sprawa indywidualna. zawsze możesz spróbować, a kiedy zobaczysz jakieś zmiany na minus to odstawic. z reszta.. jak oczyści cały brudek to zniknie wszystko, więc może warto.
MakeSomeNoise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 17:36   #1325
sigila86
Wtajemniczenie

dołączam sie do Was dziewczynki, niestety moje włoski też są marne

Alien czytam sobie ten wątek powolutku od początku i widze, że udzielałas się już na 1szej stronie wiec czy po takim czasie masz efekty?

I kolejne pytanie-czy lepiej włoski zwiazywac czy nosic rozpuszczone? przy rozpuszczonych podobno niszcza sie koncowki, przy zwiazanych boje sie ze beda bardziej wypadac...
sigila86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 23:20   #1326
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
d

Alien czytam sobie ten wątek powolutku od początku i widze, że udzielałas się już na 1szej stronie wiec czy po takim czasie masz efekty?
Absolutnie żadnych
Stary 2008-10-24, 08:06   #1327
sigila86
Wtajemniczenie

strasznie pesymistyczne postaram sie dzis przebrnac przez caly temat i poczytac co stosowałas
ja juz mam tak dosyc moich marnych wlosow ze chcialam zagescic na ringi ale na szczescie dotarło do mnie, ze po ich zdjeciu bedzie jeszcze gorzej
stosuje nawet urynoterapie od niedawna
sigila86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 22:25   #1328
agicz
Przyczajenie

Hej Dziewczyny!
wlasnie skonczylam czytac caly ten wspanialy watek o gestych wlosach (a raczej ich zageszczeniu) i ciagle jeszcze jestem pod wrazeniem tej pokrzywowej kuracji! Moja sytuacja jest taka ze dawno dawno temu mialam wprawdzie cienkie ale zdecydowanie geste i lsniace wlosy (takie a la Pocahontas heheh) niestety jednak pare lat temu cos mnie napadlo i zdecydowalam sie na trwala ktora robilam ciagle przez dobrych kilka lat (ok.5), od 2 lat dalam mym wlosom calkowity spokoj, ale rezultaty mej glupoty mam do dzis...dolaczajac do tego stres i chyba nie do konca idealne odzywianie, moja glowa jest nie do poznania, wypadlo mi okolo 75%wlosow.. az przeswity skory widac.. od ponad 2 lat staram sie je jakos wzmocnic roznymi tabletkami itd, ale skutki bardzo marne.
Czytajac o tej pokrzywowej kuracji Kurykyu przypomnialy mi sie czasy gdzie ma babcia znosila z dzialki pokrzywe, gotowala (chyba)i mi polewala tym wlosy. Efekty w sumie byly nienajgorsze
Teraz jednak ani w kosc mam dostep do swiezej pokrzywy. Kupie jednak suszona!
Mam przetluszczajace sie wlosy (myje codziennie) i poniewaz jestem strasznie zabiegana nie ma mozliwosci bym pila napary 3 razy/dzien.
Blagam was o wskazowki jak powinnam rozegrac moja pokrzywowa kuracje.
Ile brac tej suszonej pokrzywy do pulkani i jak dokladnie ja przygotowac?Moge nagotowac tego tyle zeby mi na 3 dni starczylo czy musi byc swieze?
a to do picia to w jakich proporcjach?ile tej pokrzywy na 1 kubek? moge to wrzucic np do lodowki i na 2 dzien podgrzac albo pic zimne czy tez zawsze zaparzac nowe?
albo moze same macie jakies praktyczne porady o ktorych powinnam wiedziec?
O rany ale sie rozpisalam!hehe! Naprawde bardzo to dla mnie wazne wiec bardzo prosze o kazda informacje i ogromnie dziekuje z gory!!
jak mi cos urosnie to juz chyba tylko dzieki tej pokrzywie, to ma jedyna ostala nadzieja!

pozdrawiam goraco!

agicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:18   #1329
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Wszystkie odpowiedzi na Swje pytania znajdziesz w wątku "Klub Pijaczek Pokrzywy"
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=226323
Wątek dłuuuugi, do poczytania w wolnym czasie w całości, ale lektura pierwszych kilku - kilkunastu stron powinna rozwiać Twoje wątpliwości

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 17:19   #1330
agicz
Przyczajenie

dzieki wielkie!!

mialas w pelni racje! wlasnie obok mnie stoi pierwszy dzbanek zaparzanej pokrzywy.
Nie mieszkam w Polsce,a tu gdzie sie aktualnie znajduje znalazlam w sumie tylko herbate pokrzywowa z dodatkiem trawy cytrynowej. Poniewaz jednak pokrzywa =90%, mysle ze jak ma pomoc to tez pomoze! A pachnie za to wysmienicie!
poczekamy, zobaczymy.. jak mi cos odrosnie- dam znac!
pozdrawiam!

agicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 17:49   #1331
och
Rozeznanie

Ja chyba też wrócę do pokrzywy. Na razie uzywam szamponu Vichy na objętość i odżywki Elseve Volume non stop, ale efekty mogłyby być lepsze. Włosy mam puszyste tuż po umyciu, ale potem zbijają się w strąki i robią się oklapnięte.Teraz jestem w domu i podkradam mamie żel strukturyzujący L'Oreal Techni Art. Ma pogrubić włosy i zwiększyć objętość. Trochę obciąża włosy, ale rzeczywiście są grubsze i sztywniejsze, więc ogólnie polecam jakby ktoś chciał. Niestety cena wysoka, coś koło 50 zł chyba.
och jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 21:15   #1332
Zakorzenienie

Ja szczerze mowiac nie wierze w te cudowne wlasciwosci pokrzywy.Tak sie dziewczyny na nia rzucily po doswiadczeniu jednej osoby.Mysle,ze jej wlosy odrosly bo mialy odrosnac.Gdyby pokrzywa rzeczywiscie byla takim cudem to po co istnialyby odzywki,sztuczne wlosy itp.Zreszta co pomoglo komus,nie znaczy,ze pomoze wszystkim.Ja bym sie na waszym miejscu nie spodziewala spektakularnych efektow.Katowalam sie tym paskudztwem regularnie przez pare m-cy,nie wiem dokladnie ile,ale na pewno mimimum 4.I nic.Mam tego jeszcze mnostwo razem ze skrzypem,ale nie pije juz,nie widze sensu w meczeniu sie z tym skoro wcale nie dziala
Stary 2008-11-06, 16:51   #1333
polskablondynka
BAN stały

Ja też mam cienkie włoski, w końcu jestem blondynką. Zawsze zimą elektyzują mi się włosy no i generalnie są oklapnięte. Jednak ostatnio używam szamponu i odżywki Nivea Diamond Gloss i jakoś tak skutecznie to oblepia mi włosy, że wydają się grubsze. To dziwne, bo ten zestaw wcale nie jest przeznaczony do cienkich włosów, bo w Nivei jest osobny zestaw zwiększający puszystość, tylko do długich i matowych. Tak więc pzrypadkiem trafiłam na fajny produkt.
polskablondynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:16   #1334
och
Rozeznanie

Ostatnio widziałam reklamę Capivit na włosy, takie zielone kapsułki. Mają ponoć zahamować wypadanie i sprawiać, że włosy zgęstnieją i staną się grubsze. Co o tym sądzicie?Bo ja chyba się skuszę...
Stary 2008-11-06, 19:53   #1335
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Alien, nikt nie twierdzi, że pokrzywa stworzy z niczego nowe cebulki włosowe. Jesli ktoś ma cienkie włosy, takie pozostaną, ale dzieki pokrzywie mogą sie wzmocnić, mniej wypadać, a co za tym idzie, zagęścić się. Ale to wymaga wielu miesięcy regularnego picia.

Och, dziewczyny gdzies już analizowały skład Capivit Piękne Włosy i o ile pamiętam, to skłąd był taki zwyczajny, zwykły zstaw witamin i minerałów, ale żadna rewelacja.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:09   #1336
och
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Och, dziewczyny gdzies już analizowały skład Capivit Piękne Włosy i o ile pamiętam, to skłąd był taki zwyczajny, zwykły zstaw witamin i minerałów, ale żadna rewelacja.
Wiem, właśnie się do tego wątku dokopałam Faktycznie nie ma zachwalających opinii, ale jeżeli nie zaszkodzi to może warto spróbować...
Stary 2008-11-06, 20:15   #1337
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Wiem, właśnie się do tego wątku dokopałam Faktycznie nie ma zachwalających opinii, ale jeżeli nie zaszkodzi to może warto spróbować...
Wiesz, ja jestem zdania, że jesli już chcemy brać tabletki, to niech to będa przynajmniej naprawdę dobre tabletki

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
Stary 2008-11-06, 20:27   #1338
och
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja jestem zdania, że jesli już chcemy brać tabletki, to niech to będa przynajmniej naprawdę dobre tabletki
Hm, a jakie są naprawdę dobre według Ciebie? Bo ja się nie znam, a doświadczeń w tej kwestii nie mam dobrych
Stary 2008-11-06, 20:55   #1339
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Hm, a jakie są naprawdę dobre według Ciebie? Bo ja się nie znam, a doświadczeń w tej kwestii nie mam dobrych
Mi pasiła Silica, ale od zeszłej jesieni przerzuciłam się na inne metody, typu pokrzywa, Seboradin, drożdże.

Stary 2008-11-13, 06:51   #1340
cytrynkaxD
Raczkowanie

Witam was:P
Eh też mam cienkie włoski i teraz na dodatek strasznie mi wypadają :/ oprócz tego mam skłonności do przetłuszczania się, ale na razie najbardziej zależy mi na ich grubości i gęstości.
Dlatego wreszcie wzięłam się za ten problem, kupiłam jakiś szampon ziołowy i będę wytrwała, jak nie ten, to inny.
Oprócz tego od kilku miesięcy łykam skrzypovitę . Nie wiem czy ona mi coś dała, trudno powiedzieć, na włosy raczej na razie nie, ale np. cerę mam dużo lepszą (choć zmieniłam trochę dietę i używam bardziej odpowiednich dla mojej cery kosmetyków). Ale będę dobrej myśli, może coś pomoże.
A któraś z was to brała?
cytrynkaxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 08:17   #1341
'Estelle'

O suplementach jest oddzielny wątek, zajrzyj tam, aby poczytać o efektach kuracji tabletkowych .

Stary 2008-11-13, 11:28   #1342
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cytrynkaxD Pokaż wiadomość
Oprócz tego od kilku miesięcy łykam skrzypovitę . Nie wiem czy ona mi coś dała, trudno powiedzieć, na włosy raczej na razie nie, ale np. cerę mam dużo lepszą (choć zmieniłam trochę dietę i używam bardziej odpowiednich dla mojej cery kosmetyków). Ale będę dobrej myśli, może coś pomoże.
A któraś z was to brała?
Ja bralam,ale tylko paznokcie mi sie wzmocnily,ale to nie znaczy,ze na ciebie tez nie podziala.
Ja kupuje amle,ponoc pogrubia i hamuje wypadanie,zobaczymy
Stary 2008-11-13, 15:23   #1343
cytrynkaxD
Raczkowanie

Ok, dzięki
pozaglądam do wątku o suplementach :P
cytrynkaxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:11   #1344
luiczek
Przyczajenie

hej dziewczyny, czytam i czytam ten wątek i przypadkiem znlazałam inny do którego link wam wklejam - na temat działania placeny na zagęszczenie włosów, poruszany zresztą również na tym forum...wynika z tego że to najlepsze co moze być, jeśli cos powielam to z góry przepraszam ale moze komus pomoże.........
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243971
luiczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 00:42   #1345
Nickusia
Raczkowanie

a ja mam do Was pytanie..czy moge jednoczesnie zazywac Belisse i pic dwa razy dziennie pokrzywe??

czy tylko to albo to??
Nickusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 11:36   #1346
nnajnna
Raczkowanie

Ja tez mam pytanie,odnosnie Loxon 2%...
kupilam go wczoraj bo gdzies mi przeleciala informacja ze jest dobry na zageszczenie wlosow...
chodzi o to ze sie troche przerazilam ze jest to preparat na lysienie
a ja raczej nie mam z tym problemu,ogolnie nie mam zbyt bujnych wlosow i myslalam ze to bedzie dobre dla mnie ale nie wiem czy ryzykowac bo to podbno jest na jakis hormonach
nie wiem czy mam go w ogole zaczac uzywac?pomozcie!
nnajnna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 12:00   #1347
'Estelle'

nnajnna, skrzystaj z wyszukiwarki, wiele razy poruszany był temat Loxonu, wszelkie za i przeciw.

Stary 2008-11-19, 13:50   #1348
nnajnna
Raczkowanie

korzystalam z wyszukiwarki i niestety jedyne co udalo mi sie wyczytac to to ze uzywaja go dziewczyny ktorym wlosy wypadaja garsciami i dlatego mam watpliwosci,bo ja po prostu chcialabym je zagescic troche
nnajnna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 15:28   #1349
'Estelle'

Oj słabiutko szukałaś
Wystarczy poczytać 50 pierwszych postów, jakie wyrzuca wyszukiwarka, aby zgłębić wiedzę na ten temat. Specjalnie je przejrzałam przed chwilą, więc wiem, co mówię

Stary 2008-11-19, 18:56   #1350
Sawa87
Raczkowanie

GG do Sawa87

Cytat:
Ostatnio widziałam reklamę Capivit na włosy, takie zielone kapsułki. Mają ponoć zahamować wypadanie i sprawiać, że włosy zgęstnieją i staną się grubsze. Co o tym sądzicie?Bo ja chyba się skuszę...

Używałam ok czterech miesiący, nic nie dało tylko odbijało mi się po nim okropnie
przestawiłam się na bellisę(po drodze była skrzypowita) do tego cynk,witamina a+e ,teraz po wizycie u dermatologa revalid 3 razy dziennie.
Ten sam dermatolog przepisał mi loxon 5%, ale naczytałam się mało pozytywnych opinii i postanowiłam receptę wyrzucić do kosza.

Widze duzo małych włosków na głowie,ale na upragniony efekt pozostanie mi poczekać jeszcze z rok
Sawa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości