Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-18, 19:30   #1411
aeronauta
Zakorzenienie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Madzia411 Pokaż wiadomość
Ja od trzech dni piję pokrzywę i płuczę nią włosy. Czy mogę po płukaniu pokrzywą (jak już mi wchłonie i troche podeschną) nakładac Seboradin z czarnej rzodkwi na skórę głowy? Czy to nie zaszkodzi i przypadkiem przeszkodzi w działaniu płukanki.?
Możesz jak najbardziej. Nic złego nie powinno się dziać
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:27   #1412
milamika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Cosmaaaaaaa Pokaż wiadomość
A uzywalyscie olejku sesa czy khadi??
Maja niesamowity opis, podobno stymuluja odrost grubszych wlosow ....
Zamowilam sobie wlasnie i nie wiem czy sa warte swojej ceny (za oba zaplacilam 94zl..) Moze ktos uzywal?
Mnie tez te opisy zachecily. Przymierzam sie do kupna. Napisz jak bedziesz widziala jakies rezultaty prosze
milamika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:02   #1413
Cosmaaaaaaa
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez milamika Pokaż wiadomość
Mnie tez te opisy zachecily. Przymierzam sie do kupna. Napisz jak bedziesz widziala jakies rezultaty prosze
Hej otoz co do sesa to hm uzylam go raz.... i wypadlo mi tyle wlosow ze dostalam depresji normalnie ... Nie wiem czy takie dzialanie jest zamierzone (niektore specyfiki tak pobudzaja, zeby stare wlosy ktore powinny wypasc wypadly i zrobily miejsce dla nowych, mocniejszych) ale przestraszylam sie i nie wiem czy jeszcze raz bede probowac :/

co do khadi to jestem zadowolona, narazie z braku czasu uzylam tylko raz na jakies 30 min ale wlosy potem o wiele ladniej wygladaly. Byly miekkie i lsniace.
Nie ma problemu ze zmywaniem obu olejow i to duzy plusik
Cosmaaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:42   #1414
vinga9669
Raczkowanie

Ja też używam olejku KHADI + szamponu z tej serii i jestem z niego zadowolona. Włosy są mięciutkie, gładkie, nawilżone, lepiej się układają i mam wrażenie że troszkę bardziej błyszczą. Wcześniej używałam AMLI i też ją sobie chwalę.
vinga9669 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 21:05   #1415
Alien :*
Zakorzenienie

A ja od jakiegos czasu uzywam amli i nie jestem zadowolona :O Włosy wypadają nawet chyba bardziej niz zanim zaczęłam używać,a poprawy ich kondycji nie widzę,nawet połysku brak,w dodatku czasem źle zmyję i włosy tłuste miejscami Jedyna zaleta to to,że jakieś takie fajne są w dotyku,ale to troche mało....No i mam wrazenie,że szybciej rosną,ale to tylko dlatego,że wcieranie im służy
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 21:00   #1416
kalale23
Raczkowanie

Alien, ja na Twoim miejscu stosowałabym pokrzywę do wcierania wciąż, cały czas, mimo wszystko.

Tutaj jest o pokrzywie: http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia4.htm

Ja kupiłam sobie też olej z korzenia łopianu. Jeszcze nie stosowałam, czytałam że, dobry.

I nie wiem, jak to by zadziałało, ale można spróbować się modlić...o poprawę stanu włosów. A jak się nie uda to sie nie przejmować (wiem, wiem łatwo się mówi)
Ale tak to w sumie w życiu nie chodzi przecież o to by mieć ładne włosy (choć fajnie jak są), bardziej chodzi o to żeby być dobrym, a ten wcale nie lekki krzyżyk nieść przez to jedno życie. Nauka chrześcijańska (nie za daleko poszłam? )mówi że wszystkie cierpienia tu będą wynagrodzone tam

jeszcze znalazłam takie cos
Wypadanie włosów
Szczególnie dobroczynne w przypadku wypadania włosów ma mycie ich odwarem ze świeżej pokrzywy i korzenia. Po kilku tygodniach odrastają one gęsto.

8-10 pełnych garści świeżych lub suszonych liści zalać wodą w 5 l garnku i ogrzać do zagotowania. Zostawić na 5 min. do naciągnięcia. Jeżeli stosuje się korzenie, to wtedy 4 pełne garście zalewa się zimną wodą i pozostawia na noc. Następnie podgrzewa się do wrzenia i pozostawia na 10 min. do momentu naciągnięcia. Do mycia głowy powinno się w tym wypadku używać szarego mydła do prania.

Edytowane przez kalale23
Czas edycji: 2009-03-05 o 21:13
kalale23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 10:49   #1417
kalale23
Raczkowanie

Jeśli włosy szczęśliwie mamy należy o nie dbać by były piękne i gęste.

Wzmacniające nacierania
  • Wymieszaj po 2 łyżki łopianu, skrzypu oraz pokrzywy i zalej zioła w słoju 3/4 litra wódki. Szczelnie zamknij i odstaw na 10-12 dni. Potem przecedź przez gazę, mocno wyciskając zioła. nalewką codziennie nacieraj skórę głowy. Kuracja powinna trwać miesiąc.
  • Około 400 g suszonej pokrzywy zalej litrem octu winnego 4%, zagotuj, odstaw na godzinę, przecedź i nacieraj skórę głowy codziennie przez co najmniej miesiąc.
  • 100 g tymianku zalej litrem wody i podgrzewaj na maleńkim ogniu tak długo, aż połowa płynu wyparuje. Wtedy przecedź i przelej do butelki. Wcieraj w skórę głowy codziennie przez minimum 3 tygodnie.
Stary 2009-03-09, 22:41   #1418
milamika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kalale23 Pokaż wiadomość
Alien, ja na Twoim miejscu stosowałabym pokrzywę do wcierania wciąż, cały czas, mimo wszystko.

Tutaj jest o pokrzywie: http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia4.htm

Ja kupiłam sobie też olej z korzenia łopianu. Jeszcze nie stosowałam, czytałam że, dobry.

I nie wiem, jak to by zadziałało, ale można spróbować się modlić...o poprawę stanu włosów. A jak się nie uda to sie nie przejmować (wiem, wiem łatwo się mówi)
Ale tak to w sumie w życiu nie chodzi przecież o to by mieć ładne włosy (choć fajnie jak są), bardziej chodzi o to żeby być dobrym, a ten wcale nie lekki krzyżyk nieść przez to jedno życie. Nauka chrześcijańska (nie za daleko poszłam? )mówi że wszystkie cierpienia tu będą wynagrodzone tam
jeszcze znalazłam takie cos
Wypadanie włosów
Szczególnie dobroczynne w przypadku wypadania włosów ma mycie ich odwarem ze świeżej pokrzywy i korzenia. Po kilku tygodniach odrastają one gęsto.

8-10 pełnych garści świeżych lub suszonych liści zalać wodą w 5 l garnku i ogrzać do zagotowania. Zostawić na 5 min. do naciągnięcia. Jeżeli stosuje się korzenie, to wtedy 4 pełne garście zalewa się zimną wodą i pozostawia na noc. Następnie podgrzewa się do wrzenia i pozostawia na 10 min. do momentu naciągnięcia. Do mycia głowy powinno się w tym wypadku używać szarego mydła do prania.
Bez przesady nikt nie "cierpi" z powodu wątłych włosków... nie wiem o jakim cierpieniu mówisz. I te porady nie pasują do tematu wątku. Siej ziarnko gdzie indzie!. I nie porównuj rzeczy fundamentalnych do błahych tematów tego forum.
milamika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 13:29   #1419
anusha
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez milamika Pokaż wiadomość
Bez przesady nikt nie "cierpi" z powodu wątłych włosków... nie wiem o jakim cierpieniu mówisz. I te porady nie pasują do tematu wątku. Siej ziarnko gdzie indzie!. I nie porównuj rzeczy fundamentalnych do błahych tematów tego forum.
Milamika, przepraszam ale z tym "cierpieniem" mów za siebie. Moja pewność siebie bardzo ucierpiała z powodu łysienia.
A modlić można się o wszystko.

A co do pokrzywy... jakby się trochę mniej przetłuszczały, niedużo, ale lepiej wyglądają.
anusha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:45   #1420
kalale23
Raczkowanie

Znalazłam też taki przepis, pozwolę sobie wkleić:
Pewnego dnia trafiłam do psychologa - no bo może stresy....a kto ich teraz nie ma - i babeczka na pierwszej wizycie kazała mi sobie w warzywniaku kupić czarną rzepę, olej rycynowy, wit E, - zrobić z tego miksture - wyciskając sok z rzepy, mieszkając z żółtkiem i całą resztą. Potem folia, czapka . No i do tego Merz Special - który jest świetny nie tylko na włosy, ale posiada tez ponoć jedno z najlepiej przyswajalnych cząstek żelaza - a to nam wszystkim jest potrzebne
Po 4 tygodniach ( kuracja co drugi dzień) na mojej głowie pojawił się las króciusieńkich włosków
Potem jak miały tak do 5 cm to troche śmiesznie wygladałam, ale najwazniejsze było to że nie wypadają i rosna nowe
Teraz znowu mam piękne gęste dlugie włosy - a kurację powtarzam - czasem częsciej, czasem mniej

Ja też stosuję sok z czarnej rzepy. Dopiero wcierałam 2 razy. Mam zamiar być wytrwała. Stosuję go na przemian z olejem z korzenia łopianu. Jeśli będą pozytywne rezultaty to napiszę. I do tego maseczkę (1 raz w tygodniu): oliwa z oliwek, olejek rycynowy, żółtko, trochę nafty i trochę drożdży. Olej rycynowy prawdopodobnie ma poprawić strukturę włosów.
I zaczęłam pić skrzyp polny. Czytałam, że po 6 miesiącach widocznie poprawia się stan włosów. (2 kubki, filiżanki dziennie)

Pozdrawiam i życzę ładnych włosków
Stary 2009-03-14, 16:12   #1421
Zakorzenienie

Minal juz czas,kiedy z nadzieja i zapalem rzucalam sie na kazda wzmianke o odrastaniu wlosow,na mnie nie dziala NIC co pomaga innym W dodatku przez ostatni czas strasznie wypadaja mi wlosy,boje sie,ze jeszcze mi ich ubedzie,a i bez tego mam malo.Niby amla powinna temu zapobiegac,a ja mam wrazenie,ze to przez nia,sama nie wiem co o tym myslec.

Nie podoba mi sie nowy wyglad portalu
Stary 2009-03-14, 19:38   #1422
Vahina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Minal juz czas,kiedy z nadzieja i zapalem rzucalam sie na kazda wzmianke o odrastaniu wlosow,na mnie nie dziala NIC co pomaga innym W dodatku przez ostatni czas strasznie wypadaja mi wlosy,boje sie,ze jeszcze mi ich ubedzie,a i bez tego mam malo.Niby amla powinna temu zapobiegac,a ja mam wrazenie,ze to przez nia,sama nie wiem co o tym myslec
Nie podoba mi sie nowy wyglad portalu
Mi tez nic nie pomaga,a roznica miedzy nami jest taka ze ja juz stracilam 3/4 swoich wlosow,ktore nie chca odrosnac....a lykam piguly codziennie jak maniaczka...
Jednak nie podzielam twego w ktorym stwierdzilas ze nie podoba ci nowy wyglad portalu,ja z kolei uwazam ze wyglad ten jest bardziej profesjonalny,estetyczny, weselszy.Ale to tylko ja.
Vahina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:54   #1423
kalale23
Raczkowanie

Alien, Vahina, a stosowałyście sok z czarnej rzepy? Ma on wiele dobrych opinii i nie wypadają przy nim dodatkowo włosy. Mi po wszelkich cięższych maskach z olejami też więcej wypada dlatego nie stosuję ich. Mam nadzieje, ze ten sok czarnej rzepy pomoże, przynajmniej wzmocni te włosy co są. I czekam na pokrzywę w kwietniu, maju.
Stary 2009-03-14, 23:06   #1424
meginnia
Rozeznanie

Ta maska z olejku rycynowego i czarnej rzepy to przed myciem, tak?
meginnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 09:02   #1425
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
Ta maska z olejku rycynowego i czarnej rzepy to przed myciem, tak?
Tak. Ja polecam sok z czarnej rzepy. Nawet kiedyś był na wizażu wątek o nim, więc jak ktoś zainteresowany polecam go przeczytać: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232916
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 22:24   #1426
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kalale23 Pokaż wiadomość
Alien, Vahina, a stosowałyście sok z czarnej rzepy? Ma on wiele dobrych opinii i nie wypadają przy nim dodatkowo włosy. Mi po wszelkich cięższych maskach z olejami też więcej wypada dlatego nie stosuję ich. Mam nadzieje, ze ten sok czarnej rzepy pomoże, przynajmniej wzmocni te włosy co są. I czekam na pokrzywę w kwietniu, maju.
Stosowalam (zreszta czego ja nie stosowalam )jak mi masakrycznie wypadaly wlosy po odchudzaniu,nie pomogl w ogole
Stary 2009-03-17, 17:52   #1427
kalale23
Raczkowanie

Przykro mi... kurcze no, te włosy... Mi na razie tez nic nie pomaga, ale stosuje rozne mikstury krotko, wiec jeszcze mam nadzieje. Pozdrawiam
Stary 2009-03-18, 22:14   #1428
belluci2
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Stosowalam (zreszta czego ja nie stosowalam )jak mi masakrycznie wypadaly wlosy po odchudzaniu,nie pomogl w ogole
fakt...zauwazyłam ze wielu dziewczynom wypada duzo wlosów bo sie odchudzały...mi tez wypadaja-ale walcze))
widzępoprawę-nie załamywać sie bo każdy włos jest ważny

zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy

belluci2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 07:26   #1429
TheCuteOne
Zadomowienie

A mi wydje się że moje włosy naprawdę są znacznie gęstsze, może to złudzenie optyczne? Nie mam pojęcia, ale są już prawie do łopatek a wciąż, wydaje się że jest ich dużo (kiedyś byłoby to niemożliwe), poza tym pamiętam jak kiedyś wyglądały, gdy nie wysuszyłam ich suszarką i nie wymodelowałam - masakra. Teraz mogę śmiało pozwolić żeby schły naturalnie i wyglądają ładnie. To taka wiadomość dla otuchy , naprawdę kiedyś też myślałam że jest to niemożliwe, a jednak. Na dodatek, ja nigdy nie miałam gęstych włosów, jako mała dziewczynka, miałam cieniutkie, później odrobinę gęstsze, a teraz naprawdę nie mogę im niczego zarzucić. Oczywiście wciąż chce więcej ;D, ale źle nie jest.

Używałam standardowo lotionu Seboradinu, piłam pokrzywe, łykam tabletki (nic w stylu "Na włosy i paznokcie", tylko bardziej takie 'cała gama witamin' ), nie czesałam w ogóle włosów kiedy były choć odrobinę mokre i naprawdę jest lepiej.
Ogólnie to, byłam już w takiej desperacji, że nie używałam odżywek częściej niż raz na tydzień, bo uznałam, że włosy suche sprawiają wrażenie jakby było ich więcej, ale puknęłam się po miesiącu w głowę, codziennie nawilżam i jest o niebo lepiej .
Stary 2009-03-25, 13:51   #1430
bubamara
Raczkowanie

zgadzam się z Tobą, TheCuteOne. Ja miałam zawsze włosy jakieś takie bez sensu, a od kiedy przerzuciłam się na delikatne szampony, olejowanie, żółtkowanie i czesanie na sucho, moje włosy są nie do poznania. Pięknie się błyszczą, nie wypadają, szybciej rosną i świetnie się układają. Na efekty czekałam jakieś pół roku.
bubamara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 15:09   #1431
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Ja też jestem zadowolona z kondycji włosów, odkąd zrezygnowałam z nadmiernego pielęgnowania ich odzywkami, maseczkami itp. Myję szamponem, na to odrobinę Radicala w sprayu. Tradycyjnej odzywki nie używalam od ładnych paru tygodni. Włosy sa puszyste i błyszczące, szkoda tylko, że nie zgrubiały...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:08   #1432
belluci2
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

widze duzo krótkich włosków
ale to i tak malo w porównaniu z tym co mi wypadlo....
i tak w kółko
zobaczymy po Kerastase z aminexilem jak bedzie 42 dni kuracji

zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy

belluci2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:12   #1433
Zakorzenienie

Ja tez mam wlosy w niezlej kondycji,tylko ostatnio bardzo mi wypadaja Dlatego zaczelam pic pokrzywe,moze zadzala chociaz jako placebo I zamowilam sobie na all szczotke z dzika,ponoc mniej wlosow wypada jak sie nia czesze i pobudza cebulki do wzrostu.
Zostalo m jeszcze pol butelki amli i zastanawiam sie co kupic jak ja skoncze.Mam ochote na Placente w ampulkach,ale troche szkoda mi kasy,bo to jednak sporo a na mnie malo co dziala....
Stary 2009-03-26, 10:11   #1434
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie

Alen, może kup sobie placentę z Queen Helene? jest tańsza.

świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:49   #1435
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość
Alen, może kup sobie placentę z Queen Helene? jest tańsza.
A dzialanie ma takie samo jak drozsza??Masz moze jakis link??

Mam do Was pytanie,moze glupie:jak Wy widzicie te krotkie odrastajace wlosy?Specjalnie sie wpatrujecie czy po prostu je widac np przy czesaniu?Ja wcale nie ogladam moich wlosow,wiec jesliby mialy mi odrastac,to moglabym tego nie zauwazyc??Chyba ze przy wcierania amli bym poczula....

Edytowane przez Alien :*
Czas edycji: 2009-03-26 o 11:51
Stary 2009-03-26, 14:21   #1436
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie

http://www.naturalne-kosmetyki.pl/go/_info/?id=296
http://www.naturalne-kosmetyki.pl/go/_info/?id=297
http://www.naturalne-kosmetyki.pl/go/_info/?id=301
minuta w google`ach
Mam nadzieję, że pomogłam

świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
waga?może pozostać

Stary 2009-03-26, 21:35   #1437
Zakorzenienie

Hmm,ale tam nie ma nic o odrastaniu wlosow,a jedynie o odzywianiu.Ale rzeczywiscie niedroga
Stary 2009-03-27, 10:47   #1438
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie

Alien, ale nie sądzisz, że to właśnie placenta sama w sobie jest odpowiedzialna za odrastanie włosków? a że tutaj są napisane właściwości może pod kątem samej odżywki , a nie placenty, to pominęli.
I producent podaje informację, że trzeba ją też wcierać w skórę głowy, więc chyba o czymś nam to mówi

"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
waga?może pozostać

Edytowane przez Hlaskoida przy czystej
Czas edycji: 2009-03-27 o 10:48 Powód: dodać coś chciałam
Stary 2009-03-27, 12:25   #1439
Zakorzenienie

No ja nie wiem,nie znam sie na tym,ale na allegro bylo napisane,ze wlosy odrastaja,dlatego pytam czy ta dziala tak samo
Stary 2009-03-27, 12:45   #1440
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie

Nie dowiesz się jesli nie zaryzykujesz. Ja użyłam jedno opakowanie, więc o efektach ciężko mówić, tymbardziej że nie skupiłam się tak na skórze głowy, bardziej na włosach

"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
waga?może pozostać

Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości