Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-20, 17:31   #1801
say-hello
Zakorzenienie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Semila, szczerze mówiąc ja nie wierzę w te suplementy diety, u mnie nigdy nie dawały rezultatów. Około rok temu zmieniłam nawyki żywieniowe na zdrowsze, co bardzo pozytywnie odbiło się na włosach i cerze. Dodatkowo pielęgnacja (w umiarkowanym stopniu, najważniejsze, że świadoma ) i wszystko razem tak się złożyło, że teraz włosy wyglądają o wiele lepiej niż rok temu. Chociaż pierwsze miesiące po odstawieniu silikonów i prostownicy były straszne

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a gdzie Wy kupujecie ten Jantar ;>?
doz. pl albo zielarskie w Leclercu też czasem widzę.

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 15:22   #1802
zlossi
Raczkowanie

Hej dziewczyny. Po przczytaniu paru postów w tym watku zamierzam pic pokrzywę ! Kocham smak wsyztskich ziołowych herbatek, więc raczej to mnie nie odrzuci.
a co myślicie o skrzypie? piję od tygodnia

`Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód`[

* piję skrzyp! piję pokrzywę!
25.06.12
zlossi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:08   #1803
angeldun
Przyczajenie

Cześć Czy któraś z Was może używała organicznej amli w pudrze lub jakiejś innej? Czytałam, że jest bardzo dobra, ale waham się nad kupnem, bo podobno przyciemnia naturalny kolor włosów. Na jakiej zasadzie? Takiej jak farba, że po pewnym czasie robią się odrosty?
angeldun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:01   #1804
KinkyGirl
BAN stały

Ech, ale bym chciała mieć takie piekne gęste włosy. Długość mam podobną, ale wyglądem nawet się nie umywają do tych na zdjęciu. Nie są cienkie, mam całkiem dobre włosy, ale marzą mi się właśnie takie. Jednak jak się genetycznie takich nie ma, to i żadne wcierki raczej nie pomogą Chyba, że sztuczne zagęszczanie.
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:10   #1805
zlossi
Raczkowanie

a pijesz pokrzywę ? używasz nafty z sokiem pokrzywy ? ja się zawzięłam. Używałam nafty, gdy miałam burzliwy okres wypadały mi włosy i nafta pomogła a nawet mam nowe włosy jest meeeeega !

25.06.12
Stary 2012-06-26, 10:31   #1806
KinkyGirl
BAN stały

\
Cytat:
Napisane przez zlossi Pokaż wiadomość
a pijesz pokrzywę ? używasz nafty z sokiem pokrzywy ? ja się zawzięłam. Używałam nafty, gdy miałam burzliwy okres wypadały mi włosy i nafta pomogła a nawet mam nowe włosy jest meeeeega !
Wcieram Joanne czarną rzepe i też mam baby hair, ale jakoś nie sądze, że zagęsci mi to włosy i będę miała takie piękne jak panna na zdjęciu. Z takimi chyba trzeba się po prostu urodzić. Kiedyś piłam pokrzywe bardzo długo, kilka lat i raczej mi nie pomogła.
Stary 2012-06-26, 10:38   #1807
zlossi
Raczkowanie

wydaję mi się, że to jakiś głębszy problem, brak jakiś witamin?

25.06.12
Stary 2012-06-26, 10:55   #1808
KinkyGirl
BAN stały

Cytat:
wydaję mi się, że to jakiś głębszy problem, brak jakiś witamin?
Witaminy też przyjmuję Uważasz, że można naprawdę mocno zagęścić włosy za pomocą witamin, pokrzywy itp.;>?
Stary 2012-06-26, 13:55   #1809
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez angeldun Pokaż wiadomość
Cześć Czy któraś z Was może używała organicznej amli w pudrze lub jakiejś innej? Czytałam, że jest bardzo dobra, ale waham się nad kupnem, bo podobno przyciemnia naturalny kolor włosów. Na jakiej zasadzie? Takiej jak farba, że po pewnym czasie robią się odrosty?
Amla przyciemnia włosy. Jeśli masz bardzo jasne lub rozjaśniane, to efekt może być trwały. Takie typowe farbowanie to nie będzie, ale przez pewien czas możesz widzieć odrosty.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:05   #1810
Disnejova
Zadomowienie

Witam zaczęłam oliwić włosy Khadi Vatika heenara , mam problem z włosami bo są one oklapnięte bardzo nie chca się układac wywiają na różne strony wygladają strasznie nie wiem już co zrobić mimo ze po umyciu wyglądają na ładne ale zaraz szybko stają się ,jakbym nie myła ich tydzień co możecie mi poradzić ? sposób zaczynam pić pokrywę regularnie ... i nie mam sił już marzą mi się ładne włosy puszyste a nie cienizna
Pozdrawiam

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 19:38   #1811
angeldun
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Amla przyciemnia włosy. Jeśli masz bardzo jasne lub rozjaśniane, to efekt może być trwały. Takie typowe farbowanie to nie będzie, ale przez pewien czas możesz widzieć odrosty.
A jeśli mam taki pośredni kolor - jakby jasny brąz ? Jak coś to mogę zrobić zdjęcie. Sama nie wiem jaki to kolor Kupiłam już amlę olejek firmy dabur i po tym co mówisz aż boję się użyć...
Stary 2012-06-26, 19:39   #1812
Lacturia
Wtajemniczenie

GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia

Dołączam do tematu...
Wiem, że pewnie pomysł z tak zwanych z d7py ale myślałam o stylingu.... Moje włosy są długie, w miare gęste, anie niestety super cienkie i przez to oklapnięte po całości ;/

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 22:36   #1813
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez angeldun Pokaż wiadomość
A jeśli mam taki pośredni kolor - jakby jasny brąz ? Jak coś to mogę zrobić zdjęcie. Sama nie wiem jaki to kolor Kupiłam już amlę olejek firmy dabur i po tym co mówisz aż boję się użyć...
Niepotrzebnie sie boisz. Amla nie jest typowo farbującym zielem.
Pisząc o przyciemnienianiu jasnych włosów miałam na myśli cos jak u wizażanki weegirl http://jakzapuscicwlosy.blogspot.com...ierwotnym.html
Na jej blogu możesz też zobaczyć włosy wcześniej i później.

Ja używałam Kalpi Tone z almą na włosy rude z mysio-szarymi odrostami. Na rudej części kolor sie nie zmienił, a szara część trochę bardzie zszarzała. Zmyło się błsykawicznie. Zapach został dłużej niż kolor
Stary 2012-06-28, 11:36   #1814
angeldun
Przyczajenie

Cytat:
Niepotrzebnie sie boisz. Amla nie jest typowo farbującym zielem.
Pisząc o przyciemnienianiu jasnych włosów miałam na myśli cos jak u wizażanki weegirl http://jakzapuscicwlosy.blogspot.com...ierwotnym.html
Na jej blogu możesz też zobaczyć włosy wcześniej i później.

Ja używałam Kalpi Tone z almą na włosy rude z mysio-szarymi odrostami. Na rudej części kolor sie nie zmienił, a szara część trochę bardzie zszarzała. Zmyło się błsykawicznie. Zapach został dłużej niż kolor
Dziękuję bardzo za rady i uspokojenie ;-)
Stary 2012-06-28, 21:31   #1815
lagoena
Raczkowanie

Hej
Pozwolę sobie przyłączyć się do wątku, ponieważ walczę o przywrócenie moim włosom dawnej gęstości. Ostatnim czasem sporo mi ich wypadło, teraz jest już trochę lepiej, ale 6 lipca idę do dermatologa, żeby wyjaśnić sprawę.
Stosowałam olejek rycynowy, Jantar, ampułki Radical, Vatikę kokosową, teraz próbuję Saponics. Przez miesiąc piłam pokrzywę. Mam trochę baby hair, mój przedziałek jest znacznie cieńszy niż choćby dwa miesiące temu, ale na prawdziwe efekty chyba jeszcze muszę poczekać.
Jestem w trakcie czytania tego wątku od samego początku i mam nadzieję, że podłapię nowe sposoby na gęste włosy
Pozdrawiam
lagoena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 22:53   #1816
aciacia0
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, w to forum trzeba się wczutać, ja dodatkowo robiłam notatki przy czytaniu, bo ilosć informacji ogromna. Jedne, prawie całe, wakacje spędziłam na czytaniu Laboratoiruym Urody, jak zaczęłam stosować wcierki robione na bazie produktów,o których dziewczyny pisały, efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Włosy w widoczny sposób zgęstniały i ściemniały w 3 msc. dodam, że we wcierce była właśnie adenozyna oraz skórka jabłka.

Teraz mam gotowce: Osmotics Cosmeceuticals FNS Serum:

http://www.osmotics.com/products/fns...ent-serum.html

Nioxin Follicle Booster oraz szeroko znany na forum Seboradin z żeń szeniem, którego wzbogacam kofeiną, witaminą B3 oraz l-argininą

Ta pierwsza pozycja nie jest dostępna w Europie, ja moja mam z Truskawki. Nioxin też mam z Truskawki, bo w Polsce go nie ma. Ogólnie włosy zgęstniały, są takie sprężyste, polecam te produkty, aczkolwiek są drogie. Jak je wykończę wracam do Loxonu + dodatki ze sklepów z pół produktami, czyli adenozyna, skórka jabłka, wit B3, władca włosów, kwas hialuronowy poniżej 50 tys daltonów, piperyna, może cococin.
Dziewczyny, teraz NIOXIN dostępny jest również w Polsce. Oto stronka: www.nioxin.pl. Mają tam również lokalizator salonów fryzjerskich, gdzie dostępne są produkty: http://nioxin.com/pl-PL/salon-finder-page.aspx I są tańsze niż na Truskawce!
aciacia0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 21:44   #1817
Alien :*
Zakorzenienie

Cytat:
Opisywałam, ale mogę powtórzyć
Olej rycynowy mieszałam zawsze z innym olejem, który łatwiej zmyć. To był kokosowy, z pestek winogron, albo oliwka Babydream na rozstępy. Sam rycynowy nie dawał się zmyć. Nakładałam mieszankę najczęściej na sam skalp, a czasami też na resztę włosów. Odbywało sie to mniej więcej co 2 dni. Zostawiałam olej na noc i rano zmywałam. Robiłam to jakoś ponad miesiąc. Czasami łączyłam Seboradin z olejami tzn. najpierw psikałam skalp i czekałam aż wyschnie, a potem dokładałm do tego olej.
A ile razy myłaś potem włosy?
Moje włosy dobrze reagują na rycynę, ale potem myję je jakoś 3 razy i mam wrazenie, że to co dobrego im zrobiłam, niweluję myciem
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 13:39   #1818
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
A ile razy myłaś potem włosy?
Moje włosy dobrze reagują na rycynę, ale potem myję je jakoś 3 razy i mam wrazenie, że to co dobrego im zrobiłam, niweluję myciem
Raz. Wychodzę z założenia, że jeśli coś wymaga więcej mycia, to nie nadaje się do użytku.
Stary 2012-06-30, 14:46   #1819
Chardon
Zadomowienie

Czy jest możliwe żeby po wzmocnieniu cebulek wyrastały z nich włosy w innym kolorze? Wiem, że pytanie jest głupie, ale odkąd używam wcierek i robię masaż zauważyłam, że wśród babyhairów wyrastają mi grube włoski w kolorze dość ciemnego brązu.
Do tej pory moje włosy miały zawsze bardzo jasno blond odcień. A tu nagle połowa bejbików taka ciemna...
Chciałam mieć grubsze i bardziej gęste włosy, ale nie o tyle ciemniejsze :/ Jak myślicie, od czego to może być?
Stary 2012-06-30, 15:46   #1820
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe żeby po wzmocnieniu cebulek wyrastały z nich włosy w innym kolorze? Wiem, że pytanie jest głupie, ale odkąd używam wcierek i robię masaż zauważyłam, że wśród babyhairów wyrastają mi grube włoski w kolorze dość ciemnego brązu.
Do tej pory moje włosy miały zawsze bardzo jasno blond odcień. A tu nagle połowa bejbików taka ciemna...
Chciałam mieć grubsze i bardziej gęste włosy, ale nie o tyle ciemniejsze :/ Jak myślicie, od czego to może być?
Możliwe, choć nie wynika to z nagłej zmiany koloru włosów. Na przykład na mój szary kolor składają się włosy bezbarwne bardzo cienkie, blond pośredniej grubości i bardzo grube czarne kudły Zagęszczając włosy nie da się robić tego w nieskończoność. "Aktywujemy" tylko cebulki. Przy wymuszeniu wzrostu jak największej liczby włosów najbadziej widoczne są te w kolorze kontrastującym z większością.
Stary 2012-07-02, 13:18   #1821
Ekstazaa
Rozeznanie

Cytat:
Na ile zostawiałaś naftę na włosach?
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:55   #1822
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Marta1410 Pokaż wiadomość
Ja mogę Ci polecić(...) preparat ten używa moja siostra i bardzo ładnie zwiększa on objętość włosów. Ja z tej firmy używam szamponu do włosów suchych i zniszczonych i czasem również kurację berberoil - jestem bardzo zadowolona
3/4 Twoich postow to "reklama" tej firmy Nie chce spekulowac ale wyglada mi to na marketing szeptany

curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 17:18   #1823
frappucino
Przyczajenie

A ja mam odzieciczone włosy grube i mocne Każdy zawsze pyta co robię, podczas, gdy ja nie robię z nimi nic oprócz normalnego mycia, do niedawna Wax ( w który ponownie muszę się zaopatrzyć ;-) ) i jedwabiu BioSilk. Nawet, gdy je wystopniowałam było ich straaasznie dużo
Jedyną wadą jest to, że nie mogą być krótsze niż do ramion bez "efektów specjalnych" np. Bob albo pazurki. W innym przypadku strasznie się puszą i mogą niekorzystnie wyglądać przy niektórych krztałtach twarzy

Arianator 

Edytowane przez frappucino
Czas edycji: 2012-07-12 o 17:22
frappucino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 17:33   #1824
Dzikun
Moderator

Cytat:
Napisane przez frappucino Pokaż wiadomość
A ja mam odzieciczone włosy grube i mocne Każdy zawsze pyta co robię, podczas, gdy ja nie robię z nimi nic oprócz normalnego mycia, do niedawna Wax ( w który ponownie muszę się zaopatrzyć ;-) ) i jedwabiu BioSilk. Nawet, gdy je wystopniowałam było ich straaasznie dużo
Jedyną wadą jest to, że nie mogą być krótsze niż do ramion bez "efektów specjalnych" np. Bob albo pazurki. W innym przypadku strasznie się puszą i mogą niekorzystnie wyglądać przy niektórych krztałtach twarzy
Akurat BioSilk na pewno nic dobrego z włosami Twoimi nie robi, a efekt jest krótki i złudny. Jest oparty na alkoholu, więc wysusza włosy.

A reszta posta - co mają odziedziczone grube i mocne włosy do wątku? Tutaj raczej chodzi o sposoby na ich pogrubienie, wzmocnienie i zagęszczenie, a Ty jeszcze piszesz, że nic z nimi nie robisz i po cieniowaniu są tak grube jak były.
Bardzo nam to pomogło
A włosów, bądź co bądź, gratuluję.
Dzikun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:26   #1825
say-hello
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frappucino Pokaż wiadomość
fajnie, super, extra - tylko pozazdrościć niestety w niczym to nam, cienkowłosym, nie pomaga - jedynie możemy zzielenieć z zazdrości

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 06:39   #1826
semila
Przyczajenie

GG do semila

Stosuję:
1. Biotebal 5 - jako suplement (od jakiś 15 dni)
2. Vitapil - jako suplement (od 3 miesięcy ale skończyłam)
3. Pije pokrzywę w postaci herbaty (stężenie niewielkie)
4. Co 4 dni WAX
5. Pukam wax herbatą ze skrzypu polnego
6. Myje włosy szamponem z czarnej rzepy - eve (niedrogi nie wiem czy skuteczny)
7. W tamtym tygodniu zostawiłam raz oliwę z oliwek na głowie na noc.

Jednak.. zauważyłam dość fajną poprawę włosów po 2 tygodniach od rozpoczęcia pielęgnacji, jednak od 7 dni widzę coraz więcej włosów w łazience. Czy z tych rzeczy powyżej coś z czymś nie powinnam łączyć bo działa źle? Czy wynikiem może być stres przeprowadzki i szukania nowej pracy? Chciałam zacząć stosować wcierki ale rodzajów ich na forum jest tak dużo, że mam mętlik w głowie..
Pozdrawiam

Edytowane przez semila
Czas edycji: 2012-07-13 o 06:42
semila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 15:18   #1827
Kakcia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez semila Pokaż wiadomość
Stosuję:
1. Biotebal 5 - jako suplement (od jakiś 15 dni)
2. Vitapil - jako suplement (od 3 miesięcy ale skończyłam)
3. Pije pokrzywę w postaci herbaty (stężenie niewielkie)
4. Co 4 dni WAX
5. Pukam wax herbatą ze skrzypu polnego
6. Myje włosy szamponem z czarnej rzepy - eve (niedrogi nie wiem czy skuteczny)
7. W tamtym tygodniu zostawiłam raz oliwę z oliwek na głowie na noc.

Jednak.. zauważyłam dość fajną poprawę włosów po 2 tygodniach od rozpoczęcia pielęgnacji, jednak od 7 dni widzę coraz więcej włosów w łazience. Czy z tych rzeczy powyżej coś z czymś nie powinnam łączyć bo działa źle? Czy wynikiem może być stres przeprowadzki i szukania nowej pracy? Chciałam zacząć stosować wcierki ale rodzajów ich na forum jest tak dużo, że mam mętlik w głowie..
Pozdrawiam
Włosy zaczęły Ci wypadać dlatego, bo po prostu pobudziłaś skórę i komórki do porostu nowych włosów Organizm tak jakby pozbywa się słabych osobników w postaci tych włosów, które zauważyłaś że Ci lecą Nie masz się czym martwić moim zdaniem, ja gdy zaczęłam wcierki (szczególnie olejek kokos Vatika) to również zauważyłam, że zaczęły włosy mi troche wypadać. Po jakimś niedlugim czasie przestały a w zamian za te słabe co wypadły pojawiły sie nowe włoski baby hair A co do wcierek to ja osobiście polecam Jantar - próbowałam też Joanny z Rzepą,Mgiełki Radical ale nie ma porównania do Jantara
Kakcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:13   #1828
semila
Przyczajenie

GG do semila

Cytat:
Napisane przez Kakcia Pokaż wiadomość
Włosy zaczęły Ci wypadać dlatego, bo po prostu pobudziłaś skórę i komórki do porostu nowych włosów Organizm tak jakby pozbywa się słabych osobników w postaci tych włosów, które zauważyłaś że Ci lecą Nie masz się czym martwić moim zdaniem, ja gdy zaczęłam wcierki (szczególnie olejek kokos Vatika) to również zauważyłam, że zaczęły włosy mi troche wypadać. Po jakimś niedlugim czasie przestały a w zamian za te słabe co wypadły pojawiły sie nowe włoski baby hair A co do wcierek to ja osobiście polecam Jantar - próbowałam też Joanny z Rzepą,Mgiełki Radical ale nie ma porównania do Jantara
dziękuję za odpowiedź szkoda, że lecą długie a wyrasta meszek.. eh..
przymierzam się do Jantara gdzieś tu podczytałam, że to dobra baza do wcierek. Jeśli połącze Jantar z olejkiem rycynowym łatwiej zmyje go z włosów?
Stary 2012-07-16, 12:52   #1829
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, wiecie czy można jeszcze GDZIEŚ - gdzie? kupić tą odżywkę b/s Dove? W rosmannie i carefurze nie ma

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30326
Dove, Damage Therapy, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych

Albo nie wiem, może zmieniła opakowanie?
Szukam i nic a czytam opinie i jest podobno extra, że mocno nawilża
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 30326_250.jpg (8,7 KB, 3 załadowań)
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:20   #1830
Edzik80
Przyczajenie

Witaj, pisałaś, że pijesz także pokrzywę w torebkach w momencie kiedy skończy Ci się zapas tej nazbieranej samodzielnie Czy mogłabym Cię prosić o informację, jakiej firmy herbatki pokrzywowe polecasz? Które zawierają 100% pokrzywy? Pozdrawiam i dziękuję

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Do KOKURYU
Witaj, pisałaś, że pijesz także pokrzywę w torebkach w momencie kiedy skończy Ci się zapas tej nazbieranej samodzielnie Czy mogłabym Cię prosić o informację, jakiej firmy herbatki pokrzywowe polecasz? Które zawierają 100% pokrzywy? Pozdrawiam i dziękuję
Edzik80 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości