Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-12, 18:54   #181
Alien :*
Zakorzenienie

Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez marcaa Pokaż wiadomość
Jejku ale sie napaliłam na taka pokrzywke mam nadzieje ze jeszcze gdzieś będzie niekwitnąca...
mam pytanka -jak suszyć pokrzywkę? i co to jest czarna rzodkiew? :P bo ja sie z tym pierwszy raz w życiu spotykam a wszędzie są tylko zwykłe...
z góry dziękuje i pozdrawiam
Na pewno jeszcze znajdziesz niekwitnącą pokrzywę,ja wczoraj nazrywałam mnóstwo Suszę ją na strychu,wysycha bardzo szybko.
A co do czarnej rzodkwi to jest to inaczej rzepa,trochę większa od buraka,ma czarną skórkę,a w środku jest biała jak normalna rzodkiewka.
Hoduję rzepę w ogródku,już niedługo będzie się nadawała do użycia
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 21:47   #182
aktorecka
Raczkowanie

Question Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Czy ta pokrzywa juz kwitnie? wiem glupie pytanie ale nie jestem pewna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13-06-07_2057.jpg (58,5 KB, 192 załadowań)
aktorecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 22:09   #183
jagaem
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Zwykła nafta przemysłowa może wywołać bardzo silne podrażnienia i uszkodzić naskórek, gdyż jest nieoczyszczona. Na skórę głowy i włosy powinno stosować się jedynie naftę kosmetyczną, do tego celu została stworzona.
Cenię Twoje wypowiedzi Kokuryu i pozdrawiam! Chce jednak dodać, że stosowanie nafty nieoczyszczonej jest mozliwe. Ja stosowałam ją, jak jeszcze kosmetyczna nie była dostępna. Oprócz smrodu, żadnych ujemnych skutków nie spowodowała , a efekty były lepsze niż od kosmetycznej. Także słyszałam wypowiedz Violetty Villas, że stosuje ona tylko naftę nieoczyszczoną, a kosmetyczną uważa za bezwartościową. Nieoczyszczona zywa się bez problemów. Oczywiście nic nie wiedziałam o możliwości uczuleń czy podrażnień. W mojej rodzinie ten sposób znany jest od dawna.
jagaem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 09:32   #184
kokuryu
Rozeznanie

aktorecka ---> KWITNIE
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 09:39   #185
kokuryu
Rozeznanie

Alien ---> czarna rzodkiew i rzepa to NIE jest to samo. Potocznie tak się mówi, ale rzepa to nazwa błędna.
Stary 2007-06-15, 19:33   #186
hawrodytka
Wtajemniczenie

GG do hawrodytka

Jesli chodzi o zwykła nafte, to mama mojego TŻ mowila, ze ja stosowala i tez powiedziala, ze te kosmetyczne to pic na wode. Powiedziala najpierw, ze zanim nalozyla nafte na wlosy, to przepuscila ja przez chleb, zeby usunac te zanieczyszczenia
hawrodytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 21:45   #187
Chambermaid
Przyczajenie

A ja lykam INNEOV i jest ok. Mam bardzo cienkie wloski i kiedys stosowalam olejek rycynowy, jajka, pokrzywy i inne rozne domowe specyfiki, ale nie pomagalo, wiec w akcie desperacji wynalazlam te witaminki i jestem z nich bardzo zadowolona. Polecam
Chambermaid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 22:36   #188
Zakorzenienie

Wypróbowałam tą prawdziwą naftę i włoski były naprawdę super-mięciutkie i bardzo puszyste nawet na drugi dzień,a zmyła się bez problemu Chyba w ogóle nie będę już stosować kosmetycznej bo właściwie nie widziałam po niej żadnych efektów tylko tłuste włosy.A nieoczyszczona jest naprawdę świetna,polecam!
Stary 2007-06-17, 15:52   #189
kokuryu
Rozeznanie

Alien---> Nie wolno używać nafty nieoczyszczonej, jest silnie toksyczna. Już na wątku o nafcie do lamp była o tym mowa. Można łatwo doprowadzić do uszkodzenia mieszków, przez co włosy nie będą rosły już nigdy. Dodatkowo zatrujesz cały organizm.
Stary 2007-06-17, 18:45   #190
kokuryu
Rozeznanie

marcaa ---> Teraz już niekwitnącej nie spotkasz. Za późno.
Pokrzywę najlepiej suszyć na suszarce do owoców. Jeśli takiej nie posiadamy, to można pokrzywę rozłożyć na gazecie w ciepłym i suchym miejscu.
Czarna rzodkiew - to duże warzywo o czarnej skórce, podobne do buraka. środek ma biały i ostry w smaku. Można ją dostać w warzywniakach i hipermarketach.

Edytowane przez kokuryu
Czas edycji: 2007-06-17 o 20:27
Stary 2007-06-23, 13:37   #191
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Te "mini-pryszcze", o których piszesz to efekt podrażnień i uczuleń, a przede wszystkim nadmiernego wysuszania skóry głowy, głównie środkami zapobiegającymi wypadaniu włosów.
a co takiego wysusza i podraznia skore glowy? wiadomo, ze alkohol i jakies tam spieniacze itp. - z tych juz zrezygnowalam i stosuje szampon kompletnie naturalny. ale naturalne substancje tez moga prowadzic do wysuszenia, tylko ktore?

wiem, ze mam to od lat, a nigdy nie uzywalam zadnych srodkow zapobiegajacych wypadaniu wlosow... chyba zaczelo sie to z okresem dojrzewania. wtedy to zaczelam pozbywac sie wlosow.

parafiny na wlosy stosowac nie bede (chociaz wiem, ze nawilza), juz znalazlam kosmetyki do ciala bez parafiny i innych wg mnie zbednych specyfikow (oliwka HIPP ) pozostalo mi znalezc optymalny zestaw do wlosow
cloche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 15:33   #192
marcaa
Raczkowanie

kokuryu dzieki za odpowiedź, widze że jesteś obeznana no i trudno, zapóźno trafiłam na ten wątek... mam tylko pytanko, bo sprawdziłam i w każdym moim szamponie jest SLS i pełno innych, których nazw nie potrafię wymówić :P więc mogłabyś polecić jakiś dobry, ale 'zdrowy' szampon? wcześniej pisałać coś o szamponach dla dzieci, ale dokładnie sie w tym nie orientuje... i z góry dzięki za odp.
Stary 2007-06-23, 15:49   #193
adulka.p
Zakorzenienie

Cytat:
kokuryu dzieki za odpowiedź, widze że jesteś obeznana no i trudno, zapóźno trafiłam na ten wątek... mam tylko pytanko, bo sprawdziłam i w każdym moim szamponie jest SLS i pełno innych, których nazw nie potrafię wymówić :P więc mogłabyś polecić jakiś dobry, ale 'zdrowy' szampon? wcześniej pisałać coś o szamponach dla dzieci, ale dokładnie sie w tym nie orientuje... i z góry dzięki za odp.
ja kupilam szampon dla dzieci hipp i jest oin bez sls a ladnie umyl wloski

Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 18:44   #194
Nillette Flow
Raczkowanie

Witam!

Pomimo 16 lat wypadanie włosów przez kilka lat było moim wielkim problemem (ba, jeszcze większym dla mojej mamy, np. przy odkurzaniu czy sprzątaniu łazienki ;D), który chyba zbyt długo bagatelizowałam. Sytuacja zmieniła się po zastosowaniu Wax-ów, (pół roku z groszem używania). Poza kilkoma włosami na szczotce przy rannym czesaniu nic mi nie wypadało. Jednak ostatnio sytuacja trochę się pogorszyła, a ja nie wiem dlaczego. Pomyślałam, że ,,wspomogę się'' tą pokrzywą.
Na domowy napar już raczej nie mam szans (1. czerwiec 2. masowe koszenia 3. centrum Śląska), dlatego pytam: Jak nazywa się ta wersja apteczna i ile kosztuje?

Ostatnio widziałam też w mojej aptece tabletki Zioła w tabletkach lub coś takiego i wśród nich była pokrzywa. Może któraś z was testowała już działanie takich tabletek i zauważyła jakieś działania na włosy?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc ;D
Nillette Flow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 00:26   #195
Leyfang
Przyczajenie

kokuryu. Wiem, że już ten temat jest przerobiony na wszystkie strony, ale mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co piszesz używasz wielu specyfików do włosów (nafta olejek rycynowy itd.) Skąd pewność, że akurat pokrzywa Ci pomogła? Pytam się bo mam akurat cienkie i delikatne włosy, średni blond, więc szansa, że na mnie zadziała tak samo jest realna:) mam nadzieję.
Leyfang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 09:34   #196
marcaa
Raczkowanie

A dziekuje Adulka chyba sobie niedługo zakupie, żeby włoski odpoczęły od tych chemikaliów wstrętnych
Stary 2007-06-25, 10:13   #197
balitagscarlet
Raczkowanie

Dołączam do klubu pijących pokrzywęTo już chyba jakieś 2 tygodnie. Smak nie jest najgorszy, można się przyzwyczaić. Pierwsze zderzenie było tylko niezbyt miłe.
Co do tego czy można jeszcze znaleźć niekwitnącą. Zaraz koło mojego domu jest łąka a na niej mnóstwo pokrzyw. Teraz ktoś skosił to wszystko i pokrzywy odrastają! Są jeszcze małe ale napewno szybko nie zakwitną, przynajmniej tak mi się wydaje.

Cytat:
Podłączam się do prośby
Stary 2007-06-25, 13:30   #198
kokuryu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a co takiego wysusza i podraznia skore glowy? wiadomo, ze alkohol i jakies tam spieniacze itp. - z tych juz zrezygnowalam i stosuje szampon kompletnie naturalny. ale naturalne substancje tez moga prowadzic do wysuszenia, tylko ktore?
Wysuszają przede wszystkim zioła, dlatego a płukankami, między innymi z pokrzywy, też trzeba być ostrożnym. Jeśli zauważymy, że skóra jest zbyt sciągnięta, należy na jakiś czas zaprzestać płukanek.

Cytat:
Napisane przez Nillette Flow Pokaż wiadomość
Na domowy napar już raczej nie mam szans (1. czerwiec 2. masowe koszenia 3. centrum Śląska), dlatego pytam: Jak nazywa się ta wersja apteczna i ile kosztuje?

Ostatnio widziałam też w mojej aptece tabletki Zioła w tabletkach lub coś takiego i wśród nich była pokrzywa. Może któraś z was testowała już działanie takich tabletek i zauważyła jakieś działania na włosy?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc ;D
Nazwa apteczna to zwykle "Liść Pokrzywy" (Urticae folium) kosztuje ok 2-3 zł.
Tabletki też można brać, jeżeli odczuwa się szczególny wstręt do smaku pokrzywy, ale one nie działają tak szybko.

Cytat:
Napisane przez Leyfang Pokaż wiadomość
kokuryu. Wiem, że już ten temat jest przerobiony na wszystkie strony, ale mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co piszesz używasz wielu specyfików do włosów (nafta olejek rycynowy itd.) Skąd pewność, że akurat pokrzywa Ci pomogła? Pytam się bo mam akurat cienkie i delikatne włosy, średni blond, więc szansa, że na mnie zadziała tak samo jest realna mam nadzieję.
Teraz używam nafty do wygładzenia końcówek, na wypadające włosy używałam głównie pokrzywy.

Cytat:
Szampony Hipp, Alepia, Bambino (Choć w dalszej szęści składu pojawiło sie już SLES)

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Co do tego czy można jeszcze znaleźć niekwitnącą. Zaraz koło mojego domu jest łąka a na niej mnóstwo pokrzyw. Teraz ktoś skosił to wszystko i pokrzywy odrastają! Są jeszcze małe ale napewno szybko nie zakwitną, przynajmniej tak mi się wydaje.
Teraz to już raczej pokrzywa biała (Jasnota biała) nie kwitnie. Niestety nie ma ona tak dobroczynnych właściwości jak pokrzywa zwyczajna.

Jasnota biała
Pokrzywa Zwyczjana
Stary 2007-06-25, 15:25   #199
balitagscarlet
Raczkowanie

Cytat:

Szampony Hipp, Alepia, Bambino (Choć w dalszej szęści składu pojawiło sie już SLES)

Teraz to już raczej pokrzywa biała (Jasnota biała) nie kwitnie. Niestety nie ma ona tak dobroczynnych właściwości jak pokrzywa zwyczajna.

Jasnota biała
Pokrzywa Zwyczjana
To wychodzi na to, że piję jasnote??Na tych zdjęciach, które podałaś ciężko jest odróżnić jedną od drugiej. Mi chodziło o to, że ta pokrzywa obok mojego domu zanim była ścięta nie kwitła ale to był jeszcze maj. Potem ktoś ją skosił, a teraz odrasta nowa taka malutka. Czy gdyby to była pokrzywa zwyczajna to kwitłaby już mimo, że jest taka mała i dopiero "kiełkuje"?Nie znam się kompletnie na ziołach a a nie chciałabym pić przez najbliższe pół roku jasnoty skoro nie ma takich właściwości. Chyba jak będę w domu to zrobię zdjęcie
Stary 2007-06-25, 21:45   #200
una creatura bella
Wtajemniczenie

Balitagscarlet, jeśli roślinka o której mówisz parzy, to napewno jest to pokrzywa

Poza tym kwiaty jasnoty wyglądają zupełnie inaczej niż kwiaty pokrzywy. Przyjrzyj się jeszcze raz uważnie zdjęciom
Stary 2007-06-25, 22:00   #201
balitagscarlet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Balitagscarlet, jeśli roślinka o której mówisz parzy, to napewno jest to pokrzywa

Poza tym kwiaty jasnoty wyglądają zupełnie inaczej niż kwiaty pokrzywy. Przyjrzyj się jeszcze raz uważnie zdjęciom
Myślałam, że pokrzywa biała też parzy, podobnie jak zwyczajna. Problem właśnie tkwi w tym, że nie widziałam jej kwitnącej więc nie mogę ocenić jakie miała kwiatyJak już pisałam przed skoszeniem nie kwitła, a teraz jest jeszcze malutka bo dopiero odrasta więc też nie ma kwiatów.
Stary 2007-06-26, 12:47   #202
kokuryu
Rozeznanie

una creatura bella ma racje, Jasnota nie parzy jej liście są miekkie i delikatne w dotyku, mają na sobie taki puszek. Natomiast pokrzywa ma liście sztywne i parzące. No i oczywiście znacząco różnią się kwiatostanem.
Stary 2007-06-26, 14:52   #203
balitagscarlet
Raczkowanie

Dziękuje dziewczyny za wyjaśnienia
Moja napewno parzy więc jest ok. Natomiast zastanawiam się nad tym czy to może nie jest sposób na to żeby po okresie kwitnienia lub w jego trakcie mieć mimo wszytsko pokrzywę, która nie straciłaby swoich cennych własciwości. Może wysytarczy ją poprostu skosić a potem ponownie zebrać jak odrośnie
Stary 2007-06-26, 15:06   #204
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Natomiast zastanawiam się nad tym czy to może nie jest sposób na to żeby po okresie kwitnienia lub w jego trakcie mieć mimo wszytsko pokrzywę, która nie straciłaby swoich cennych własciwości. Może wysytarczy ją poprostu skosić a potem ponownie zebrać jak odrośnie
Ja tak robię , chociaż podobno pokrzywa majowa jest najbardziej wartościowa.
Stary 2007-06-26, 15:47   #205
kokuryu
Rozeznanie

Cytat:
Dziękuje dziewczyny za wyjaśnienia
Moja napewno parzy więc jest ok. Natomiast zastanawiam się nad tym czy to może nie jest sposób na to żeby po okresie kwitnienia lub w jego trakcie mieć mimo wszytsko pokrzywę, która nie straciłaby swoich cennych własciwości. Może wysytarczy ją poprostu skosić a potem ponownie zebrać jak odrośnie
Nie ma sensu tego robić, jeśli pokrzywa raz zakwitła, została skoszona i odrosła, to i tak nie posiada już swoich właściwości. W takim wypadku lepiej kupić susz w aptece.
Stary 2007-06-26, 16:00   #206
aanitkaa
Zadomowienie

niewiem czy juz ktos pisał ale ja proponuje WAX (henna wax) maseczka do włosów do kupienia w aptekach onkolodzy ja przepisuja po chemioterapi
mi ogolnie bardzo sie niszyly wlosy rozdwajaly i wylatywaly mimo ze nimeczylam ich prostownicami suszarkami itd np dzis obcielam wlosy a juz za 2 tyg mialam tak rozdwojone ze szok a teraz gdy uzywam waxu 2razy w miesiacu sa mocne i geste obcinalam wlosy przed swietami wielkanocnymi i sa cale niema rozdwojonych
moge zapuszczac

aanitkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 16:17   #207
kokuryu
Rozeznanie

aanitkaa ---> Wax zawiera jednak sporą dawkę chemii, np: SLS. Nie każdy chce bądz może go używać.
Stary 2007-06-26, 16:43   #208
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Cytat:
aanitkaa ---> Wax zawiera jednak sporą dawkę chemii, np: SLS. Nie każdy chce bądz może go używać.
Wax z L'Biotica nie zawiera SLS
magrest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 16:44   #209
Zakorzenienie

A na mnie niestety Wax nie działa tak jak się spodziewałam.Włosy są tylko puszystsze i nawilżone,nie rosną mi nowe jak innym dziewczynom...
Stary 2007-06-26, 17:28   #210
aanitkaa
Zadomowienie

Cytat:
szczerze to niewiem co to to SLS uzywam bo pomaga niepatrzyłam na skladniki

aanitkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienkie, ciękie włosy, fryzura codzienna, przetluszczajace się, włosy, wysokie czoło

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości