Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-17, 02:05   #3721
szaramieta
Rozeznanie

GG do szaramieta
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Kurczę, kobiety, sama nie wiem już o co temu Effaclarowi chodzi...
Smaruję się nim ponad 5 tygodni i wcale nie jest lepiej, ba, jeśli chodzi o krosty to jest moim zdaniem gorzej. Może nie dużo gorzej, ale jednak...
Kiedyś duże, ropne krosty wyskakiwały mi co jakieś 2 miesiące tylko na brodzie, teraz się skubane przeniosły też na ten obszar między ustami a nosem. Nieciekawie to wygląda. Aktualnie (tzn dzisiaj) jakoś wszystko opanowałam(tzn na dzień dzisiejszy nie mam nic nowego, ale czuję, że coś już się szykuje), ale pozostałości oczywiście są i nie niemałe...
Boję się, że ten specyfik nie poradzi sobie z moją cerą, chociaż nigdy nie była ona w naprawdę złym stanie, nie było dobrze, ale tak źle też nie było...
I sama już nie wiem. Przebarwień na policzku już się pozbyłam, ale te krosty mnie niepokoją.
Czy po takim czasie stosowania Effaclaru stan skóry nie powienien się polepszać? Czy to cały czas jest ten wysyp? Dziewczyny pisały, że po takim okresie buzia zaczynała już im się goić, kiedy ja nie widzę zmian na lepsze.
Z drugiej strony za nic nie chcę odkładać tego Effaclaru, cały czas wierzę, że prędzej czy później mi pomoże.
Używam go codziennie wieczorem. Może powrócić do AD i smarować się nimi naprzemiennie? Czy narazie zostawić tak jak jest i po prostu uzbroić się w cierpliwość?
Przepraszam, że Was tak zasypałam pytaniami, ale sama już nie wiem co się dzieje...
szaramieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 11:38   #3722
shena
Rozeznanie

Dziewczyny mogłybyście mi coś doradzić. Zastanawiam się czy kupić ecffaclar czy acne-derm. Zależy mi przede wszystkim na pozbyciu się przebarwień i wyrównaniu kolorytu ale także na wygładzeniu skóry. Który będzie lepszy?
shena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 11:43   #3723
klajdla
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Dziewczyny mogłybyście mi coś doradzić. Zastanawiam się czy kupić ecffaclar czy acne-derm. Zależy mi przede wszystkim na pozbyciu się przebarwień i wyrównaniu kolorytu ale także na wygładzeniu skóry. Który będzie lepszy?
Wg mnie w takim przypadku chyba acne-derm bedzie korzystniejszy. Effaclar w bardzo minimalny sposob usuwa przebarwienia. Przynajmniej w moim przypadku Ale nich ktos inny sie jeszcze wypowie
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 12:17   #3724
szaramieta
Rozeznanie

GG do szaramieta

Cytat:
Ja smarowałam przebarwienia Acne Dermem przez trzy miesiące i nie było ŻADNEJ poprawy, więc odstawiłam.
Natomiast po miesiącu używania Effaclaru znacznie zmniejszyły mi się przebarwienia na policzku, które były moją zmorą. Ciemniejsze (z dłuższym stażem ) jeszcze się nie poddały, ale wydaje mi się, że to już tylko kwestia czasu. Więc jeśli chodzi o usuwanie przebarwień to z całą pewnością mogę polecić Effaclar.

P.s. Wciąż czekam na odpowiedź na moje pytanie.
Dziewczyny, boję się, że będzie jeszcze gorzej...
Stary 2008-08-17, 17:52   #3725
shena
Rozeznanie

Myślicie ze mogłabym ze skóre posmarowaną effaclarem nałozyć taki preparat wybielająy punktowo na przebarwienia? On jest wybielający ale zawiera również w sobie jakieś kwasy,chyba AHA i Bha.
A tak wogóle to jakie kwasy ma effaclar?
Stary 2008-08-18, 14:41   #3726
kasjam25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Kurczę, kobiety, sama nie wiem już o co temu Effaclarowi chodzi...
Smaruję się nim ponad 5 tygodni i wcale nie jest lepiej, ba, jeśli chodzi o krosty to jest moim zdaniem gorzej. Może nie dużo gorzej, ale jednak...
Kiedyś duże, ropne krosty wyskakiwały mi co jakieś 2 miesiące tylko na brodzie, teraz się skubane przeniosły też na ten obszar między ustami a nosem. Nieciekawie to wygląda. Aktualnie (tzn dzisiaj) jakoś wszystko opanowałam(tzn na dzień dzisiejszy nie mam nic nowego, ale czuję, że coś już się szykuje), ale pozostałości oczywiście są i nie niemałe...
Boję się, że ten specyfik nie poradzi sobie z moją cerą, chociaż nigdy nie była ona w naprawdę złym stanie, nie było dobrze, ale tak źle też nie było...
I sama już nie wiem. Przebarwień na policzku już się pozbyłam, ale te krosty mnie niepokoją.
Czy po takim czasie stosowania Effaclaru stan skóry nie powienien się polepszać? Czy to cały czas jest ten wysyp? Dziewczyny pisały, że po takim okresie buzia zaczynała już im się goić, kiedy ja nie widzę zmian na lepsze.
Z drugiej strony za nic nie chcę odkładać tego Effaclaru, cały czas wierzę, że prędzej czy później mi pomoże.
Używam go codziennie wieczorem. Może powrócić do AD i smarować się nimi naprzemiennie? Czy narazie zostawić tak jak jest i po prostu uzbroić się w cierpliwość?
Przepraszam, że Was tak zasypałam pytaniami, ale sama już nie wiem co się dzieje...

a może za często i sobie przesuszyłaś twarz? z tego co wiem, raczej nie powinno się używać effaclaru codziennie, trzeba pozwolić skórze się nawilżyć - moim zdaniem powinnaś zmniejszyć częstotliwość używania e. i nawilżać się na noc; możesz go przecież stosować co drugą lub nawet trzecią noc; nie jestem ekspertem, ale dość dużo czytałam na temat stosowania kwasów przez wizażanki; chyba najgorsze, co możesz zafundować swojej skórze, to odwodnienie i przesuszenie;
może bardziej doświadczone doradzą lepiej?
pozdrawiam
kasjam25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:44   #3727
kasjam25
Raczkowanie

Cytat:
A tak wogóle to jakie kwasy ma effaclar?
można to sprawdzić np. tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=163771

sorry za post pod postem
Stary 2008-08-21, 16:28   #3728
szaramieta
Rozeznanie

GG do szaramieta

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość

a może za często i sobie przesuszyłaś twarz? z tego co wiem, raczej nie powinno się używać effaclaru codziennie, trzeba pozwolić skórze się nawilżyć - moim zdaniem powinnaś zmniejszyć częstotliwość używania e. i nawilżać się na noc; możesz go przecież stosować co drugą lub nawet trzecią noc; nie jestem ekspertem, ale dość dużo czytałam na temat stosowania kwasów przez wizażanki; chyba najgorsze, co możesz zafundować swojej skórze, to odwodnienie i przesuszenie;
może bardziej doświadczone doradzą lepiej?
pozdrawiam
Hmm... Sama nie wiem, nie zauważyłam przesuszenia skóry. Wcale mi się nie łuszczyła, nie mam suchych skórek, wydaje mi się, że jest ok. A jak sprawdzić, czy skóra jest przesuszona gdy "na oko" nie widać?
Jeśli to byłaby prawda, to będę go używać co 2 dni a w przerwach nawilżać na noc.
Faktem jest, że odkąd zaczęłam używać filtrów i Effaclaru, nie nakładam oprócz nich żadnych innych kremów, więc to przesuszenie cery jest możliwe...

Kasjam25, dzięki
Oczywiście nadal czekam na wypowiedzi innych
Stary 2008-08-21, 19:59   #3729
shena
Rozeznanie

A jaki używacie zel do mycia twarzy?

Jak stosujecie effaclar na noc to na dzien jaki krem?
Stary 2008-08-21, 20:28   #3730
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki używacie zel do mycia twarzy?

Jak stosujecie effaclar na noc to na dzien jaki krem?

Ja na dzień pod filtr kładę active c lrp
Stary 2008-08-22, 11:03   #3731
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Witam dziewczyny Wcześniej używałam differinu, był skuteczny ale dla mnie chyba za mocny bo skórę miałam jak pergamin, więc zaplanowałam wszystko od nowa z effaclarem, proszę was o spojrzenie na to okiem znawcy
Moja skóra: mieszana, strefa T sporo grudek, na nosie zaskórniki, rozszerzone pory, nierówna powierzchnia skóry, dosyć często niespodzianki najczęściej w postaci podskórnych gulek, czasami przed okresem ropne wypryski. Na nosie mocno się tłuści. Trochę przebarwień potrądzikowych.
Policzki ogólnie bywają przesuszone, czasem atopowe zmiany, ale to wtedy kiedy mocno się zaniedbam, ale biorę leki na alergię i coraz rzadziej zdarzają mi się takie sytuacje.

Rano: żel do twarzy Effaclar, tonik Olay Gentle Cleansers, krem L'oreal Pure Zone Deep Control
Po południu: tonik Lysanel active
Wieczorem: demakijaż płyn micelarny Ziaja Sopot, żel Effaclar, tonik Olay. Effaclar K, po jakimś czasie krem SVR Xerial 5 ( i tu pojawia się pytanie czy wystarczy ten krem jako nawilżacz, czy może jakiś inny mocniej nawilżający będzie potrzebny?)

2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa. Raz na tydzień peeling St.Ives morelowy (mój ideał )

Filtrów nie uwzględniłam bo jeszcze się zastanawiam jaki kupić. Chętnie dołożyłabym jeszcze jakiś kwas lub serum dodatkowo np. raz na 2-3 dni, ale nie mam pojęcia co. Może kwas migdałowy? Albo serum z wit. C? Tylko nie wiem czy za dużo kwasideł wtedy nie będzie
Stary 2008-08-25, 15:32   #3732
Hjordis
Raczkowanie

Szaramięta ja też stosuję Effaclar od kilku tygodni i zupełnie nic. Ale on (K) nie jest na krosty... tylko (teoretycznie w moim przypadku) na przebarwienia i zaskórniki. Na ropne wykwity jest Effaclar A.I. Ale ponieważ moje zaskórniki dalej się mnożą powiedzcie co jeszcze z kwasami możecie na nie polecić nieszczęsnej kobiecie?
Hjordis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 15:59   #3733
szaramieta
Rozeznanie

GG do szaramieta

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Szaramięta ja też stosuję Effaclar od kilku tygodni i zupełnie nic. Ale on (K) nie jest na krosty... tylko (teoretycznie w moim przypadku) na przebarwienia i zaskórniki. Na ropne wykwity jest Effaclar A.I. Ale ponieważ moje zaskórniki dalej się mnożą powiedzcie co jeszcze z kwasami możecie na nie polecić nieszczęsnej kobiecie?
Osz kurde. Po przeczytaniu masy postów na wizażu byłam pewna, że będzie dla mnie dobry . Ja na twarzy nie mam ani jednego zaskórnika...
No tak to jest jak się próbuje leczyć coś na własną rękę.... No nic, wykończę to i poczytam czegoś o tym A.I, tak jak mówisz.
Dzięki za odpowiedź

A na twój problem ja niestety nie mam rady, bo jak widzisz, jestem kiepsko zorientowana w temacie.
Trzymaj się

Edit: Sprawdziłam na KWC, że A.I. jest produktem punktowym. Hmm... A już myślałam, że to coś jak K, tyle, że na wykwity ropne. Ojoj.

Edytowane przez szaramieta
Czas edycji: 2008-08-25 o 16:04 Powód: dopisek
Stary 2008-08-25, 19:42   #3734
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Osz kurde. Po przeczytaniu masy postów na wizażu byłam pewna, że będzie dla mnie dobry . Ja na twarzy nie mam ani jednego zaskórnika...
No tak to jest jak się próbuje leczyć coś na własną rękę.... No nic, wykończę to i poczytam czegoś o tym A.I, tak jak mówisz.
Dzięki za odpowiedź

A na twój problem ja niestety nie mam rady, bo jak widzisz, jestem kiepsko zorientowana w temacie.
Trzymaj się

Edit: Sprawdziłam na KWC, że A.I. jest produktem punktowym. Hmm... A już myślałam, że to coś jak K, tyle, że na wykwity ropne. Ojoj.
Szaramieta effaclar A, jak już zresztą wyczytałaś, jest preparatem punktowym i ma pewnie większe stężenie kwasów. Na całą twarz bym nie polecała

Stosując effaclar regularnie przebarwienia powinny sie rozjaśnić chociaż wiadomo wymaga to cierpliwości i systematycznośći
Stary 2008-08-25, 20:43   #3735
201707171013
Konto usunięte

Przepraszam jeśli takie pytania już padły, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi. Dostałam próbki Effaclaru, ale właściwie nie wiem jak go używać. Stosować punktowo na przebarwienia i pryszcze, czy na całą twarz? Czy rozjaśnia zaskórniki / likwiduje je? Czy można go stosować niezależnie od pory roku (przeczytałam gdzieś, że kwasów nie można używac w lecie)? Z góry dziękuję. I jeszcze jedno - lepiej stosować na dzień czy na noc?
201707171013 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 20:54   #3736
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli takie pytania już padły, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi. Dostałam próbki Effaclaru, ale właściwie nie wiem jak go używać. Stosować punktowo na przebarwienia i pryszcze, czy na całą twarz? Czy rozjaśnia zaskórniki / likwiduje je? Czy można go stosować niezależnie od pory roku (przeczytałam gdzieś, że kwasów nie można używac w lecie)? Z góry dziękuję. I jeszcze jedno - lepiej stosować na dzień czy na noc?

Na całą twarz, lepiej jednak unikać okolic oczu bo może wysuszyć.
Zaskórniki likwiduje ale na to trzeba oczywiście czasu. Ja się smaruję już miesiąc i mogę powiedzieć że ich ilość się zmiejszyła. W zeszłym roku używałam effa ok 6 miesięcy i pozbyłam się ich prawie całkowicie.

Można stosować latem, tylko trzeba pamiętać o stabilnych filtrach na dzień żeby nie nabawić się przebarwień.
Na dzień ja bym sie nim nie smarowała. Bo niby jak, pod filtr

Polecam zdecydowanie na noc
Stary 2008-08-25, 21:03   #3737
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość
Na całą twarz, lepiej jednak unikać okolic oczu bo może wysuszyć.
Zaskórniki likwiduje ale na to trzeba oczywiście czasu. Ja się smaruję już miesiąc i mogę powiedzieć że ich ilość się zmiejszyła. W zeszłym roku używałam effa ok 6 miesięcy i pozbyłam się ich prawie całkowicie.

Można stosować latem, tylko trzeba pamiętać o stabilnych filtrach na dzień żeby nie nabawić się przebarwień.
Na dzień ja bym sie nim nie smarowała. Bo niby jak, pod filtr

Polecam zdecydowanie na noc
Dziękuje Ci bardzo. A zaskórniki pojawiły się z powrotem? A ile może kosztować dobry filtr, bo w tych sprawach to ja też jestem zielona.
201707171013 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 21:59   #3738
oleniolek
Rozeznanie

Mam pytanko
od jakiegoś 1,5 tygodnia używam Effaclaru K co drugą noc na całą buźkę.
Jest on dla mnie za mało tłusty, za mało nawilża twarzyczkę (ale przecież nie taka jego rola)
Stąd moje pytanie: czy mogę potem jak już Effaclar K się wchłonie (po 30 minutach, po godzinie) posmarować buzię jakimś kremem? Czy nie zmniejszy to skuteczności działania Effaclaru K?
Nie wejdzie z nim w reakcję?
No własnie i czym się smarować, żeby nie zaszkodzić?

oleniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 22:44   #3739
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo. A zaskórniki pojawiły się z powrotem? A ile może kosztować dobry filtr, bo w tych sprawach to ja też jestem zielona.
Trochę się pojawiło, ale ja mam skłonności do zaskórników. Myślę że aby podtrzymać efekt kuracji effaclarem można się nim smarować co 3-4 dni.

Filtry są różne, apteczne to wydatek ok 50 zł, ale są również stabilne filtry które można kupić w rossmanie.
Tutaj radzę zajrzeć, jest bardzo dużo informacji
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Mam pytanko
od jakiegoś 1,5 tygodnia używam Effaclaru K co drugą noc na całą buźkę.
Jest on dla mnie za mało tłusty, za mało nawilża twarzyczkę (ale przecież nie taka jego rola)
Stąd moje pytanie: czy mogę potem jak już Effaclar K się wchłonie (po 30 minutach, po godzinie) posmarować buzię jakimś kremem? Czy nie zmniejszy to skuteczności działania Effaclaru K?
Nie wejdzie z nim w reakcję?
No własnie i czym się smarować, żeby nie zaszkodzić?
kiedyś dziewczyny pisały że można

Ja sama nie stosuję
początkowo też mi się wydaje że nie nawilża, ale rano buźka jest mięciutka i bardzo dobrze nawilżona.

Myślę że 30 minut po aplikacji effaclaru możesz nałożyć nawilżacz

ja bym wybrała coś tej samej firmy- może hydraphase? Ma bardzo dobre recenzje na KWC, zerknij
Stary 2008-08-26, 01:23   #3740
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny Wcześniej używałam differinu, był skuteczny ale dla mnie chyba za mocny bo skórę miałam jak pergamin, więc zaplanowałam wszystko od nowa z effaclarem, proszę was o spojrzenie na to okiem znawcy
Moja skóra: mieszana, strefa T sporo grudek, na nosie zaskórniki, rozszerzone pory, nierówna powierzchnia skóry, dosyć często niespodzianki najczęściej w postaci podskórnych gulek, czasami przed okresem ropne wypryski. Na nosie mocno się tłuści. Trochę przebarwień potrądzikowych.
Policzki ogólnie bywają przesuszone, czasem atopowe zmiany, ale to wtedy kiedy mocno się zaniedbam, ale biorę leki na alergię i coraz rzadziej zdarzają mi się takie sytuacje.

Rano: żel do twarzy Effaclar, tonik Olay Gentle Cleansers, krem L'oreal Pure Zone Deep Control
Wieczorem: demakijaż płyn micelarny Ziaja Sopot, żel Effaclar, tonik Olay. Effaclar K, po jakimś czasie krem SVR Xerial 5 ( i tu pojawia się pytanie czy wystarczy ten krem jako nawilżacz, czy może jakiś inny mocniej nawilżający będzie potrzebny?)

2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa. Raz na tydzień peeling St.Ives morelowy (mój ideał )

Filtrów nie uwzględniłam bo jeszcze się zastanawiam jaki kupić. Chętnie dołożyłabym jeszcze jakiś kwas lub serum dodatkowo np. raz na 2-3 dni, ale nie mam pojęcia co. Może kwas migdałowy? Albo serum z wit. C? Tylko nie wiem czy za dużo kwasideł wtedy nie będzie
Nikt nie wyrazi opinii na mój temat? Zależy mi na czyjejś
Stary 2008-08-26, 01:51   #3741
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość

Znawcą wielkim to ja raczej nie jestem, ale pozwól że powiem co o tym sądzę

wg mnie za dużo jest kosmetyków które potencjalnie mogą wysuszać.
Miałam żel effaclar i zrobił mi z twarzy wiórek, a sama piszesz że stosując wcześniej differin miałaś skórę cienką jak pergamin.

Ponadto ja bym odstawiła maseczkę aspirynową, chyba za dużo tego wszystkiego.

tonik lysanel to chyba też niezły kaliber bo krem jest mocny

Obok effaclaru postawiłabym również na nawilżanie Xerial 5 jest ok
Serum z wit C to też dobry pomysł. Najlepiej się sprawdza nakładane pod filtr, co sprawia że lepiej się wchłania.

Wysuszając skórę, sprawiasz że będzie wydzielała ona jeszcze więcej sebum. Też swego czasu stosowałam wszystko to co do skóry mieszanej, albo tłustej ( bo taką mam) ale teraz kiedy odpowiednio ją nawilżam i nie przesuszam zbytnio zauważyłam że mniej się świeci i wygląda naprawdę lepiej

Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz, jak będę wiedziała to chętnie pomogę
Stary 2008-08-26, 07:55   #3742
ivuszko
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość

a może za często i sobie przesuszyłaś twarz? z tego co wiem, raczej nie powinno się używać effaclaru codziennie, trzeba pozwolić skórze się nawilżyć
yyy moja dermatolożka kazała mi smarować się codziennie wieczorem differinem i codziennie rano effaclarem k... Twarz derma kazała mi myć "pysiożelkiem" , ale o dziwo .. podrażniał mnie:/ więc kupiłam effaclar żel do mycia i było super! Twarz ani nie była wysuszona, ani się nie świeciła. A pryszcze zniknęly )

fakt że przez pierwsze parę dni skórę miałam podrażnioną, ale później efekt cudo..
a zaleciła mi to przed wakacjami, własnie z tego względu że nie trzeba filtrów przy tym.... Chociaż ja dla własnego bezpieczeństwa i tak ich używam jakiś SPF 25 dla skóry fotowrażliwej )

a czy sądzicie, że teraz na dzień (godzinę po zaaplikowaniu effaclaru k na całą twarz) mogę używać kremu avon solution hydra -radiance day crem SPF 15? Nie jest za słaby?
ivuszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 08:17   #3743
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ivuszko Pokaż wiadomość
yyy moja dermatolożka kazała mi smarować się codziennie wieczorem differinem i codziennie rano effaclarem k... Twarz derma kazała mi myć "pysiożelkiem" , ale o dziwo .. podrażniał mnie:/ więc kupiłam effaclar żel do mycia i było super! Twarz ani nie była wysuszona, ani się nie świeciła. A pryszcze zniknęly )

fakt że przez pierwsze parę dni skórę miałam podrażnioną, ale później efekt cudo..
a zaleciła mi to przed wakacjami, własnie z tego względu że nie trzeba filtrów przy tym.... Chociaż ja dla własnego bezpieczeństwa i tak ich używam jakiś SPF 25 dla skóry fotowrażliwej )

a czy sądzicie, że teraz na dzień (godzinę po zaaplikowaniu effaclaru k na całą twarz) mogę używać kremu avon solution hydra -radiance day crem SPF 15? Nie jest za słaby?

matko

Powiedziała Ci że filtrów nie musisz kłaść i żeby ładować effaclar na dzień
Mam nadzieję że już tak nie robisz

Krem z avonu jeżeli dobrze nawilża i nie zapycha to myślę że ok, ale to chcesz pod filtr tak? Bo te w tym kremie są napewno niestabilne, zresztą 15 to praktycznie żaden faktor
Stary 2008-08-26, 08:42   #3744
ivuszko
Raczkowanie

yy w sumie to tak robię
wieczorem mycie twarzy żelem
potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

ostatnio po miesiącu takiego stosowania moja buzia była nie do poznania. Czysta, gładka, bez przebarwień, bez pryszczy, zaskórników i innych gulek... No i wszystkie syfki ślicznie wychodziły - a wcześniej za chiny ludowe nie mogłam ich wydrapać ze skóry. Nie była przesuszona (raz-dwa w tygodniu robiłam maseczki intensywnie nawilżające). nie była błyszcząca. No po prostu dla mnie ideał

Jak przestałam używać differinu i effacklaru, wszystko wróciło w ciągu 3 tygodni..Pewnie pogorszyłam tym, że znów zaczęłam drapać...

Teraz od 3 dni znów stosuję to wszystko
wieczorem mycie twarzy żelem, odczekanie min. 20 minut żeby skóra wyschła....
potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

od siebie dodaje krem avonu - fajny, lekki, ślicznie pachnie
Co do "stabilności" filtrów - chyba muszę jezscze o tym poczytać bo nie mam pojęcia co to znaczy

no i czekam na efekty...a ostatnio efekty mnie zadziwiły pozytywnie
Stary 2008-08-26, 09:23   #3745
kasjam25
Raczkowanie

Cytat:
yy w sumie to tak robię
potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

ostatnio po miesiącu takiego stosowania moja buzia była nie do poznania. Czysta, gładka, bez przebarwień, bez pryszczy, zaskórników i innych gulek... No i wszystkie syfki ślicznie wychodziły - a wcześniej za chiny ludowe nie mogłam ich wydrapać ze skóry. Nie była przesuszona (raz-dwa w tygodniu robiłam maseczki intensywnie nawilżające). nie była błyszcząca. No po prostu dla mnie ideał

Jak przestałam używać differinu i effacklaru, wszystko wróciło w ciągu 3 tygodni..Pewnie pogorszyłam tym, że znów zaczęłam drapać...

potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

Co do "stabilności" filtrów - chyba muszę jezscze o tym poczytać bo nie mam pojęcia co to znaczy

wiesz, ale jakieś skutki uboczne - typu przebarwienia będziesz widziała dopiero po jakimś czasie - może w ramach bezpiecznego stosowania effaclaru kładź na dzień filtr (np. też z firmy LRP, dobierz sobie, co Ci podpasuje, one są chwalone przez tłuścioszków )
i poczytaj trochę na wizażu, jak jest traktowane stosowanie kwasów, nawet tak lekkich jak eff., szczególnie latem

dla mnie najlepiej byłoby stosować na noc (tylko!) differin, kolejnej nocy effaclar a potem dwie noce z mocnym nawilżaczem; na dzień wysoki filtr; może efekty wolniejsze, ale nie wysuszysz skóry, będzie mniej się przetłuszczała, naprawdę warto!
pozdrawiam
Stary 2008-08-26, 09:32   #3746
cochonnetta
Wtajemniczenie

Cytat:
yy w sumie to tak robię
potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

mam nadzieję, ze nie zadziwią Cię efekty w postaci pięknych przebarwień ..

przy dużym szczesciu możesz się jedynie nabawić maksymalnego wysuszenia i odwodniena skóry, bo z tego co widze, nie używasz żadnego nawilżacza .

Proponuje przedewszystkim wprowadzić filtr, fotostabilny i minimum 40 ! Dodać nawilżenie! Najbardziej optymalne byłoby używanie w jeden dzień differinu w następny jakiegoś nawilżacza, potem effaclar k , a w ostatni dzień znowu nawilżacz i tak w kóło
cochonnetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 09:32   #3747
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Cytat:
yy w sumie to tak robię
potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

potem differin
rano mycie twarzy żelem
potem effaclar k

Tutaj masz dużo o stabilnych filtrach, poczytaj sobie
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

widzę że krem avonu Ci podpasował, także powiem CI że avon też ma stabilne filtry ( ale tylko niektóre!), w tym linku co Ci podałam są różne wątki m.in o niestabilnych aptecznych filtrach

Mówisz że pozbyłaś się wszelkich niedoskonałości stosując taką kurację , a to powróciło. Niestety aby odtrzymać efekt trzeba się smarować np effaclarem( jest łagodny więc myślę że wystarczy) gdzieś co 3 dni.

Ja bym bała się kłaść effaclar na buzię w dzień bez żadnego filtru. Przebarwienia pokażą się z czasem
Po co więc ryzykować
Stary 2008-08-26, 10:55   #3748
oleniolek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość
kiedyś dziewczyny pisały że można

Ja sama nie stosuję
początkowo też mi się wydaje że nie nawilża, ale rano buźka jest mięciutka i bardzo dobrze nawilżona.

Myślę że 30 minut po aplikacji effaclaru możesz nałożyć nawilżacz

ja bym wybrała coś tej samej firmy- może hydraphase? Ma bardzo dobre recenzje na KWC, zerknij

Dzięki śliczne mmagdaa

oleniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:56   #3749
ivuszko
Raczkowanie

oj teraz to mi stracha napędziłyście...
to co mam robić
Stary 2008-08-26, 11:30   #3750
magratka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Proponuje przedewszystkim wprowadzić filtr, fotostabilny i minimum 40 ! Dodać nawilżenie! Najbardziej optymalne byłoby używanie w jeden dzień differinu w następny jakiegoś nawilżacza, potem effaclar k , a w ostatni dzień znowu nawilżacz i tak w kóło
Cochonnetta Ci napisala, co zrobic - cytuje powyzej.
magratka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości