Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-10, 19:13   #4171
Olexandra
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

hej,
widzę, ze jesteście ekspertkami wiem przedstawię wam moja sytuacje
kupiłam Effaclar K zachęcona recenzjami koleżanki, która ma buzie gładką jak "pupa niemowlaka" i nigdy nie miała problemu z niedoskonałościami a używa go od dłuższego czasu. Ja również nie mam i nie miałam problemów z cera, bardzo rzadko wyskoczy mi jakiś pryszcz, mam ze 2 małe przebarwienia i trochę wągrów. Cera wydaje się OK, ale chciałabym żeby była "idealna", dlatego zdecydowałam się na ten krem. Czy nie jest dla mnie za mocny?
I czy skoro używam go tylko na noc, to czy na dzień tez muszę stosować filtry? (rano dokładnie zmywam buzie). Proszę , pomóżcie, dopiero zaczynam przygodę z kwasami i nie chce sobie zaszkodzić. Smaruje buzie dopiero 2 dzień.
Olexandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:07   #4172
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Olexandra Pokaż wiadomość
hej,
kupiłam Effaclar K zachęcona recenzjami koleżanki, która ma buzie gładką jak "pupa niemowlaka" i nigdy nie miała problemu z niedoskonałościami a używa go od dłuższego czasu. Ja również nie mam i nie miałam problemów z cera, bardzo rzadko wyskoczy mi jakiś pryszcz, mam ze 2 małe przebarwienia i trochę wągrów. Cera wydaje się OK, ale chciałabym żeby była "idealna", dlatego zdecydowałam się na ten krem. Czy nie jest dla mnie za mocny?
I czy skoro używam go tylko na noc, to czy na dzień tez muszę stosować filtry? (rano dokładnie zmywam buzie). Proszę , pomóżcie, dopiero zaczynam przygodę z kwasami i nie chce sobie zaszkodzić. Smaruje buzie dopiero 2 dzień.
Ile razy można powtarzać: filtry są konieczne!
201707171013 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 23:16   #4173
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olexandra Pokaż wiadomość
hej,
Olexandro, myślę, że jeśli nie jesteś przekonana co do filtrów, nie zaznajomiona w temacie, jeśli jeszcze nie do końca rozumiesz sens ich stosowania i także to, że nie ma różnicy czy kwas rano, czy wieczorem, powinnaś poczytać wątki na ten temat i zapoznać się z różnymi punktami widzenia. Wizażanki wiedzą jakie są zalecenia, ale każda sama decyduje o sobie. Wyciągnij swoje wnioski i zadecyduj, czy rezygnujesz z filtrów i ryzykujesz możliwością pojawienia się przebarwień, czy sumiennie będziesz nakładała zalecaną ilość, czy też będziesz nakładała "jakąś tam" ilość dla "jakiejś tam" ochrony... Podejmij decyzję zaznajamiając się z tematem. I zaznajom się z nim zanim zadasz tego typu pytanie, bo takie pojawiały się już wiele razy i odpowiedź nigdy nie była inna, niż tak, jest konieczne stosowanie filtrów bez względu na to, czy kwas stosujemy rano, czy wieczorem.
Myślę także, że znając temat wiedziałabyś, że nie ma inna możliwości niż stosowanie kwasu na noc, a mimo to większość z nas używa filtrów.
blue_apple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:52   #4174
fragy7
Raczkowanie

sub.
poczytam sobie Was, bo zastanawiam się nad zakupem
fragy7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:32   #4175
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez fragy7 Pokaż wiadomość
sub.
poczytam sobie Was, bo zastanawiam się nad zakupem
subskrypcję ustawiamy w narzędziach na górze wątku

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:54   #4176
matys-magda69
Raczkowanie

hejka
ja sie kwasze Effacarem K na dzien i na to emulsja Loreala matujaca 50+ i gitara ...
Troszke koloru mi na twarzy brakuje
Czy moge uzywac samoopalaczy na twarz?np chusteczki Vichy ? i stosowac co rano Effaca k?
matys-magda69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:16   #4177
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość

nie ma na opakowaniu informacji o konieczności stosowania filtrów i zapewne stosując bez filtrów nie zauważysz, że cokolwiek złego się dzieje. Skoro nic sie nie dzieje- to po co ostrzegac przed czyms konsumentow? <tak pewnie mysla producenci: Jesli napiszemy, ze trzeba sotoswac filtry- bedzie to dodatkowy koszt i kłopot dla kupujacego, wiec mniej osob sie zdecyduje na nasz produkt. Lepiej wiec o tym nie wspominac

mozesz wiec jesli tak abrdzo chcesz uzywac kwasow bez filrow i miec sie dobrze w tym czasie.

natomiast za pare lat na twojej twarzy moga pojawic sie plamy, przebarwienia które bedą niemal niemo.żliwe do usunięcia. Zmarszczki pojawia sie duzo szybciej i intensywniej niz u innych w tym samym wieku (nie mówiąc o powazniejszych schorzeniach skóry). Wtedy zaczniesz sie zastanawiac, dlaczego? i tutaj jest odpowiedź

Cytuję, bo warto. Podziwiam Cię za cierpliwość.

Przeraża mnie czasami poziom tych pytań. Co dwie strony pytanie o to samo. A wystarczy tak niewiele poczytać.

_________________________ ___

Do stosowania filtrów nikt nikogo nie zmusza.
Nie chcesz nie stosuj. Twoja sprawa.

Chcesz iść na solarium? Idź. Twoja sprawa.

Ale żeby potem nie było płaczliwych wątków ''poparzona twarz'', ''jak usunąć te plamy?'', ''mam wysyp'' etc.

I jak ktoś chce wierzyć producentom to jest dla mnie po prostu głupi. Jak można wierzyć w brednie wypisane na opakowaniu? Przecież to jest układane przez speców od marketingu. Ma być pięknie, obiecująco, zachęcająco... Produkt cud, miód, maliny.

Dla mnie Effaclar jest słaby. Stosowałam go w połączeniu z AD to wtedy ładnie się uzupełniały. Tonik jest za to dość ostry i daje popalić wągrom. Ale to każdy indywidualnie musi sobie coś dobrać.
Stary 2009-03-13, 12:22   #4178
201707171013
Konto usunięte

Właśnie te opakowania kwasów mnie rozbrajają. Wczoraj miałam receptę na Skinoren i oczywiście na opakowaniu pisze, że żadne filtry nie są potrzebne
Stary 2009-03-16, 17:53   #4179
braworka
Zakorzenienie

od 2 tyg używam effaclaru k na noc i minimalne zmiany lepsze już widze, ale cierpliwa jestem to poczekam do końca m-c.
Mam w próbkach, jedna wystarcza mi na 3-4 użycia.
używam też wersji A.I i z tej jestem bardzo zadowolona, nałożona punktowa szybko działa
braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 09:00   #4180
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

I jak ktoś chce wierzyć producentom to jest dla mnie po prostu głupi. Jak można wierzyć w brednie wypisane na opakowaniu? Przecież to jest układane przez speców od marketingu. Ma być pięknie, obiecująco, zachęcająco... Produkt cud, miód, maliny.

Dlaczego głupi?Dziura ozonowa jest napewno,promieniowanie szkodliwe ale może nie aż tak bardzo jak krzyczą wszem i wobec.Wszystko fajnie ale nie pomyślałaś ile firmy by straciły gdyby się okazało że takich filtrów nie trzeba?To nie jest marketing?Każdy w coś wierzy ale to nie znaczy że należy Go nazywać głupim.
Stary 2009-03-17, 13:16   #4181
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Kochane mądre głowy Wiele stron przeczytałam i dzięki Wam zmądrzałam (nie czuję, że rymuję ). Moja pielęgnacja diametralnie się zmieniła i dużo lepiej się z tym czuję, za co bardzo Wam dziękuję (znowu rym...).
Stosuję tylko produkty apteczne - a w tej chwili głównie LRP. Od dwóch tygodni na noc - Effaclar K (na początku co drugi dzień, ale zauważyłam że nie przesusza i dobrze się z nim czuję - więc raz w tygodniu - na noc nawilżam Effaclar H). Hmm na dzień Effaclar M. No i mam też zakupiony filtr - (wynik dogłębnej lektury Wizażu) Też się zdziwiłam jak przeczytałam informacje na opakowaniu effe k... Ale bardziej ufam waszym doświadczeniom i wiedzy niż ulotce. Różne rzeczy wypisują na kremach...
Po wstrętnej kuracji mikrodermabrazji Vichy - wyszły mi naczynka, stan skóry się nie poprawił a przesuszenie ratowałam effem H.

Filtr na jaki się zdecydowałam to Bioderma spf 40 do tłustej skóry Mam piegi i kilka przebarwień po oparzeniu słonecznym Biorę tabletki anty - a to też ma wpływ na powstawanie przebarwień. Widzę z czym boryka się moja siostra (potworne plamy na czole...) i siebie do takiego stanu nie pozwolę doprowadzić

Apeluję więc do wszystkich dziewczyn mających "filtrowe" wątpliwości - NIE RÓBCIE SOBIE SAME KRZYWDY. Moje przebarwienia pojawiły się dopiero po 2 latach od poparzenia - to nie są przelewki.

Kobiety doradźcie tylko proszę jak nałożyć podkład na filtr, żeby go nie zetrzeć?? Wystarczy odczekać aż kremik z filtrem się wchłonie?

Uff się rozpisałam... dosyć pokrętnie... z góry przepraszam za nieczytelność...
justysd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:48   #4182
magdolena
Zakorzenienie

Ja uzywam Effaclaru juz prawie 2 miesiace i jakies slady po tradziku, male blizny-przebarwienia zniknely, krostek tez jest mniej, ale na zaskorniki moim zdaniem to nic nie pomaga, a na tym mi najbardziej zalezy. i nie wiem czy mam dalej uzywac?? zostalo mi 1/3 tubki i nie wiem czy kupic nastepny czy moze sprobwac kwasow z avene?? ja w sumie filtrow nie uzywam, ewentualnie we wfluidzie vichy. Jak sie zrobi sloneczniej i bede duzo przebywala na zewatrz to na pewno kupie, ale jak jest lacznie dziennie jakies 40 minut na dworzu i to bardzo zadko na sloncu to nie widze sensu... tymabrdziej ze wychodze rano a wracam pozno jak juz sie sciemnia.
Stary 2009-03-17, 15:19   #4183
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Kobiety doradźcie tylko proszę jak nałożyć podkład na filtr, żeby go nie zetrzeć?? Wystarczy odczekać aż kremik z filtrem się wchłonie?

Uff się rozpisałam... dosyć pokrętnie... z góry przepraszam za nieczytelność...
Poczekaj ok. 10-15 minut po nałożeniu filtra i podkład powinien się dobrze rozprowadzać.
Stary 2009-03-28, 19:53   #4184
prudence
Raczkowanie

hej,, mam pytanie: czy można stosowac effaclarK na przemian z Thiospot intensive? (walcze z czerwonymi plamkami potradzikowymi, ale thiospot jak narazie daje znikome efekty... pomyslalam, ze moze effaclar zintensyfikowałby działanie ?)
prudence jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:01   #4185
magdolena
Zakorzenienie

ja sie zastanawiam czy nie laczyc z brevoxylem...
Stary 2009-03-28, 20:25   #4186
luffka
Zakorzenienie

dobra, minęły mi 2 miesiące chyba już z Effem... Zero poprawy, mam wrażenie, że jest to zwykły krem..
To już po acne dermie widziałam jakąś poprawę a jest o wiele tańszy... Nie jestem zadowolona, przerzucam się na Lysanel a Effa poużywam może po lecie- kiedy moja skóra jest ładniejsza i nie wymaga tak drastycznych kremów

fata viam invenient
luffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:00   #4187
Kasienka24
Raczkowanie

Przyłączam się do wypowiedzi powyżej. Stosuję effeclar juz ponad miesiąc i ZERO poprawy. Poza tym,że wychochi mi więcej podskórnych, bolących bulw, a skóra jest strasznie naciągnięta Teraz na noc stosuję benzacne, już nie wiem co robić. Skóre mam sucha jak wiór, a nowe niespodzianki i tak wychodzą .
Nigdy nie miałam problemów z cerą. Nigdy! A ten koszmar zaczął się po odstawieniu tabletek anty. Zaczęłam znowu brać te hormony, myslałam, że mi sie poprawi a tu nic.
Zastanawiam się czym nawilżać twarz, by nie zatykać porów??? Żadnych kremów nie mogę stosować z tego powodu (zatkane pory), nawet się nie maluję przez ostatni miesiąc.
Jestem podłamana-sucha skóra + grudki podskórne/zaskórniki a jak się pocisnę czasem, to bolące czyraki. MASAKRA ja chcę swoją dawna cerę

Rozczarowania należy palić, a nie balsamować ;-)
Kasienka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 11:54   #4188
luffka
Zakorzenienie

Kasieńka ja nawilżam kremem Humektan, dostępnym w aptekach i jestem bardzo zadowolona On ma bardzo prosty skład, w większości składa się z wody...

fata viam invenient
Stary 2009-03-31, 12:27   #4189
Kasienka24
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Kasieńka ja nawilżam kremem Humektan, dostępnym w aptekach i jestem bardzo zadowolona On ma bardzo prosty skład, w większości składa się z wody...
Nie zatyka porów?

Rozczarowania należy palić, a nie balsamować ;-)
Kasienka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:34   #4190
luffka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasienka24 Pokaż wiadomość
Nie zatyka porów?
Poczytaj na KWC- u mnie sprawdził się świetnie Nic a nic mnie nie zatyka, zero alergii

fata viam invenient
Stary 2009-04-02, 11:28   #4191
kasiarybka
Raczkowanie

Cześć dziewczyny
Siedzę już przyklejona do monitora ładnych kilka godzin (świtało jak włączałam komputer ) i naprawdę dużo wyniosłam z lektury wątku.
Od zawsze walczę z moją megatłustą w strefie T i suchą na policzkach, bardzo wrażliwą i niezwykle skłonną do zapychania cerą. Moim problemem są oczywiście zaskórniki wszelkiego typu (zwłaszcza na nosie, czole i brodzie).
Przez jakiś czas stosowałam tonik z trzech kroków Clinique (typ cery 3) ale od tego alkoholu nie dość, że mi wykręciło nos, to jeszcze okropnie przesuszyło cerę. Używałam do kompletu DDMG ale słabo nawilżał (a raczej udawał nawilżenie i wygładzenie cery, bo pokrywał skórę warstewką silikonu). Potem przerzuciłam się na Humektan (moje wybawienie).
Oczywiście po odstawieniu toniku moja cera znowu zaczęła prosić o jakieś kwasy i teraz zastanawiam się właśnie nad Effem K. Na razie kończę serum Lemon z BU, ale efekty są marne.
Tak sobie myślę, czy efekt oczyszczonej skóry utrzyma się pod odstawieniu Eff K po jakimś rocznym stosowaniu? Martwię się, że do końca życia będę skazana na kwasy, żeby moja buzia nie wyglądała jak kretowisko.

Mam do Was pytanie: czy odstawiałyście już kwasy i jakie były tego efekty? Można wogóle taką kurację przerwać?

Aha, filtrów oczywiście używam W zeszłe wakacje zrobiłam sobie mega zapasy Cinique City Block spf 40, jadę na nich do dzisiaj i jeszcze trochę mi zostało dobrze mi służy, używam go zamiast podkładu

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:32   #4192
luffka
Zakorzenienie

kasiu u mnie po odstawieniu kwasów niestety cera wraca powoli do stanu sprzed używania... czyli tak naprawdę, żeby mieć ładną cerę musiałabym stosować ciągle, z małą przerwą na letnie miesiące (bo wtedy cerę mam ładną...)..

fata viam invenient

Edytowane przez luffka
Czas edycji: 2009-04-02 o 11:35
Stary 2009-04-05, 18:15   #4193
Ineso
Matka Smoka

Z góry przepraszam za pytanie-bo pewnie gdzies w czeluściach wątku jest na nie odpowiedź, ale jakoś nie moge znaleźć: czy latem, gdy jest ostre słońce rezygnujemy z Effaclar w ogóle? Ja stosuje od kilku tygodni 2/3 razy w tyg. na noc i nie wiem czy jak bedzie ostre słońce to rezygnować i wracać jesienia? Oczywiście na dzień mam filtr Solecrin 50. W zapasie mam tez Solecrin 25 oraz Avon 30 - ale nie wiem czy nie za słabe?
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 00:17   #4194
marlen92
Raczkowanie

witam prosze nie zlinczujcie jesli takich pytan byly juz tysiace)
zuzylam ostatnio tonik effeclar z kwasami aha ale nie uzywalam wtedy filtra bo tam bylo malutko kwasu. teraz co drugi dzien na noc uzywam effeclaru k. to moja pierwsza przygoda z kwasami. rano na twarz nakladam la roche posay anthelios xl 50+,a na to colorstay revlonu i puder. czy to wystarczy zeby dobrze chronic skore? bo nie chce nowych przebarwien,effeclaru uzywam wlasnie po to zeby sie starych pozbyc ;D
prosze o wyrozumialosc i pomoc w tej kwestii;]
marlen92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 14:55   #4195
majaki
Raczkowanie

No właśnie filtry działają ok 2 h więc chyba taka ochrona na cały dzień nie wystarczy.ALe jak pozniej reaplikować filtr skoro ma się na twarzy podkład?Więc ja stosuje tylko rano filtr i musi mi to wystarczyć. Chociaż walczę z przebarwieniami więc powinnam nakładać filtr co 2 godziny ale jak to robic??Ma ktoras jakis pomysł na powtarzanie nakładanai filtru na podkład??
majaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 15:11   #4196
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
No właśnie filtry działają ok 2 h więc chyba taka ochrona na cały dzień nie wystarczy.ALe jak pozniej reaplikować filtr skoro ma się na twarzy podkład?Więc ja stosuje tylko rano filtr i musi mi to wystarczyć. Chociaż walczę z przebarwieniami więc powinnam nakładać filtr co 2 godziny ale jak to robic??Ma ktoras jakis pomysł na powtarzanie nakładanai filtru na podkład??

Zadajesz ciagle te same pytania a wystraczy bys przeczytala link,ktory podalam Ci wczesniej.

Nie ma takiej opcji by nakladac filtr na podklad!reaplikacja oznacza nalozenie calosci od poczatku.
Prosze zapoznac sie watkami Redakcyjnymi i korzystac z wyszukiwarki.
Stary 2009-04-16, 09:48   #4197
mirrera
Raczkowanie

ja stosowałam effaclar K jakieś 3-4 miesiące, a potem dostałam takiego wysypu, że nie wiedziałam gdzie się przed światem schować
mirrera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 10:04   #4198
Ilena
Zakorzenienie

niektórych wypowiedzi mnie rozbrajają .. wiadomo że nie wszystko się stanie co jest napisane w opisie ponieważ większość z was używa jednego produktu z serii. Produkty się uzupełniają na wzajem. Ja używam paru i jestem naprawdę zadowolona. Żel jest świetny i bardzo wydajny. Krem jest moim ideałem. Polecam wam kupić jeszcze jakieś inne produkty z serii.
Ilena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 08:46   #4199
Klaudiczka997
Rozeznanie

Cześć.Jestem na tym wątku po raz 1.Ostatnio postanowilam bardziej zadbać o cere ponieważ wągry i zaskórniki to zmora mojej cery kupiłam cały zestaw z la roche krem effaclar M do cery suchej,żel do mycia twarzy płyn do demakijażu i hydraphase XL.
Bardzo chwale sobie ten zestaw jest poprostu boski...używam zestawu od jakiegoś miesiąca a widze ze zaskórniki i wągry zeszły do minimum..cera ujednolica sie...naprawde widze duuuża poprawe...mam jeszcze do was takie pytanie czy gdy odstawie krem i bede uzywać samego żelu i kremu nawilzajacego to bede mogła sie opalac????

Upragniona: 75-80cm.

Posiadam na wymianę:
zestaw khadi szampon i odzywke
wax zagraniczny
odzywke fitomed i aussie,
tigi melko i miód,
i zestaw doliva z oliwa z oliwek
Cece-med maska

Gdyby kogoś coś interesowało to chetnie sie zamienie
Klaudiczka997 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:53   #4200
loverek
Raczkowanie

Dziewczyny, nie mam czasu na czytanie calego watku ale chcialam zapytac, czy te okropne gule od effaclaru K mi zejda? czy odstawic? mam pryszczy wiecej niz jak sie nie smarowalam tym kremikiem
loverek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości