Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-25, 20:59   #4291
konewka i kwiat
Rozeznanie

Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

jamam za to problem z krostkami na plecach przedtamionach i dekolcie, czy Effaclar K bedzie w stanie mi choc troche zalagodzic?
konewka i kwiat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 08:45   #4292
Agna
Zadomowienie

Dot.: jakie kwasy ma Effaclar k?

reaktywuję wątek. Poszukuję informacji o stężeniu % kwasów zawartych w kremie Effeclar K..... Może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 17:05   #4293
_Roksi
Zadomowienie

Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Witajcie,
mam nadzieję, że to odpowiedni wątek na moje pytanie.
Mam lekkie problemy z cerą. Trochę rozszerzonych porów wokół nosa, wągry, pory łatwo mi się zanieczyszczają, a peelingi niesety nie dają rady tym zanieczyszczeniom Mam też sporo podskórnych grudek (policzki, okolice żuchwy), które niestety od czasu do czasu wyciskam i zostawia to brzydkie ślady.
Chciałabym teraz jesienią spróbować się z tym rozprawić.
Mogłybyście mi doradzić, który krem będzie lepszy dla mojej cery? Effaclar K czy Effaclar Duo? Przeczytałam już mnóstwo informacji na temat obu, ale nadal nie wiem, który kupić...
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 17:58   #4294
Justyna33333
Zakorzenienie

GG do Justyna33333
Dot.: Re: Effaclar K + ?

idę w poniedziałek do apteki i rozpoczynam swoją przygodę z Effaclar K
Lato się skończyło, więc czas dobry. Już tyle razy miałam zamiar zacząć i nic a teraz wykorzystałam próblę kremu i mam ochotę zaryzykować.
Cera mieszana a ostatnio coraz bardziej w kierunki tłustej.
Mam bardzo dużo wągrów i zaskórników Pryszcze okazjonalnie ale po lecie znacznie gorzej
Stary 2010-10-02, 23:57   #4295
alga1
Raczkowanie

Witam, jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z effaclar k. Mam cerę mieszaną i bardzo wrażliwą. Zdecydowałam się na ten krem ponieważ od dawien dawna dokuczają mi co jakiś czas krostki mniejsze lub większe (te bolące), ostatnio jakby mniej ale jednak się pojawiały od czasu do czasu.
Cóż mogę powiedzieć po tygodniu stosowania (na początek tylko na noc) - jak na razie jestem załamana, moja twarz chyba nigdy nie wyglądała tak tragicznie, a bolących krostek wciąż przybywa... Więc dotknął mnie tzw "wysyp" niestety Wiem, że to normalne, skóra się oczyszcza, więc dam czas kremowi, może zacznie na mnie działać pozytywnie.
Mam tylko pytanko orientuje się ktoś może kiedy to mniej więcej nastąpi?? I może wie ktoś co najszybciej działa na te okropne "bolaki"? Będę wdzięczna za wszelkie rady Pozdrawiam
alga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 13:52   #4296
gabi188
Raczkowanie

alga1 jestem na tym samym etaie co Ty, stosuje Effaclar Duo od 10 dni , ale nie codziennie, co drugi wieczór na noc.
Mam teraz straszny wysyp, zaskórników wiecej i pełno małych krostek podskórnych, tam gdzie ich nie było. A zaskórniki takie "na wierzchu" aż korci żeby wycisnąć!! Też tak masz?
Dziewczyny Po jakim czasie znikł Wam wysyp po effaclarze ? juz sie nie oge doczekac tego momentu.. narazie nie używam podkładu ale od wtorku zacznę więc mam nadzieje że nie pogorszy to jeszcze bardziej buzi albo nie zniweluje działania effaclaru-podkład mam z vichy więc nie powinien mi nic zrobić..chyba

Edytowane przez gabi188
Czas edycji: 2010-10-03 o 13:55
gabi188 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 22:40   #4297
alga1
Raczkowanie

Mi znajoma kosmetyczka powiedziała, że podkład jak najbardziej nie zaszkodzi, ale tylko taki, który nie zatyka porów, najlepiej jakiś mineralny. Ale szczerze nie wiem jak skóra na to reaguje, bo się nie maluję, chociaż patrząc w lustro chyba muszę zacząć. Niestety wciąż wyskakuje coś nowego, chociaż te "bolaki" już znikają na szczęście. Staram się powstrzymywać od duszenia, ale korci...
Gabi to pisz czasem jak tam Twoja cera się sprawuje, u mnie dzisiaj 7 dzień mija i tragedia na razie, ale nadal wierze w ten krem Pozdrawiam
Stary 2010-10-10, 19:35   #4298
mati_gim3
Przyczajenie

Witam,
Od ok. 2 tygodni zacząłem przygodę z kosmetykami LRP Effaclar, kupiłem: żel,tonik, krem duo i K . Po pierwszych stosowaniach byłem zachwycony skóra naprawdę wyglądała super , brak czerwonych plam itp. Ale po ok. 1 tygodniu stosowania , skóra zaczeła mnie dziwnie szczypać w okolicach: brew, nosa i podbrudka. Dziś mam jakoś dziwnie przesuszoną skorę , czerwoną w tych miejscach itp. Nie wiem co mam dalej robić , czy wogóle przestać używać tych kosmetyków , czy omijać tylko te szczypiące miejsca. Czym tą skórę smarować może są jakieś specjalne maści na tego typu dolegliwości ? Mam nadzieję że mi pomożecie i z góry dziękuję za pomoc.
mati_gim3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:33   #4299
invicta7
Przyczajenie

Ja mam pytanie, kiedy najlepiej stosować Effaclar K jeśli na noc nakładam Differin zapisany przez panią dermatolog? Effaclar rano, czy razem z differinem na wieczór? Proszę o pomoc.
invicta7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:51   #4300
Justyna33333
Zakorzenienie

GG do Justyna33333

ja dopiero dwa dni
nic sie nie dzieje tylko na policzkach wyszła mi tarka jak uczulenie, taka podskórna
Stary 2010-10-14, 23:22   #4301
Meell
katol ♥

Ja już jakieś, hmm, dwa tygodnie? Nigdy nie wyglądałam tak obrzydliwie. Nie mogę na siebie patrzeć.
Meell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:14   #4302
finezja19
Raczkowanie

Właśnie kupiłam Effaclar K wraz z żelem (żel gratis do kremu) i mam do was pytania
Na jak długo starczył wam ten krem?
Lepiej używać 2xdziennie czy wystarczy raz?
Na całą skórę twarzy?
Czy skóra się po nim świeci?
Czy faktycznie tak wysusza, że potrzebny jeszcze dodatkowy krem?

Proszę chociaż o odpowiedź na część pytań, będę wdzięczna
finezja19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:32   #4303
Justyna33333
Zakorzenienie

GG do Justyna33333

na pewno nie dwa razy dziennie, dla większości dziewczyn nawet raz dziennie jest za dużo i stosuja co drugi dzień
ja rano nakładam hydrożel olay

skóra zdecydowanie się nie świeci, on matuje
ja używam na cała twarz ale na policzki daję tylko odrobinę, mam mieszaną cerę
mnie nie wysusza na razie (stosuję 5 dni) ale rano używam innego kremu
Stary 2010-10-15, 14:42   #4304
finezja19
Raczkowanie

Dzięki za rozwianie wątpliwości
finezja19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:34   #4305
fluoxetine
Wtajemniczenie

Effaclar k na stałe zagościł na mojej półce z kosmetykami już dobre 4 lata temu. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez niego. Nigdy nie wysuszył pysia, ani nie spowodował wysypu, mimo że od początku używałam go regularnie co wieczór. Może dlatego, że wszystkie pozostałe kosmetyki pielęgnacyjne mam nawilżające. Dzięki niemu w końcu zyskałam gładką i świeżą cerę. Jesienią wspomagam go Diacnealem. (teraz trzeba będzie przetestować Triacneal i trochę się boję, że nie będzie mi tak świetnie służył jak D.)
176/56
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 00:30   #4306
gogoja
Przyczajenie

hej
Mam pytanie w przeszłości przechodziłam kuracje kwasami u kosmetyczki i ona przyniosła oszałamiające efekty. Jak myślicie czy Effaclar K poskutkuje czy lepiej po prostu zainwestować w kolejny zabieg u kosmetyczki ??
gogoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 13:32   #4307
fluoxetine
Wtajemniczenie

Effaclar nie jest kosmetykiem agresywnym, więc efekty jego działania są raczej długofalowe. Po kilku zastosowaniach nie ma co liczyć na powalające wyniki. Wg mnie E. byłby lepszy jako podtrzymanie tych "oszałamiających efektów" po kuracji u kosmetyczki.
176/56
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 12:42   #4308
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie

GG do BajaderkowaBaba

normalne od nadmiaru informacji kręci mi się w głowie!

Już zaplanowałam kupuję effacklar K! Bo już kręciłam się między Cleanancae i Triacneal. Z tym, że ja NIE MAM trądziku - mam zaskórniki na nosie okrutne, które nie chcą zniknąć od mojego dorastania i do tego czoło oraz brodę w grudkach.

Mam do Was, Kochane, serdeczną prośbę... powiedzcie mi szczerze, czy bez takiego typowego trądziku, mogę pozwolić sobie na kurację? Tylko dla pozbycia się drobnych pryszczy i zaskórników? Boję się, że będzie z tego więcej problemów niż korzyści Stosowałam Effacklar do mycia buzi i troszkę brodę mi przesuszył, musiałam mocniej nawilżać.

Druga sprawa - zaznaczacie wyraźnie, że są konieczne filtry. Niektóre z Was stosują 20, inne nawet 50... czy jest jakaś wartość graniczna w przypadku działania z kwasami? No i czy filtr sam z siebie wystarczy pod makijaż, czy też trzeba jeszcze dodatkowo stosować jakiś inny krem?
Z tego co napisałyście - istnieją filtry dla osób z cerą tłustą i mieszaną (alleluja).

Czy też może stosować jakiś krem nawilżający z filtrem?!

Sama już nie wiem, nigdy nie byłam obeznana w kosmetykach, dlatego też zwracam się do Was z prośbą. Wiem, że pewno powinnam jeszcze czytać, ale gubię się już powoli w tych, momentami niezwykle rozbieżnych informacjach!
BajaderkowaBaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 21:11   #4309
alga1
Raczkowanie

ja jestem już pod koniec 6 tygodnia kuracji i moja twarz nadal nie wygląda zbyt dobrze. Co jakiś czas wciąż pojawiają się jakieś wypryski, chociaż wysyp już minął, skóra strasznie zbladła i dodatkowo jest bardzo wysuszona w niektórych miejscach. Zalety jakie zauważyłam po tych 6 tygodniach to to, że zaskórniki prawie całkowicie zniknęły i to, że nowe wypryski goją się naprawdę bardzo szybko gdy posmaruje je dodatkowo na dzień.
Ale już tracę wiarę, że ten krem mi cokolwiek pomoże na te nieszczęsne pryszcze, bo kiedy cieszę się że już będzie ok, to znowu jakieś intruzy na twarzy się pojawiają.... ehh

BajaderkowaBabo odpowiadając na Twoje pytanie mogę Ci tylko powiedzieć, że też chciałam pozbyć się drobnych pryszczy i zaskórników, a moja twarz stała się okropna (na początku), teraz jest tak ja napisałam i zobaczymy co będzie dalej, bo do końca opakowania jeszcze sporo. I myślę, że warto spróbować bo z tego co widzę każdy na ten krem inaczej reaguje, może Tobie akurat pomoże.
Aha i ja osobiście stosuję filtr 50 z reguły a czasami tylko krem nawilżający z filtrem 20. I wydaje mi się, że 20 w zupełności wystarczy szczególnie o tej porze roku, bo kwasy w effaclar nie są bardzo silne
Powodzenia

Edytowane przez alga1
Czas edycji: 2010-11-04 o 21:17
Stary 2010-11-04, 21:56   #4310
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie

GG do BajaderkowaBaba

Cytat:
Napisane przez alga1 Pokaż wiadomość
ja jestem już pod koniec 6 tygodnia kuracji i moja twarz nadal nie wygląda zbyt dobrze. Co jakiś czas wciąż pojawiają się jakieś wypryski, chociaż wysyp już minął, skóra strasznie zbladła i dodatkowo jest bardzo wysuszona w niektórych miejscach. Zalety jakie zauważyłam po tych 6 tygodniach to to, że zaskórniki prawie całkowicie zniknęły i to, że nowe wypryski goją się naprawdę bardzo szybko gdy posmaruje je dodatkowo na dzień.
Ale już tracę wiarę, że ten krem mi cokolwiek pomoże na te nieszczęsne pryszcze, bo kiedy cieszę się że już będzie ok, to znowu jakieś intruzy na twarzy się pojawiają.... ehh

BajaderkowaBabo odpowiadając na Twoje pytanie mogę Ci tylko powiedzieć, że też chciałam pozbyć się drobnych pryszczy i zaskórników, a moja twarz stała się okropna (na początku), teraz jest tak ja napisałam i zobaczymy co będzie dalej, bo do końca opakowania jeszcze sporo. I myślę, że warto spróbować bo z tego co widzę każdy na ten krem inaczej reaguje, może Tobie akurat pomoże.
Aha i ja osobiście stosuję filtr 50 z reguły a czasami tylko krem nawilżający z filtrem 20. I wydaje mi się, że 20 w zupełności wystarczy szczególnie o tej porze roku, bo kwasy w effaclar nie są bardzo silne
Powodzenia
Dziękuję Ci za odpowiedź, bo już planowałam zakup od dłuższego czasu i myślę, że w przyszłym tygodniu zaatakuję Effaclar.

Mogłabyś mi powiedzieć jaki filtr stosujesz? Chodzi mi o markę, ponieważ nie wiem, czy to powinien być czysty krem do opalania, czy też jakiś krem do twarzy ochronny, nie orientuję się zupełnie, ponieważ nigdy nie korzystałam! Stosujesz oprócz tego jeszcze jakiś krem nawilżający, bądź też łagodzący?
Stary 2010-11-06, 23:27   #4311
alga1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi powiedzieć jaki filtr stosujesz? Chodzi mi o markę, ponieważ nie wiem, czy to powinien być czysty krem do opalania, czy też jakiś krem do twarzy ochronny, nie orientuję się zupełnie, ponieważ nigdy nie korzystałam! Stosujesz oprócz tego jeszcze jakiś krem nawilżający, bądź też łagodzący?
Stosuję 50+ ANTHELIOS z La roche posay (jest trochę tłusty dla mnie, ale poza tym polecam), a czasami tak jak napisałam krem nawilżający z filtrem 20 Avene Hydrance, który mi się kończy właśnie. Nic poza tym.
Ale planuję zmiany. Ostatnio dostałam w aptece próbkę Hydraphase XL legere do skóry mieszanej, ma filtr 15. Jest leciutki i super nawilża, więc rezygnuje na razie z Atheliosa i zobaczymy jak się skóra będzie zachowywać.
Stary 2010-11-07, 11:14   #4312
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie

GG do BajaderkowaBaba

Dzięki za pomoc!
Stary 2010-11-12, 22:46   #4313
_Roksi
Zadomowienie

Jak myślicie, co lepsze na zaskórniki (wągry i podskórne grudki): Effaclar K czy TriAcneal?
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 20:17   #4314
bardotka88
Przyczajenie

GG do bardotka88

Cześć dziewczyny!

Chciałabym prosić o pomoc. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, alergiczną ze skłonnością do występowania trądziku, czasem w postaci pojedynczych "brzydali", a czasem większy wysyp. Sporadycznie swięcąca się strefa T.
Głównym problemem są rozszerzone pory na policzkach (przy nosie) oraz wągry na nosie i brodzie.
Chciałabym z tym jakoś zawalczyć! Lecz nie mam pojęcia jakiej użyć broni.
I tutaj pojawia sie prośba do WAS

Myślałam o Effaclar K, czytając wszystkie pochlebne opinie na jego temat. Czy myślicie, że stosowanie go w moim przypadku to dobry pomysł?

Zaznacze, że wczesniej stosowalam Differin krem przepisany przez Panią Dermatolog w celu poskromienia wągrów. Jednak przynosi to chwilowe i nie dokońca skuteczne efekty. A dla złagodzenia i nawilżenia skóry krem normalizujący Pharmaceris.

Teraz planowałam odstawić Differin i zastosować Effaclar K na noc co drugi dzień na miejsca z problemem wągrów tj. strefa T i miejscowo na trądzik, żeby zbytnio nie przesuszyć innych partii, a w dzień stosować oczyszczający żel Effaclar i krem Effaclar M matująco-nawilżający. Co Wy na to?

A...jeszcze jedno czy krem Effaclar M także posiada kwasy i wymaga stosowania filtrow?

Proszę o pomoc

Edytowane przez bardotka88
Czas edycji: 2010-11-13 o 20:23
bardotka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 23:44   #4315
martiryb
Wtajemniczenie

czy kremu Effaclar K używa się tylko na strefy, które chce się 'oczyścić' czy na całą twarz? jak długo można go używać? wiem, że nie można / nie powinno latem.. ale czy jest jakiś maksymalny okres, którego nie powinno się przekroczyć? i czy podczas stosowania są jakieś wskazania lub przeciwwskazania do używania innych kosmetyków?

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 11:30   #4316
Wardruna
Raczkowanie

Witam Dziewczyny, widzę, że wątek Effaclaru K jest spory, powoli sobie czytam całość. Kupiłam ten krem przedwczoraj wraz z żelem do mycia twarzy z tej samej serii( szkoda że w składzie ma SLES co ponoć nie wpływa dobrze na cerę tłustą). Mam 28 lat i cerę tłustą z rozszerzonymi porami plus trochę tych nieszczęsnych czarnych kropek. Pryszcze na szczęście mi nie wyskakują. No cóż, liczę na to że przestanie mi się tak okropnie tłuścić cera, zwężą pory i ogólnie wygładzi. Ogólnie po tych kilku razach cera reaguje normalnie, nie szczypie. Ale od dziś rano zauważyłam lekkie łuszczenie skóry wokoło nosa. Nadal błyszczy mi się cera ale rozumiem, że na efekty poczekam jeszcze trochę, muszę być cierpliwa. O dalszych efektach będę jeszcze pisała.
Wardruna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 17:52   #4317
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
czy kremu Effaclar K używa się tylko na strefy, które chce się 'oczyścić' czy na całą twarz? jak długo można go używać? wiem, że nie można / nie powinno latem.. ale czy jest jakiś maksymalny okres, którego nie powinno się przekroczyć? i czy podczas stosowania są jakieś wskazania lub przeciwwskazania do używania innych kosmetyków?
Można używać na całą twarz. Wtedy będzie też zapobiegać nowym zaskórnikom i krostkom. Latem nie powinno się używać ze względu na uwrażliwienie na słońce, ale przy stosowaniu wysokich filtrów spf50+ jest to bezpieczne. Ja używam kwasów cały rok sam Effaclalr K jest dosyć łagodnym kremem i można go stosować tak długo, jak tego chcesz - skóra (przynajmniej teoretycznie) nie przyzwyczaja się do kwasów bha. A przeciwwskazania - chyba tylko ciąża ewentualnie uczulenie na któryś składnik kremu, ale to chyba rzadkość.
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 06:26   #4318
wjosna20
Raczkowanie

.

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-02 o 23:13
wjosna20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 22:18   #4319
alga1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Stosuję Effaclar od 3 dni, na wieczór. Nie mam specjalnych problemów ze skóra, tzn. z trądzikiem, ale chcę powalczyć z zaskórnikami, krostkami na policzkach i ogólnie wyrównać cerę (jest strasznie nieregularna, co widać zwłaszcza kiedy nałożę puder).

Po użyciu E odczuwam leciutkie szczypanie, a rano moja skóra jest tak sucha, że muszę pod filtr nakładać jeszcze krem nawilżający. Być może zmniejszę częstotliwość użycia, ale póki co mam dwa pytania: na ile wystarcza Wam jedno opakowanie i kiedy zazwyczaj występuje (jeśli już występuje) wysyp? W pierwszych dniach, tygodniach stosowania?

Mam cerę mieszaną, wrażliwą, naczynkową, 20 lat.
U mnie wysyp nastąpił w pierwszym tygodniu stosowania i trwał bardzo długo. Stosuję go na noc od prawie 2 miesięcy i do tej pory mam sporo blizn po wysypie i co jakiś czas ciągle coś wyskakuje (chociaż ostatnio zdecydowanie mniej). Zostało mi jeszcze ok pół tubki, także jest dosyć wydajny.
A jeżeli chodzi o skórę nad ranem, rónież mam okropnie przesuszoną i szczerzę mówiąc tylko bardzo tłusty krem mi pomaga (nanobase), ale on z kolei zapycha i tak w kółko. Chyba dokończę to opakowanie Effaclaru i kończę z tym, bo przed tą kuracją miałam zdecydowanie lepszą cerę, teraz jest okropna:/
Pozdrawiam
Stary 2010-11-20, 23:14   #4320
wjosna20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alga1 Pokaż wiadomość
U mnie wysyp nastąpił w pierwszym tygodniu stosowania i trwał bardzo długo. Stosuję go na noc od prawie 2 miesięcy i do tej pory mam sporo blizn po wysypie i co jakiś czas ciągle coś wyskakuje (chociaż ostatnio zdecydowanie mniej). Zostało mi jeszcze ok pół tubki, także jest dosyć wydajny.
A jeżeli chodzi o skórę nad ranem, rónież mam okropnie przesuszoną i szczerzę mówiąc tylko bardzo tłusty krem mi pomaga (nanobase), ale on z kolei zapycha i tak w kółko. Chyba dokończę to opakowanie Effaclaru i kończę z tym, bo przed tą kuracją miałam zdecydowanie lepszą cerę, teraz jest okropna:/
Pozdrawiam
Mnie po pierwszych dwóch użyciach wyskoczyło kilka nowych krostek, które już następnego dnia zaczęły się szybko goić. Goją się też krostki, które powstały wcześniej. Cera jakaś taka gładsza, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.
Dzisiaj rano już nie było takiej tragedii jeśli chodzi o suchość skóry, użyłam tylko Humektanu, który dość dobrze ją nawilżył.
Obraziłam się na filtr, bo jakimś cudem dostał mi się do oczu i myślałam, że mi je dosłownie "wyżre".

Może zrezygnuj z tego Nanobase? Czytałam że najlepiej go rzeczywiście stosować na noc, bo jest bardzo tłusty. Teraz u Ciebie to jest błędne koło - Effaclar + zapychający krem + Effaclar. Ja polecam Humektan i olej z kocanki.

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2010-11-20 o 23:16
wjosna20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości