Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-01, 22:17   #601
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
no ja myślę, że tak. Skóra na wargach jest chyba dużo delikatniejsza i stąd taka reakcja. W końcu na ustach raczej nie ma się wągrów, czy przebarwień więc chyba lepiej trochę odpuścić
... no tak, z aptecznymi nie ma jaj ...
Ciekawe ile razy jeszcze polece do apteki zanim opanuje ta działke
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 23:46   #602
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
phdwao, właśnie zobaczyłam Twoje zdjęcia, nie jest źle, właściwie to chyba podobnie jak u mnie, jutro jak światłość nastanie to wkleję swoje fotki, żeby było Ci raźniej, a i przy okazji przekonam się czy E. naprawdę działa.
to super, może się przyjmie ten pomysł
a co do acne d. to ja pouzywam effaclar tak ok. miesiąca żeby zaczął działać na dobre i jak się cera ustabilizuje to acne d. jak na razie przeżywam dokładnie to samo co rok temu, bolesne bulwy...
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 15:54   #603
misia_bella
Zakorzenienie

Dziewczyny nie orietujecie się kiedy LRP wypuszcza promocyjne opakowania Effaclaru K?
W tamtym roku Effaclar w niebieskiej kosmetyczce z miniproduktami. Koleżanka powiedziała mi że w takich wydaniach promocyjnych Effaclar pojawia sie co jakis czas pytanie tylko jak czesto?
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 16:01   #604
phdwao
Zakorzenienie

kurczę z tego co pamiętam to jakoś na początku roku się pojawiły, tak zimą
Stary 2007-09-06, 16:17   #605
misia_bella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
kurczę z tego co pamiętam to jakoś na początku roku się pojawiły, tak zimą
No własnie ja taki effaclar kupilam w styczniu. Czyli nie ma co trzeba kupic normalnie i czekac do zimy na promocje ;/
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 16:20   #606
phdwao
Zakorzenienie

tak, ja kupiłam we wrześniu rok temu, zużyłam i jak kupowałam kolejny to akurat była promocja
Stary 2007-09-08, 10:57   #607
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Dobra wklejam i mam nadzieję, że nie wystawicie mnie do wiatru i też wkleicie..to ma być edukacyjne przedsięwzięzie
fotka 1 pion twarzy z nowymi zaskornikami na brodzie i syfeczkami, 2 policzek z przebarwieniem(walka z kurzajką którą narzeczony mnie ozdobił)3 przod z największymi porami
Ładna buzia. Po kilku miesiącach na pewno lekko sie rozjaśni i na pewno oczyści i wtedy będzie już w ogóle śliczna

Zrobiłam dzisiaj zdjęcie porównawcze na czyli na początku kuracji i za jakiś czas zrobię kolejne żeby mieć porównanie
Niestety wyszło lekko prześwietlone, no ale zawsze jakiś "dowód" mam

Cytat:
chciałabym moją cerę wybielić,niektóre dziewczyny na wizażu mają takie bielutkie czyściutkie buźki, ale wiem że effaclar mi nie wybieli,zostawia jesdnak piegi i większe przebarwienia, ale za 3 miechy wkleję zdjęcie z WIDOCZNĄ poprawą
Na rozjaśnienie i "udelikatnienie" cery najlepszy jest wg mnie AcneDerm, naprawdę pięknie rozjaśnia skore, utrzymuje tez efekt oczyszczonych porów(nakładałam go po mikrodermabrazji i po peelingu migdałowym). i AcneDerm nie powodował u mnie żadnych wysypów. Effaclar niestety zafundował mi jakieś krostki wokół ust i pod nosem. Plus opryszczka wiec wyglądam pięknie:/Ale jestem świadoma tego, że to efekt oczyszczania i że muszę przez to przejść, wiec zaciskam zęby i znoszę pokornie te krostki.
Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
a no to świetnie W takim razie mam nadzieję że mojej buźce też pomoże

Tylko ja się zastanawiam czy nie zrobić toniku z mazideł zamiast Effaclaru...
Ja też chciałabym tonik mazidłowy, z tym, że za niedługo wprowadzę Diacneal i poza tym kończę tonik Clinique wiec nie miałabym kiedy go stosować. Więc póki co odpuszczę sobie go.

Cytat:
kurcze, zaczęła mi na twarzy wyskakiwać taka jakby gęsia skóra, podrażnienie, poparzenie (????), czy uczulenie? samooczyszczanie się????
Witaj w klubie "Wizażanek z oczyszczającą się cerą po Effaclarze"
Mam niestety to samo. Liczę na to, że za kilka dni zniknie.

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość

Podaje nazwy masci polecanych na tego typu "podraznienia" , moze komus sie tutaj przydadza:
- chlorchinaldin H - bakteriobojcza,
- tribiotikiem z antybiotykiem.
- Tormentiol

- ...dodatkowo usta ochraniac wazelina
Nie wiem czy moja opryszczka spowodowana jest Effaclarem, bo już wcześniej borykałam sie z tą przypadłością ale mnie pomogło w zasadzie tylko i wyłącznie 3 opakowania Heviranu. Jak odstawiłam - opryszczka powróciła po tygodniu Moja dermatolog jest na urlopie więc pozostaje mi grzeczne poproszenie pani w aptece o Heviran bez recepty
Stary 2007-09-08, 11:21   #608
phdwao
Zakorzenienie

maju, może skuszę się na acne derm, jedynie czego się boję to że zrobi moją cerę cieńszą, a mam skłonnośc do naczynek i mogą być bardziej podatne wtedymaju wklej fotke tutaj jak chcesz a co do wysypu, to przechodzę go teraz, ale jest duużo łagodniejszy niż za pirewszym razem, po prostu laik nie zauwazy że mam"burzę na twarzy"
Stary 2007-09-08, 11:26   #609
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
maju, może skuszę się na acne derm, jedynie czego się boję to że zrobi moją cerę cieńszą, a mam skłonnośc do naczynek i mogą być bardziej podatne wtedymaju wklej fotke tutaj jak chcesz a co do wysypu, to przechodzę go teraz, ale jest duużo łagodniejszy niż za pirewszym razem, po prostu laik nie zauwazy że mam"burzę na twarzy"
phdwao jeśli chodzi o AcneDerm i naczynka to wg mnie jest to bardzo bezpieczny specyfik. Przy Effaclarze troszkę przy pierwszych aplikacjach mnie "poróżowiał" właśnie na naczynkach, a kwas azelainowy lekko mrowi całą twarz, ale naczynka bialutkie(a ja mam nadreaktywną cerę). Szkoda, że nie ma próbek AD, bo najlepiej byłoby sprawdzić na sobie

Jednio zdjęcie prześwietlone, drugie dobre Trochę złuszcza mi się samoopalacz więc mam twarz w "moro"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clipboard13.jpg (93,9 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Clipboard18.jpg (63,9 KB, 166 załadowań)
Stary 2007-09-08, 11:33   #610
phdwao
Zakorzenienie

łeee no maja Twoja cera to ideał przy mojej, nie masz przebarwień i nierówności..zazdroszczę. .myślisz że acne derm mi pomoże na przebarwienia?i ile trzeba czekać na efekty?
Stary 2007-09-08, 11:45   #611
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
łeee no maja Twoja cera to ideał przy mojej, nie masz przebarwień i nierówności..zazdroszczę. .myślisz że acne derm mi pomoże na przebarwienia?i ile trzeba czekać na efekty?
Dziękuje ale cera nie jest idealna. Mam zaskórniki;o, małe krosty pod nosem i przy ustach i do usuniecie brzydkie przebarwienie po guli okresowej

Acne Derm stosuję ok 9 miesięcy(na zmianę z olejkiem Clarinsa) bo dla mnie AD jest cudowny -zero podrażnień, skóra uregulowana, jasna. Jest fajny na lato, bo jest chyba najbezpieczniejszym kwasem, tzn nie jest fotouczulający(chyba)(ale bez filtrów i tak się nie obędzie moim zdaniem).
Stary 2007-09-08, 11:46   #612
phdwao
Zakorzenienie

tak poza tym, może wylecę teraz "jak gumka z gaci", ale cieszę się, że wątek ma takie powodzenie dziewczyny ...to dzięki Wam!!
Stary 2007-09-08, 11:47   #613
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Dziękuje ale cera nie jest idealna. Mam zaskórniki;o, małe krosty pod nosem i przy ustach i do usuniecie brzydkie przebarwienie po guli okresowej

Acne Derm stosuję ok 9 miesięcy(na zmianę z olejkiem Clarinsa) bo dla mnie AD jest cudowny -zero podrażnień, skóra uregulowana, jasna. Jest fajny na lato, bo jest chyba najbezpieczniejszym kwasem, tzn nie jest fotouczulający(chyba)(ale bez filtrów i tak się nie obędzie moim zdaniem).
spróbuję a bez recepty go dostanę? no i jak stosować z effaclarem?chyba na zminę??nie pogryzą się, prawda?
Stary 2007-09-08, 11:56   #614
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moja opryszczka spowodowana jest Effaclarem, bo już wcześniej borykałam sie z tą przypadłością ale mnie pomogło w zasadzie tylko i wyłącznie 3 opakowania Heviranu. Jak odstawiłam - opryszczka powróciła po tygodniu Moja dermatolog jest na urlopie więc pozostaje mi grzeczne poproszenie pani w aptece o Heviran bez recepty
Mi zeszlo to "cos" po 4 dniach, ledwie poczulam tamtego dnia mrowienie na ustach posmarowalam hascovirem..i tak traktowalam to nim kilka razy dzienne Teraz smarujac twarz effeclarem omijam okolice ust, a jesli mi się maznie to przemywam usta micelem i nakladam warstwe wazeliny. U mnie juz dobrze
Effaclar swietnie sie sprawuje Twarz oczyszcza się bez wysypu
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 21:35   #615
phdwao
Zakorzenienie

no to pozazdrościć tylko braku wysypu widocznie mało masz do wywalenia
Stary 2007-09-09, 06:31   #616
yeah
Zadomowienie

ja jadę teraz naprzemiennie z E. i acnederm i może się łudzę ale chyba jest lepiej tylko patrzeć jak zadzwonią do mnie z Vichy w sprawe reklamy
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 08:28   #617
amika79
Wtajemniczenie

Od dwóch miesięcy używam Effaclaru i muszę powiedzieć, że jestem rozczarowana . Tuż przed zajściem w ciążę zostawiłam jeden z moich ulubionych kwasów AD i przerzuciłam się właśnie na Effaclar, bo jest w tym czasie dozwolony.
Od tego momentu nie mogę się wyleczyć z czerwonych, ropnych grud, które "zdobią" moje policzki (A były takie gładkie!). Pory w okolicach nosa i brody są w miarę oczyszczone, ale te wypryski.... Trochę te ropne stany łagodzi zielona glinka kładziona punktowo.

No nic, poczekam jeszcze miesiąc. Może przejdzie. Teraz trochę żałuję, że nie wypróbowałam Effaclaru przed zajściem w ciążę. Może po prostu ciążowa burza hormonów i zmiana kwasu nałożyły się na siebie i to może dla mojej cery zbyt wiele? :mysli:
Stary 2007-09-09, 09:50   #618
phdwao
Zakorzenienie

wiesz.myslę, że to ma związek z burzą hormonow..jeśli Ci nie służy to odłóż i zobacz czy cera się uspokoi, może wróć do e jak urodzisz dzidziusia i hormony się uspokoją...powodzenia!
Stary 2007-09-09, 09:53   #619
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
ja jadę teraz naprzemiennie z E. i acnederm i może się łudzę ale chyba jest lepiej tylko patrzeć jak zadzwonią do mnie z Vichy w sprawe reklamy
w sprawie reklamy??u mnie mogliby dawno reklamować...krem na zrogowaciałe piętyhehe..wiem, to jest tragiczne,ale nie mogę sobie poradzić z twrdościami pięt
Stary 2007-09-09, 10:14   #620
amika79
Wtajemniczenie

Cytat:
jeśli Ci nie służy to odłóż i zobacz czy cera się uspokoi, może wróć do e jak urodzisz dzidziusia i hormony się uspokoją...
Jak myślę o tym, że będę musiała przerwać kwaszenie to ogarnia mnie przerażenie. Nawet nie chcę myśleć jak bez kwaszenia będzie wyglądać moja twarzKwaszę się regularnie od dwóch lat i muszę powiedzieć, że do tej pory bardzo służyło to mojej cerze. Nawet teraz nie mam problemów z podskórnymi grudkami i zaskórnikami. Tylko te ropne wypryski :/. Dziękuję w każdym razie za miłe słowa.
Stary 2007-09-09, 10:54   #621
Izaluka
BAN stały

Cytat:
spróbuję a bez recepty go dostanę? no i jak stosować z effaclarem?chyba na zminę??nie pogryzą się, prawda?
Bez recepty. Od 16 do 20 zł (zależy od apteki)

Na pewno się nie pogryzą
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 11:18   #622
włoczykijka
Zadomowienie

Arrow Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

dziewczyny,ja aktualnie stosuję Brevoxyl i Skinoren na twarz,zastanawiam się własnie nad effeclarem albo chociaż effeclar w formie żelu.w sumie jestem już po wysypie ,największy miałam po clindacne+aknemycin i podczas brania tetrarysalu...aktual nie biorę coraz mniejsza dawkę,a za 2 tyg idę na zabieg peelingu(czy jakoś tak) z kwasem glikolowym.wg was 15stolatka może używać effeclaru(nie mam już na twarzy ropnych,ani ,,gul"-zaledwie pory,zaskórniki,przebarwi enia,cera jest nierówna(ale to podczas zabiegu sie trochę wyrówna). aha,stosowałam acnederm,ale mi nic nie pomógł...ewent.trochę rozjaśnił cerę .
Stary 2007-09-09, 11:18   #623
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mi zeszlo to "cos" po 4 dniach, ledwie poczulam tamtego dnia mrowienie na ustach posmarowalam hascovirem..i tak traktowalam to nim kilka razy dzienne Teraz smarujac twarz effeclarem omijam okolice ust, a jesli mi się maznie to przemywam usta micelem i nakladam warstwe wazeliny. U mnie juz dobrze
Effaclar swietnie sie sprawuje Twarz oczyszcza się bez wysypu
Uff, u mnie też lepiej. Posmarowałam się Vratizoline, trochę piekło, ale dzisiaj nie mam ani strupka, tylko lekkie zaczerwienienie i nic nie piecze ani nie swędzi. Tylko niech mi sie to nie rozniesie dalej.
Cytat:
no to pozazdrościć tylko braku wysypu widocznie mało masz do wywalenia
Też zazdroszczę. Pocieszam się tym, że zaskórniki z brody oczyszczają sie ekspresowo bez stanów zapalnych, po prostu takie białe czubki, które zasychaja, odpadają i po wszystkim. Na linii żuchwy mam 2 krostki, ale nie są to o dziwo bolesne bule. No i nie widać ich tak bardzo

Cytat:
Na pewno sie nie łudzisz. Może poprawa nie przyjdzie po tygodniu, ale na pewno jest
Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Bez recepty. Od 16 do 20 zł (zależy od apteki)

Na pewno się nie pogryzą
Tak tanio AcneDerm?A ja najtaniej chyba za 19 z groszami kupiłam! Zdzieraki
Stary 2007-09-09, 11:22   #624
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
dziewczyny,ja aktualnie stosuję Brevoxyl i Skinoren na twarz,zastanawiam się własnie nad effeclarem albo chociaż effeclar w formie żelu.w sumie jestem już po wysypie ,największy miałam po clindacne+aknemycin i podczas brania tetrarysalu...aktual nie biorę coraz mniejsza dawkę,a za 2 tyg idę na zabieg peelingu(czy jakoś tak) z kwasem glikolowym.wg was 15stolatka może używać effeclaru(nie mam już na twarzy ropnych,ani ,,gul"-zaledwie pory,zaskórniki,przebarwi enia,cera jest nierówna(ale to podczas zabiegu sie trochę wyrówna). aha,stosowałam acnederm,ale mi nic nie pomógł...ewent.trochę rozjaśnił cerę .
15 latka może używać Effaclaru K, bo to łagodny preparat, ale skoro stosujesz antybiotyki przepisane przez dermatologa, to najlepiej skonsultować właczenie Effaclaru z lekarzem.
Skinoren plus Effaclar to dobre połączenie, ale piszesz, że łykasz jeszcze antybiotyki doustne, czeka Cię kwas glikolowy w peelingu plus stosujesz Brovoxyl(niestety nie znam w ogóle jego działania wiec nie wiem czy to jakiś antybiotyk, kwas ?)wiec wszystko na raz może być drażliwe.
Stary 2007-09-09, 12:15   #625
włoczykijka
Zadomowienie

hm bo wiesz ja nie zamierzam wszystkiego wciskac mojej twarzy odstawię raczej za miesiąc antybiotyk, i wtedy zacznę prawdopodobnie effeclar.brevoxyl hm to raczej maść ale nie z kwasami tylko ma 4%(chyba tlenek benzoilu-czyli coś jak lepszy i lagodniejszy Benzacne(co mi narobił super cery a potem 2 razy gorsza i straszny wysuszacz,ale w sumie mialam 13 lat gdy go stosowalam to co ja wiedzialam o nawilzaniu?nico)
Stary 2007-09-09, 14:48   #626
pani-jesień
Zakorzenienie

A ja jestem rozczarowana Effaclarem Używam go od miesiąca i nie widzę żadnych pozytywnych rezultatów. Przeciwnie. Ciągle wyskakują mi na buzi duże, bolesne, ropne pryszcze, które długo się goją Wprawdzie spodziewałam się wysypu, ale bez przesady.. Ile to może trwać???
Chyba znowu wrócę do mojego ukochanego Retinu. Właściwie tylko Retin (i jeszcze Isotrexin) radzi sobie jakoś z moją buzią...
Stary 2007-09-09, 17:54   #627
yeah
Zadomowienie

Cytat:
w sprawie reklamy??u mnie mogliby dawno reklamować...krem na zrogowaciałe piętyhehe..wiem, to jest tragiczne,ale nie mogę sobie poradzić z twrdościami pięt
Wiesz phdwao, jeżeli masz wolne jakieś 35 zł to polecam Ci SVR Xerial 50. 50% stężenie mocznika to jest to czego potrzebują Twoje pięty.
Ja nie zamierzałam go kupić, kupiłam bo nie było Lipikar Podologics La Roche Posay, a że chciałam wtedy kupić balsam 10% z SVR to i w ręce wpadła mi ta 50. i nie żałuję. A uwierz mi, że też miałam problem, chociaż i tak nie jest jeszcze idealnie. No ale na pewno są efekty, dużo lepsze niż po jakichś glicerynowych kamilach za 5zł (z całym szacunkiem, to chyba nie był krem na MOJE problemy).
A w ogóle to chciałam Cię przeprosić, obiecałam zamieścić tu fotki i tego nie zrobiłam. Ale się okazało, że fotki nie oddają problemu z jakim się borykam i stwierdziłam, że nie ma sensu ich zamieszczać, bo przecież nie o to chodzi
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:36   #628
_missundaztood_
Raczkowanie

ja używam Effaclar-u od miesiaca. Nie mam problemow z pryszczami ale z zaskórnikami. Te małe czarne kropki na brodzie, nosie, policzkach i czole są wkurzające!! Po tygodniu miałam wysyp na czole, ktory powoli schodzi. Cera rozjasnila sie...wydaje mi sie że te mniejsze; nie glebokie wagry tez zniknely ale duuuuzo jeszcze zostalo bede dalej uzywala Effaclar-u z nadzieja ze kiedys i one znikna Krem nakladam az 3 razy dziennie rano, popoludniu i na noc. Nie podraznia mnie ani nic sie nie dzieje z cera Nie uzywam tez zadnych filtrow bo narazie nie mam pieniedzy i nie widze tez zadnych przebarwien. To byly moje spostrzezenia co to tego kremu

A tak wogole to mam pytanie Jakiego podkladu najlepiej uzyc na Effaclar K? bo bez podkladu to ja sie z domu ruszam.
Stary 2007-09-09, 20:24   #629
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz phdwao, jeżeli masz wolne jakieś 35 zł to polecam Ci SVR Xerial 50. 50% stężenie mocznika to jest to czego potrzebują Twoje pięty.
Ja nie zamierzałam go kupić, kupiłam bo nie było Lipikar Podologics La Roche Posay, a że chciałam wtedy kupić balsam 10% z SVR to i w ręce wpadła mi ta 50. i nie żałuję. A uwierz mi, że też miałam problem, chociaż i tak nie jest jeszcze idealnie. No ale na pewno są efekty, dużo lepsze niż po jakichś glicerynowych kamilach za 5zł (z całym szacunkiem, to chyba nie był krem na MOJE problemy).
A w ogóle to chciałam Cię przeprosić, obiecałam zamieścić tu fotki i tego nie zrobiłam. Ale się okazało, że fotki nie oddają problemu z jakim się borykam i stwierdziłam, że nie ma sensu ich zamieszczać, bo przecież nie o to chodzi
wiesz co..skuszę się na ten kremikto chyba to czego potzrebuję oraz wytrwałości, stosowałam jakiś vichy z peelingiem to nie działał, maść dernilan-ta działała
Stary 2007-09-09, 23:12   #630
włoczykijka
Zadomowienie

aż 3 razy dziennie?to nie trochę za dużo?ja bym dawała tylko na noc, a na dzień np skinorem.aktualnie boję się,że przy effeclarze dostanę wysypu ,który będzie cięzko schodził

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości