Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-26, 15:20   #901
mex
Zadomowienie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Przyszła dziś do mnie moja tubeczka - patrzę na nią z nadzieją i jednocześnie strachem czekam jeszcze na filtr i będzie smarowanie

Stosujecie Effaclar K co noc, czy może na zmianę z nawilżaczem? Zielona jestem i gubię się strasznie
Będzie dobrze, nie taki diabeł straszny
Na początek możesz używać co drugą a nawet trzecią noc (przez krótki czas). W międzyczasie się nawilżać. Chodzi o przyzwyczajenie skóry do nieznanych jej do tej pory kwasów Potem zobaczysz, bo to sprawa indywidualna, możesz co drugą noc, możesz co wieczór, zależy od reakcji skóry, ewentualnego wysuszenia.

Mollya, pewnie, możesz wprowadzić preparat z c-najszybciej widać efekty rozświetlenia i poporawy kolorytu buziala właśnie po c.
mex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 15:23   #902
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
moim marzeniem jest gładka cera, która nie potrzebuje maziania podkładem..ciekawe czy mi się to kiedyś uda??poza oczyszczaniem jeszcze mam naczynka ..chcialabym jakoś"pogrubić"skórę twarzy, bo mam cieniutką, ale nie wiem jak
No jasne, że kiedys taka będzie. Najpier można ją oczyścić, a potem skupić sie na naczynkach i bedzie gładka jak pupa niemowalaka
Jaiś czas temu wyjście bez podkładu nie wchodziło w rachube - nie tylke zanieczyszczenia, bo to bylo widoczne przy wsadzeniu nosa w lustro ale własnie zaczerwienienia, rumien. Brr...Trochę cierpliwości, przemyślany program pielęgnacyjny i będzie ok.

Cytat:

Stosujecie Effaclar K co noc, czy może na zmianę z nawilżaczem? Zielona jestem i gubię się strasznie
Ja s6tosuję jedna noc Effaclar K, drugą nawilżacz, trzecią Diacneal, nawilżacz, Effaclar itd...
Stary 2007-09-26, 15:29   #903
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
No jasne, że kiedys taka będzie. Najpier można ją oczyścić, a potem skupić sie na naczynkach i bedzie gładka jak pupa niemowalaka
Jaiś czas temu wyjście bez podkładu nie wchodziło w rachube - nie tylke zanieczyszczenia, bo to bylo widoczne przy wsadzeniu nosa w lustro ale własnie zaczerwienienia, rumien. Brr...Trochę cierpliwości, przemyślany program pielęgnacyjny i będzie ok.
a pochwalisz się jak to zrobiłaśTwoja pielęgnacja?
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 15:32   #904
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Przyszła dziś do mnie moja tubeczka - patrzę na nią z nadzieją i jednocześnie strachem czekam jeszcze na filtr i będzie smarowanie

Dokładnie
ja stosowałam z "grubej rury" codziennie, myślę, że tak możesz,a gdyby początkowo podrażaniało to zwolnisz tempo i co dwie noce, a w przerwę nawilżaczczekamy na twoje relacje ze stosowania effaclaru
Stary 2007-09-26, 15:40   #905
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
a pochwalisz się jak to zrobiłaśTwoja pielęgnacja?
Teraz bardzo uboga, zero eksperymentów.
Oczyszczałam sie peelingami migdałowymi w domu i u dermatologa.
Wieczorem stosowałam AD przez kilka miesięcy, na dzień filtry, łagodny żel do mycia twarzy(Calma HLC Ziaji), maseczki z glinki białej, czasami z zielonej oraz z aspiryny.
Co kilka dni AD zastępowałam olejkiem Clarinsa oraz żelem regulującym na noc Clarinsa.
Nic innego nie ładowałam na paszczę
To ze strony oczyszczania - zauważylam, że skóra była gładka, tylko zaskórniki były na nosie oraz na brodzie ale doskwierały mi nadreaktywne naczynka. Nie miałam popękanych pajączków, ale wystarczył drobny wysiłek, gorące potrawy, stres, złość i miałam buraka na polikach i nosie - dermatolog poleciła mi laser, wiec zrobiam jeden zabieg i na szczęście okazało sie, że jeden wystarczył. Kazała mi łykać wit C i rutynę.
Ot cała strategia

Chciałabym wprowadzić wit c, ale to raczej na wiosnę jak skończę z kwasami bo teraz za dużo ładowałabym na paszcze.

Używałam kiedyś Diroseal na naczynka ale efektów nie widziałam po zużyciu 1 tubki, a w dodatku mnie zapychał bo ma parafinę i trójglicerydy a moja skóra za tym nie przepada.

Generalnie im mniej nakładam na twarz - tym jest ładniejsza.
Stary 2007-09-26, 17:09   #906
Olivka86
Przyczajenie

witam! moze doradzicie co mam robic ze swoja niesworna skora na twarzy a wiec czolo mam czyste ( nie wiem jak udalo mi sie pozbyc zaskornikow w tym miejscu) na policzkach pod nosem na brodzie i zuchwie mam zaskorniki zamkniete ( czyli w zasadzie prawie wszedzie!) przed okresem w miejscach gdzie mam zaskorniki tworza sie ropne pryszcze, obecnie jako ze TE dni nieuchronnie sie zblizaja mam jeden ropny pryszcz na prawym i jeden na lewym poliku...po obu stronach twarzy toz kolo ucha robia mi sie czasem( zazwyczaj wlasnie przed okresem) czerwone bolace bomble okres mija ropne pryszcze rowniez, niestety zostaja slady, plamu itp... jako ze mam zaskorniki skora twarzy na codzienn jest niejednolita...i niestety bardzo czesto lapkami probuje cos tam wycisnac..i rowniez zostaja slady ( wiem wiem temu nawykowi mowimy kategorycznie NIE) to chyba tyle...najabardziej chcialabym sie pozbyc zaskornikow...nie wiem co robie zle...czasem mam przesuszona skore wiec nawilzam jak nawilzam wydaje mi sie ze kram mnie "zapycha" nie wiem co juz robic. bylam kilak razy u dermatologa stosowalam differin zorac Ek antybiotyki masci..raz jest gorzej raz lepiej...poradzcie cos...zapewne ponowne leczenie kwasami byloby wskazane ale ktory wbrac z gory dziekuje
Olivka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:24   #907
rossetka
Przyczajenie

no ja podobnie mam najeiwecej problemow z tymi durnymi zaskornikami nos i broda to moj koszmar ;> reszta nie jest zla poza niewielka iloscia blizn po pryszczach od kilku tygodni stosuje co druga noc acne derm ale czuje sie chyba troche przez niego "zapchana " I juz dawno sie czailam effaclar tak go tutaj chwalicie ze nei mogalam sie oprzec Dzis wreszcie zakupilam sobie effaclar k w promocji razem z zelem za 40 zl co mnei bardzo cieszy zobaczymy czy sobie ze mna poradzi
rossetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:34   #908
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Teraz bardzo uboga, zero eksperymentów.
Oczyszczałam sie peelingami migdałowymi w domu i u dermatologa.
Wieczorem stosowałam AD przez kilka miesięcy, na dzień filtry, łagodny żel do mycia twarzy(Calma HLC Ziaji), maseczki z glinki białej, czasami z zielonej oraz z aspiryny.
Co kilka dni AD zastępowałam olejkiem Clarinsa oraz żelem regulującym na noc Clarinsa.
Nic innego nie ładowałam na paszczę
To ze strony oczyszczania - zauważylam, że skóra była gładka, tylko zaskórniki były na nosie oraz na brodzie ale doskwierały mi nadreaktywne naczynka. Nie miałam popękanych pajączków, ale wystarczył drobny wysiłek, gorące potrawy, stres, złość i miałam buraka na polikach i nosie - dermatolog poleciła mi laser, wiec zrobiam jeden zabieg i na szczęście okazało sie, że jeden wystarczył. Kazała mi łykać wit C i rutynę.
Ot cała strategia

Chciałabym wprowadzić wit c, ale to raczej na wiosnę jak skończę z kwasami bo teraz za dużo ładowałabym na paszcze.

Używałam kiedyś Diroseal na naczynka ale efektów nie widziałam po zużyciu 1 tubki, a w dodatku mnie zapychał bo ma parafinę i trójglicerydy a moja skóra za tym nie przepada.

Generalnie im mniej nakładam na twarz - tym jest ładniejsza.
dzięki,na ten laser to chyba się wybiorę, ile płaci zabieg i jak dokładnie on się nazywa?pójdę na totylko to się wykonuje u "lepszych"dermatologó w czy w gabinetach kosmetycznych?

Cytat:
Napisane przez Olivka86 Pokaż wiadomość
witam! moze doradzicie co mam robic ze swoja niesworna skora na twarzy a wiec czolo mam czyste ( nie wiem jak udalo mi sie pozbyc zaskornikow w tym miejscu) na policzkach pod nosem na brodzie i zuchwie mam zaskorniki zamkniete ( czyli w zasadzie prawie wszedzie!) przed okresem w miejscach gdzie mam zaskorniki tworza sie ropne pryszcze, obecnie jako ze TE dni nieuchronnie sie zblizaja mam jeden ropny pryszcz na prawym i jeden na lewym poliku...po obu stronach twarzy toz kolo ucha robia mi sie czasem( zazwyczaj wlasnie przed okresem) czerwone bolace bomble okres mija ropne pryszcze rowniez, niestety zostaja slady, plamu itp... jako ze mam zaskorniki skora twarzy na codzienn jest niejednolita...i niestety bardzo czesto lapkami probuje cos tam wycisnac..i rowniez zostaja slady ( wiem wiem temu nawykowi mowimy kategorycznie NIE) to chyba tyle...najabardziej chcialabym sie pozbyc zaskornikow...nie wiem co robie zle...czasem mam przesuszona skore wiec nawilzam jak nawilzam wydaje mi sie ze kram mnie "zapycha" nie wiem co juz robic. bylam kilak razy u dermatologa stosowalam differin zorac Ek antybiotyki masci..raz jest gorzej raz lepiej...poradzcie cos...zapewne ponowne leczenie kwasami byloby wskazane ale ktory wbrac z gory dziekuje
z pewnością effaclar pomógłby na zaskórniki, "wywaliłby " je, co liczy się z wysypem, gwarant że po effaclarze miałabys ich mnie i mniejsze, lepszy jest lysanel activ(svr)ale mocniejszy i nie dla wrażliwców

Cytat:
Napisane przez rossetka Pokaż wiadomość
no ja podobnie mam najeiwecej problemow z tymi durnymi zaskornikami nos i broda to moj koszmar ;> reszta nie jest zla poza niewielka iloscia blizn po pryszczach od kilku tygodni stosuje co druga noc acne derm ale czuje sie chyba troche przez niego "zapchana " I juz dawno sie czailam effaclar tak go tutaj chwalicie ze nei mogalam sie oprzec Dzis wreszcie zakupilam sobie effaclar k w promocji razem z zelem za 40 zl co mnei bardzo cieszy zobaczymy czy sobie ze mna poradzi
czekamy na relacjełądna cena jak na e z żelem
Stary 2007-09-26, 17:51   #909
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki,na ten laser to chyba się wybiorę, ile płaci zabieg i jak dokładnie on się nazywa?pójdę na totylko to się wykonuje u "lepszych"dermatologó w czy w gabinetach kosmetycznych?
Ja robiłam u dermatologa estetycznego. Płaciłam 200 zł (albo 250?)

Cytat:
z pewnością effaclar pomógłby na zaskórniki, "wywaliłby " je, co liczy się z wysypem, gwarant że po effaclarze miałabys ich mnie i mniejsze, lepszy jest lysanel activ(svr)ale mocniejszy i nie dla wrażliwców
Oj, ja myślę, że on doskonale radzi sobie z zaskórnikami - nigdy nie miałam pryszczy, ropnych itp, ale zaskórniki niestety mnie od czasu do czasu nękały Używałam Ad wcześniej i wygładził naskórek, zweżył pory ale nie usunął mi zaskórników z brody. Effaclar wyrzucił je na wierzch.
Stary 2007-09-26, 17:59   #910
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Ja robiłam u dermatologa estetycznego. Płaciłam 200 zł (albo 250?)
dzięki
Stary 2007-09-26, 19:46   #911
Waniencja
Raczkowanie

Kurczę, ja też mam problem z naczynkami. Byle wysiłek, stres,alkohol (nawet malutko),a czerwienię się okropnie :-(
Mam 18 lat, a widzę "objawy" rozszerzonych naczynek aż za bardzo. Na upartego da się zobaczyć nawet kilka pajączków :-(
Stary 2007-09-26, 20:37   #912
phdwao
Zakorzenienie

to tak jak u mnie, musisz zacząć dbać o nie-kremy przeciw naczynkom i witaminka c z rutyną, maseczka na naczynka..to moje pomysły...
Stary 2007-09-26, 20:48   #913
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Koncze 3 tydzien z effaclarem Jestem bardzo zadowolona ! Wszak niespodzianki pojawialy sie w ciagu tych 3 tygodni czesciej niz zwykle, ale równie szybko znikały. Zaskórników brak, łuszczenia brak.. pozegnałam rowniez problemy z nosem w kropki i przetluszczającą sie skora Poszerzone pory wokól nosa i na policzkach zmniejszyly sie o dobre 50%. Dzieki filtrom pozbyłam sie 60% piegów.. cos tam zostało ale bardzo rozjasnione,delikatne plamki, ktorych po podkładem w ogole nie widac! Podladu uzyłam tylko 3 razy; jak dla mnie - sukces, nigdy nie wychodziłam z domu "bez"
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 20:58   #914
mex
Zadomowienie

Psycha
pięknie i wszystko w zaledwie 3 tygodnie.
Stary 2007-09-26, 21:16   #915
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Psycha
pięknie i wszystko w zaledwie 3 tygodnie.
Mam nadzieje ze to nie chwilowe "przebudzenie"
Stary 2007-09-26, 21:19   #916
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze to nie chwilowe "przebudzenie"
Na pewno to nie jest chwilowy efekt jeśli będziesz kontynuować taką pielęgnację. Będzie coraz piękniej

Fajne są takie pełne zadowolenia posty, buziak się od razu sam uśmiecha
Stary 2007-09-26, 22:04   #917
Soft
Wtajemniczenie

mam pytanie...stosuje juz 2 miesiac effalacr pod rząd, wczesniej juz go stosowałam ale nieregularnie.Teraz od 2 miesiecy regularnie i zupelnie nie potrafie określic czy na mnie działa. Moze powiecie mi jak powinna wlasciwie wygladac poprawa stanu mojej skóry?Ile czasu czeklayscie na poprawe?Bo nie wiem czy kupowac kolejna tubke kremu czy nie zauwazylam tylko ze mniej wychodza mi ropne wykwinty ..tyle ze ja nawet bez effaclaru dosc spodarycznie mam jakąs krosteczke, moim probleme sa raczej zaskórniki i roszerzone pory który niestety jak były tak sa

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 22:27   #918
kootek_mamrotek
Zakorzenienie

GG do kootek_mamrotek

Cytat:
hej witamy, effaclar to dobry wyboe, co do antka to mam mieszane uczucia, nie klei się, to prawda, ale naczynka mi rozjuszył
dzis jeszcze uzylam solecrinu ktory wazy mi sie niemilosiernie na buzi;( ale na dniach powinien przyjsc juz antek, przejrzalam KWC wiem wlasnie ze jest alkoholikiem ale juz sama nie wiedzialam czego chce:/ Chcialam avene ale ten co mial dobre opinie nie moglam znalezc na allegrowolalaby m avene bo to sa odzywcze i mozna stosowac kazdy podklad

miejmy nadzieje ze nie bedzie mi krzywdy robilniestety na probki nie mialam co liczyc wiec musze w ciemno

dzis bedzie 2 raz kiedy smaruje sie effaclarem, po 1 razie buzia troszke gładsza, ale wyskoczyly mi takie mini krosteczki na brodzie i pod nosem, a te plemiona co mam na policzku nie nabierają w sile, choc caly czas są czerwone i tak mi rece lataja zeby polikwidowac to co mi narosło ale nie:P bede twarda
Stary 2007-09-26, 22:33   #919
phdwao
Zakorzenienie

bądź twarda za nas dwie, bo ja grzebię..:/
Stary 2007-09-26, 22:36   #920
mex
Zadomowienie

Cytat:

Przy kwasach dłużej się goi, sprawdzone.
Stary 2007-09-26, 22:38   #921
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
mam pytanie...stosuje juz 2 miesiac effalacr pod rząd, wczesniej juz go stosowałam ale nieregularnie.Teraz od 2 miesiecy regularnie i zupelnie nie potrafie określic czy na mnie działa. Moze powiecie mi jak powinna wlasciwie wygladac poprawa stanu mojej skóry?Ile czasu czeklayscie na poprawe?Bo nie wiem czy kupowac kolejna tubke kremu czy nie zauwazylam tylko ze mniej wychodza mi ropne wykwinty ..tyle ze ja nawet bez effaclaru dosc spodarycznie mam jakąs krosteczke, moim probleme sa raczej zaskórniki i roszerzone pory który niestety jak były tak sa
Ja po 3 aplikacjach odnioslam wrazenie jak gdyby effaclar zdjal mi z twarzy "szary welon", spowodowany nagannym sposobem odzywiania się, paleniem papierosów itd itp. . Na brodzie, wczesniej pełnej czarnych malutkich kropek ukazały się otwarte, oczyszczone z "czerni" pory. Wygładzenie skóry nastąpiło od zaraz, dzis zauwazyłam ze zniknely mi totalnie grudki podskorne ( widoczne po nalozeniu rozswietlacza) na policzkach. Wszystkiemu towarzyszył i nadal towarzyszy efekt sciagania skóry, co jednak za tym idzie - z dnia na dzien co raz to mniej sie przetluszcza.
U mnie effaclar uderzył jak bomba
Stary 2007-09-26, 22:44   #922
Soft
Wtajemniczenie

Tez bym tak chciała;-) ale moja cera totalnie olewa effaclar i zyje swoim zyciem tak jak zyla wczesniej a nie pale papierosów, nie przebywam w otoczeniu osób palących, jestem w pełni wolna od nałogów , w miare zdrowo jem a cera paskudna..tzn te dziurki paskudne eh

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 22:47   #923
kootek_mamrotek
Zakorzenienie

GG do kootek_mamrotek

Cytat:
Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość

Przy kwasach dłużej się goi, sprawdzone.
ja to sobie tak wlasnie tlumacze ze gdy bede trzymac lapki przy sobie to predzej wysiedle te plemiona choc tak bym chciała..
Stary 2007-09-27, 07:56   #924
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
ja to sobie tak wlasnie tlumacze ze gdy bede trzymac lapki przy sobie to predzej wysiedle te plemiona choc tak bym chciała..
doładnie, też się staram,ale grzebię, już mnie najbliżsi wyzywają,a potem mam wiecej przebrwień..chyba się wezmę z siebie

a dziś idę ponową tubkę effaclaruciekawe czy będzie jakas z miniproduktami??
Stary 2007-09-27, 08:36   #925
yeah
Zadomowienie

ja też nie potrafię przejść obojętnie obok tego, co mi czasem się pojawi szczególnie, że ostatnio, co jakiś czas coś mi wyskakuje
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:38   #926
phdwao
Zakorzenienie

mi teża teraz znowu na policzu wyskoczyło , 3 cm poniżej oka,a dziś spotkanie z TŻta rodziną:/no niestety muszę tak wyglądać
Stary 2007-09-27, 08:51   #927
yeah
Zadomowienie

mi też zaatakowało policzki gdzie NIGDY nic tam mi nie wyskakiwało...
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:53   #928
phdwao
Zakorzenienie

dokładnie...
Stary 2007-09-27, 10:14   #929
mollya
Raczkowanie

GG do mollya

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ja po 3 aplikacjach odnioslam wrazenie jak gdyby effaclar zdjal mi z twarzy "szary welon", spowodowany nagannym sposobem odzywiania się, paleniem papierosów itd itp. . Na brodzie, wczesniej pełnej czarnych malutkich kropek ukazały się otwarte, oczyszczone z "czerni" pory. Wygładzenie skóry nastąpiło od zaraz, dzis zauwazyłam ze zniknely mi totalnie grudki podskorne ( widoczne po nalozeniu rozswietlacza) na policzkach. Wszystkiemu towarzyszył i nadal towarzyszy efekt sciagania skóry, co jednak za tym idzie - z dnia na dzien co raz to mniej sie przetluszcza.
U mnie effaclar uderzył jak bomba
Ja mam takie samo wrażenie choś stosuję z mała przerwą od ponad 2 tyg, ale od wczoraj regularnie i znow rano zachwyt. Choć powoli zaczyna mi cos wyskakiwać na brodzie ale nie wiem czy jest to bardziej efekt effaclaru czy odstawienia tabletek anty.
Stary 2007-09-27, 10:28   #930
Juzka
Raczkowanie

tez od 3 dni stosuje effaclar i widze chyba malutenka poprawe-no ale to tylko kilka dni. przepraszam jesli była juz odp. na moje pytanie ale nie mam kiedy przeczytac całego watku.
Otoz myje twarz Avene do cery tłustej ,potem tonik Effaclar i Effaclar K (na dzin filtry).
Chcialabym sie dowiedzic czy powinnam uzywac delikatniejszego zelu do mycia i czy wykluczyc tonik przed Effaclar K? Bo jak czytałam stosujac inny kwas (Acne Derm) dziewczyny sugeruja nie stosowanie niczego przed polozeniem kwasku.
Juzka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości