Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-29, 10:26   #961
_magdzia_
BAN stały

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja już jestem już coraz bliżej sukcesu Używam regularnie ponad miesiąc i widzę duuuże postępy Tylko wągry mi zostają coś;/ Chyba muszę kupić jakieś płatki na nos.
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:42   #962
anestet-ka
Wtajemniczenie

też używam Effaclaru od niedawna i trochę boję się tego wysypu, bo podejrzewam, że u mnie to będzie naprawdę źle wyglądało no ale trudno, przeżyjemy.
A mam takie pytanie, czy stosujecie do tego filtry?
anestet-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:48   #963
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja już jestem już coraz bliżej sukcesu Używam regularnie ponad miesiąc i widzę duuuże postępy Tylko wągry mi zostają coś;/ Chyba muszę kupić jakieś płatki na nos.
to fajnie
Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
też używam Effaclaru od niedawna i trochę boję się tego wysypu, bo podejrzewam, że u mnie to będzie naprawdę źle wyglądało no ale trudno, przeżyjemy.
A mam takie pytanie, czy stosujecie do tego filtry?
o filtrach pisałyśmy setki razy w tym wątku, przejrzyj go nalezy stosować je przy kwasach
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:55   #964
anestet-ka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
o filtrach pisałyśmy setki razy w tym wątku, przejrzyj go nalezy stosować je przy kwasach
Ja już zdurniałam do reszty, czytam kilka wątków na raz i mi się wszystko miesza przed chwila doszłam do wniosku, że mój Avene 50 jest niedobry hehe najlepiej zacznę czytać wszystko od początku
Stary 2007-09-29, 10:56   #965
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Ja już zdurniałam do reszty, czytam kilka wątków na raz i mi się wszystko miesza przed chwila doszłam do wniosku, że mój Avene 50 jest niedobry hehe najlepiej zacznę czytać wszystko od początku
a dlaczego jest niedobry??właśnie chyba w porządku
Stary 2007-09-29, 11:06   #966
yeah
Zadomowienie

czy istnieje nadzieja, że zaskórniki/wągry znikną całkowicie?
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:12   #967
anestet-ka
Wtajemniczenie

Cytat:
a dlaczego jest niedobry??właśnie chyba w porządku
Bo coś wcześniej wyczytałam, że mineralny jest i coś- tam- coś.
Ja się nie znam na tym wszystkim, kupiłam ten filtr już jakiś czas temu, ale to mój pierwszy, także nie mam porównania z niczym.

ale uff to dobrze, że piszesz, że jest dobry, bo wydaje mi się, że znasz się na rzeczy
Stary 2007-09-29, 11:15   #968
FK
przyczajona tygrysica

GG do FK

Przebrnęłam przez cały wątek, uff. I jestem na 99% zdecydowana na Effaclar K. Tylko mam takie małe wątpliwości, bo właściwie to moją największą zmorą są rozszerzone pory i troszkę bliznowatych czerwonych kropeczek po majstrowaniu przy twarzy (ale nie za dużo) no i odrobina małych krostek na czole i w okolicach brody i zastanawiam się, czy Effaclar to najlepszy wybór...

Co do filtrów to znalazłam w domu Antheliosa 40 (nie mam pojęcia skąd u mnie w domu filtr..?) i jest super! Po kilku dniach mam taką promienną skórę, gładka i w ogóle ach. I nasuwa mi się pytanie - czy to jest prawdopodobne, że po jakimś czasie mnie zapcha? Bo piszecie, że Was filtr zapchał po dwóch czy trzech tygodniach... Hmm?
FK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:20   #969
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Przebrnęłam przez cały wątek, uff. I jestem na 99% zdecydowana na Effaclar K. Tylko mam takie małe wątpliwości, bo właściwie to moją największą zmorą są rozszerzone pory i troszkę bliznowatych czerwonych kropeczek po majstrowaniu przy twarzy (ale nie za dużo) no i odrobina małych krostek na czole i w okolicach brody i zastanawiam się, czy Effaclar to najlepszy wybór...

Co do filtrów to znalazłam w domu Antheliosa 40 (nie mam pojęcia skąd u mnie w domu filtr..?) i jest super! Po kilku dniach mam taką promienną skórę, gładka i w ogóle ach. I nasuwa mi się pytanie - czy to jest prawdopodobne, że po jakimś czasie mnie zapcha? Bo piszecie, że Was filtr zapchał po dwóch czy trzech tygodniach... Hmm?
filtr może zapchać po jakimś czasie, ale generalnie jak mocno zapycha to szybko to wychodzi, przymjamniej u mnieeffecalr zwęzy pory z pewnością, rozjaśni czerwone kropeczki(jeśli są małe), no i zaskórniki na bordzie wywali, czyli oczyści ci cerę
Stary 2007-09-29, 11:23   #970
centipede
Zadomowienie

Co do filtrów... miałam Iwostin Solecrin emulsję 40, w moim przypadku zawiodła po całej lini, zapchała, bieliła, świeciłam się strasznie (kupa smalcu na twarzy). Mam w domu antheliosa fluid i mnie podrażnił ma w składzie alkohol chyba i pewnie dlatego. Miałam też Erisa (Lirene, faktor 30- taki sobie, nie wiem czy stabilny w ogóle) i SVR spray (podrażnił mnie). Teraz mam antheliosa krem 50+ i bardzo sobie chwalę- nie jest to ideał, mógłby mniej bielić i mniej się świecić ale jak narazie to najlepszy ze wszystkich jakie miałam, mam chrapkę jeszcze na jakiś AVENE

Co do mojego dylematu to popróbuję i zobaczę czy moja buźka nie będzie się buntować przy takiej ilości kremów, maści itd. może akurat w rozsądnych ilościach jej to posłuży
Stary 2007-09-29, 11:28   #971
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Mam w domu antheliosa fluid i mnie podrażnił ma w składzie alkohol chyba i pewnie dlatego.
ojjj przeżyłam to samo z antkiem FE
Stary 2007-09-29, 11:37   #972
FK
przyczajona tygrysica

GG do FK

Cytat:
filtr może zapchać po jakimś czasie, ale generalnie jak mocno zapycha to szybko to wychodzi, przymjamniej u mnieeffecalr zwęzy pory z pewnością, rozjaśni czerwone kropeczki(jeśli są małe), no i zaskórniki na bordzie wywali, czyli oczyści ci cerę
Dzięki, teraz pozostaje mi tylko zainwestować fundusze i smarować, smarować, smarować.

No bo jak tu nie smarować, jak po ulicach będą chodzić same takie pięknolice po stosowaniu Effaclaru
FK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:47   #973
phdwao
Zakorzenienie

heehh
Stary 2007-09-29, 11:53   #974
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
no właśnie z phdwao omawiałyśmy to na poprzedniej stronie. też mam krostki po bokach, chociaż dzisiaj mam wrażenie, że jest trochę lepiej a w ogóle zaczęłam się z rana świecić
A ja wczoraj byłam u dermatologa z TŻ i oczywiście sama musiałam zasięgnąć porady - czy te krotki koło ust i brody są normalne? Bo bola, nigdy nie miałam wyprysków itp?
Pani dr wie, że niestety cierpię na jakąś wirusową i nawracającą opryszczkę i przypisała mi Heviran, bo tylko po nim nie mam opryszczki oraz jakiś spray na te krostki z neomycyną, i twierdzi, że to mi się opryszczka rozniosła. Zobaczymy czy miała rację

Cytat:
ale gdy opowiedziałam im jak działa effaclar k to wszystkie spasowały..one nie chcą wysypu..ja tego nie rozumiem, bo wolałabym się przemęczyć, niż "hodować" zaskórniki
Skąd ja to znam
Mnóstwo moich znajomych, którym effaclar zrobił by z buzi gładka buźkę jak z okładki, bo potrzebowałyby tylko lekkiego odświeżenia, jakie jest po Effaclarze - nie chca, bo straszne im 3 krostki.
Całe plemię zaskórników im nie strasznie...
Stary 2007-09-29, 11:58   #975
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam
Mnóstwo moich znajomych, którym effaclar zrobił by z buzi gładka buźkę jak z okładki, bo potrzebowałyby tylko lekkiego odświeżenia, jakie jest po Effaclarze - nie chca, bo straszne im 3 krostki.
Całe plemię zaskórników im nie strasznie...
dokładnie
Stary 2007-09-29, 14:16   #976
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
dokładnie
Np narzeczona mojego brata - ma dobrą, gładką cerę, bez krostek, ale dość ziemistą, matową z zaskórnikami. Kiedyś rozmawiałyśmy na temat pielęgnacji i poleciłam jej właśnie jakieś łagodne kwasy, typu effaclar czy AD (bo to raczej nie podrażnia, nie złuszcza w taki widoczny sposób, że czułaby dyskomfort). Przy takiej cerze wysyp byłby przypuszczalnie mały i "bezbolesny".
Ale przecież to jej twarz, wiec nie będę jej mówić co ma z nią zrobić

phdwao - śliczny avatar
Stary 2007-09-29, 15:20   #977
_magdzia_
BAN stały

A już miało być tak pięknie Myślałam że sobie poradziłam ze wszystkimi niespodziankami a tu nagle sprawdzając ręką gładkość mojej skóry wpadłam w rozpacz. Rzeczywiście skóra była już wygładzona a tu na brodzie pojawiło się coś takiego jak gęsia skórka. Nie widać tego ale spowodowało to że z gładkiej brody zrobiło mi się pole minowe. Pozostała część twarzy jak najbardziej w porządku. Co to może być?
Stary 2007-09-29, 17:19   #978
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Wysypu nie można przewidzieć, zwłaszcza u innej osoby. Może spróbujesz po gorącym okresie imprez
Cytat:
no niestety wysyp nadchodzi jak grom z jasnego nieba..nie znasz dnia ani godziny...
Musze teraz zacząć, bo a) liczę, ze do mojej 18 coś się poprawi- w grudniu, b) chce mieć piękną cerę na studniówkę

A wysyp na pewno będzie, bo moja cera jest OKROPNA Strasznie zanieczyszczona. Nawet dziś mam trzy bolesne gule (wysyp i bez E )

Macie jakieś sprawdzone sposoby na podobne niespodzianki? Zastanawiam się czy aspiryna położona punktowo by zadziałała

K@sieńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:55   #979
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Ja się nie znam na tym wszystkim, kupiłam ten filtr już jakiś czas temu, ale to mój pierwszy, także nie mam porównania z niczym.

ale uff to dobrze, że piszesz, że jest dobry, bo wydaje mi się, że znasz się na rzeczy
Czytalas napewno i roznicach pomiedzy filtrami mineralnymi i chemicznymi. Chemiczne są szkodliwe na dluzsza mete, chyba ze nie zawieraja tych przenikajacych. Pomaranczowe avenki niestety naleza do tych niezbyt przyjaznych ... Mimo tego ostatecznie kupiłam emulsje avene i nie zaluje, okazyjnie bede sobie uzywac, w koncu zycia mnie nie pozbawi Chociaz uzywam z mieszanymi uczuciami.. strasznie jednak ja polubilam...
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:31   #980
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Cytat:

Podzial na filtry mineralne i chemiczne ma przede wszystkim znaczenie dla kobiet,ktore sa w ciazy poniewaz niektore firmy jak Avene w filtrach chemicznych maja skladniki przenikajace.
Filtry mineralne sa z reguly geste,pastowate,bardzo biela i potrafia tez zapychac/podrazniac.
Stary 2007-09-29, 21:05   #981
anestet-ka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Czytalas napewno i roznicach pomiedzy filtrami mineralnymi i chemicznymi. Chemiczne są szkodliwe na dluzsza mete, chyba ze nie zawieraja tych przenikajacych. Pomaranczowe avenki niestety naleza do tych niezbyt przyjaznych ... Mimo tego ostatecznie kupiłam emulsje avene i nie zaluje, okazyjnie bede sobie uzywac, w koncu zycia mnie nie pozbawi Chociaz uzywam z mieszanymi uczuciami.. strasznie jednak ja polubilam...
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podzial na filtry mineralne i chemiczne ma przede wszystkim znaczenie dla kobiet,ktore sa w ciazy poniewaz niektore firmy jak Avene w filtrach chemicznych maja skladniki przenikajace.
Filtry mineralne sa z reguly geste,pastowate,bardzo biela i potrafia tez zapychac/podrazniac.
Dziękuję za wyjaśnienie
Ja jestem z mojego Avene b. zadowolona, fakt, jest gęsty, ale ładnie się wchłania, nie bieli bardzo i mnie nie podrażnia. To był ślepy strzał, ale raczej celny
Stary 2007-09-29, 22:49   #982
sportsmenka86
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za wyjaśnienie
Ja jestem z mojego Avene b. zadowolona, fakt, jest gęsty, ale ładnie się wchłania, nie bieli bardzo i mnie nie podrażnia. To był ślepy strzał, ale raczej celny
anestet-tka, a gdzie kupiłaś Avenkę? Bo szukam na internecie i znalezienie tego ciężko mi wychodzi

EDIT: Już znalazłam Lekolandia

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.

Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.

Edytowane przez sportsmenka86
Czas edycji: 2007-09-29 o 23:13
sportsmenka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 22:56   #983
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
phdwao - śliczny avatar
dziękujętroszkę w PS sie pobawiłam
Stary 2007-09-30, 11:17   #984
_magdzia_
BAN stały

A może mi powiecie na czym polega działanie złuszczające effaclaru i jak to wygląda? Bo wczoraj moja twarz zaczęła robić się szorstka a już myslałam że wszystko jest na dobrej drodze
Stary 2007-09-30, 11:20   #985
anestet-ka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
anestet-tka, a gdzie kupiłaś Avenkę? Bo szukam na internecie i znalezienie tego ciężko mi wychodzi

EDIT: Już znalazłam Lekolandia

ja Avenkę kupiłam u siebie w aptece za rogiem tak patrzę, że na lekolandii nawet jakoś tanio, chociaż z przesyłką pewnie się wyrównuje
Stary 2007-09-30, 12:04   #986
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A może mi powiecie na czym polega działanie złuszczające effaclaru i jak to wygląda? Bo wczoraj moja twarz zaczęła robić się szorstka a już myslałam że wszystko jest na dobrej drodze
delikatnie złuszcza naskorek..gdzieniegdzie można zuważyć skórki schodzącę z twrzy,generalnie musiałabym lupę wziąć,żeby zuważyć to złuszczanie
Stary 2007-09-30, 12:11   #987
sportsmenka86
Wtajemniczenie

Mam pytanie

Będę chciała używać tylko wieczorem Effaclar, a rano mogę użyć nawliżacz i na to flitr? Będzie dobry taki układ?

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.

Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.

Stary 2007-09-30, 12:13   #988
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
Mam pytanie

Będę chciała używać tylko wieczorem Effaclar, a rano mogę użyć nawliżacz i na to flitr? Będzie dobry taki układ?
nawet bardzo dobry
Stary 2007-09-30, 12:28   #989
sportsmenka86
Wtajemniczenie

Cytat:
nawet bardzo dobry
świetnie!

Stary 2007-09-30, 12:48   #990
anestet-ka
Wtajemniczenie

A można używać Effaclaru na noc i na dzień, z tym, że na dzień jeszcze na to filtr?
Czy lepiej pozostać przy takim schemacie jak sportsmenka?
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości