Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-12, 15:59   #1231
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
W aptekusie taniej (ale bez miniaturek )
mam juz 3 w uzytku i 2 na zapas Przyjdzie i kolej na vichy Wrzucilam do przechowywalni
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 17:07   #1232
srubka
Zakorzenienie

ja stosuje Effaclar ponad miesiac i jakichs specjalnych efektow to nie widze

edit.
a wiecie cos moze o tych kremach?
http://www.drugstore.com/products/pr...63&catid=50338

http://www.drugstore.com/products/pr...30&catid=47741

podobno sa dobre, Elfik mi polecil
Stary 2007-10-12, 22:00   #1233
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

to i ja się przyłączam, z kwasami mam kontakt drugi raz (dwa lata temu chodziłam do kosmetyczki i używałam w domu toniku i żelu Dermiki, ale tego chyba nie można ot tak kupić, więc zdecydowałam się na Effaclar)

wieczorem myję twarz Effaclarem a potem przemywam twarz tonikiem, na to Effaclar K i kładę się spać, rano zmywam żelem zwykłym do twarzy i nakładam filtr Vichy 50+ (żelowe mleczko), twarz jest bielsza przez chwile i się ładnie wchłania, jak się przypudruję, to nawet jestem matowa, jednak muszę się poprawić w połowie dnia, bo zaczynam świecić trochę... (mam nadzieję, że dobrze wszystko robię??)

póki co to zauważyłam, że pory się trochę wyczyściły i skóra mnie na nosie piecze i lekko na policzkach, modlę się, żebym należała do tych, co nie wysypuje ale znając moje szczęście... :/ będę informować na bieżąco

aaa mam pytanie: czy do matowienia twarzy mogę używać pudru dla niemowląt? tyle o ile przebrnęłam przez wątek ale moje bystre oko nie wyłapało takiego pytania
Stary 2007-10-12, 22:05   #1234
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiszunia Pokaż wiadomość

aaa mam pytanie: czy do matowienia twarzy mogę używać pudru dla niemowląt? tyle o ile przebrnęłam przez wątek ale moje bystre oko nie wyłapało takiego pytania
chyba tak..o ile nie ma w składzie talc i mica
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 23:03   #1235
tomama
Witchdoctor

Cytat:

Nie - puder dla dzieci to prawie czysty talk (o ile się nie mylę tylko przy filtrach Avene talk na przeszkadza - ale wtedy chyba lepiej użyć zwykłego pudru )
Stary 2007-10-12, 23:31   #1236
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

Cytat:
Nie - puder dla dzieci to prawie czysty talk (o ile się nie mylę tylko przy filtrach Avene talk na przeszkadza - ale wtedy chyba lepiej użyć zwykłego pudru )
a w jakim znaczeniu przeszkadza? bo mi się nie gryzło z filtrem, nic się nie wałkowało itd, tylko nie wiem czy nie zatka mi porów, które effaclar odetkał - to o to chodzi?
Stary 2007-10-13, 00:14   #1237
tomama
Witchdoctor

Chodzi o to że talk i mika destabilizują filtr

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
fajny wątek
Stary 2007-10-13, 08:11   #1238
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:

fajny wątek
dokładnie jak tomama mówi
Stary 2007-10-13, 16:34   #1239
netty
Raczkowanie

Właśnie zaopatrzyłam się w Effaclar K i do tego dokupiłam sobie filtr LRP Anthelios Creme Fondante 40. Jak myślicie, czy to dobry duet? Bo stanęłam przed półką z kremami z filtrem i po prostu zgłupiałam i nie wiedziałam co wybrać A na KWC jest tylko jedna opinia

Mam też próbkę kremu matującego LRP i się zastanawiam czy mogę go nałożyć na filtr? Czy lepiej przypudrować? Czy najlepiej zostawić sam filtr i się błyszczeć ale za to ze świadomością, ze go niezdestabilizowałam?

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 17:07   #1240
mollya
Raczkowanie

GG do mollya

Jeśli chcesz używac kremy to tylko pod filtry...na to ewentualnie puder...A jeśli chodzi o filtry to jak tu pisałyśmy najlepiej prosić o próbki i testować...
Stary 2007-10-13, 21:16   #1241
netty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mollya Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz używac kremy to tylko pod filtry...na to ewentualnie puder...A jeśli chodzi o filtry to jak tu pisałyśmy najlepiej prosić o próbki i testować...
Dziękuję, wszystko jasne Posmarowałam się na próbę tym filtrem i wszystko jest ok, więc jestem dobrej myśli

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 22:53   #1242
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziękuję za rady selekcjonerko
Zawsze chętnie Ci służę.
Jak u Ciebie? Jest już lepiej?
Stary 2007-10-13, 23:02   #1243
phdwao
Zakorzenienie

chyba nie jest lepiej..nowa bulwa wyszła mi na brodzie, a naczynka są coraz bardziej widoczne, byłam u dermatologa to stwierdził,że chyba gdzieś grasują mi bakterie na buzi, i mówił że effaclar k może trochę naczynka rozjuszać(a niby nie szkodzi im?)czaję się na filtr i totalnie nie wiem jaki kupić, a jaki Ty najbardziej lubisz?
Stary 2007-10-13, 23:07   #1244
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

Cytat:

fajny wątek
już się wczytuję i edukuję

dzisiaj zauważyłam takie śmieszne pryszczyki małe na brodzie i policzkach, takich nigdy nie miałam (może kilka lat temu) więc wnioskuję, że tak musi być, mam kolejne pytanie: myślicie, że effaclar pomoże na krostki na pupie i ramionach? bo w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić a pojawiają się różnie bez względu na to czy coś robię czy nie :/
Stary 2007-10-13, 23:11   #1245
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
już się wczytuję i edukuję

dzisiaj zauważyłam takie śmieszne pryszczyki małe na brodzie i policzkach, takich nigdy nie miałam (może kilka lat temu) więc wnioskuję, że tak musi być, mam kolejne pytanie: myślicie, że effaclar pomoże na krostki na pupie i ramionach? bo w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić a pojawiają się różnie bez względu na to czy coś robię czy nie :/
ojjj ja nie wiem..ja tego nie próbowałam
Stary 2007-10-13, 23:41   #1246
natalli
Zadomowienie

GG do natalli

Cytat:
nowa bulwa wyszła mi na brodzie, a naczynka są coraz bardziej widoczne
mam pyt. czy na poczatku stosowania effaclaru miałas probelm z bulwami czy dopiero po pewnym czasie znof sie pojawiły ? bo mi jak narazie nic nie wyskakuje i zastanawiam sie czy to tylko taki okres na poczatku stosowania effaclaru a potem jak skora sie do niego przyzwyczai to wroca koszmarne dni z niespodziankami... ?
natalli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 23:42   #1247
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
chyba nie jest lepiej..nowa bulwa wyszła mi na brodzie, a naczynka są coraz bardziej widoczne, byłam u dermatologa to stwierdził,że chyba gdzieś grasują mi bakterie na buzi, i mówił że effaclar k może trochę naczynka rozjuszać(a niby nie szkodzi im?)czaję się na filtr i totalnie nie wiem jaki kupić, a jaki Ty najbardziej lubisz?
Hm... Mnie najbardziej pasują Avenki, jak dotąd - najmniej błyszczą, mało bielą, nie szczypią w oczy - to dla mnie cholernie ważne; z tym, że jeszcze żaden filtr mnie nie zapchał nigdy.

Z moich dotychczasowych doświadczeń, skoro masz naczynka i skłonności do zapychania, poleciłabym Ci Lait Veloute LRP; jeżeli nie chcesz kupować w ciemno, przetestuj próbki Creme Foundate, oba filtry mają bardzo podobne składy, a próbki tego ostatniego są szeroko dostępne. Bardziej wg mnie opłaca się jednak kupić LV, ponieważ mniej bieli i jest duuużo korzystniejszy stosunek cena/pojemność.

Moje wrażenia co do LV:
- absolutnie nie zapycha, ale jako że mnie nic filtrowego nie zapchało, dodam, że nawet przyspieszał gojenie się moich pojedynczych krostek
- prawie nie bieli
- błyszczy pioruńsko, ale skrobia daje radę
- bardzo porządnie nawilża
- koi skórę - wątpię, żeby szkodził naczynkom
- potwornie szczypie mnie w oczy - w moim wypadku to ogromny minus, w znacznej mierze za tę wadę zjechałam CF w mojej recenzji. Z tego jednak, co wiem, jestem tutaj odszczepieńcem - większości nie szkodzi, w przeciwieństwie do Fluide Extreme, który to moje oczy podrażniał mniej, niż LV czy CF.
Stary 2007-10-14, 08:58   #1248
phdwao
Zakorzenienie

Bardzo bardzo dziękuję
ja miałam 2 próbki LRP Anthelios CF i brdzomi się podobał, wchłaniał się natychmiast, nie bielił,zostawiał tłustą warstwę, jednak był bardzo fajny, łagodny...jeszcze myślę,który wybiorę..dziękuję za szczegółowy opis
Stary 2007-10-14, 10:30   #1249
tomama
Witchdoctor

Widziałam wczoraj w małej aptece przecenione filtry (sezon się skończył ) zastanawiam się czy nie kupić LV na zapas - opis Selekcjonerki brzmi bardzo kusząco - ale próbek oczywiscie nie mieli
Stary 2007-10-14, 10:45   #1250
-agniesia-
Wtajemniczenie

Ja wczoraj zakupiłam effaclar i użyłam na noc. W sumie nic mi się nie dzieje oprócz tego, że obudziłam się z bardzo ściągniętą i lekko zaczerwienioną twarzą, która wchłonęła dwie porcje żelu nawilżającego.

Oczywiście też mam potworny problem z filtrem. Wczoraj wydębiłam próbkę Antheliosa, ale jeszcze jej nie użyłam, bo na razie nie wychodzę, ale coś czuję, że nie będę zadowolona z efektu. Mam tłustą skórę, która świeci się jak latarnia bez filtra, a co dopiero z filtrem, no i bardzo łatwo się zapycha. Wynalazłam na KWC avenkę to tłustej skóry i widzę, że bioderma też ma jakieś lekkie filtry. Chyba jednak wybiorę avenkę, bo nie mam zamiaru rezygnować z makijażu.
-agniesia- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 11:18   #1251
tomama
Witchdoctor

Czy ktoś używa żelu do mycia Effaclar? Warto kupić do kompletu? Jeśli nie to czym myjecie buźki?
Stary 2007-10-14, 11:22   #1252
-agniesia-
Wtajemniczenie

Cytat:
Czy ktoś używa żelu do mycia Effaclar? Warto kupić do kompletu? Jeśli nie to czym myjecie buźki?
Ja dostałam do kompletu z kremem 50ml żelu gratis. Na razie użyłam go tylko dwa razy, więc o długotrwałych efektach się nie wypowiem, ale pierwsze wrażenie zrobił na mnie pozytywne. Buzia po nim jest gładka, miękka i matowa. Może trochę mało wydajny, bo trzeba nałożyć sporo, żeby się porządnie zapienił.
Stary 2007-10-14, 11:33   #1253
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

phdwao musisz naprawde poprobowac. ja mialam naprawde szczescie, ze za pierwszym razem natrafilam na filtr, ktory mi bardzo odpowiada. gdzies jak pisalam,ze mam Avenke Very High Protection Lotion 50+
tez mam problemy z naczynkami, dosyc duze powiedzialabym. normalnie nie moge niczego z alkoholem uzywac, ale pomimo, ze ta avenka ma alkohol i uzywam ja nawet pod oczy, nic mi nie narusza. nawet nie szczypie w oczy jak sobie potre.
jak widac kazdy filtr jest inny i dziala na kazda osobe inaczej, wiec szukaj dalej, a napewno cos odpowiedniego dla siebie znajdziesz.
fruity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 11:36   #1254
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Ja dostałam do kompletu z kremem 50ml żelu gratis. Na razie użyłam go tylko dwa razy, więc o długotrwałych efektach się nie wypowiem, ale pierwsze wrażenie zrobił na mnie pozytywne. Buzia po nim jest gładka, miękka i matowa. Może trochę mało wydajny, bo trzeba nałożyć sporo, żeby się porządnie zapienił.
potwierdzam, że skóra jest gładka i miękka, nie jest ściągnięta ani trochę i wg mnie żel jest b. wydajny bo dosłownie ociupinkę wylewam (nie musi się przecież pienić)
Stary 2007-10-14, 11:41   #1255
tomama
Witchdoctor

Dziękuję za opinię
przed chwilą znalazłam jeszcze piankę do mycia Effaclar (to chyba nowość?), w KWC nie ma, ale może ktoś już kupił?
Stary 2007-10-14, 11:42   #1256
-agniesia-
Wtajemniczenie

Cytat:
potwierdzam, że skóra jest gładka i miękka, nie jest ściągnięta ani trochę i wg mnie żel jest b. wydajny bo dosłownie ociupinkę wylewam (nie musi się przecież pienić)
Może faktycznie czepiam się tej wydajności, bo ja z natury lubię używać kosmetyków obficie Zobaczymy na ile mi wystarczy te 50ml.
Stary 2007-10-14, 12:12   #1257
natalli
Zadomowienie

GG do natalli

Cytat:
ja kiedys zuzyłam jedno opakowanie 150ml w dwa miesiac wiec wydaje mi sie ze na długo mi starczył ..ale efektem nie byłam zachwycona
natalli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 12:59   #1258
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję za opinię
przed chwilą znalazłam jeszcze piankę do mycia Effaclar (to chyba nowość?), w KWC nie ma, ale może ktoś już kupił?
tak to nowość Pani w aptece bardzo ją polecała, że jest łagodna itd... Ale odstraszyła mnie troszkę cena: ponad 40zł

Używam Effaclaru od 5 dni i dzisiaj rano nałożyłam serum z wit C i podrazniło mi skórę
Wygląda jak poparzona, w czerwone plamy Może niepotrzebnie dodawałam alkohol...Albo za mocne zrobiłam. Sama nie wiem. Teraz nie mogę wyjść z domu
Reese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 13:05   #1259
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Widziałam wczoraj w małej aptece przecenione filtry (sezon się skończył ) zastanawiam się czy nie kupić LV na zapas - opis Selekcjonerki brzmi bardzo kusząco - ale próbek oczywiscie nie mieli
a w jakiej cenie mieli ten filtr?
Cytat:
używałam, fajnie oczyszczał(jesli chodzi o to, że nie zostawiał makijazu, czy brudu na twarzy),ale czy pomagał, lub wspierał działanie effaclaru to raczej nie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
phdwao musisz naprawde poprobowac. ja mialam naprawde szczescie, ze za pierwszym razem natrafilam na filtr, ktory mi bardzo odpowiada. gdzies jak pisalam,ze mam Avenke Very High Protection Lotion 50+
tez mam problemy z naczynkami, dosyc duze powiedzialabym. normalnie nie moge niczego z alkoholem uzywac, ale pomimo, ze ta avenka ma alkohol i uzywam ja nawet pod oczy, nic mi nie narusza. nawet nie szczypie w oczy jak sobie potre.
jak widac kazdy filtr jest inny i dziala na kazda osobe inaczej, wiec szukaj dalej, a napewno cos odpowiedniego dla siebie znajdziesz.
dziękujęjednka mimo wszystko z alkoholem się pożegnałam na zawsze po antku FE, swoją drogą nie wiedziałamże mleczko avene ma alkohol

Cytat:
Dziękuję za opinię
z pewnością go kiedys wypróbuję, jednak on ma łagodzić skutki wysuszonej atakiem na pryszcze skóryseria H ma takie zadania

edit:Reese biedna Ty oj uważaj Słonce z eksperymentami, buzia jeszcze nie przyzwyczaiła się do effaclaru..daj jej czas
Stary 2007-10-14, 13:15   #1260
mollya
Raczkowanie

GG do mollya
Smile Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Bardzo bardzo dziękuję
ja miałam 2 próbki LRP Anthelios CF i brdzomi się podobał, wchłaniał się natychmiast, nie bielił,zostawiał tłustą warstwę, jednak był bardzo fajny, łagodny...jeszcze myślę,który wybiorę..dziękuję za szczegółowy opis
ja wczoraj dostałam próbke tego filtra w aptece i jestem zachwycona. Lepszy od avenek i biodermy ktore do tej pory wydawały mi sie fajne.

Ja używam nadal Eff na zmiane z AD na razie widze super efekty jedynie na policzkach na brodzie i nosie chyba potzreba jeszcze troche czasu.A na dzien stosuje pod filtr serum C i nic mnie nie podrażnia chyba jestem gruboskórna

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości