Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-30, 12:08   #1471
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

No cóż, na policzkach mam wypryski bardzo sporadycznie, zalezy mi na pozbyciu sie zaskórników... Wiec stosować go na cała twarz czy tylko na czoło, brodę...?
Acha i czy to ok, jeśli wchłania sie nierównomiernie? Po anłozeniu równiemiernej warstwy Effaclaru, na policzkach po jakimś czasie nie widac niz, natomiast nos świeci mi się potwornie!
I te filtry- ech- aptrzę na to jak na zło konieczne czy też obrzydliwe lekarstwo, zaraz idę go reaplikować ale jakos mi sie to nie uśmiecha
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:13   #1472
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
No cóż, na policzkach mam wypryski bardzo sporadycznie, zalezy mi na pozbyciu sie zaskórników... Wiec stosować go na cała twarz czy tylko na czoło, brodę...?
Acha i czy to ok, jeśli wchłania sie nierównomiernie? Po anłozeniu równiemiernej warstwy Effaclaru, na policzkach po jakimś czasie nie widac niz, natomiast nos świeci mi się potwornie!
I te filtry- ech- aptrzę na to jak na zło konieczne czy też obrzydliwe lekarstwo, zaraz idę go reaplikować ale jakos mi sie to nie uśmiecha
Ja mimo iz policzki nie potrzebują to stosuję go na całą twarz, ażeby cała twarz tak samo była traktowana, są wizażanki, które stosują tylko na czoło czy brodę.

Mi też effaclar wchłania się nierównomiernie, po chwili nie mam go na policzkach, za to na brodzie czy nosi wchłania się dłużej, ale mi to nie przeszkadza, przecież ide z nim spać

a jaki masz filtr, bo nie pamiętam czy pisałaś?dlaczego go tak bardzo nie lubisz?może warto inny wypróbować?
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:16   #1473
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa
Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nie, w żadnym wypadku. Kwas salicylowy może poważnie uszkodzić oczy.
Zgadzam się z Selekcjonerką, a od siebie dodam,że jak stosowałam w okolicach oczu(czasem przypadkowo tam smarnęłam)to skóra wokół oczu wysuszyła się i bardziej pomarszczyła, teraz nadrabiam to i smaruje tłustymi nawilżającymi kremami
Stary 2007-10-30, 19:19   #1474
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mimo iz policzki nie potrzebują to stosuję go na całą twarz, ażeby cała twarz tak samo była traktowana, są wizażanki, które stosują tylko na czoło czy brodę.

Mi też effaclar wchłania się nierównomiernie, po chwili nie mam go na policzkach, za to na brodzie czy nosi wchłania się dłużej, ale mi to nie przeszkadza, przecież ide z nim spać

a jaki masz filtr, bo nie pamiętam czy pisałaś?dlaczego go tak bardzo nie lubisz?może warto inny wypróbować?
Filtr? Heh, zielony spray for kids z Tesco (40). Najtańszy z fotostabilnych jaki wymyślono . Ale chyba się przerzucę na Rossmanowski for kids, niższy filtr (30) ale przynajmneij nie jest zielony :/.
A zmiana filtru do rozwiazanie nie do rozwiazania bo:
a) fundusze niestety niewysokie (a żeby do pracy iść- brak czasu ;( )
b) prawie każdy będzie tłusty, prawie każdy bedzie trzeba skrobiować (no dobra, poza Avenkami, ale to już bardzo daleko poza moimi funduszami). A źle- bo źle się czuję z grubą warstwą "czegoś" na twarzy, co z bliska przypomina surowe ciasto .
Narazie spróbuję jakoś przecierpieć
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 19:49   #1475
Selekcjonerka
Rozeznanie

Agacior, ostatnio kupiłam 100 ml mleczka Avene za 52 zł. Sezon minął, więc bywają przeceny. W zimie - jako że nie trzeba reaplikować, bo szybko robi się ciemno - spokojnie wystarczy na ok. 3 miesiące. Czy warto dla zaoszczędzenia 40 zł w 3 miechy tak się katować?
Znam filtry Tesco, sprawdzają się u mnie na nogi w lecie, wiem jakie to tłuściochy. Nie wyobrażam sobie pakować tego na twarz i pokazywać się ludziom. Podziwiam Twoją determinację - toż to filtromaniaczkowy wzór!
Stary 2007-10-30, 19:58   #1476
phdwao
Zakorzenienie

tak, a poza tym gdy nałozysz podkład odpowiedni, puder sypki, to uwierz mi nie masz ciasta na twarzy, tylko to wymaga dopasowanią odpowieniego kosm.matujacego
Stary 2007-10-31, 10:01   #1477
tomama
Witchdoctor

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Inen preparaty z BHA - widzialam taki krem z Dermedica do cery dojrzałej, ma za zadanie złuszczac nieco naskórek, nie wiem jakie ma stezenie. Oprócz tego nowosc LRP - Biodmedic serum i płyn.
Może ktoś już przetestował tą serię Biomedic? Jestem jej bardzo ciekawa, ale nie chcę kupować "w ciemno" bez przeczytania opini
Stary 2007-10-31, 10:54   #1478
anna1112
Zadomowienie

Ja za sprawa tego forum skusiłam się na kurację Effaclarem K, chcę zlikwidować wągry na nosie i trochę przebarwień. Zaczełam od kupienia podstawowych kosmetyków czyli Effaclaru K i filtra. Z Effaclarem nie było kłopotu gorzej z filtrem, ponieważ musiałam kupić go przez internet. Żadna apteka w moim mieście nie miała SPF 50.

Zaczyna moją kurację od jutra i mam kilka pytań.
Czy Effaclar wystarczy nałożyć tylko na wieczór czy też rano mogę go aplikować.
Jeśli nałożę go wieczorem to po jego wchłonięciu mogę wmasować inny krem np. nawilżający czy jest to zakazane?
Rano zawsze myję twarz pianką Pharmaceris T i przecieram twarz tonikiem Clarins. Czy mogę stosować to nadal. Tonik bardzo lubię bo pianka trochę ściga moją twarz, a jak go zastosuje wszystko wraca do normy.
Filtr mam ANTHELIOS XL-EKRAN PRZECIWSŁONECZNY SPF 60+ po wygranej aukcji dopiero przeczytałam że zawiera alkohol ale i tak mam zamiar go stosować. Dałam za 75 ml + 64 ml samopalacza (była to aukcja łączna) 38.50 zł. Nie wiem czy to drogo czy tanio, może wy coś powiecie. Mam zamiar stosować go rano, po piance i toniku tylko nie mam miarki. Może wiecie czy w aptece można kupić miarkę, a jak nie to gdzie się coś takiego kupuje.
Po jak długim czasie zauważyliście przesuszoną skórę?
Ja się tego najbardziej obawiam. Na razie zaopatrzyłam się w 2 próbki po 5ml Effaclaru H ale nie mam pojęcie czy od razu zacząć stosować krem nawilżający czy dopiero kiedy zauważę przesuszenie. A jak tak kiedy należy go aplikować przed filtrem po, a może jakoś inaczej. Możecie mi napisać jak wy robicie.

Przedstawiam zdjęcia żeby bardziej zobrazować co mam stosować. Zdjęcie 2 to wszystkie moje Effaclary i filtry. Są w próbkach dlatego wyszło mi taniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 117.jpg (38,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 120.jpg (36,4 KB, 48 załadowań)
anna1112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:19   #1479
tomama
Witchdoctor

To tanio w końcu to próbki
rano krem nawilżający (jeśli będzie potrzebny) nakładasz pod filtr.
Możesz nałożyć dodatkowo nawilżacz na Effaclar ale z dużym odstępem najlepiej więcej niż godzinnym.
Stary 2007-10-31, 11:25   #1480
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
Ja za sprawa tego forum skusiłam się na kurację Effaclarem K, chcę zlikwidować wągry na nosie i trochę przebarwień. Zaczełam od kupienia podstawowych kosmetyków czyli Effaclaru K i filtra. Z Effaclarem nie było kłopotu gorzej z filtrem, ponieważ musiałam kupić go przez internet. Żadna apteka w moim mieście nie miała SPF 50.

teoretycznie możesz,ale na to grubaśno filtr, i muszisz odczekać troszkę, chyba z godzinkę
Jeśli nałożę go wieczorem to po jego wchłonięciu mogę wmasować inny krem np. nawilżający czy jest to zakazane?
od razu po wchłonięciu nie, co do tego to przyznam że nie pamiętam..może dzewczyny wiedzą, można nakładać krem po effaclarze ale chyba godzinę po
Rano zawsze myję twarz pianką Pharmaceris T i przecieram twarz tonikiem Clarins. Czy mogę stosować to nadal. Tonik bardzo lubię bo pianka trochę ściga moją twarz, a jak go zastosuje wszystko wraca do normy.
raczej możesz
Filtr mam ANTHELIOS XL-EKRAN PRZECIWSŁONECZNY SPF 60+ po wygranej aukcji dopiero przeczytałam że zawiera alkohol ale i tak mam zamiar go stosować. Dałam za 75 ml + 64 ml samopalacza (była to aukcja łączna) 38.50 zł. Nie wiem czy to drogo czy tanio, może wy coś powiecie.
tanio
Mam zamiar stosować go rano, po piance i toniku tylko nie mam miarki. Może wiecie czy w aptece można kupić miarkę, a jak nie to gdzie się coś takiego kupuje.
miarke można kupic na mazidłach, dziewczyny radza odmierzac też strzykawką
ja po 3 tygoniach..ale nie pzesuszona..tylko mniej tłusta niz zawsze
Ja się tego najbardziej obawiam. Na razie zaopatrzyłam się w 2 próbki po 5ml Effaclaru H ale nie mam pojęcie czy od razu zacząć stosować krem nawilżający czy dopiero kiedy zauważę przesuszenie. A jak tak kiedy należy go aplikować przed filtrem po, a może jakoś inaczej. Możecie mi napisać jak wy robicie.
Ja robię to tak, że w jedna nac odpuszczam sobie effaclarek i nakładam krem nawilżający, odzywczy, ale tak staram sie raz na tydzien lub 1,5 tygodnia
Przedstawiam zdjęcia żeby bardziej zobrazować co mam stosować. Zdjęcie 2 to wszystkie moje Effaclary i filtry. Są w próbkach dlatego wyszło mi taniej.
odpowedź jest w Twojej wypowiedzi, azeby było przejrzysciej
co do mieszanki krem i effaclar to upewnij się, bo to sa moje przypuszczenia
Stary 2007-10-31, 11:26   #1481
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość

Najlepiej tylko wieczorem, rano filtr

Możesz nałożyć inny kremik po wchłonięciu Effaclaru, ale u wiekszości nie jest to konieczne
Możesz stosować nadal
Filtr mam ANTHELIOS XL-EKRAN PRZECIWSŁONECZNY SPF 60+ po wygranej aukcji dopiero przeczytałam że zawiera alkohol ale i tak mam zamiar go stosować. Dałam za 75 ml + 64 ml samopalacza (była to aukcja łączna) 38.50 zł. Nie wiem czy to drogo czy tanio, może wy coś powiecie. Mam zamiar stosować go rano, po piance i toniku tylko nie mam miarki. Może wiecie czy w aptece można kupić miarkę, a jak nie to gdzie się coś takiego kupuje.
Większość dziewczyn kupiła takie miarki na www.mazidła .com
Nie wiem czy w aptece maja, ale możesz spróbować ze strzykawką
Ja w ogóle nie mam przesuszonej skóry
Zastosuj go dopiero jak zauważysz ewentualne przesuszenie, najlepiej na noc. Wtedy nie nakładaj Effaclaru, tylko nawilżacz

Mam nadzieje że rozjaśniłam ci co nieco
Reese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:27   #1482
Reese
Zakorzenienie

heheh phwdao alez sie zgrałyśmy
Reese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:28   #1483
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
heheh phwdao alez sie zgrałyśmy
świetnie to wygląda..no jak widac potwierdza dana opinię
Stary 2007-10-31, 11:48   #1484
zioła
Zakorzenienie

Dziewczyny, zakupiłam pierwszą tubę Effakar K i mam już próbki filtru LRP creme fondante 50+ Od jutra zaczynam

Czy myślicie,że mogę równocześnie spróbować do zmywania fltra używać żelu i toniku Nivea Visage Young??
Nie jestem przekonana do tych kosmetyków, wolałabym coś lżejszego, ale żal mi ich wyrzucać bo sporo zostało...
Stary 2007-10-31, 11:51   #1485
phdwao
Zakorzenienie

raczej możesz ale jęsli juz by cie nie pasowały, to zainwestuj w tania, polska ziaję, np żel oliwkowy i tonik jakis fajnynp z firmy(serii?) kwiaty polskie jest taki świetny nawilżający i tani
Stary 2007-10-31, 12:05   #1486
anna1112
Zadomowienie

Dziewczyny dzięki za tak szybką odpowiedż.
Mam jeszcze jedno pytanko czy do zmywania filtru mogę używać tylko wody czy piankę.
Stary 2007-10-31, 12:07   #1487
phdwao
Zakorzenienie

wodą cięzko jest zmyc filtr, dokładne oczyszczenie twarzy nie jest mozliwe, dlatego stosuj piankę, żel lub płyn micealrny, inaczej pozapychasz sobie pory
Stary 2007-10-31, 12:08   #1488
tomama
Witchdoctor

samą wodą filtra raczej dokładnie nie zmyjesz - pianka, żel, płyn micelarny...

phdwao teraz ja się z Tobą zsynchronizowałam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-10-31 o 12:57
tomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 12:10   #1489
zioła
Zakorzenienie

Cytat:
raczej możesz ale jęsli juz by cie nie pasowały, to zainwestuj w tania, polska ziaję, np żel oliwkowy i tonik jakis fajnynp z firmy(serii?) kwiaty polskie jest taki świetny nawilżający i tani

Niestety, one mnie uczulają i już sam zapach działa na mnie alergicznie
Myślałam raczej o czymś z serii AA. Kiedyś stosowałam tonik oczyszczający dla cery wrażliwej i atopowej i bardzo fajnie się sprawdzał, był też bardzo wydajny, tak więc cenę nawet mogłam przeboleć. Polecam
Kosmetyki Nivea też bardzo lubię, ale wyjątkiem są te z serii Young

Super, więc będę obserwowała czy moje nowe kosmetyki gryzą się z Nivea
Stary 2007-10-31, 12:14   #1490
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
phdwao teraz ja się z Tobą zsynchronizowałam
nieźle..jakis zwariowany dzień dzisiaj
Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Niestety, one mnie uczulają i już sam zapach działa na mnie alergicznie
Myślałam raczej o czymś z serii AA. Kiedyś stosowałam tonik oczyszczający dla cery wrażliwej i atopowej i bardzo fajnie się sprawdzał, był też bardzo wydajny, tak więc cenę nawet mogłam przeboleć. Polecam
Kosmetyki Nivea też bardzo lubię, ale wyjątkiem są te z serii Young

Super, więc będę obserwowała czy moje nowe kosmetyki gryzą się z Nivea
ahaaa to już wyzsza szkoła jazdy, jesli AA są dla Ciebie dobre to najwyżej zmienisz na inne, niestety poszukiwanie "swojej"pielęgnacji jest długie i kosztowne, ale jak się ją znajdzie to już potem buzia "kwitnie"
Stary 2007-10-31, 14:54   #1491
anna1112
Zadomowienie

W takim razie skuszę się na płyn miceralny. Tylko czy w aptekach w moim mieście będzie.
Stary 2007-10-31, 14:58   #1492
phdwao
Zakorzenienie

a na jaki konkretnie?
myslę że w jakiejs aptece dostaniesza jak nie to masz internet
Stary 2007-10-31, 14:59   #1493
_magdzia_
BAN stały

Drugą tubkę effeclaru czas zacząć
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 15:01   #1494
phdwao
Zakorzenienie

nieźle idziesz, ja go nakładam chyba za mało jak tak czytam Was
Stary 2007-10-31, 15:06   #1495
tomama
Witchdoctor

Cytat:
nieźle idziesz, ja go nakładam chyba za mało jak tak czytam Was
A na ile Ci wystarcza?
Stary 2007-10-31, 15:13   #1496
phdwao
Zakorzenienie

gdzies na ok. 2 miesiące..i wcale nie oszczędzam:/dziwneee
Stary 2007-10-31, 15:14   #1497
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
gdzies na ok. 2 miesiące..i wcale nie oszczędzam:/dziwneee
Może masz małą buzię ?

A tak poważnie to jeśli działa w tej dawce, którą stosujesz, to stosuj tak dalej, bez zastanawiania się czy nie za mało, bo czasami z kombinowania to tylko szkody wychodzą
hihi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 15:14   #1498
_magdzia_
BAN stały

Mnie tubka wystarczyła na 2,5 miesiąca więc nie jest tak źle
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 15:14   #1499
tomama
Witchdoctor

Ja wczoraj specjalnie sprawdzałam - na raz zużywam 1 ml więc starczy mi na miesiąc...
Stary 2007-10-31, 15:25   #1500
anna1112
Zadomowienie

Ja mam 66 ml Effaclaru czyli ponad 2 pełnowymiarowe produkty, myslę że starczy do końca roku. Co do płynu miceralnego zobaczę co oferują moje apteki jeśli nie będzie wyboru to pozostaje mi internet.
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości