Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-03, 14:07   #1561
kaktulek
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witam,
a mogłybyście mi powiedzieć czy effaclar stosuje sie na noc, ponieważ wtedy nie świeci słońce i może spokojnie być na skórze czy dla tego ze skóra przez sen lepiej sie regeneruje itp? Bo widzicie ja ciągle pracuje na nocka zmianę i teraz nie wiem jak go używać czy wieczorem przed pójściem do pracy czy rano zanim położę sie spać, tylko ze sypiam jakieś 4-6 godzin przeciętnie a potem to pewnie filtr będę musiała nałożyć przed wyjściem na słońce. Trochę sie pogubiłam przez to moje nocne życie (jak jakiś nietoperz jestem
kaktulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:36   #1562
tomama
Witchdoctor

Cytat:
Napisane przez kaktulek Pokaż wiadomość
Witam,
a mogłybyście mi powiedzieć czy effaclar stosuje sie na noc, ponieważ wtedy nie świeci słońce i może spokojnie być na skórze czy dla tego ze skóra przez sen lepiej sie regeneruje itp? Bo widzicie ja ciągle pracuje na nocka zmianę i teraz nie wiem jak go używać czy wieczorem przed pójściem do pracy czy rano zanim położę sie spać, tylko ze sypiam jakieś 4-6 godzin przeciętnie a potem to pewnie filtr będę musiała nałożyć przed wyjściem na słońce. Trochę sie pogubiłam przez to moje nocne życie (jak jakiś nietoperz jestem
Używaj przed snem (czyli na dzień ) myślę, że tyle czasu wystarczy na "zadziałanie" , przed wyjściem na słońce oczywiście filtr...
Stary 2007-11-03, 15:15   #1563
phdwao
Zakorzenienie

tak stosuję krem nawilżający dla cery odwodninej z LRP, kiedyś codziennie a teraz 1-2 na tydzień.., rano filtry też nawilżają, a poza tym maseczka o jakiś czas,a rano tonik nawilżający
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:44   #1564
natalli
Zadomowienie

GG do natalli

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
tak stosuję krem nawilżający dla cery odwodninej z LRP, kiedyś codziennie a teraz 1-2 na tydzień.., rano filtry też nawilżają, a poza tym maseczka o jakiś czas,a rano tonik nawilżający
a jaka maseczke stosujesz?
natalli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:56   #1565
phdwao
Zakorzenienie

kilk a razy uzyłam hydraphase LRP, lae zapychała mnie niemiłosiernie, teraz stosuję dax na naczynka i jest fajna
Stary 2007-11-03, 16:39   #1566
zoya
Raczkowanie

Witajcie
już niedługo dołącze do was, kochane użytkowniczki effalcaru k zamówiłam już na allegro, ale później zdałam sobie sprawę, że mogę przesadzić... Dermatolog zapisał mi doustny tetralysal (1*dziennie) i na noc duac. Myślałam, żeby co drugi dzień na noc używać effaclaru(oczywiście na dzień krem z filtrem), ale i tak mam obawy, czy nie przesuszę za bardzo cery i nie będzie efekt odwrotny...
Jak radzicie?
zoya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 16:49   #1567
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zoya Pokaż wiadomość
Witajcie
już niedługo dołącze do was, kochane użytkowniczki effalcaru k zamówiłam już na allegro, ale później zdałam sobie sprawę, że mogę przesadzić... Dermatolog zapisał mi doustny tetralysal (1*dziennie) i na noc duac. Myślałam, żeby co drugi dzień na noc używać effaclaru(oczywiście na dzień krem z filtrem), ale i tak mam obawy, czy nie przesuszę za bardzo cery i nie będzie efekt odwrotny...
Jak radzicie?
dobry dobry Słońce!wreszcie jesteśtrochę Ci ten dermatolog zapodałale wiesz,że effaclar się nie zmarnuje, najwyżej odłożysz i po kuracji będziesz dalej stosowacpoza tym ten capivit łykasz to będzie nawilżenie, możesz stosowac raz w tygodniu jakąś maseczkę nawilżającą, albo dam Ci próbke tego nutritic co zamowiłam to sobie kilka razy smarniesz, nie lękaj się
Stary 2007-11-03, 16:54   #1568
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
yeah to chyba z BHA zostaje tylko nowa seria LRP Biomedic. L_V pisała o tym kilka postów wcześniej
czy chodziło Ci o post #1398 ? bo patrzę w internecie i nic na ten temat niestety nie ma. to chyba prawdziwa nowość. orientujesz się czy to jest silniejsze niż E?

w ogóle to może ja za szybko oczekuję efektów? wiadomo na każdą z nas E. inaczej działa. może dwa miesiące to jednak za mało? tzn. na pewno wstrzymam się z kupnem czegoś aż do momentu kiedy całkowicie zużyję E. [tak żeby mieć czyste sumienie ].
z drugiej strony czytałam opinie innych wizażanek i one efekty często widziały, o zgrozo!... po pół roku!
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 16:58   #1569
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
czy chodziło Ci o post #1398 ? bo patrzę w internecie i nic na ten temat niestety nie ma. to chyba prawdziwa nowość. orientujesz się czy to jest silniejsze niż E?

w ogóle to może ja za szybko oczekuję efektów? wiadomo na każdą z nas E. inaczej działa. może dwa miesiące to jednak za mało? tzn. na pewno wstrzymam się z kupnem czegoś do momentu aż zużyję E. całkowicie żeby mieć czyste sumienie
z drugiej strony czytałam opinie innych wizażanek i one efekty też często widziały, o zgrozo!, po pół roku!
dokładnie..z effaclarem jest tak,że myslisz że efakty juz są, a tu porównując po 5 miesiącach sa jeszcze 2 razy lepsze, niektore wizażanki musiały długo czekać, prawda jest taka że te pierwsze efaty to dopiero początkija bym uzbroiła się w cierpliwośća może ty chcesz tak hop siup wszystko i nie dostrzegasz małych efekcików?
Stary 2007-11-03, 17:04   #1570
yeah
Zadomowienie

Cytat:
dokładnie..z effaclarem jest tak,że myslisz że efakty juz są, a tu porównując po 5 miesiącach sa jeszcze 2 razy lepsze, niektore wizażanki musiały długo czekać, prawda jest taka że te pierwsze efaty to dopiero początkija bym uzbroiła się w cierpliwośća może ty chcesz tak hop siup wszystko i nie dostrzegasz małych efekcików?
nie da się ukryć, że jestem w gorącej wodzie kąpana, chociaż i tak ostatnio spokorniałam
wiesz, mnie tylko smuci, że wszystkie widzicie świetne efekty, a u mnie to tak średnio
a dwa miesiące minęły. sporo mi tej tubki jeszcze zostało (hej, a może za mało kładę??).
jest lepiej, ale największe efekty widziałam na samym poczatku, a teraz tak jakby zastój, a chwilami nawet gorzej (np. wtedy chyba po Kolorane).
ale dalej wytrwale się smaruję i obserwuję.
jak się zaprę, to na jednej tubce się nie skończy!
Stary 2007-11-03, 17:10   #1571
phdwao
Zakorzenienie

ja też smaruję mało,no efety u mnie są i jestem z nich zadowolona,a le perfekto to nie jest:/a tam Ty się nie przejmuj, mi wyszłorok temu cos na policzku,nie wiem co tojest(małe- ok 1mm-wypkłe) nie wiem co tojest, dermtolog chce usunąc, ja przy tym grzebałam, a teraz zcziałam,że jeśli to jakis wirus to grzebiąc w nim, roznosze go, średnio raz w tygodniu mam schizę że mi cała twarz tym obrośnie, boje się usuwać bo to jest tak małe, że mi ślad zostanie na 100% po usuwaniu..i co? kurcze trzeba z tym żyć:/z nadzieją że zejdzie i nie rozsieje się
Stary 2007-11-03, 17:15   #1572
yeah
Zadomowienie

Cytat:
ja też smaruję mało,no efety u mnie są i jestem z nich zadowolona,a le perfekto to nie jest:/a tam Ty się nie przejmuj, mi wyszłorok temu cos na policzku,nie wiem co tojest(małe- ok 1mm-wypkłe) nie wiem co tojest, dermtolog chce usunąc, ja przy tym grzebałam, a teraz zcziałam,że jeśli to jakis wirus to grzebiąc w nim, roznosze go, średnio raz w tygodniu mam schizę że mi cała twarz tym obrośnie, boje się usuwać bo to jest tak małe, że mi ślad zostanie na 100% po usuwaniu..i co? kurcze trzeba z tym żyć:/z nadzieją że zejdzie i nie rozsieje się
że niby to coś jest na tym zdjęciu na Twoim av?
kochana Ty nie czaruj! Ty mnie nie czaruj!

w ogóle doszłam do wniosku, że mam skłonności do rozszerzonych naczynek, szczególnie widać to przy nosie, czyli z Lysanel nici. a szkoda.
Stary 2007-11-03, 17:17   #1573
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
że niby to coś jest na tym zdjęciu na Twoim av?
kochana Ty nie czaruj! Ty mnie nie czaruj!

w ogóle doszłam do wniosku, że mam skłonności do rozszerzonych naczynek, szczególnie widać to przy nosie, czyli z Lysanel nici. a szkoda.
serio pisze prawdę, na av nie widac ,bo to mleństwo jest, ale ja jestem przeczulona i boje się wirusko skóry, bo jak się przyczepa to juz cięzko wywalić jeno niestety w Twoim przypadku,moim także, lysanel odpada, to jesteś "skazana" na effaclar :p jak ja
Stary 2007-11-03, 18:15   #1574
zoya
Raczkowanie

Cytat:
dobry dobry Słońce!wreszcie jesteśtrochę Ci ten dermatolog zapodałale wiesz,że effaclar się nie zmarnuje, najwyżej odłożysz i po kuracji będziesz dalej stosowacpoza tym ten capivit łykasz to będzie nawilżenie, możesz stosowac raz w tygodniu jakąś maseczkę nawilżającą, albo dam Ci próbke tego nutritic co zamowiłam to sobie kilka razy smarniesz, nie lękaj się
Dziękuję Ci słonko stwierdziłam, że jesteś dobrą wróżką, zawsze rozwiejesz moje obawy
zoya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:22   #1575
tomama
Witchdoctor

Cytat:
Dokładnie tak ,wydaje mi się, że jest mocniejszy (ale też sporo droższy ) usilnie szukam informacji o nim ale jakoś mało tego
Stary 2007-11-03, 18:22   #1576
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zoya Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci słonko stwierdziłam, że jesteś dobrą wróżką, zawsze rozwiejesz moje obawy
heheh, dzięki
Stary 2007-11-03, 18:35   #1577
Beatriceee
Raczkowanie

Hej
kupilam to cudo, stosuje jakos 1,5 miesiąca, było juz bardzo dobrze, juz sie ucieszyła, ze cera taka ładna i w ogole. A tu zonk, znowu pojawiły się grudki, na policzkach, brodzie, czole, nie jest tego co prawda dużo, ale było już tak dobrze. Jestem teraz przed okresem, moze to przez to?
Jaki krem wybrac na dzien? który by nawilżał, matowił i miał filtry?
Co użyje podkładu, to mam wrażenie ze niszczę sobie skóre, ja nie wiem jak niektóre dziewczyny to robią, że mają tak ładną cerę, a po nałożeniu podkładu staje się ona idealna. Jaki podkład wybrac, zeby nie obciazał cery? Jakie witaminy brac?
Czytałam na forum o spirulinie, kupiłam biorę, ale jak narazie nie widzę efektów.
Mam wrazenie ze skora mi sie zrobiła jakas szara...
Za tydzien wyjezdzam na wyspy Kanaryjskie, może powinnam odstawić na ten czas effaclar?
Sorki że tyle różnych pytań, ale nie chcę zaśmiecać forum, dlatego piszę wszystko w jednym wątku. Tyle się już tego naczytałam że zgłupiałam
Beatriceee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 19:53   #1578
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

A ja jestem taka własnie hop- siup do przody, wystarczyło ze pospieszyłam sie z jedną z szaszetek i zużyłam ją na dwie aplikację (czyli gruba warstwa Effaclaru na twarzy przez dwie noce) i dzisisj już nie da razy go nałożyć . Przesuszona do bólu (a mam z natury tłustą!), zaczerwieniona jak przy jakiejś alergii- nierównomiernie tylko takie czerwone placki i punkciki. Mamusiu .
jedyne pocieszenie to że jest gładziutka...
Ale teraz sie piekielnie boję ze jednak bede miaął przebarwienia . Dopiero dzisisj odebralam filtr 50+ (i przy okazji Biała Perłę w promocji kupiłam ), wczesniej używałam 40...
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:55   #1579
anna1112
Zadomowienie

Dzisiaj trzeci raz nałożyłam Effaclar troche więcej niż zazwyczaj i są efekty. Twarz zaczeła mnie swędzić, piekła, teraz trochę przestało. Do tego policzki i czoło mam czerwone. A miało być tak pięknie, wczoraj nawet nic nie czuła po jego nałożeniu.

Edytowane przez anna1112
Czas edycji: 2007-11-03 o 20:56 Powód: wpis
anna1112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 21:20   #1580
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Łączmy się razem w bólu, kochana
Aczkolwiek własnie wyratowałam skórę- najpierw moją ukochaną maseczką odżywczą Efektimy (mała rysa na jej idealności- na super-podrażnionej skórze jednak zapiekła przy nakąłdaniu, ale potem było przyjemnie) a teraz mam na facjacie krem na poparzenia słoneczne. I skóra jest szczęśliwa, bo odżywiona, nawilżona i nic nie piecze. Qrka wodn,a zaraz chyba sobie z ciekawości przeanalizuję skąłd tego kremu, jak to możliwe żeby wymyślono kosmetyk który nie podraznia nic a nic?
Stary 2007-11-04, 10:04   #1581
tomama
Witchdoctor

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Łączmy się razem w bólu, kochana
Aczkolwiek własnie wyratowałam skórę- najpierw moją ukochaną maseczką odżywczą Efektimy (mała rysa na jej idealności- na super-podrażnionej skórze jednak zapiekła przy nakąłdaniu, ale potem było przyjemnie) a teraz mam na facjacie krem na poparzenia słoneczne. I skóra jest szczęśliwa, bo odżywiona, nawilżona i nic nie piecze. Qrka wodn,a zaraz chyba sobie z ciekawości przeanalizuję skąłd tego kremu, jak to możliwe żeby wymyślono kosmetyk który nie podraznia nic a nic?
a próbowałaś może kremu Rossmann Babydream na brodawki sutkowe? NIE podrażnia nawet na przeciętej skórze, dziewczyny w wątku kwasowo-retinowym bardzo chwalą No i jest bardzo taki 150 ml kosztuje 8 zł
Stary 2007-11-04, 10:18   #1582
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
Dzisiaj trzeci raz nałożyłam Effaclar troche więcej niż zazwyczaj i są efekty. Twarz zaczeła mnie swędzić, piekła, teraz trochę przestało. Do tego policzki i czoło mam czerwone. A miało być tak pięknie, wczoraj nawet nic nie czuła po jego nałożeniu.
ja tka miłam dokładnie po AD, terazproponuje odpuść effaclar na 2 dni, a zamiast tego nawilżaj dobrzenie martw się
Stary 2007-11-04, 12:44   #1583
anna1112
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
a próbowałaś może kremu Rossmann Babydream na brodawki sutkowe? NIE podrażnia nawet na przeciętej skórze, dziewczyny w wątku kwasowo-retinowym bardzo chwalą No i jest bardzo taki 150 ml kosztuje 8 zł
Cytat:
ja tka miłam dokładnie po AD, terazproponuje odpuść effaclar na 2 dni, a zamiast tego nawilżaj dobrzenie martw się
Dziękuje za rady. Niestety w moim mieście nie ma Rossmanna, najbliższy jest 30 km odemnie. Zaczerwienienia i swędzenie mineło po 2 godzinach.
Dzisiaj znowu filtr nałożyłam on jest najgorszy, nie znoszę go. Żeby się nie świecić nałożyłam skrobię ale zmyłam ją przed chwilą ponieważ tak się złączyła że żle to wyglądało na twarzy.
Mam pytanie czy moge nie używać filtra kiedy siedzę cały dzień w domu?

Edytowane przez anna1112
Czas edycji: 2007-11-04 o 12:54 Powód: dopis
Stary 2007-11-04, 12:55   #1584
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady. Niestety w moim mieście nie ma Tesco, najbliższe jest 30 km odemnie. Zaczerwienienia i swędzenie mineło po 2 godzinach.
Dzisiaj znowu filtr nałożyłam on jest najgorszy, nie znoszę go. Żeby się nie świecić nałożyłam skrobię ale zmyłam ją przed chwilą ponieważ tak się złączyła że żle to wyglądało na twarzy.
Mam pytanie czy moge nie używać filtra kiedy siedzę cały dzień w domu?
teoretycznie nie, promienie docierają przecież również wtedy kiedy siedziesz w domu. w praktyce natomiast różnie to bywa. ja kiedy wiem, że spędzę dzień w domu nie nakładam, wolę nałożyć krem, który solidnie mnie nawilży.
poza tym, idąc tym tropem to filtr trzeba byłoby nakładać ponownie co jakiś czas, bo się ściera itp., a ja np. jak rano nałożę filtr to ruszam go dopiero popołudniu/wieczorem.
nie popadajmy w skrajoności
Stary 2007-11-04, 12:59   #1585
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Promienie przechodza przez ściany nawet, a tym bardziej przez szyby. A jkaiego filtra używasz?
Własnie nałozyłam iwostin, dosyć sporo go amm an twarzy i wcale tak nie pobielia le mam wrażenieże mimo to nałozyłam za mało
Boże teraz panikuję ze bede miaął jednak przebarwienia.. Tam gdzie skóra była czerwona teraz jest pomarańczowa.. Co to znaczy? ;(
Stary 2007-11-04, 13:06   #1586
anna1112
Zadomowienie

Tak myślałam. Muszę go chyba polubić. Mam Anthelis XL 60+. Najgorsze jest na mnie te świecenie.
Stary 2007-11-04, 13:46   #1587
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

dziewczyny pomóżcie! jestem załamana :/ używam Effaclaru K od miesiąca, jestem właśnie przed okresem i dopiero teraz skóra zaczęła się oczyszczać (wcześniej była całkiem gładka), mam mnóstwo podskórnych grudek, pare pryszczy, ale nie to mnie martwi, otóż pory mam potwornie wielkie! kiedyś nie były takie, a teraz, jak wstanę rano, to mam normalnie pół twarzy (nos, czoło, broda, troche policzki) w ogromnych czarnych dziurach! na dodatek jestem cała czerwona taka poplamiona trochę :/ nie wygląda to na plamy od słońca, choć smaruję się filtrem tylko wtedy jak wychodzę, w domu nie... jestem załamana...wiem, że skóra się powinna oczyścić, ale te powiększone pory to okropność
Stary 2007-11-04, 13:56   #1588
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiszunia Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie! jestem załamana :/ używam Effaclaru K od miesiąca, jestem właśnie przed okresem i dopiero teraz skóra zaczęła się oczyszczać (wcześniej była całkiem gładka), mam mnóstwo podskórnych grudek, pare pryszczy, ale nie to mnie martwi, otóż pory mam potwornie wielkie! kiedyś nie były takie, a teraz, jak wstanę rano, to mam normalnie pół twarzy (nos, czoło, broda, troche policzki) w ogromnych czarnych dziurach! na dodatek jestem cała czerwona taka poplamiona trochę :/ nie wygląda to na plamy od słońca, choć smaruję się filtrem tylko wtedy jak wychodzę, w domu nie... jestem załamana...wiem, że skóra się powinna oczyścić, ale te powiększone pory to okropność
Może to też przez oczyszczanie,pory rozszerzją się, aby "wyrzucic brud", cięzko powiedziec, czy to trwa długo?co do plam to może to jakies podraznienie, czy nic Cię nie piecze, swędzi?ściąga?może buzia potrzebuje nawilżenia i chwili oddechu od effaclaru?spróbuj sama rozeznać, czy to nie jest spowodowanie przemęczniem, przesuszeniem buzi
Stary 2007-11-04, 14:01   #1589
_magdzia_
BAN stały

Dziewczyny a plamki które wyglądają tak jak piegi to mogą być przebarwienia?
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 14:30   #1590
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

Cytat:
Może to też przez oczyszczanie,pory rozszerzją się, aby "wyrzucic brud", cięzko powiedziec, czy to trwa długo?co do plam to może to jakies podraznienie, czy nic Cię nie piecze, swędzi?ściąga?może buzia potrzebuje nawilżenia i chwili oddechu od effaclaru?spróbuj sama rozeznać, czy to nie jest spowodowanie przemęczniem, przesuszeniem buzi
no więc na początku eff stosowałam raczej co drugi dzień, a tylko czasami codziennie, żeby skórę przyzwyczaić, od wtorku stosuję codziennie, bo mi powychodziły te krostki i chciałam się ich jak najszybciej pozbyć, skóra mnie piecze jak nakładam EFF wieczorem, robią się czerwone plamki i później znikają, skórę nawilżam codziennie rano i jeśli trzeba to w ciągu dnia, przesuszonych miejsc nie widzę...poza tym, że skóra jest zaczerwieniona - może faktycznie powinnam dać jej odpocząć...jeszcze się świecę, moim zdaniem przez to świecenie jeszcze bardziej widać te pory :/ nie wyglądają na zapchane, ale chyba czyste nie są skoro są czarne nie? normalnie mam cały nos w kropkach i jeśli nie nałożę dermablendu na to, to katastrofa :///

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości