Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-07, 19:36   #2011
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyny, ja mam chyba skórę wieloryba albo słonia jakiegoś E na mnie nie dzialal, teraz kupikam Lysanel. Co prawda użyłam go dopiero dwa razy, ale luszczę się po nim mniej niz po E i nie mam żadnych niespodzianek typu pieczenie. Jakbym nałożyła jakiś kremik nawilżający. Mam nadzieję, ze za jakieś 3 tygodnie zauważę wreszcie efekty Uzywam E od wrzesnia, więc powinno coś sie zacząc dziać przy lysanelu. Jak myślicie?

EDIT. Czy Was też tak drażni zapach lysanelu? Jak woda kolońska E był o wiele fajniejszy w użyciu. Przede wszystkim wchlanial się do końca
K@sieńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 12:01   #2012
anestet-ka
Wtajemniczenie

też się czaję na Dermablend, bo Revlon przestaje mi powoli odpowiadać, niestety.

kurde, tak po prawdzie to przyszłam się wyżalić.
Bo co z tego, że ten Lysanel u mnie pięknie działa, skoro jak tylko podleczę buźkę to nadchodzi okres i mnóstwo okropieństw mi wyłazi, po prostu cała masa. Później cały miesiąc się leczę i kiedy już jest ok to od nowa się wszystko zaczyna
i nic na to się nie da poradzić ;/
anestet-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 14:04   #2013
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
to tak odemnie o Dermablend'zie... podklad fajny ale na dluzsza mete jego nakladanie stalo sie meczarnia... musialam strasznie rozciagac skore twarzy zeby go dobrze rozprowadzic,ale jako "zakrywacz" wszystkiego co "zle" na twarzy byl idealny
fakt jest taki,że na suchej skórze się źee rozprowadza,na mojej tłustawej jest w porządku
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 18:58   #2014
Mykka
Raczkowanie

Hmmm ja na razie pozostaję przy revlonie (w końcu ktos musi zużyc te 30 ml ;p) ale opakowanie nie jest ekonomiczne, bo bez pomki
dlatego za jakiś miesiąc zainwestuję w dermablend
Stary 2007-12-08, 22:32   #2015
Ella77
Raczkowanie

powiem Wam dziewczynki, że u mnie się zaczęło... zastanawiam się tylko dlaczego tak szybko?? jeszcze kilka dni temu zachwycałam się swoją buzią, a teraz po 4 dniach z Eff. i AD na zmianę cała twarz jest aż chropowata od nabrzmiałych wyłażących zaskórników.

A nad prawą brwią po wczorajszej nocy urosła gula

a o dermablend dzisiaj pytałam w jednej aptece ale pani farmaceutka poinformowała mnie, że tego podkładu nie ma próbek a są tylko testery sprawdziłam na ręku i 15 wydaje się super, ale i tak popytam w innych aptekach o próbeczki, bo przecież trzeba na buziaku sprawdzić
Stary 2007-12-08, 22:54   #2016
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
A nad prawą brwią po wczorajszej nocy urosła gula

a o dermablend dzisiaj pytałam w jednej aptece ale pani farmaceutka poinformowała mnie, że tego podkładu nie ma próbek a są tylko testery
Na taka gulę najlepszy jest tribiotic.

Ja mam próbkę dermablendu, więc próbki istnieją. Mam próbkę 25, nude, dla mnie za ciemna, bo 15 jest ciemna, więc tej 25 nawet nie odpakowuję.
Takie bardzo kryjące podkłady wykorzystuję jako korektory. Nawet jak mam jakieś większe problemy do ukrycia, to nie wyobrażam sobie chodzić z taka pasta cały dzień na twarzy, choć przyznam, ze za czasów studenckich, kiedy dopadł mnie trądzik tapetowałam sie równo Teraz mam toleriane i świetnie ukrywa przebarwienia, choć odcień najjaśniejszy jest za ciemny, ale po wklepaniu odrobinki zupełnie sie nie odcina.
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 23:18   #2017
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
niestety nie mam go w domu. na razie spróbuję maścią ichtiolową i acnefanem (czasami lekko pomagał). jeśli to nic nie da to w poniedziałek kupię tribiotic tak jak radzisz dzięki za wsparcie

Cytat:
Ja mam próbkę dermablendu, więc próbki istnieją. Mam próbkę 25, nude, dla mnie za ciemna, bo 15 jest ciemna, więc tej 25 nawet nie odpakowuję.
Takie bardzo kryjące podkłady wykorzystuję jako korektory. Nawet jak mam jakieś większe problemy do ukrycia, to nie wyobrażam sobie chodzić z taka pasta cały dzień na twarzy, choć przyznam, ze za czasów studenckich, kiedy dopadł mnie trądzik tapetowałam sie równo Teraz mam toleriane i świetnie ukrywa przebarwienia, choć odcień najjaśniejszy jest za ciemny, ale po wklepaniu odrobinki zupełnie sie nie odcina.
o dermablendzie na razie tylko myślę - w razie gdyby zaskoczył mnie intensywny wysyp chciałabym mieć coś na szybkie zatuszwanie w razie potrzeby. tylko zastanawia mnie ta "pasta" o której mówisz. tester dermabledu, którym mnie maźnęła dziś farmaceutka był taki raczej płynny i lekki - czyżby to nie było to?
Stary 2007-12-08, 23:28   #2018
iza1001
Przyczajenie

Chciałabym spytać, czy iwostin purritin ma takie działanie jak effaclar? Czy to zupełnie inne kosmetyki? Bo niby oba mają kwasy tylko nie bardzo wiem, czy te same
iza1001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 23:42   #2019
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
A ten tribiotic to pewnie jakieś cudo na receptę tak?

Cytat:
o dermablendzie na razie tylko myślę - w razie gdyby zaskoczył mnie intensywny wysyp chciałabym mieć coś na szybkie zatuszwanie w razie potrzeby. tylko zastanawia mnie ta "pasta" o której mówisz. tester dermabledu, którym mnie maźnęła dziś farmaceutka był taki raczej płynny i lekki - czyżby to nie było to?
Moim zdaniem dermablend jest bardzo dobrze kryjący ( a o to mi właśnie chodzi) ale nie jest ciężki. Być może dlatego że głównie chyba robiony jest z myślą o osobach z trądzikiem i cerze mieszanej a nie tłustej. Nie robi maski na twarzy jak to w zwyczaju mają super nawilżające podkłady.
Ja przynajmniej narazie jestem w nim zakochana No i kupiłam w super cenie 59,95 To już nawet na allegro droższe są a jeszcze przecież trzeba doliczyć przesyłkę
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 00:09   #2020
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ten tribiotic to pewnie jakieś cudo na receptę tak?
z tego co udało mi sieę ustalić jest to antybiotyk w saszetkach i nie jest na raceptę.

Cytat:
Moim zdaniem dermablend jest bardzo dobrze kryjący ( a o to mi właśnie chodzi) ale nie jest ciężki. Być może dlatego że głównie chyba robiony jest z myślą o osobach z trądzikiem i cerze mieszanej a nie tłustej. Nie robi maski na twarzy jak to w zwyczaju mają super nawilżające podkłady.
Ja przynajmniej narazie jestem w nim zakochana No i kupiłam w super cenie 59,95 To już nawet na allegro droższe są a jeszcze przecież trzeba doliczyć przesyłkę
w poniedziałek poluję a gdzie to Ci się Magdusiu udało w takiej cenie zakupić?
Stary 2007-12-09, 08:06   #2021
yeah
Zadomowienie

Ella77, nie martw się u mnie jest tak samo np. ostatnio narzekałam, że wyglądam tragicznie, a tu się okazuje, że jest całkiem nieźle i to nie tylko z daleka
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 09:52   #2022
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
w poniedziałek poluję a gdzie to Ci się Magdusiu udało w takiej cenie zakupić?
Ostatnio odkryłam aptekę centrum sie nazywa (ale to jest apteka lubelska) i dermablend kosztuje tam niecałe 60 zł
Jeżeli mogę Ci coś poradzić to tutaj też jest w niezłej cenie, a odebrać możesz osobiście w jakiejkolwiek ich aptece na terenie całego kraju:
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...rds=dermablend
Jak odkąd dostałam próbkę to się w nim zakochałam
Myślę że warto spróbować bo wg mnie na zimę jest idealny
Stary 2007-12-09, 10:25   #2023
Mykka
Raczkowanie

Ja aktualnie używam go już 2 tygodnie z isotrexinem i aknemycinem
(mogłam pomylić się w nazwie bo nie che mi się iść do drugiego pokoju i sprawdzić ;p wiem wiem jestem leniwa ;p)
Teraz mam okropny wysyp na policzkach i może wydawać się, ze jest jeszcze gorzej niż było, ale moja dermatolog powiedziała mi :
"Żeby było lepiej najpierw musi być gorzej"
Szkoda tylko, że to "gorzej" jest okropne i długo trwa ...

*Trybiotyk - to taki produkt w saszetkach, ja go stosowałam po przekłuciu ucha
Stary 2007-12-09, 20:29   #2024
anah
Zakorzenienie

Cytat:

Może źle wyraziłam o tej "paście". Nie chodziło mi o konsystencję, tylko o krycie. W tego typu podkładach, bardzo kryjących, kamuflujących, czuję sie jak zapastowana, zatynkowana czy jak by to inaczej nazwać...
Nie sa tłuste i ciężkie, ale czuję, ze mam je na twarzy.

Przepraszam za OT.
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:51   #2025
lou salome
Raczkowanie

Haha - ależ mnie wysypało!! Dwa lub trzy tygodnie z Effem i wyglądam jak pryszczata nastolatka Jedno jest jednak piękne, jak rusze wyobraźnię i staram sie nie zauważać tych czerwonych kropek, to skóra jest idealna - gładziutka, zacnie blada i pięknie łuszcząca się widzę jak dzien po dniu wyłażą i natychmiastowo goją się i znikają grudy i inne "fu", które do tej pory zalegało pod skóra ;>> jestem zachwycona

A jak jeszcze sprawie sobie serum z wit-c albo Redermica... drżyjcie niedoskonałości, haha;>

Notka ma charakter chwalipiętowo-pokrzepiający

Buziaki dla was dziewczynki, trwajcie dzielnie na posterunku

wątek kosmetyczny: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 22:21   #2026
goha80
Zadomowienie

No to ja też się "pochwalę" marudziłam i marudziłam że po effaclarze nic, przerzuciłam się na lysanel i mnie też w końcu wysypało! z dnia na dzień coraz więcej krostek i grudek wyłazi spod skóry. może w końcu pozbędę się zaskórników
a wrażenia:
po pierwsze skóra piecze jak po posmarowaniu sokiem z cytryny,
po drugie bardziej wysusza i złuszcza (u effa nic takiego niestyty nie było)
dopiero teraz rozumiem co wy tak z tym nawilżaniem, bo teraz owszem bez dobrego nawilżacza się nie obejdzie...
ciekawe ile w moim przypadku potrwa ten wysyp?
Stary 2007-12-09, 23:15   #2027
lou salome
Raczkowanie

Goha80 jesli zostało Ci trochę Effa z chęcia przygarne biedaka za coś w zamian
Ja po Effie zaczelam sie luszczyc dopiero, gdy zaczelam nakladac go nieco wiecej niz ziarenko groszku.

Wysyp pewnie bedzie uzalezniony od ilosci "fu", ktore masz pod skora - u mnie jest tego sporo, mnostwo "kaszki" podskornej mam, skora po pudrze i podkladzie jest niemal idealna, ale bez tego - tareczka, brrr...

Mysle, ze w moim przypadku za jakies 4-5 miesiecy moze beda jakies bardziej wymierne efekty niz luszczenie sie i wylazenie. W ogole znajome patrza na mnie jak na kosmitke - stan cery tragiczny, chodze bez kamuflazu (makijazu), swiece sie od filtrow, w toalecie zamiast pudru wyciagam skrobie i jeszcze sie ciesze, ze luszcze sie jak jaszczurka przy zmianie lusek... no wariatka, no

Pozdrawiam

Edytowane przez lou salome
Czas edycji: 2007-12-09 o 23:15 Powód: literowka.
Stary 2007-12-09, 23:54   #2028
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez lou salome Pokaż wiadomość
Ja po Effie zaczelam sie luszczyc dopiero, gdy zaczelam nakladac go nieco wiecej niz ziarenko groszku.

Wysyp pewnie bedzie uzalezniony od ilosci "fu", ktore masz pod skora - u mnie jest tego sporo, mnostwo "kaszki" podskornej mam, skora po pudrze i podkladzie jest niemal idealna, ale bez tego - tareczka, brrr...

Mysle, ze w moim przypadku za jakies 4-5 miesiecy moze beda jakies bardziej wymierne efekty niz luszczenie sie i wylazenie. W ogole znajome patrza na mnie jak na kosmitke - stan cery tragiczny, chodze bez kamuflazu (makijazu), swiece sie od filtrow, w toalecie zamiast pudru wyciagam skrobie i jeszcze sie ciesze, ze luszcze sie jak jaszczurka przy zmianie lusek... no wariatka, no

Pozdrawiam
Czego się nie robi żeby być pięknym
Stary 2007-12-10, 01:53   #2029
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

goha80 , znamy sie z watku figura po porodzie Widze, ze i tu tez mamy ten sam problem.
Ja tam uzwalam cleanance k i byl nijaki, teraz znowu lysanel i jest lepiej. Do kolekcji dolaczylam diacneal.Zobaczymy co z tego bedzie.
Mnie tez po lysanel niesamowicie wysusza, ale to jak dotad jedyny kwasik ktory na mnie dziala.
A co do dermablendu, mam odcien 15, w koncu trafiony w 10, bo w la roche kolorowki jak dla mnie za ciemne.Co do krycia ciut gorszy od la roche ale mi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam wszystkie kwasowiczki;]
Stary 2007-12-10, 08:06   #2030
lou salome
Raczkowanie

Cytat:
Czego się nie robi żeby być pięknym
Problem w tym, ze piekna to ja bylam przed Effem, teraz raczej jestem zdekonspirowana, hehe

Stary 2007-12-10, 09:21   #2031
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
goha80 , znamy sie z watku figura po porodzie Widze, ze i tu tez mamy ten sam problem.
Ja tam uzwalam cleanance k i byl nijaki, teraz znowu lysanel i jest lepiej. Do kolekcji dolaczylam diacneal.Zobaczymy co z tego bedzie.
Mnie tez po lysanel niesamowicie wysusza, ale to jak dotad jedyny kwasik ktory na mnie dziala.
A co do dermablendu, mam odcien 15, w koncu trafiony w 10, bo w la roche kolorowki jak dla mnie za ciemne.Co do krycia ciut gorszy od la roche ale mi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam wszystkie kwasowiczki;]
A jaki wg Ciebie LRP kryje lepiej
Stary 2007-12-10, 11:46   #2032
pola_m
Wtajemniczenie

witajcie

ja też rozpoczęłam walke o piękną buźkę. mam jeszcze trochę takich różowych śladków i lekkich zagłębień popryszczowych i nie za piękne czarne kropy na nosie i brodzie.

co drugi dzień robię maseczkę z cebuli- na te ślady i zastanawiam się czy E stosować tez co drugi, czy mogę codziennie i nie pogryzie się z cebula...

mam nadzieję że mnie nie zbledzi jakoś strasznie to wszystko- bo mam dosyć ciemna cerę i jak blednę to żółknę... i że nie znikną mi piegi

pozdrowionka
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 11:50   #2033
fiszunia
Raczkowanie

GG do fiszunia

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
witajcie

ja też rozpoczęłam walke o piękną buźkę. mam jeszcze trochę takich różowych śladków i lekkich zagłębień popryszczowych i nie za piękne czarne kropy na nosie i brodzie.

co drugi dzień robię maseczkę z cebuli- na te ślady i zastanawiam się czy E stosować tez co drugi, czy mogę codziennie i nie pogryzie się z cebula...

mam nadzieję że mnie nie zbledzi jakoś strasznie to wszystko- bo mam dosyć ciemna cerę i jak blednę to żółknę... i że nie znikną mi piegi

pozdrowionka
a ta maseczka z cebuli... zadowolona jesteś? nie pachniesz potem cebulą za długo?
Stary 2007-12-10, 12:30   #2034
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

magdzia o ten podkład http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=120
O rety ale ten diacneal śmierdzi, wyglądam do tego jakbym miała żółtaczkę. Współczuję mojemu TŻ-towi
Stary 2007-12-10, 15:13   #2035
pola_m
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiszunia Pokaż wiadomość
a ta maseczka z cebuli... zadowolona jesteś? nie pachniesz potem cebulą za długo?
potem nie pachnę wcale

za to w trakcie jest gorzej- i spływa mi i jest nie-za-miło. ale buzia wygląda dużo lepiej. nie jestem tylko pewna po czym- bo robiłam też kilka razy maseczkę aspirynową no i tonik octowy.ale we francji aspiryna droga, bardziej sie opłaca effaclar, mam nadzieję że działa podobnie
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 16:38   #2036
Mykka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lou salome Pokaż wiadomość

Pozdrawiam
POdziwiam Cię ... ja się osobiście boję chodzić bez podkładu - nie chcę straszyć ludzi ... i jakoś z podkładem czuję się pewniej
Stary 2007-12-10, 17:05   #2037
goha80
Zadomowienie

Lou salome nie oddam resztek, bo je wykańczam nakładam rano w te dni kiedy nie mam za bardzo wysuszonej buźki po nocy. może szybciej mi powyłazi wszystko co ma wyjść na razie nie łuszczę się w bardzo widoczny sposób to może sobie nie zaszkodzę.
ja zrezygnowałam z makijażu i chodzę z buźką pokrytą tylko kremem, lub filtrem (na szczęście ostatnio nie wychodze zbyt często i na długo z domu więc nie straszę aż tak wielu ludzi )
ale jak patrzę na siebie w lustrze to mam ochotę czasem pomaziać się jakimś podkładem bo nieciekawie teraz wyglądam ...

kurcze musze jeszcze raz przestudiować wątek żeby dokopać się do waszych sprawdzonych nie zatykających nawilżaczy. puki co stosuję neutrogene visibly clear ale teraz nie wystarcza, z physiogelem dostałam próbkę ich nowego kremu nawilżającego ale jakiś mi się dziwny wydaje.skóra po nim taka śliska jest jak nawoskowana czy co? boję się że pozatyka pory. a neurtrogena z soją za tłusta... i znów mam pretekst by wydawać kasę na nowe kremiki
Stary 2007-12-10, 17:12   #2038
Clarissa:)
Wtajemniczenie

GG do Clarissa:)

Zaczęłam kuracje Effaclarem . Tylko jak narazie użyłam go 4 razy a na dzień nie stosowałam filtra(nie biiijcie-Iwostin 40 już do mnie idzie ).
Jak narazie nic mnie nie piecze ani nie wysusza. Dzisiaj rano zauważyłam, że z 2 zaskórników zrobiły sie ropne krostki-wywala je na wierzch. Mam nadzieje, że Effaclar mnie nie zawiedzie
Clarissa:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 17:53   #2039
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Ostatnio odkryłam aptekę centrum sie nazywa (ale to jest apteka lubelska) i dermablend kosztuje tam niecałe 60 zł
Jeżeli mogę Ci coś poradzić to tutaj też jest w niezłej cenie, a odebrać możesz osobiście w jakiejkolwiek ich aptece na terenie całego kraju:
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...rds=dermablend
Jak odkąd dostałam próbkę to się w nim zakochałam
Myślę że warto spróbować bo wg mnie na zimę jest idealny
właśnie u nich sie zaopatruje i widzę, że rzeczywiscie dermablen tez w dobrej cenie

dzisiaj polowałam na próbki ale nic nie udało mi się zdobyć poza próbkami aera teint i flexilift z vichy - a to tylko dlatego ze Pani w jednej aptece byla przekonana ze daje mi dermablend - ja taka ucieszona wyszłam i dopiero za drzwiami zobaczyłam ze to nie to ale to byly ostatnie probki jakie miała. a czy vichy ma taką uogolniona sklę odcieni? bo ten flexilift mi sie trafil w odcieniu 15 więc jak sie sprawdzi kolor to może i dermabend bedzie pasowal?

anah tu już tyle było OT że za kolejny nikt sie nie obrazi

jeśli chodzi o sam effaclar to dziś nakładma po raz trzeci.. ostatnio po nocy z tym przystojniakiem wyskoczyła opisywana wcześniej guuula (juz na szczęście ujarzmiona) i pełno zaskórników sie wyłoniło... dlatego juz sie boje co bedzie jutro rano...
Stary 2007-12-10, 17:55   #2040
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
magdzia o ten podkład http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=120
O rety ale ten diacneal śmierdzi, wyglądam do tego jakbym miała żółtaczkę. Współczuję mojemu TŻ-towi
Oj nie kuś
Już mam tyle podkładów to wykończenia że szok A niedawno kupiłam jeszcze vichy Staram sie ograniczać ale jakoś mi nie wychodzi
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości