Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-28, 14:12   #2311
_magdzia_
BAN stały

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Po AD takie efekty? brzmi fajnie, zwałaszcza ze po Effie i Diacnealu tak nie mam
Tak po AD
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 14:17   #2312
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

GG do NieMamPomysluNaNick

To jeszcze jedno pytanie

Zauwazylem ze po Effie i Diacnealu każde dotknięcie twarzy troszke mnie... boli, skóra zrobiła się jakby szorstrza - dlaczemu? To chyba źle?

Do nawilżania stosuje Effaclar H - Co trzy noce ( Eff, Diacneal, Eff H,...) i o poranku ( po nocy z Eff )

Co jest?

Ciao!
NieMamPomysluNaNick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 14:23   #2313
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
To jeszcze jedno pytanie

Zauwazylem ze po Effie i Diacnealu każde dotknięcie twarzy troszke mnie... boli, skóra zrobiła się jakby szorstrza - dlaczemu? To chyba źle?

Do nawilżania stosuje Effaclar H - Co trzy noce ( Eff, Diacneal, Eff H,...) i o poranku ( po nocy z Eff )

Co jest?

Ciao!
może mimo wszystko za mało nawilżania,eff i diacneal to silna dawka, byc może za silna dla Ciebie, więcej nawilżania(lepszego, treściwszego)
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 15:32   #2314
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
To jeszcze jedno pytanie

Co jest?

Ciao!
Chyba z abardzo wysuszyłeś skórę. Rób większe przerw na nawilżanie - nie co 3 noce, tylko kwas co 3 noce, to mała różnica.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 17:53   #2315
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

laaa piecze piecze piecze Przesadziłem! Przerwa! trzeba nawilżać! Czy sam effaclar h wystarczająco "naprawi" skore po moim wybryku ?:P Ale szorstkie - fe!:benet ton:
Stary 2007-12-29, 18:40   #2316
_magdzia_
BAN stały

Myślę że effaclar H nie poradzi sobie Może zainwestuj w coś bardziej odzywczego Np nutritic 5% Albo neutrogenę z aktywną soją jest podobno świetna ( btw czekam na promocję w rossmannie bo będzie kosztował niecałe 20 zł )
Stary 2007-12-29, 19:35   #2317
Ella77
Raczkowanie

neutrogena z aktywną soją?
Stary 2007-12-29, 19:55   #2318
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
neutrogena z aktywną soją?
Tak
Już szukam linka do KWC. Kupiłam humektan ale mimo to skuszę się na tą neutrogenę bo chodzi już za mną od jakiegoś czasu mam nadzieję że będę zadowolona tak jak inne wizażanki
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7226

Taki mały OT- własnie dzisiaj uświadomiłam sobie że zliżam się do magicznych 20 urodzin i na myśl zaraz mi przyszły te wszystkiw zmarszczki
Stary 2007-12-29, 20:10   #2319
konstrukt
Raczkowanie

Magdziu a kiedy będzie ta promocja, bo Neutrogena też za mną się snuje od jakiegoś czasu (nawilżaczy nigdy dość :P )
Żeby tylko była, bo u mnie jest prawie nieosiągalna ...

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 20:20   #2320
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Magdziu a kiedy będzie ta promocja, bo Neutrogena też za mną się snuje od jakiegoś czasu (nawilżaczy nigdy dość :P )
Żeby tylko była, bo u mnie jest prawie nieosiągalna ...
Jakoś chyba od 3 albo 4 stycznia Dokładnie nie wiem bo nie mam gazetki promocyjnej przy sobie.
Stary 2007-12-29, 20:26   #2321
Ella77
Raczkowanie

bardzo ciekawe oceny na KWC, kusisz Madziu już kolejny raz tyle że w takich odżywczych kremach to ja się bardzo boję zapychania a na KWC składu niet...
Stary 2007-12-29, 20:34   #2322
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
bardzo ciekawe oceny na KWC, kusisz Madziu już kolejny raz tyle że w takich odżywczych kremach to ja się bardzo boję zapychania a na KWC składu niet...

Ja kuszę niemożliwe
Też obawiam się trochę tego zapychania bo jednak krem jest odżywczy ale słyszałam wiele opini że właśnie mieszanych cer nie zapycha. Myślę że warto spróbować tym bardziej że jest w promocji. Jak nie to potulnie chyba wrócę do thermal fix....chociaż ja lubię eksperymentować
Stary 2007-12-29, 20:42   #2323
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja kuszę niemożliwe
Też obawiam się trochę tego zapychania bo jednak krem jest odżywczy ale słyszałam wiele opini że właśnie mieszanych cer nie zapycha. Myślę że warto spróbować tym bardziej że jest w promocji. Jak nie to potulnie chyba wrócę do thermal fix....chociaż ja lubię eksperymentować
tez kiedys lubilam testowac i eksperymentowac, ale teraz kiedy po kwasach moja buzia wyglada coraz lepiej to poporstu sie boje, ze zaprzepaszcze to jakims kremidlem - a najgorsze ze obawiam sie ze tego nie rozpoznam, bo zamiast zauważyć zapychanie to bede myslec ze sie oczyszczam po effaclarze - takie bledne kolo
Stary 2007-12-29, 20:50   #2324
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
tez kiedys lubilam testowac i eksperymentowac, ale teraz kiedy po kwasach moja buzia wyglada coraz lepiej to poporstu sie boje, ze zaprzepaszcze to jakims kremidlem - a najgorsze ze obawiam sie ze tego nie rozpoznam, bo zamiast zauważyć zapychanie to bede myslec ze sie oczyszczam po effaclarze - takie bledne kolo
Mnie krosty raczej nie wyskakują jako efekt zapychania tylko pojawiają się wągry Przez dwa tygodnie smarowałam sie bazą pod podkład która mnie zapychała a ja tego nie zauważyłam i zawsze pojawiło się kilka wągrów któe w nocu effaclar usunął a potem ja rano znowu kładałam bazę i takie błędne koło Na szczęście teraz staram się szyko reagować i obserwuje czy mnie coś zapycha czy nie. No niestety te kremy które są bardziej odżywcze, cyz są treściwsze mają niestety tą zdolność i trzeba z nimi uważać. Kupiłam ostatnio krem na naczynka pharmaceris odżywczy i stosuję go niestety tylko na policzki bo nos zaraz cały w czarnych kropkach jest a szkoda bo krem naprawdę świetny
Stary 2007-12-29, 20:55   #2325
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Mnie krosty raczej nie wyskakują jako efekt zapychania tylko pojawiają się wągry Przez dwa tygodnie smarowałam sie bazą pod podkład która mnie zapychała a ja tego nie zauważyłam i zawsze pojawiło się kilka wągrów któe w nocu effaclar usunął a potem ja rano znowu kładałam bazę i takie błędne koło Na szczęście teraz staram się szyko reagować i obserwuje czy mnie coś zapycha czy nie. No niestety te kremy które są bardziej odżywcze, cyz są treściwsze mają niestety tą zdolność i trzeba z nimi uważać. Kupiłam ostatnio krem na naczynka pharmaceris odżywczy i stosuję go niestety tylko na policzki bo nos zaraz cały w czarnych kropkach jest a szkoda bo krem naprawdę świetny
też będę musiała obserwować - innej rady nie ma, ehh....
Stary 2007-12-29, 23:00   #2326
Ellie00
Raczkowanie

po jakim czasie konczy sei wam wysyp krost? ja dzisiaj rano patrze w lustro a tu bum na twarzy
Stary 2007-12-29, 23:32   #2327
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
po jakim czasie konczy sei wam wysyp krost? ja dzisiaj rano patrze w lustro a tu bum na twarzy
osobiście jeszcze nie wiem, gdyż jestem dopiero na początku kuracji, ale jeśli dobrze pamiętam phdwao wspominała, że u niej sie po 3 miesiącach skończył wysyp.

jeśli cos pokręciłam to nie bijcie
Stary 2007-12-29, 23:49   #2328
_magdzia_
BAN stały

No mnie się skończył gdzieś też po ok 3 miesiącach ale potem pojedyncze jak coś wyskoczyło to trzymało się dobry tydzień Teraz też mam jeszcze dwa ślady po dwóch okropnych gulach i się zastanawiam czy to w ogóle kiedyś mi zniknie Bo trzyma sie dobry miesiąc już. Na szczęście mam dermablend
Stary 2007-12-30, 00:28   #2329
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
No mnie się skończył gdzieś też po ok 3 miesiącach ale potem pojedyncze jak coś wyskoczyło to trzymało się dobry tydzień Teraz też mam jeszcze dwa ślady po dwóch okropnych gulach i się zastanawiam czy to w ogóle kiedyś mi zniknie Bo trzyma sie dobry miesiąc już. Na szczęście mam dermablend
a witaminkę C już próbowałaś na przebarwienia po krostkach?
Stary 2007-12-30, 08:48   #2330
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

Cytat:
osobiście jeszcze nie wiem, gdyż jestem dopiero na początku kuracji, ale jeśli dobrze pamiętam phdwao wspominała, że u niej sie po 3 miesiącach skończył wysyp.

jeśli cos pokręciłam to nie bijcie
3 miesiące!? sporo Ella ja tez zaczynam a kiedy zaczął Wam sie wysyp? Mi po pierwszej nocy tak od razu?
Stary 2007-12-30, 10:01   #2331
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
3 miesiące!? sporo Ella ja tez zaczynam a kiedy zaczął Wam sie wysyp? Mi po pierwszej nocy tak od razu?
mi zaczął się po ok tygodniu stosowania,pierwszy miesiąc był bardzo wysypowy, potem poszczególne, dopiero po 3 miesiącach się uspokoiło
Stary 2007-12-30, 11:40   #2332
Ellie00
Raczkowanie

u mnie tez zaczelo sie mniej wiecej po tygodniu i ciagle siedzi... jeszcze jedno pytanie dla bardziej zaawansowanych czy po dluzszym czasie stosowania tego kremu zmniekszyly sie wam pory na nosie. policzkach do niewidocznych?
Stary 2007-12-30, 12:00   #2333
phdwao
Zakorzenienie

tak właśnie jak to ujęłaś, ja nosek miałam zawsze w "kropki", teraz jest gładki, na policzkach pory czyste i zwęzone
Stary 2007-12-30, 12:02   #2334
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
a witaminkę C już próbowałaś na przebarwienia po krostkach?
No właśnie cały czas się na nią czaję Na początku chciałam zamówić serum z BU ale jakoś nie ma okazji

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
u mnie tez zaczelo sie mniej wiecej po tygodniu i ciagle siedzi... jeszcze jedno pytanie dla bardziej zaawansowanych czy po dluzszym czasie stosowania tego kremu zmniekszyly sie wam pory na nosie. policzkach do niewidocznych?
Pory nigdy nie będą niewidoczne Ale mnie się naprawdę baaardzo zmniejszyły Używam również toniku effaclar który to ponoć zmiejsza pory
Stary 2007-12-30, 15:02   #2335
prettycow
Raczkowanie

Magdzia hehe puknij Ty się w łeb z tymi zmarszczkami na 20 urodziny hehehe jeszcze długo Ci nie groża - wiem bo mam 24 i na razie sza

a poza tym co jest że coraz młodsze dziewczyny dostrzegają u siebie zmarszczki? Mysle ze to wszechobecny fotoszop i wygładzone do przesady twarze w gazetach - niedługo niemowlaki bedziemy nacierac kremami przeciwzmarszczkowymi ;/ bo im sie mimiczne pod oczami robią

albo tylko się pocieszam - bo jak mawiają żołnierze "dziewczyna lat 16 to bukiet białych róż dziewczyna lat 20 to stara dupa juz"

tym optymistycznym akcentem zakończę OT hyhy

A co do wysypu smaruje sie prawie codziennie juz ponad tydzien i nic mi nie wyskakuje, widze ze mam węższe pory i kropki z nosa znikają

szczerze jestem zachwycona tym kremidłem

czasem smaruje na niego jeszcze hydranorme zeby nawilzenie było dobre ale nie wiem czy dobrze robie?

prettycow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 15:52   #2336
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

Prettycow smarujesz sie prawie codziennie effaclarem? Tez tak robiłem i... teraz żałuje Przesuszylem skore, auć!
Stary 2007-12-30, 16:06   #2337
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Magdzia hehe puknij Ty się w łeb z tymi zmarszczkami na 20 urodziny hehehe jeszcze długo Ci nie groża - wiem bo mam 24 i na razie sza

a poza tym co jest że coraz młodsze dziewczyny dostrzegają u siebie zmarszczki? Mysle ze to wszechobecny fotoszop i wygładzone do przesady twarze w gazetach - niedługo niemowlaki bedziemy nacierac kremami przeciwzmarszczkowymi ;/ bo im sie mimiczne pod oczami robią

albo tylko się pocieszam - bo jak mawiają żołnierze "dziewczyna lat 16 to bukiet białych róż dziewczyna lat 20 to stara dupa juz"

tym optymistycznym akcentem zakończę OT hyhy

A co do wysypu smaruje sie prawie codziennie juz ponad tydzien i nic mi nie wyskakuje, widze ze mam węższe pory i kropki z nosa znikają

szczerze jestem zachwycona tym kremidłem

czasem smaruje na niego jeszcze hydranorme zeby nawilzenie było dobre ale nie wiem czy dobrze robie?

Naprawdę to wina tego głupiego photoshopa zawsze jak oglądam gazety to podziwiam te gładkie buźki chociaż wiem że to i tak nie prawda No ale cóż- żebym tylko w jakąś paranoję nie popadła

Cytat:
Prettycow smarujesz sie prawie codziennie effaclarem? Tez tak robiłem i... teraz żałuje Przesuszylem skore, auć!
Ja też smarowałam się codziennie wieczorem- na dzień krem nawilżający+ filtr i nie wysuszyło mnie Ale Ty dodatkowo dołożyłeś sobie jeszcze diacneal a to już ciężka artyleria
Stary 2007-12-30, 19:14   #2338
konstrukt
Raczkowanie

Ostatnią perełką i dzieckiem photoshopu jest reklama serii SINSKIN z Weroniką Rosati - jaka ona tam gładka i powabna, jak nie ona

Ja myślę, że to po części tylko wina wyretuszowanych reklam u mnie np mania doszukiwania się zmarszczek jest winą Wizażu
Czasami siedzę sobie na wykładzie i z przerażeniem stwierdzam, że moje solaryjne koleżanki mają zmarszczki jak moja mama

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 19:30   #2339
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
to oboje zaczynamy zobaczymy jak będzie jak za jakiś czas porównamy efekty u mnie też wysyp zaczął się od razu, ale nie był duży - najpierw kilka gul jednocześnie, teraz już wyskakują pojedynczo - ale myśle, że to za sprawą AD którego przed rozpoczęciem kuracji Effaclrem, zużyłam całą tubkę...

poza tym ciężko jest mi się porównywac do kuracji dziewczyn, gdyz nie stosuję Eff codziennie a:
1 dzień Eff
2 dzień AD
3 dzień nawilżanie itd.

PS
apropos kremu neutrogeny o którym mówiłyśmy wcześniej, udało mi się dotrzeć do składu:
Aqua, Glycerin Cetearyl Ethylhexnoate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, panthenol, Glycine Soja, Vitis Vinifera, Butyrosperum Parkii, Dimethicone, Beta Sistosterol, Izopropyl Myristate, lecithin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Acrylates Copolymer, Carbomer, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Disodum EDTA, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Chlorhexidine Digluconate, Parfum

można wrzucić na wątek dot. składów i podpytac ekspertki, ale jak na moje oko to dla mojej ceru tu za dużo potencjalnych zapychaczy na początku składu - jednak nie zaryzykuje i zostane przy Weledzie która mnie pięknie nawilża i odżywia ew. pokombinuję z samorobionymi olejami

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2007-12-30 o 19:52
Ella77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 19:55   #2340
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Ostatnią perełką i dzieckiem photoshopu jest reklama serii SINSKIN z Weroniką Rosati - jaka ona tam gładka i powabna, jak nie ona

Ja myślę, że to po części tylko wina wyretuszowanych reklam u mnie np mania doszukiwania się zmarszczek jest winą Wizażu
Czasami siedzę sobie na wykładzie i z przerażeniem stwierdzam, że moje solaryjne koleżanki mają zmarszczki jak moja mama
Ja też uważam że to wina Wizażu poniekąd. Teraz rozmawiając z koleżankami zwracam uwagę na to czy mają już zmarszczki mimiczne czy zanieczyszczoną cerę- ale ja głupia jestem

Cytat:

PS apropos kremu neutrogeny o którym mówiłyśmy wcześniej, udało mi się dotrzeć do składu:
Aqua, Glycerin Cetearyl Ethylhexnoate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, panthenol, Glycine Soja, Vitis Vinifera, Butyrosperum Parkii, Dimethicone, Beta Sistosterol, Izopropyl Myristate, lecithin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Acrylates Copolymer, Carbomer, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Disodum EDTA, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Chlorhexidine Digluconate, Parfum

można wrzucić na wątek dot. składów i podpytac ekspertki, ale jak na moje oko to dla mojej ceru tu za dużo potencjalnych zapychaczy na początku składu - jednak nie zaryzykuje i zostane przy Weledzie która mnie pięknie nawilża i odżywia ew. pokombinuję z samorobionymi olejami

Trzeba wrzucić
Ja jednak zaryzykuję Weledy nigdzie nie mogę jak na złość dorwać a wydaje mi się że thermal fix jednak jako krem na noc jest za mało odżywczy, w końcu ma się już swoje lata

Naprawdę mnie to stresuje jak sobie pomyślę że prawie 20 mi stuknęło
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości