Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-04, 23:00   #2461
ivana
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Gliceryna nie brzmi dobrze. Mam wrażenie, że "rozpycha", "rozpęcznia" mi pory. Chyba zostane przy Klorane.
ivana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 23:27   #2462
Ella77
Raczkowanie

Dziewczynki, a powiedzie mi jak to było z zaskórnikami przy Waszym wysypie? żądna mi nie chce napisać

Edit: nie mogę sie oprzeć, by tego nie napisać -> przed chwilą kolega powiedział mi, że mam piękną cerę (ja jeszcze tak o niej nie myślę), więc biegnę postawić ołtarzyk Eff i AD
Stary 2008-01-05, 08:32   #2463
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

GG do NieMamPomysluNaNick

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Edit: nie mogę sie oprzeć, by tego nie napisać -> przed chwilą kolega powiedział mi, że mam piękną cerę (ja jeszcze tak o niej nie myślę), więc biegnę postawić ołtarzyk Eff i AD
To gratuluje Ciekawe czy ja doczekam sie dnia kiedy usłyszę tak od kolezanek - i bede miał własny ołtażyk Eff i Diacnealu :P
NieMamPomysluNaNick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:04   #2464
vril
Zakorzenienie

Uzywam Eff chyba od 2 miesiecy, na poczatku na cala twarz ale za bardzo mnie wysuszal, uzywalam go co drugi dzien, na zmiane z olejkiem hauszki (odstawilam go, bo juz mi wyregulowal produkcje sebum). Po ok. tygodniu wyskoczylo mi pare niespodzianek ale w ciagu kilku dni same znikly.
Od ponad miesiaca smaruje nim tylko nos (co drug dzien) i powiem, ze efekty widac bardzo duze, pory mam zwezone i nie zapchane (bylam ponad miesiac temu na oczyszczaniu u kosmetyczki, po takim czasie zawsze mialam juz nos w czarne kropki, a raczej kropy, przy stosowaniu Eff pory na nosie w ogole sie nie zanieczyscily i sa takie jak zaraz po zabiegu).
Mam kilka malych tubek po 5 ml i cale szczescie, bo jedna zuzywam w 2-3 tygodnie przy smarowaniu tylko nosa. Zanim zuzyje wszystkie minie kilka miesiecy.
Podsumowujac - bardzo pomogl mi na pory na nosie ale nie bede go uzywac na cala twarz, bo na policzkach i czole robil mi wiecej szkody niz pozytku.
Pozdrawiam
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:47   #2465
tancerka212
Zakorzenienie

dziewczynki ponawiam pytanie czy kiedy zaczynają się ciepłe słoneczne miesiące też używacie effaclaru? czy tylko jesienią i zimą? oczywiscie non stop filtry
tancerka212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:59   #2466
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
dziewczynki ponawiam pytanie czy kiedy zaczynają się ciepłe słoneczne miesiące też używacie effaclaru? czy tylko jesienią i zimą? oczywiscie non stop filtry
effaclar możesz stosowć okrągły rok przy solidnej ochronir przeciwsłonecznej, gruba warstwa filtra 50+, w innym przypadku nabawisz się przebarwień, jeśli chodzi o mnie to wolę"chuchać na zimne" i na wiosnę odkładam effaclar
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 16:08   #2467
tancerka212
Zakorzenienie

dzieki bardzo za odp. a tak w ogole to dmuchac na zimne a nie chuchac hehe
Stary 2008-01-05, 16:18   #2468
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
dmuchać czy chuchać, prawie to samo
Stary 2008-01-05, 16:47   #2469
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:

niewiem co to za roznica...
ja znam wersje ze na zimne sie chucha...

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:05   #2470
_magdzia_
BAN stały

Ja też znam chuchać na zimne Ale nie ważne
Jak tam wasze buźki- jakieś nowe niespodzianki sie pojawiły
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:15   #2471
Jota
Raczkowanie

http://www.allegro.pl/item289296548_...y_zestaw_.html

Zerknijcie proszę i napiszcie mi, czy cena zestawu + koszt przesyłki jest niższa niż cena zestawu w aptece. Opłaca się kupić?
Stary 2008-01-05, 17:27   #2472
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jota Pokaż wiadomość

Zerknijcie proszę i napiszcie mi, czy cena zestawu + koszt przesyłki jest niższa niż cena zestawu w aptece. Opłaca się kupić?
taki sam zestaw widziałam w aptece w ramach świątecznej promocji, cena: 40zł, radziłabym się przejść po kilku i wybadać sprawę.
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:26   #2473
_magdzia_
BAN stały

Ja kupuję taki zestaw za niecałe 40 zł Osobiście uważam że niewarto kupować pojedynczych kosmetyków przez internet. Jeżeli robi się większe zakupy to owszem mozna zaoszczędzić bo przesyłka jest darmowa
Stary 2008-01-05, 22:03   #2474
anestet-ka
Wtajemniczenie

Hej, wpadłam zobaczyć co tu u Was, dawno mnie nie było

Kończę właśnie 3 miesiąc kuracji kwasami i powiem, że to było dobre posunięcie. Mam wrażenie, że wysypy już zażegnałam, teraz jeszcze starych przebarwień wypadałoby się pozbyć i voila! w miare ładna cera, o ile od nowa się problemy nie zaczną no, ale to jeszcze pewnie z 2 miesiące potrwa, zanim kwas odstawię

Chciałam zapytać, jak to z tymi przebarwieniami może być, jeśli się filtrów nie używa. Skończył mi się właśnie i chodzę od kilku dni bez ochrony, a kwasów używam oczywiście. Pewnie filtr kupię znowu, chociaż mi się nie uśmiecha ;/ No i właśnie, jak to jest, te przebarwienia mogą pojawić się właściwie od razu czy dopiero po jakimś dłuuugim czasie?
anestet-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 01:28   #2475
cutme
Raczkowanie

a ja z checia oddam prawie caly lysnanel, jakies 20 % zuzyte. wymienie sie za jakis nawilzacz lub cos z serii effaclar ( tonik, zel, cokolwiek ) czy cos innego.
ech a mnie kusi http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19511
troche cena odstrasza ale w koncu to 50ml...

cutme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 10:06   #2476
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja też znam chuchać na zimne Ale nie ważne
Jak tam wasze buźki- jakieś nowe niespodzianki sie pojawiły
No niespodzianka jest na brodzie,przykra niespodzianka...miałam małego zaskórniczka, no to zaczęłam przy nim grzebac, i co?powstał z niego pryszcz przez to grzebaniej eszcze sie tak zozbabrał że jestem wściekła na siebie, trzyma sie już chyba czwarty dzień i widzę,że będzie przebarwieniewszystk o to moja wina, bo łap nie moge powstrzymać

a tak z innej beczki, vichy wypuszcza korektor dermablend
Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Hej, wpadłam zobaczyć co tu u Was, dawno mnie nie było

Kończę właśnie 3 miesiąc kuracji kwasami i powiem, że to było dobre posunięcie. Mam wrażenie, że wysypy już zażegnałam, teraz jeszcze starych przebarwień wypadałoby się pozbyć i voila! w miare ładna cera, o ile od nowa się problemy nie zaczną no, ale to jeszcze pewnie z 2 miesiące potrwa, zanim kwas odstawię

Chciałam zapytać, jak to z tymi przebarwieniami może być, jeśli się filtrów nie używa. Skończył mi się właśnie i chodzę od kilku dni bez ochrony, a kwasów używam oczywiście. Pewnie filtr kupię znowu, chociaż mi się nie uśmiecha ;/ No i właśnie, jak to jest, te przebarwienia mogą pojawić się właściwie od razu czy dopiero po jakimś dłuuugim czasie?
wiesz co, generalnie nie pojawią się od razu mega wielkie przebarwienia, bo na to też trzeba sobie zapracować, ale gdy powstanie pryszcz to z filtrem on się szybciej goi, a świeża skórka nie ulega uszkodzeniu przez UV, stąd możesz miec więcej śladów po pryszczach i mocniejsze niż z filtrem, dobry na przebarwienia jest Acne Derm
Stary 2008-01-06, 12:33   #2477
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
No niespodzianka jest na brodzie,przykra niespodzianka...miałam małego zaskórniczka, no to zaczęłam przy nim grzebac, i co?powstał z niego pryszcz przez to grzebaniej eszcze sie tak zozbabrał że jestem wściekła na siebie, trzyma sie już chyba czwarty dzień i widzę,że będzie przebarwieniewszystk o to moja wina, bo łap nie moge powstrzymać
Mam to samo wylazł mi pieron na policzku, i jeszcze go troche nadrapałem i w nocy poduszka go zdrapała, i teraz mam wieeelką czerwoną plame, Wy Dziewczyny macie - podkład/puder, a co ja mam zrobić biedny?
Stary 2008-01-06, 12:37   #2478
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Mam to samo wylazł mi pieron na policzku, i jeszcze go troche nadrapałem i w nocy poduszka go zdrapała, i teraz mam wieeelką czerwoną plame, Wy Dziewczyny macie - podkład/puder, a co ja mam zrobić biedny?
masz rację...masz gorzej, ale jakbys potraktował się korektorem?to niebyłby głupi pomysł,bo zatuszujesz, a tego raczej nie widac,ale to juz zależy od Ciebie czy chcesz
Stary 2008-01-06, 13:07   #2479
Gajowniczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jota Pokaż wiadomość

napewno się nie opłaca ten zestaw tyle samo kosztuje w aptece.
Gajowniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 13:17   #2480
tancerka212
Zakorzenienie

pewnie ze sie nie oplaca.. za taki zestaw w aptece zaplacilam 40zl bez paru groszy, a tu jeszcze koszt przesylki.. szukaj w aptekach takich zestawow
Stary 2008-01-06, 13:29   #2481
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

Cytat:
masz rację...masz gorzej, ale jakbys potraktował się korektorem?to niebyłby głupi pomysł,bo zatuszujesz, a tego raczej nie widac,ale to juz zależy od Ciebie czy chcesz
Wlasciwie, czemu nie a i bedzie smiesznie

A teraz pytanie z czystej ciekawości, skoro juz tu jestesmy - czym sie rozni puder od podkładu? pytałem na GG i nikt mi nie chcial powiedziec, to chyba coś bliskiego sobie bo na Allegro jest w jednej kategorii: Podkład, Puder, i w/w korektor :rol l:

Zebrało mi się na refleksyjne pytania w to niedzielne popołudnie

A zestaw sie nie oplaca, ja zaplaciłem 38.99 i dostałem próbki Wlasnie - czy apteki internetowe tez takowe dodają?
Stary 2008-01-06, 13:32   #2482
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Wlasciwie, czemu nie a i bedzie smiesznie

A teraz pytanie z czystej ciekawości, skoro juz tu jestesmy - czym sie rozni puder od podkładu? pytałem na GG i nikt mi nie chcial powiedziec, to chyba coś bliskiego sobie bo na Allegro jest w jednej kategorii: Podkład, Puder, i w/w korektor :rol l:

Zebrało mi się na refleksyjne pytania w to niedzielne popołudnie
podkład to cos co nakładasz na twarz, alby wyrównac koloryt cery, wygładzić, sprawiać żeby optycznie wyglądała lepiej(jesli ma się nieidealną cerę), puder nakłada się na podkład, aby utrwalic podkład na wiele godziń, zmatowic go by się nie świecił, korektor zaś ma zatuszowac niedoskonałości, ktore niestety nie przykrył podklad
Stary 2008-01-06, 15:09   #2483
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

to ja sie rozejze za korektorem

A taki biały z farbą co nim korektoruje zeszyt tez moze byc?żałosny żart Karola Sztrasburgera prowadzącego familiade
Stary 2008-01-06, 15:36   #2484
tancerka212
Zakorzenienie

na pewno sa tu jakies znawczynie filtrow wiec mam takie pytanko.. kupilam spf50 i wiem ze przepisowo naklada sie ok 2ml specyfiku na twarz.. tak zastanawiam sie, bo ja w zasadzie na dworze bywam 3minuty, tyle aby dojsc na przystanek, a potem 2 minuty z przystanku na uczelnie.. potem na uczelni siedze ladnych pare godzin i znow 2minuty na przystanek gdy zazwyczaj jest juz w tym czasie ciemno.. czy w zwiazku z tym nakladanie takiej grubej warstwy filtra jest mi potrzebne? nie moge troszke mniej tego nakladac w takie dni kiedy na dworze spedzam doslownie 5 minut?? mowie tu tylko o takich sytuacjach w ktorych naprawde tylko sie przemykam na przystanek, bo normalnie nie mam pytan co do ilosci bo wiem ze trzeba sie chronic..
Stary 2008-01-06, 15:40   #2485
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
na pewno sa tu jakies znawczynie filtrow wiec mam takie pytanko.. kupilam spf50 i wiem ze przepisowo naklada sie ok 2ml specyfiku na twarz.. tak zastanawiam sie, bo ja w zasadzie na dworze bywam 3minuty, tyle aby dojsc na przystanek, a potem 2 minuty z przystanku na uczelnie.. potem na uczelni siedze ladnych pare godzin i znow 2minuty na przystanek gdy zazwyczaj jest juz w tym czasie ciemno.. czy w zwiazku z tym nakladanie takiej grubej warstwy filtra jest mi potrzebne? nie moge troszke mniej tego nakladac w takie dni kiedy na dworze spedzam doslownie 5 minut?? mowie tu tylko o takich sytuacjach w ktorych naprawde tylko sie przemykam na przystanek, bo normalnie nie mam pytan co do ilosci bo wiem ze trzeba sie chronic..
promieniowanie UV jest wszędzie, nie tylkona dworze, dlatego musisz chronić się filrem wszędzie,nawet w domu, jednka 2 ml to już zosta.ly obalone,smaruj 1 ml filtra, a będzie dobrze
Stary 2008-01-06, 15:45   #2486
tancerka212
Zakorzenienie

ok bede posluszna a mozesz mi powiedziec jak odmierzyc 1ml?? jak rano wstane to nie bede latac i szukac miarek hehe np jak to na palcu wyglada jak ziarenko czego? zielonego groszku, czerwonej fasolki??
Stary 2008-01-06, 15:46   #2487
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
ok bede posluszna a mozesz mi powiedziec jak odmierzyc 1ml?? jak rano wstane to nie bede latac i szukac miarek hehe np jak to na palcu wyglada jak ziarenko czego? zielonego groszku, czerwonej fasolki??
z tym zawsze miałam problem, ziarnko groszku to wg mnie mniej niż 1ml, może mała wisienka
Stary 2008-01-06, 15:49   #2488
tancerka212
Zakorzenienie

ok zobaczymy na ile malych wisienek mi wystarczy 50ml i wtedy bede wiedziala czy nakladac mniej czy wiecej.. dziekuje za pomoc
Stary 2008-01-06, 15:56   #2489
_magdzia_
BAN stały

Dermablend ma korektor A gdzie to cudo widziałaś phadwao
Stary 2008-01-06, 16:06   #2490
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
promieniowanie UV jest wszędzie, nie tylkona dworze, dlatego musisz chronić się filrem wszędzie,nawet w domu, jednka 2 ml to już zosta.ly obalone,smaruj 1 ml filtra, a będzie dobrze
Cytat:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...razowo,69.html
Tu można poczytać o tym ile się powinno nakładać.

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości