Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-11, 09:17   #2551
pola_m
Wtajemniczenie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

u mnie wysypu też nie ma jak dotąd- pojawił sie kiedys jakiś syfek jeden czy drugi, ale szybko się zagoiły. skóra też nie schodzi. ale może to jeszcze kwestia czasu- narazie moje effaclarowanie trwa jakies 1,5 miesiąca. zauważam za to zmniejszenie wągrów na nosie
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 09:46   #2552
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Ja stosuję dopiero od dwóch tygodni, wysypu też nie miałam, wyskoczyła mi jedna duża krosta na brodzie, czyli tam, gdzie zwykle lubią się pojawiać, w innych miejscach nie pojawiło się nic. Zauważyłam, że pory na nosie i wokół nosa mi się rozszerzyły, mam nadzieję, że to proces oczyszczania, bo tak duże jeszcze nigdy nie były.
Wydaje mi się, że twarz jest trochę jaśniejsza, ale zaczęłam też używać Active C, więc to może być jego zasługa.

O tę krostę na brodzie podejrzewam tesowany przez mnie kilka dni temu Dermablend Vichy, bo innego nowego kosmetyku wtedy nie stosowałam. Czy któraś z Was ma Dermablend na liście potencjalnie zapychających?

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 10:50   #2553
_magdzia_
BAN stały

A może ta krosta to własnie ten wysyp Podaj skład na wątku składowych to się wszystkiego dowiesz
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:48   #2554
Nanomi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A może ta krosta to własnie ten wysyp Podaj skład na wątku składowych to się wszystkiego dowiesz
Oto co znalazłam:
Cytat:
Napisane przez L_V
Jeśli podkłąd Cie nie zapycha i dobrze dopasowuje się do cery, używaj dalej. Ma przeciętną ilość silikonów, reszta składu tez w normie. Wygląda na całkiem lekki podkład. Nie nadaje się na filtry [jeśli jestes ortodoksyjną filtromaniaczką]
Raczej nie będę już z nim eksperymentować W ogóle wolałabym nie używać korektorów czy podkładów, ale czasem trzeba cos zakryć, zastanawiam się, czy to nie jest błędne koło, jeśli np. w moim przypadku wszystkie tego typu rzeczy szkodzą.

Stary 2008-01-11, 11:56   #2555
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
[...]
O tę krostę na brodzie podejrzewam tesowany przez mnie kilka dni temu Dermablend Vichy, bo innego nowego kosmetyku wtedy nie stosowałam. Czy któraś z Was ma Dermablend na liście potencjalnie zapychających?

Nie wiem dokładnie o który Dermablend Ci chodzi, ale były już analizowane te:

Vichy Dermablend - podkład do cery tłustej
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=8 93

Vichy- Dermablend
Vichy- Aera Teint
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...ostc ount=1715
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:36   #2556
Nanomi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie o który Dermablend Ci chodzi, ale były już analizowane te:

Vichy Dermablend - podkład do cery tłustej
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=8 93
Tak to właśnie ten, zacytowałam odpowiedż L_V post niżej.

Stary 2008-01-11, 15:08   #2557
AsikS
Zakorzenienie

Tak, już widzę. Pisałam tę wiadomość i jednocześnie "udawałam", że pracuję i stąd dopiero teraz doczytałam, że już wcześniej zacytowałaś odpowiedź L_V.
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 23:15   #2558
Satis
Raczkowanie

używam eff od 3 miesięcy chyba, może mniej i po tym okresie jestem pełna sprzeczności
raz lepiej, raz gorzej, ale odkąd filtry stosuję regularnie, to chyba jest lepiej

w każdym razie, mam taką tezę, że jak skóra jest bardzo odwodniona to pory są bardziej otwarte i widoczne - możliwe?
bo jak używałam tylko Eff i nawilżałam się zwykłymi kremami (ziaja, Loreal) to skóra nie była dość nawilżona i pory byly ogromne! a teraz stosuję filtry codziennie (wtedy od czasu do czasu jak wychodziłam na dłużej) i do tego active C i normalnie się nadziwić nie mogę, że pory są może nie mniejsze, ale nie są takie widoczne i zapchane... czy to przypadek czy może np kwestia tego, że jestem po okresie? miała któraś z Was podobnie?
Satis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 23:56   #2559
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
używam eff od 3 miesięcy chyba, może mniej i po tym okresie jestem pełna sprzeczności
raz lepiej, raz gorzej, ale odkąd filtry stosuję regularnie, to chyba jest lepiej

w każdym razie, mam taką tezę, że jak skóra jest bardzo odwodniona to pory są bardziej otwarte i widoczne - możliwe?
bo jak używałam tylko Eff i nawilżałam się zwykłymi kremami (ziaja, Loreal) to skóra nie była dość nawilżona i pory byly ogromne! a teraz stosuję filtry codziennie (wtedy od czasu do czasu jak wychodziłam na dłużej) i do tego active C i normalnie się nadziwić nie mogę, że pory są może nie mniejsze, ale nie są takie widoczne i zapchane... czy to przypadek czy może np kwestia tego, że jestem po okresie? miała któraś z Was podobnie?
mysle ze cos w tym jest... ja np. jak mam przesuszona skore na twarzy to bardziej widac mi moja blizne na czole (wypadek z dziecinstwa),a kiedy cera jest nawilzona to jej wogole nie widac

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 00:38   #2560
chise
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
mysle ze cos w tym jest... ja np. jak mam przesuszona skore na twarzy to bardziej widac mi moja blizne na czole (wypadek z dziecinstwa),a kiedy cera jest nawilzona to jej wogole nie widac
Też tak uważam. Obecnie poszukuję porządnego nawilżacza, bo klimatyzacja w pracy mnie na wiór wysusza i skóra pod oczami jak u staruszki
Próbowałam Active C, ale niestety pojawił się wysyp małych podskórnych czerwonych kropek a szkoda, bo skóra była ładnie napięta i nawilżona.
Mam próbkę Efffaclaru H i niby ładnie się wchłania, nawilża, ale nie wiem czy na dłuższą metę wystarczająco.
Może poleciłybyście coś, co stosujecie w kuracji Eff, jako nawilżacz?
chise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 02:34   #2561
Nanomi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Obecnie poszukuję porządnego nawilżacza, bo klimatyzacja w pracy mnie na wiór wysusza i skóra pod oczami jak u staruszki
Próbowałam Active C, ale niestety pojawił się wysyp małych podskórnych czerwonych kropek a szkoda, bo skóra była ładnie napięta i nawilżona.
Mam próbkę Efffaclaru H i niby ładnie się wchłania, nawilża, ale nie wiem czy na dłuższą metę wystarczająco.
Ja właśnie od niedawno zaczęłam używać Active C i (odpukać) nic się nie dzieje, używam go w ciągu dnia gdy siedzę w domu.
Oprócz tego używam Photoderm Max Fluide a do mycia Avene Cleanance. Nie mam skórek ani suchych placków, sciągnięcie po myciu jest minimalne.
Użyłam kiedyś Effaclaru H na podrażnioną skórę wokół oczu i tylko zaczęło mnie bardziej piec, a na skórze zostawił smalcowata tłustość.
Może wypróbuj inny filtr?

Stary 2008-01-12, 11:12   #2562
Satis
Raczkowanie

chise: mi wystarcza używanie filtra jako nawilżanie plus active C używałam żelu Effaclar do mycia ale mnie okropnie wysuszył :/ teraz stosuję go sporadycznie, a zamiast niego używam Physiogelu i wreszcie skóra odżyła i nie mam ani suchych placków ani podrażnień
Stary 2008-01-12, 12:02   #2563
_magdzia_
BAN stały

Phdwao i znalazłaś gdzieś korektor dermablend? Ja byłam w kilku aptekach ale niestety jeszcze nie ma Wypatrzyłam dopiero na allegro i w aptece internetowej. Ciekawe kiedy dotrą do tych "stacjonarnych"
link do allegro:
http://allegro.pl/item295412490_vich...ml_nowosc.html
Stary 2008-01-12, 12:18   #2564
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Phdwao i znalazłaś gdzieś korektor dermablend? Ja byłam w kilku aptekach ale niestety jeszcze nie ma Wypatrzyłam dopiero na allegro i w aptece internetowej. Ciekawe kiedy dotrą do tych "stacjonarnych"
link do allegro:
http://allegro.pl/item295412490_vich...ml_nowosc.html
jeszcze nie znlazłam,na razie jestem na etapnie testowania podkładów i powiem że double wear robi na mnie wrażenie
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 12:41   #2565
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
jeszcze nie znlazłam,na razie jestem na etapnie testowania podkładów i powiem że double wear robi na mnie wrażenie
Bardziej zadowolona jesteś niż z dermablendu NIe kuś mnie Ja szczerze powiedziawszy wolałabym żeby dermablend trochę mniej się świecił
A tego estee to próbkę dorwałaś
Stary 2008-01-12, 12:59   #2566
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Bardziej zadowolona jesteś niż z dermablendu NIe kuś mnie Ja szczerze powiedziawszy wolałabym żeby dermablend trochę mniej się świecił
A tego estee to próbkę dorwałaś
jestem zadowloa bardziej niż z dermablendu...

kryje bardzo podobnie i trwałość jest również bardzo podobna, ale błysk błysk błyska,albo raczej jego brak,potrafiłam pomalować się o 6 rano i o 20 wyglądałam dobrze, jest świetny, mniej gęsty od dermalbelndu, raczej lejący, kolorystyka natomiast ciemna kolor 01 fresco odpowiada 25 nude dermablendu,wiem że na wyspach mają jaśniejsze odcienie, podkład jest fajny i co tu więcej mówić naciągęłam TŻta i niedługo mi kupi, a próbka>odlewka sephory, polecam, id i poproś o małą odlewkę
Stary 2008-01-12, 14:01   #2567
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja szczerze to dopiero zaczelam sie "kwasic" ale nie effem tylko kuracja Nuxe z kwasami owocowymi i kwiatowymi,ale juz dzis zdrapalam z policzka sucha skorke...
to sie dopiero zacznie...
mam zamiar uzywac tylko filtra jako nawilzacza,zobaczymy co z tego bedzie. A jesli sam filtr nie podola to bede musiala czegos poszukac... napewno wit.c podczas stosowania kwasow sobie daruje.

Do tej pory uzywalam tylko kremu dla dzieci z serii Oliatum soft firmy stiefel (tej samej co phisiogel) no i oczywiscie filtry tyle ze z LRP teraz przezucam sie na Avene.

Pagan Poetry

Stary 2008-01-12, 14:40   #2568
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

GG do NieMamPomysluNaNick

Cytat:
Ja do nawilżania w kuracji Eff + Diacneal stosuje Effaclar H i Neutrogene - Formula Norweska z aktywną soją ( Którą to notabene poleciła mi _magdzia_ ) Sprawuje się doskonale, zero podrażnien, i wogole oh ah jaki jestem szczesliwy

No - prawie, bo Active C bym sobie kupił, ale drogi...
NieMamPomysluNaNick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 14:42   #2569
chise
Wtajemniczenie

Właśnie teraz w zimie w sezonie kaloryferowym mojej skórze nie wystarcza filtr. Wiosną i latem było dobrze. Teraz zamawiam sobie filtr Klorane może da radę. Ale chodzi mi też o to, żeby na noc, nałożyć jakiś porządnie nawilżający krem, bo effaclar stosuję na zmianę - 2 dni eff 1 dzien nawilżacz i tak w kółko. Czasem dorzucę jeszcze Diacneal.
chise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 16:30   #2570
Nanomi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Ja do nawilżania w kuracji Eff + Diacneal stosuje Effaclar H i Neutrogene - Formula Norweska z aktywną soją ( Którą to notabene poleciła mi _magdzia_ ) Sprawuje się doskonale, zero podrażnien, i wogole oh ah jaki jestem szczesliwy

No - prawie, bo Active C bym sobie kupił, ale drogi...
Na allegro można kupić taniej w saszetkach.

Stary 2008-01-12, 16:36   #2571
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
jestem zadowloa bardziej niż z dermablendu...

kryje bardzo podobnie i trwałość jest również bardzo podobna, ale błysk błysk błyska,albo raczej jego brak,potrafiłam pomalować się o 6 rano i o 20 wyglądałam dobrze, jest świetny, mniej gęsty od dermalbelndu, raczej lejący, kolorystyka natomiast ciemna kolor 01 fresco odpowiada 25 nude dermablendu,wiem że na wyspach mają jaśniejsze odcienie, podkład jest fajny i co tu więcej mówić naciągęłam TŻta i niedługo mi kupi, a próbka>odlewka sephory, polecam, id i poproś o małą odlewkę

Brzmi zachęcająco Tylko raczej 01 będzie dla mnie zbyt ciemny. Dermablend 15 jest idealny a czasami gdy nie używam samoopalaczy raz na jakiś czas mógłby być nawet jaśniejszy
Ale przejdę się do sephory i wypróbuję go. Może na truskawie mają ten jaśniejszy odcień
Stary 2008-01-12, 18:16   #2572
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Właśnie teraz w zimie w sezonie kaloryferowym mojej skórze nie wystarcza filtr. Wiosną i latem było dobrze. Teraz zamawiam sobie filtr Klorane może da radę. Ale chodzi mi też o to, żeby na noc, nałożyć jakiś porządnie nawilżający krem, bo effaclar stosuję na zmianę - 2 dni eff 1 dzien nawilżacz i tak w kółko. Czasem dorzucę jeszcze Diacneal.
Na noc?
W takim razie jezeli potrzebujesz porzadnego nawilzenia polecam krem Iwostin na noc z lewoskretna wit.c (jezeli stosowanie tego kwasu ci nieprzeszkadza podczas kuracji innymi kwasami).
Ja stosowalam ten krem wiele lat (z przerwami,zwlaszcza zima)az do momentu kiedy zaczal mnie zapychac,ale po prostu moja skora nie potrzebowala juz wiecej odzywienia i nawilzenia. On zdecydowanie jest wskazany wtedy kiedy cera naprawde potrzebuje odzywienia i nawilzenia.

Pagan Poetry

Stary 2008-01-12, 19:03   #2573
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Na noc?
W takim razie jezeli potrzebujesz porzadnego nawilzenia polecam krem Iwostin na noc z lewoskretna wit.c (jezeli stosowanie tego kwasu ci nieprzeszkadza podczas kuracji innymi kwasami).
Ja stosowalam ten krem wiele lat (z przerwami,zwlaszcza zima)az do momentu kiedy zaczal mnie zapychac,ale po prostu moja skora nie potrzebowala juz wiecej odzywienia i nawilzenia. On zdecydowanie jest wskazany wtedy kiedy cera naprawde potrzebuje odzywienia i nawilzenia.
A ja myślę że po prostu iwostin Cię zapchał ot tak. Kiedyś używałam ich kosmetyków i byłam zadowolona ale teraz czego bym się nie tknęła to mnie zapycha Dużo osób tak twierdzi- więc chyba pozmieniali składy i to na gorsze.
Stary 2008-01-12, 20:51   #2574
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
A ja myślę że po prostu iwostin Cię zapchał ot tak. Kiedyś używałam ich kosmetyków i byłam zadowolona ale teraz czego bym się nie tknęła to mnie zapycha Dużo osób tak twierdzi- więc chyba pozmieniali składy i to na gorsze.
Mozliwe ze pozmieniali sklady.
Ale patrzac na to,ze kiedy uzywalam tego kremu mialam naprawde sucha cere i wtedy bylo ok,teraz mam raczej mieszana,i nadal uzywalam tego kremu pomimo ze byl do bardzo suchej skory.
Obecnie mam z Iwostinu tylko maseczke odzywczo-nawilzajaca i uzywam jej kiedy mam przesuszona cere i jest ok,nie zapycha.
Moze po prostu trzeba uzywac ich kosmetykow tylko kiedy naprawde ma sie dany problem a nie tak jak ja to robilam-zapobiegawczo i skutkiem byly zaskorniki i krostki.

Pagan Poetry

Stary 2008-01-12, 22:51   #2575
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Brzmi zachęcająco Tylko raczej 01 będzie dla mnie zbyt ciemny. Dermablend 15 jest idealny a czasami gdy nie używam samoopalaczy raz na jakiś czas mógłby być nawet jaśniejszy
Ale przejdę się do sephory i wypróbuję go. Może na truskawie mają ten jaśniejszy odcień
nie..na truskawiue nie mają jaśniejszych...
Stary 2008-01-13, 00:00   #2576
_magdzia_
BAN stały

no właśnie zauważyłam No nic przejdę się do sephory po próbkę. Mam nadzieję że bez łaski mi dadzą
Stary 2008-01-13, 10:40   #2577
Nanomi
Zadomowienie

Dziewczyny, chciałabym Wam podziękować za ten wątek i całą biochemię urody, dzięki Wam odzyskałam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mieć ładną cerę, po latach zwątpienia z nieskutecznymi a czasem szkodliwymi kosmetykami i lekami.

Dziękuję i zostaję na biochemii, aby nadal się dokształcać i dzielić swoimi doświadczeniami.

Stary 2008-01-13, 13:09   #2578
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym Wam podziękować za ten wątek i całą biochemię urody, dzięki Wam odzyskałam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mieć ładną cerę, po latach zwątpienia z nieskutecznymi a czasem szkodliwymi kosmetykami i lekami.

Dziękuję i zostaję na biochemii, aby nadal się dokształcać i dzielić swoimi doświadczeniami.

Kochanacera bedzie śliczna, bo to właśnie dobra pielęgnacja sprawia cuda,a nasze doświadczenia uczą nas nawzajem, ja też się cieszę z całej biochemii
Stary 2008-01-13, 13:25   #2579
Satis
Raczkowanie

phdwao: a powiedz mi, Ty używasz Dermablendu tak? i antheliosa jako filtra? (wydaje mi się, że gdzieś tak czytałam) nie boisz się, że się filtr destabilizuje? bo ja kurcze też lubię dermablend, ale wolę antheliosa i bioderme, a avene mi tak ciężko podchodzi jako filtr i właśnie mam dylemat: zrezygnować z ulubionego podkładu czy męczyć się z filtrem avene :/
Stary 2008-01-13, 14:01   #2580
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
phdwao: a powiedz mi, Ty używasz Dermablendu tak? i antheliosa jako filtra? (wydaje mi się, że gdzieś tak czytałam) nie boisz się, że się filtr destabilizuje? bo ja kurcze też lubię dermablend, ale wolę antheliosa i bioderme, a avene mi tak ciężko podchodzi jako filtr i właśnie mam dylemat: zrezygnować z ulubionego podkładu czy męczyć się z filtrem avene :/
Dermablend jest na liście podkładów które nie destabilizują filtra
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości