Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-13, 14:05   #2581
Satis
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dermablend jest na liście podkładów które nie destabilizują filtra

no ale na stronie http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=893
piszą dziewczyny:
"Nie nadaje się na filtry [jeśli jestes ortodoksyjną filtromaniaczką]"

a tutaj http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...tc%20ount=1715
"Obydwa podkłady nie nadają się na filtry zawierające Parsol 1789, bo zawierają tlenki metali."

no a z tego co pamiętam, to Antek i Bioderma zawierają Parsol :/
Satis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 14:15   #2582
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
no ale na stronie http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=893
piszą dziewczyny:
"Nie nadaje się na filtry [jeśli jestes ortodoksyjną filtromaniaczką]"

a tutaj http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...tc%20ount=1715
"Obydwa podkłady nie nadają się na filtry zawierające Parsol 1789, bo zawierają tlenki metali."

no a z tego co pamiętam, to Antek i Bioderma zawierają Parsol :/
ja nie jestem ortodoksyjną filtomaniaczką inie daję się całkoicie zwariować,fitry sa dla mnia a nie ja dla nichzwracam uwagę na destabilizację..ale w granicach rozsądku
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 14:49   #2583
_magdzia_
BAN stały

Radzę zajrzeć tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

Jeżeli jesteś ortodoksyjną filtromaniaczką to najlepiej NIC nie nakładaj na filtr wtedy będziesz miała pewność że nic go nie zdestabilizuje
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 08:58   #2584
pola_m
Wtajemniczenie

witajcie po weekendzie

miałam w sobotę Dzień Wspomagania Effaclaru, płatki owsiane i zielona glinka, potem się ponawilżałam maceratem aloesowym ogólnie się tez rozpływałam w zachwytach nad ujednoliconym kolorem buzi i zmniejszonymi porami...

niestety w niedzielę przyświeciło tu dosyc ostro słonko, i gdy tak zerknęłam w lustro, zauwazyłam że chociaż ogólnie jest lepiej i zaczerwienienia znikają, to ciągle mam takie trochę dziurki w policzkach po tych głupich pryszczach... myślicie że jest szansa że to zliwkiduję effem no i wspomagaczami (domowa mikrodermabrazja, płatki owsiane, cebula ewent., ) czy muszę myślec o cięższych działach?
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 16:22   #2585
olka_222
Zakorzenienie

Po 4 miesięcznym używaniu effecllaru mogę napisać, że jestem zdecydowanie na nie. Przy pierwszym zastosowaniu nie czułam zupełnie żebym nakładała jakikolwiek krem z kwasem, no ale przecież nie szczypanie jest efektem działania kremu. Dałam mu chyba dość długo szanse, stosowałam i na noc i na dzień ( łącznie z filtrem Iwostinu). I nic. Nie ujrzałam żadnej poprawy. Nie było po nim wysypu na początku stosowania, w środku też nie.
Stary 2008-01-14, 16:29   #2586
tancerka212
Zakorzenienie

no wlasnie tez sie tego obawiam ze po kilku miesiącach wcale nie zauwaze roznicy i dzialania effaclaru i juz mysle o kolejnym specyfiku.. mam na mysli dwa kremy ale nie wiem na ktory sie zdecydowac a mianowicie lysanel active z SVR i Acne derm.. wrzucilam juz sklady wątek gdzie je analizują ale chcialam zapytac was co sądzicie o tych kremach i ktory wy byscie wybraly.. mam cerę tlustą a od kremu oczekuję choć troszkę że zmniejszy mi sie ilosc zaskornikow szczeg.na nosie i ze zbledną nieliczne przebarwienia po pojedynczych krostkach na policzku.. no i w ogole ze odswiezy moją tlustą cerę. jak dziewczyny co wy byscie wybraly?
tancerka212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 17:01   #2587
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Po 4 miesięcznym używaniu effecllaru mogę napisać, że jestem zdecydowanie na nie. Przy pierwszym zastosowaniu nie czułam zupełnie żebym nakładała jakikolwiek krem z kwasem, no ale przecież nie szczypanie jest efektem działania kremu. Dałam mu chyba dość długo szanse, stosowałam i na noc i na dzień ( łącznie z filtrem Iwostinu). I nic. Nie ujrzałam żadnej poprawy. Nie było po nim wysypu na początku stosowania, w środku też nie.
Co osoba to inny efekt , ja po dwóch tygodniach nie poznaję swojej twarzy.

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 22:23   #2588
tancerka212
Zakorzenienie

a moze ja nakladam za malo tego effaclaru.. na ile czasu starczala wam tubeczka? przy zalozeniu ze stosuje sie go codziennie na noc?? kurcze bylo ladnie ale po miesiącu zaczely mi wychodzic jakies krostki.. moze to wysyp..??? nie wiem czy dalej stosowac effaclar czy pojsc za ciosem i zdecydowac sie na mocniejsze kwasy...
Stary 2008-01-15, 07:37   #2589
NieMamPomysluNaNick
BAN stały

GG do NieMamPomysluNaNick

Tancerka, a spróbuj na jedną noc nałożyć grubszą warstwe - miałem podobny problem co Ty - i więcej Effa zadziałało. A moze jest za słaby? Moze sprobojesz Diacneal albo Lyasanel? Wg mnie Diacneal bardziej ten..tegesuje ( a uzywam obydwu )
NieMamPomysluNaNick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 10:13   #2590
tancerka212
Zakorzenienie

no wlasnie zastanawiam sie czy te krostki co sie pojawily na mojej buzi to wysyp i oznacza on ze eff dziala czy rzucic to w kąt...?? ile moze trwac taki wysyp?? a mozna zastosowac kwasy na zmiane? tzn co drugi dzien effaclar a co drugi np acne derm? czy raczej uzywac jednego? bardzo prosze o odp
Stary 2008-01-15, 12:54   #2591
Satis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Troszke... irytujący ten wysyp Jak długo? a Będzie z tydzeń jak to u mnie wygląda?
  • Noc 1:
    Na początku: Żel oczyszczający Effaclar
    Następnie: Effaclar K
  • Noc 3:
    Na początku: Żel oczyszczający Effaclar
    Następnie: Avene Diacneal
I tak w kółko No i odczuwam pewnien dyskomfort, bo tyle roboty... a efekt jakby gorszy - wiem że niby wysyp ale ...
wiec chyba można
tancerka:
a to bardzo możliwe, że dopiero teraz masz wysyp, ja też dość późno miałam, a to ile potrwa zależy od tego jak mocno miałaś zanieczyszczoną skórę nie rezygnuj z EFF, ja też ciągle mam nadzieje, że w końcu zobaczę efekty jak uważasz, że eff za słaby to może faktycznie coś dodaj
Satis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 13:06   #2592
yeah
Zadomowienie

tancerko212, włącz coś jeszcze ja początkowo używałam acnedermu, potem przerzuciłam się na lysanel i efekty są znaczenie lepsze. pamiętaj oczywiście o nawilżaniu pomiędzy, a o filtrach to pewnie wiesz
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 13:13   #2593
tancerka212
Zakorzenienie

pamietam o filtrach i o nawilzaniu chociaz moja skora w ogole nie jest przesuszon po kwasach a o luszczeniu w ogole jej sie nie marzy.. mam nadzieje ze wysyp nie bedziedlugi bo az tak zanieczyszczonej twarzy to chyba nie mam.. nie wiem tylko czy zdecydowac sie na lysanel czy na acne derm.. i nie wiem czym kierowac sie przy wyborze.. pomozcie mi prosze bo dzis bede w centrum to bym od razu zaszla do apteko i cos kupila..
Stary 2008-01-15, 13:15   #2594
yeah
Zadomowienie

zależy czego oczekujesz. w skrócie: jeżeli masz przebarwienia to acnederm jak najbardziej, a jeżeli czujesz, że eff to za mało to dodaj lysanel.

i nie sugeruj się tym, że wizualnie się nie łuszczysz i nie odczuwasz ściągania.
Stary 2008-01-15, 13:29   #2595
tancerka212
Zakorzenienie

tak mam przebarwienia na policzkach, a na nosie i brodzie sporo wągrów.. jestem bardziej sklonna kupic acne derm ale wole posluchac sie bardziej doswiadczonych myslalam ze effaclar nie dziala i mialam zamiar calkiem go zamienic ale skoro jest wysyp to chyba cos daje wiec po prostu doloze jeszcze acne derm.. boje sie tylko ze podwojna sila=podwojny wysyp
Stary 2008-01-15, 13:32   #2596
yeah
Zadomowienie

wysyp dobrze wróży. lysanel jest znacznie silniejszy niż eff i generalnie jako pierwszy kwas nie jest polecany.
acnederm + eff + nawilżanie + filtr to klasyczne i b dobre połączenie.
Stary 2008-01-15, 13:35   #2597
goha80
Zadomowienie

A ja stosowałam na początku sam effaclar na noc i nic.
potem dwa razy dziennie i nic.
teraz lysanel active już z miesiąc na noc czasem effaclar rano i dalej nic. zaskórniki siedzą pojawiają się czasem krostki (no pojawiają się jak próbuję wyciskać zaskórniki zamknięte ) ale zachwycona kuracją nie jestem i nie widzę zbytniej różnicy po tych 3 miesiącach kwaszenia.
zwykłe kremiki do cer mieszanych lub z niedoskonałościami dawały w polotach podobne efekty wizualne... chyba jak skończę tubkę to sobie to odpuszczę bo ciotka - kosmetyczka mnie zjechała, że nie warto i lepiej już sobie robić peeling 2 razy w tyg. niż tak męczyć cerę zwłaszcza taką jak moja.
zawsze byłam blada ale teraz to mam w ogóle jakiś dziwny różowawy kolor a jak wchodzę do pomieszczeń z dworu to sie robie się nieciekawego różowo szarego w plamki ( czyżby jakaś naczynkowatość się odezwała? ) jak się kiedyś zobaczyłam w lustrze w sklepie to mi się przymierzać ciuchy odechciało...
Stary 2008-01-15, 15:50   #2598
tancerka212
Zakorzenienie

no to kupilam acne derma tylko mam jeszcze ostatnie pytanie czy ja te kwasy nakladając na cała twarz moge nakladac tez na krostki i strupki po nich? bo mam wrazenie ze gorzej sie te strupki goją.. moze powinnam omijac te miejsca? w sumie na krostki dziala ok kilka nawet zbladlo ale slady po wycisnietych krostkah mi sie jakos nie chcą zagoić...

kurka wodna przeczytalam ulotkę acne dermu i sie troche przestraszylam.. to pieczenie, ten rumień, te białe plamy na skorze... serio to aż takie straszne?? nie wiem juz sama czy nakladac to na cała twarz czy punktowo?? no i tu pisze ze 2 razy dziennie a ja planowalam co drugi dzien na noc a co drugi effaclar.. niby takie to proste a ja naprawde nie wiem co zrobic zeby bylo ok..

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-01-16 o 12:15 Powód: Post pod postem
Stary 2008-01-15, 16:34   #2599
juliee
Raczkowanie

GG do juliee

Acne-derm nie taki straszny, jak go malują znajdziesz tu obszerny wątek na jego temat, wiele osób go sobie chwali, a w połączeniu z effaclarem (nawilżanie plus) daje naprawdę świetne efekty. Ja obecnie przerzuciłam się na diacneal - chciałam wypróbować coś nowego - ale niebawem wrócę do mojego sprawdzonego duetu.
juliee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:02   #2600
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
A ja stosowałam na początku sam effaclar na noc i nic.
potem dwa razy dziennie i nic.
teraz lysanel active już z miesiąc na noc czasem effaclar rano i dalej nic. zaskórniki siedzą pojawiają się czasem krostki (no pojawiają się jak próbuję wyciskać zaskórniki zamknięte ) ale zachwycona kuracją nie jestem i nie widzę zbytniej różnicy po tych 3 miesiącach kwaszenia.
zwykłe kremiki do cer mieszanych lub z niedoskonałościami dawały w polotach podobne efekty wizualne... chyba jak skończę tubkę to sobie to odpuszczę bo ciotka - kosmetyczka mnie zjechała, że nie warto i lepiej już sobie robić peeling 2 razy w tyg. niż tak męczyć cerę zwłaszcza taką jak moja.
zawsze byłam blada ale teraz to mam w ogóle jakiś dziwny różowawy kolor a jak wchodzę do pomieszczeń z dworu to sie robie się nieciekawego różowo szarego w plamki ( czyżby jakaś naczynkowatość się odezwała? ) jak się kiedyś zobaczyłam w lustrze w sklepie to mi się przymierzać ciuchy odechciało...
ja wogole watpie w dzialanie eff'a... ile trzeba miec tego wszystkiego w porach (i jakiej wielkosci pory ...) zeby miec wysyp przez 3,4,5 miesiecy... ja mam wysyp krostek i roznych nieprawdopodobnych rzeczy po jednym uzyciu effa...ale mysle ze tak dzieje sie dlatego bo po prostu mnie zapycha...
takze nie widzialam zadnej poprawy...wrecz totalne zrujnowanie twarzy...a przecierz ten krem ma pomagac a nie pogarszac...
teraz stosuje inny krem z kwasami i juz po tygodniu widze efekty zwezone pory,gladsza skora,lekko wyrownany koloryt,i przedewszystkim------zadnych syfow!!!

ps. i nie polecam robienia peelingu 2x w tyg poniewaz skora wtedy zaczyna sie bronic i staje sie grubsza,a co za tym idzie wiecej sebum i wiecej zaskornikow... lepiej zaopatrz sie w dobry zel oczyszczajacy do mycia buzi

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:09   #2601
phdwao
Zakorzenienie

przy effaclarze piling nie jest konieczny,sam krem złuszcza, ja polecam od siebie co jakiś czas piling enzymatyczny i jest dobrze
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 20:12   #2602
yeah
Zadomowienie

tancerko212, acnederm nakładamy na całą twarz, no chyba, że chcesz aby wywabił cię nierównomiernie
Stary 2008-01-15, 22:14   #2603
tancerka212
Zakorzenienie

nie chce zeby mnie odbarwil w placki hehe wiec za waszą poradą juz zmykam do lazienki sie pociapać troszke a z tymi peelingami to naprawde odradzacie? ja robie sobie nawet często i moja buzia jest po nich gladsza.. ale nie chce jej zaszkodzic wiec jestem w stanie zrezygnowac z mechanicznego dla dobra sprawy...
Stary 2008-01-16, 11:48   #2604
zioła
Zakorzenienie

Dziewczyny drogie
Znowu proszę Was o poradę
Na początku mała relacja ze stanu skóry podaczas 2 miesięcznego stosowania Effaklaru K i różnych filtrów-obecnie - od ok tygodnia LRP Anthelios Fluide Extreme 50+ .
co 3 noc nakładam zamiast effaklaru - LRP Hydraphase - zostało mi jeszcze kilka próbek do wykończenia.
Aha, nie używam żadnych pudrów, skrobi itd
EFEKT:
-policzki wygładzone, wygładzony kolioryt skóry
-kilka maciupeńkich krostek w okolicy ust
-skrzydełka nosa przesuszone -chyba poprzez Anthelios dermopediatric - -po nałożenu miałam uczucie sciągania buzi
-zaskórniki na policzkach - dużo mniej, na nosie nadal są - mniej ale siedzą tam uparcie i nie mam pojęcia co z nimi zrobić

W tamtym tygodniu skończył mi się filtr i na szybko musiałam kupić LRP Anthelios fluid. Wiem,że ma w składzie wysuszający alkohol-ale zaryzykowałam i przez jakiś czas muszę się z nim pomęczyć

Moje pytanie jest takie: czy znacie jakieś domowe sposoby na nawilżenie buzi, albo pokombinowanie coś z tym noem-żeby zmniejszyć ilość zaskórników?? Nie stać mnie w tej chwili na wydawanie pieniędzy na nowy krem, nawilżacz itd...może uda się wykombinować coś co zwykle mamy w lodówce, apteczce..??

Bardzo liczę na Waszą pomoc
Stary 2008-01-16, 11:54   #2605
goha80
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
przy effaclarze piling nie jest konieczny,sam krem złuszcza, ja polecam od siebie co jakiś czas piling enzymatyczny i jest dobrze
tylko że ja ani po effaclarze ani po lysanelu nie mam żadnego złuszczania! a jak napisałam wcześniej mam dość cienką i delikatną skórę, teraz to chyba nawet naczynkową więc czemu nie działa jak powinno?
naprawdę w moim przypadku peeling i zwykły krem np intensywna kuracja eris działały dużo lepiej
bo teraz to koloryt do kitu, zaskórniki są, grudki podskórne też...
może jak ktoś ma tłustą trądzikową skórę i rozszerzone pory to te zaskórniki mu wyłażą a ja mam suchą i one siedzą w nich na dobre. a effaclar i lysanel jeszcze ją podsuszają i ściągają pory więc nie wydaje mi się żeby to był dobry trop w pozbyciu się ich tylko mechaniczny peeling dawał rezultat bo ścierał je i przez parę dni nie są wtedy widoczne.
Stary 2008-01-16, 11:56   #2606
yeah
Zadomowienie

goha80, a ile czasu już się kwasisz?
Stary 2008-01-16, 12:01   #2607
goha80
Zadomowienie

No już będzie z 3 -4 miesiące. a naprawdę nie widzę żadnej rewelacji i różnicy w stosowaniu tych kremików a kremów dostępnych w drogeriach typu Czysta skóra A Garniera czy innych do problemowych cer ... ileż można czekać żeby choć zaczęło działać?
Stary 2008-01-16, 12:06   #2608
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
tylko że ja ani po effaclarze ani po lysanelu nie mam żadnego złuszczania! a jak napisałam wcześniej mam dość cienką i delikatną skórę, teraz to chyba nawet naczynkową więc czemu nie działa jak powinno?
naprawdę w moim przypadku peeling i zwykły krem np intensywna kuracja eris działały dużo lepiej
bo teraz to koloryt do kitu, zaskórniki są, grudki podskórne też...
może jak ktoś ma tłustą trądzikową skórę i rozszerzone pory to te zaskórniki mu wyłażą a ja mam suchą i one siedzą w nich na dobre. a effaclar i lysanel jeszcze ją podsuszają i ściągają pory więc nie wydaje mi się żeby to był dobry trop w pozbyciu się ich tylko mechaniczny peeling dawał rezultat bo ścierał je i przez parę dni nie są wtedy widoczne.
Co ja zauważyłam: na policzkach mam normalną skórę a w strefie T przetłuszczającą się, kiedy używam Eff i Active C w strefie T, to widzę poprawę, ale za to na policzkach wyskakują małe czerwone krostki, a nigdy to się nie zdarzało. Dlatego wczoraj postanowiłam, że będę omijać policzki. Jak znikną krostki, to wiadomo czemu powstały. Może te kosmetyki po prostu nie pasują do Twojej cery, tak jak zresztą zauważyłaś.

Aha, używałam przez jakiś czas toniku Lysanel i wybinie mi nie podszedł. Miałam po nim uczulenie.

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 12:14   #2609
yeah
Zadomowienie

goha80, nie pocieszę cię, niestety. to co na jednego działa po dwóch miesiącach, na drugiego dopiero po roku, a były już takie przypadki na biochemii, ja jestem jednym z nich /chociaż nie tym rocznym/.
efekty w moim przypadku przyszły/przychodzą po pół roku i nie jest i tak idealnie jak sobie wymarzyłam.
bywają dni, że mam wrażenie, że moja skóra jest taka jak z reklam vichy, a czasem mam ochotę rzucić to w cholerę.
to co napiszę jest banalne i pewnie to wiesz, ale jedynym właściwie rozwiązaniem, jest dalej robić to co robisz i czekać.
Stary 2008-01-16, 12:16   #2610
Ella77
Raczkowanie

goha80 a czego używasz do pielęgnacji oprócz kwasów? może jakiś krem Cię zapycha? a może filtr?
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości