Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-30, 11:53   #2701
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja też mam lekkie pogorszenie stanu cery, nie mam wysypu, ale cera jest jakaś taka zmęczona, trochę się wysuszyła i ma nierównomierny koloryt. Myślę, ze to może byc przez stres.
Wczoraj użyłam żelu hialurynowego zamiast effa na noc i dziś wstałam z różowymi plackami na policzkach : /

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:46   #2702
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny
Pozwólcie, że się do Was przyłącze Od 2 dni używam effaclaru, tylko mam wrażenie że jakaś gruboskórna jestem, bo kompletnie nic nie czuję po nałożeniu, a wsiąka mi w skórę niesamowicie, mam wrażenie że jakbym całą tubkę wycisnęla na buzię też by się pięknie wchłonął, tylko narazie buzia jest jakby troszkę milsza w dotyku
W przypływie emocji posmarowałam się nim też dziś rano i ...żadnej reakcji jak narazie, jak myślicie, mogę go w takim razie używać 2 x dziennie? Oczywiście nakładam na niego filtr rano, a poza tym i tak mam dłuuugi urlop i siedzę narazie wdomu Co drugi dzień na noc mam zamiar używać kremu delikatnie złuszczającego, ltóry miał mieć w sobie 4%kwasów AHA ( według producenta ), ale po analizie którą L_V zrobiła, okazało się, że nie ma on w składzie żadnych kwasów, poza hialuronowym, więc mam zamiar potraktować go jako nawilżacz

Co o tym myślicie, jako doświadczone w Effaclarowaniu? I co wam najlepiej służy teraz do mycia buzi? Jak przejrzałam moje żele do mycia twarzy to się za głowę złapałam, tyle w nich paskudztw, wszędzie to SLs i to zaraz po wodzie, więc w przypływie desperacji wyszorowałam się dziś mleczkiem 3 w 1 do demakijażu z Vichy
anastazjaaa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:44   #2703
Satis
Raczkowanie

do Effaclaru często dodawali żel do mycia - mi się podoba, choć dość mocno wysusza, pzt jeśli boisz się przesuszenia to polecam Physiogel, bardzo delikatny, choć czasami aż za używam również żelu do twarzy Lirene - nie pamiętam nazwy, ale nie ma SLSów
Satis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:55   #2704
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Dzięki Satis , spróbuję z tym z Lirene , po Physiogelu miałam wrażenie że słabo domyta jestem, moze właśnie przez to, że on taki delikatny

Fajny miałam teraz z Ziaji Pro, ale jak wczoraj poczytałam skład to mi się zachciało płakać normalnie,
Stary 2008-01-30, 15:13   #2705
Satis
Raczkowanie

to ten żel:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14028
no ja po physiogelu też mam takie uczucie, ale jakiś miesiąc temu przesadziłam z effaclarem(głównie przez zbyt często używanie żelu Eff do mycia i słabe nawilżanie) i miałam skórę suchą jak pieprz i physio świetnie sobie z tym poradził i jakoś tak przywykłam. Używam potem toniku Eff (nie zawsze) i widać na waciku, że Physio nie do końca myje, więc używam wszystkiego na zmianę w zależności od nastroju skóry

a ostatnio wspóllokatorce podbieram Nivea http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11367 i jest też bardzo fajny, z tym że ma SLS już na drugim miejscu...
Stary 2008-01-30, 15:55   #2706
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
to ten żel:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14028
no ja po physiogelu też mam takie uczucie, ale jakiś miesiąc temu przesadziłam z effaclarem(głównie przez zbyt często używanie żelu Eff do mycia i słabe nawilżanie) i miałam skórę suchą jak pieprz i physio świetnie sobie z tym poradził i jakoś tak przywykłam. Używam potem toniku Eff (nie zawsze) i widać na waciku, że Physio nie do końca myje, więc używam wszystkiego na zmianę w zależności od nastroju skóry

a ostatnio wspóllokatorce podbieram Nivea http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11367 i jest też bardzo fajny, z tym że ma SLS już na drugim miejscu...

Dziekuje Ci za pomoc Satis, no i za linki

Ten z Lirene mi sie podoba bardzo, mam nadzieję że w praktyce też się sprawdzi
Stary 2008-01-30, 16:42   #2707
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Witam po raz pierwszy
Chyba zrobiłąm sobie poważne kuku Effem,mianowice wczoraj wieczorem po raz pierwszy użyłam go na całą twarz.Mocno sczypał,myślałam ,że ma tak być .Szczypał długo aż zasnęłam RAno się obudziłam i bez zmywania twarzy wskoczyłam na orbitrka w celach treningowych...no i po godzinie ćwiczeń buzia mnie tak paliła ,ze pędem pobiegłam ją zmyć .potem już było tylko gorzej,filtr palił żywym ogniem używam też diacnealu -wieczorem i flavo C rano pod filtr.Oczywiście dziś rano go nie używałam,a Diacnealu też nie używałam od 2 dni. co robić na przyszłość? próbowac ponownie ? Musze powiedzieć ,że D.też mnie podrażnił ale nie od razu i nie w takim stopniu
miziowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:11   #2708
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miziowa Pokaż wiadomość
Witam po raz pierwszy
Chyba zrobiłąm sobie poważne kuku Effem,mianowice wczoraj wieczorem po raz pierwszy użyłam go na całą twarz.Mocno sczypał,myślałam ,że ma tak być .Szczypał długo aż zasnęłam RAno się obudziłam i bez zmywania twarzy wskoczyłam na orbitrka w celach treningowych...no i po godzinie ćwiczeń buzia mnie tak paliła ,ze pędem pobiegłam ją zmyć .potem już było tylko gorzej,filtr palił żywym ogniem używam też diacnealu -wieczorem i flavo C rano pod filtr.Oczywiście dziś rano go nie używałam,a Diacnealu też nie używałam od 2 dni. co robić na przyszłość? próbowac ponownie ? Musze powiedzieć ,że D.też mnie podrażnił ale nie od razu i nie w takim stopniu

Troche mnie nastraszyłaś tym pieczeniem i podraznieniem
Może za często używasz tych kremików i za mało nawilżasz buzie?
Nie jestem ekspertem, wydaje mi się że może za dużo któregoś nałożyłaś na twarz? Ja sobie kiedyś tak zrobiłan Differinem jak jeszcze używałam Piekło i szczypało niemiłosiernie a skóra zrobiła się paskudnie podrażniona. Jedyne co tolerowała przez kika dni to był Bephanten w maści, paskudnie tłusty ale pomógł
Stary 2008-01-30, 19:09   #2709
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że może za dużo któregoś nałożyłaś na twarz? Ja sobie kiedyś tak zrobiłan Differinem jak jeszcze używałam Piekło i szczypało niemiłosiernie a skóra zrobiła się paskudnie podrażniona. Jedyne co tolerowała przez kika dni to był Bephanten w maści, paskudnie tłusty ale pomógł
hm...może wydaje mi się ze zużyłąm 1.5 ml ,połowę saszetki... co do tolerancji kremów to ziaja tłusta oliwkowa rules pomogła przy Diacnealu i teraz też.tzn plamy są nadal ale już tak nie szczypie...mysłąłąm ze po retinoidach nic mnie już nie zaskoczy ..a tu taki klops na twarzy
miziowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:43   #2710
Satis
Raczkowanie

wg mnie po prostu się spociłaś ;p zanim zabierzesz się za sport to lepiej mieć czystą buźkę, bo to możliwe, że ta reakcja po powiązaniu potu i effa.
Stary 2008-01-31, 08:39   #2711
utrapienie
Rozeznanie

Rzadko się ostatnio pojawiam na wizażu, a w wątku o effaclarze, to już w ogóle mnie nie było od długiego czasu, ale nurtuje mnie jedno pytanie.

No tak jakby jest koniec stycznia. Jak długo jeszcze będziecie stosować effaclar? Niedługo w końcu wiosna.
Czy jeżeli stosuje się sporadycznie - średnio raz w tygodniu na przemian z diacnealem, to na wiosnę lepiej zaprzestać, czy czasami miziać sie można?
Stosowanie filtrów to oczywiście podstawa, to wiem W tym temacie przynajmniej jestem mądra!
Stary 2008-01-31, 16:05   #2712
phdwao
Zakorzenienie

ja mam zamiar stosowac do 1 marca
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 16:39   #2713
anastazjaaa2
Zakorzenienie

A ja mam zamiar stosować go do kwietnia lub maja

Jak myślicie, czy Effaclar może powodować powstawanie lub ewentualnie powiększanie się mikroblizn? Mam na myśli takie malutkie ubytki w skórze, nie ranki tylko takie delikatne wgłębienia. Co o ty sądzicie?
Stary 2008-01-31, 19:11   #2714
pola_m
Wtajemniczenie

Cytat:

Jak myślicie, czy Effaclar może powodować powstawanie lub ewentualnie powiększanie się mikroblizn? Mam na myśli takie malutkie ubytki w skórze, nie ranki tylko takie delikatne wgłębienia. Co o ty sądzicie?
ja mam właśnie takie wgłębienia i po dwóch miesiącach prawie stosowania effa mam wrażenie że są mniej widoczne chociaz nie sądze zeby miały sie całkiem wypełnić... chyba że reszta się zedrze do poziomu wgłebień
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 19:33   #2715
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:

effaclar k można stosować spokojnie cały rok, tylko trzeba chronić twarz filtrem,wysokim

co do mikro blizn, to effaclar złuszcza,a więc nie możliwe by je pogłębiał,tylko będzie złuszczał naskórek, powoli będzie tworzyć się nowy, zdrowy i być może znikna te mikro uszkodzenia,to zalezy od głębokości na jakiej się znajdująjeśli są płytkie mogą zniknąć,ale potrzeba na to czasu,głęboki można usunąć u kometyczki złuszczając
Stary 2008-01-31, 19:47   #2716
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Rzadko się ostatnio pojawiam na wizażu, a w wątku o effaclarze, to już w ogóle mnie nie było od długiego czasu, ale nurtuje mnie jedno pytanie.

No tak jakby jest koniec stycznia. Jak długo jeszcze będziecie stosować effaclar? Niedługo w końcu wiosna.
Czy jeżeli stosuje się sporadycznie - średnio raz w tygodniu na przemian z diacnealem, to na wiosnę lepiej zaprzestać, czy czasami miziać sie można?
Stosowanie filtrów to oczywiście podstawa, to wiem W tym temacie przynajmniej jestem mądra!
Hmm.... dobre pytanie

Ja tak wlasnie sie zastanawiam i mysle ze gdy skonczy mi sie sloiczek to po prostu przestane uzywac. A nuxe jest dosc wydajny wiec chyba starczy mi do kwietnia,moze nawet dluzej. Ale gdy juz to nastapi powroce do kwasow w przyszla zime (moze jesien).. [a moze wcale nie bede musiala? - marzenie... ]

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 20:37   #2717
Ella77
Raczkowanie

Dawno mnie tu nie było (tzn. czytałam, a jakże tylko po cichutku bo wokół pełno książek i próby sesyjnej nauki) więc mogę zdac małą relcję.
Niestety miałam mały kryzys i pogorszenie cery - zapchał mnie filtr Avene Cleanace, potem próbowałam krem avene i na koniec emulsję, ale wciąż zapchanie nie mijało i już poporstu ręce mi opadały jak na siebie patrzyłam wróciłam więc do filterka, który mnie nie zapychał i udało się wrócić do stanu całkiem do rzeczy aktualnie (tfu, tfu..odpukać) krostek nie ma, pory ładnie się oczyszczają nawet te na nosie - widzę, że duet AD + Eff dobrze działa na otwarte zaskórniki, ale niestety podskórne wciąż siedzą i mnie denerwują. Dlatego po najbliższym przypływie gotowki postanowiłam wyjechać z ciężką artylerią i na tereny niezagrożone naczynkowo zaaplikować diacneal- przez dwa miesiące do konca marca, a Eff postosowac do konca kwietnia - potem basta. Zobaczymy co z tego wyniknie

OT: Phdwao powodzenia na pozostały egzaminach
Stary 2008-01-31, 20:44   #2718
phdwao
Zakorzenienie

dzięki za OT,Tobie też!!!!
Stary 2008-01-31, 20:51   #2719
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dzięki za OT,Tobie też!!!!
u mnie już na szczęście PO tak po cichutku, żeby nie było, że prywate robimy
Stary 2008-01-31, 20:53   #2720
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
u mnie już na szczęście PO tak po cichutku, żeby nie było, że prywate robimy
hhehe,to zazroszcze u mnie ciezko i to bardzo,ale co tam trzeba iśc do przodu EOT
Stary 2008-01-31, 21:41   #2721
_magdzia_
BAN stały

No dziewczyny to i ja dołączam znowu jako że egzaminy prawie za mnę- tylko jeszcze jeden został

Eff już na wykończeniu u mnie i szczerze powiedziawszy to zastanawiam się nad nuxem Opinie na KWC ma dobre Chociaż eff do końca życia pozostanie moją miłością
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 21:43   #2722
phdwao
Zakorzenienie

miłość to miłość, nie wywiniesz się:p

a ja mam 3 bulwy w dziwnych miejscach, czemu nie wiem iwkurza mie to,ale mam egzaminy i nimi sie martwie
Stary 2008-01-31, 23:18   #2723
chise
Wtajemniczenie

Cytat:
miłość to miłość, nie wywiniesz się:p

a ja mam 3 bulwy w dziwnych miejscach, czemu nie wiem iwkurza mie to,ale mam egzaminy i nimi sie martwie
może te bulwy są od stresu?
Wszystkim życzę powodzenia na egzaminach

mnie ten effaclar też zauroczył a w sumie to owinął wokół palca nawet dziś byłam w aptece i pani zaproponowała mi badanie skóry - diagnoza: skóra czysta, bez zaskórników, skóra nawilżona(ach, kolejny kosmetyk LPR hydraphase sprawuje się dobrze) hurra
ucięłam sobie miłą pogawędkę, pani nie naciągała na kosmetyki, a nawet dała mi próbki
chise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:09   #2724
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
może te bulwy są od stresu?
Wszystkim życzę powodzenia na egzaminach

mnie ten effaclar też zauroczył a w sumie to owinął wokół palca nawet dziś byłam w aptece i pani zaproponowała mi badanie skóry - diagnoza: skóra czysta, bez zaskórników, skóra nawilżona(ach, kolejny kosmetyk LPR hydraphase sprawuje się dobrze) hurra
ucięłam sobie miłą pogawędkę, pani nie naciągała na kosmetyki, a nawet dała mi próbki
może od stresu też tak pomyślałam....dziś już schodzą

gratuluję pięknej cery!!
Stary 2008-02-01, 11:34   #2725
zioła
Zakorzenienie

Hej
Został mi tylko 1 egzamin do zaliczenia,ale kończy mi się w końcu pierwsza tubka Effaklaru (po ponad 3 miesiacach stosowania) i muszę sprawić sobie nową, najlepiej bez tracenia czasu na bieganie po aptekach
Czy któraś z Was kupowała coś w tej aptece? Warto?http://www.allegro.pl/item300699110_...ologiczny.html

Chise - zazdroszczę cery
Stary 2008-02-01, 11:56   #2726
phdwao
Zakorzenienie

kupowałam w niej,jest ok
Stary 2008-02-01, 11:58   #2727
zioła
Zakorzenienie

Cytat:
kupowałam w niej,jest ok
Dziękuję
Stary 2008-02-01, 12:49   #2728
tomama
Witchdoctor

Cytat:
kupowałam w niej,jest ok
Ja też udało mi się nawet zamówić kosmetyk, którego nie mieli wystawionego na aukcji
Stary 2008-02-01, 16:24   #2729
trillinka
Rozeznanie

Dziewczyny ja jestem zalamana , patrzec na siebie nie moge ;( prawie cala twarz jest pelna malych i wiekszych grudek effa uzywam od 17tego stycznia
powaznie patrzec w lustro nie moge czy wy tez przez to przechodzilyscie?
trillinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 16:48   #2730
chise
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Hej
Został mi tylko 1 egzamin do zaliczenia,ale kończy mi się w końcu pierwsza tubka Effaklaru (po ponad 3 miesiacach stosowania) i muszę sprawić sobie nową, najlepiej bez tracenia czasu na bieganie po aptekach
Czy któraś z Was kupowała coś w tej aptece? Warto?http://www.allegro.pl/item300699110_...ologiczny.html

Chise - zazdroszczę cery
Cytat:
może od stresu też tak pomyślałam....dziś już schodzą

gratuluję pięknej cery!!
Dziękuję Wam
Ale trochę do ideału jeszcze brakuje. Mam takie jedno przebarwienie, z którym walczę od dawna, na szczęście nie jest bardzo widoczne. Dla osób, które tego nie wiedzą, to nic nie widzą, ale ja wiem, że jest i widzę Ale dzielnie walczę Effaclar mi pomaga

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja jestem zalamana , patrzec na siebie nie moge ;( prawie cala twarz jest pelna malych i wiekszych grudek effa uzywam od 17tego stycznia
powaznie patrzec w lustro nie moge czy wy tez przez to przechodzilyscie?
To jest oczyszczanie cery. Wydobywa się na wierzch to, co było pod skórą. Powinno minąć, poczekaj jeszcze trochę. Jakby nie minęło przez dłuższy okres to wtedy odstaw.
A może zapycha Cię jakiś krem? Effaclar oczyszcza, a potem kładziesz coś, co powoduje te zmiany?
chise jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, effaclar la roche posay, efflaclar k, kremy, kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości