Kwas hialuronowy - ZBIORCZY - Strona 9 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-11, 09:31   #241
cola201
Rozeznanie

Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgadzam się, też dodaję do oleju (teraz mam z pestek winogron, pasuje, bo mam cerę mieszaną odwodnioną, jest lekki, ładnie się wchłania).

Również używam hydrolatu oczarowego
Przyznam się, że hurdolat oczarowy stosuję również na głowę

W sensie takim, że wmasowuję go w miejscach gdzie mam łupież lub tam gdzie odczuwam nadmierne swędzenie ( zaraz po umyciu - lub na suchą skórę głowy). Dzięki działaniom przeciwbakteryjnym, skutecznie usuwa swąd, co do łupieżu na pewno obszar jaki zajmował jest dużo mniejszy ;-)

Płukanka z ręcznie zbieranej pokrzywy, którą parze i polewam głowę po myciu niestety nie wiele pomagała...

P.S. Kolejny olej jaki zakupie to ten z jojoby!

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post53652022

_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 00:44   #242
onaz
Przyczajenie

Dot.: kwas hialuronowy 1,5%

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Eksperci zalecają ostrożność w przypadku kwasu ultraniskocząsteczkowego. Decyzja należy do Ciebie. Ja przestałam go dodawać do kosmetyków (jak wspomniałam - także ze względu na zbyt silne właściwości ściągające). Żeli HA zawierających SLMW również nie stosuję.

Bardzo możliwe, że podrażniły Cię konserwanty zawarte w żelu. Gdzie kupiłaś?
Czyli najbezpieczniej robić z kwasu hialuronowego małocząsteczkowego i wielkocząsteczkowego? Gdzie można znaleźć przepis na bezpieczny żel hialuronowy bez ultramałocząsteczkowego z konserwantem, ale bez Fenoksyetanolu i Alkoholu Benzylowego? W którym sklepie z półproduktami najlepiej kupować proszek? Pozdrawiam
onaz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 14:33   #243
rosalana
Przyczajenie

Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
sklepy z polproduktami sprzedaja tylko produkty ktore sa bezpieczne dla zdrowia, ale jak nie masz ochoty sprobowac to chyba najlepszym rozwiazaniem jest wycieczka do apteki lub supermarketu
Często też do półproduktów dołączone są dokładne opisy i procedury, jak przygotować dany kosmetyk. Trzeba tylko pamietać o tym, że data przydatności kosmetyku robionego własnoręcznie jest dużo krótsza...
Stary 2017-01-05, 21:08   #244
Luiza5
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Dziewczyny,

OSTRZEGAM przed kwasem hialuronowym firmy DERMOLOGIC. Zawiera on niby wielko i mało cząsteczkowy kwas hialuronowy, na opakowaniu napisane jak to niesamowicie nawilża, a tak na prawdę WYSUSZA. I to STRASZNIE. Nigdy czegoś takego wcześniej nie doswiadczyłam. Potem 2 lata walczyłam ze skórą. Pozytywne opinie sa jedynie na firmowej stronie dermologic i są sponsorowane. Szukajcie opinii zawsze na alternatywnych stronach. Ostrzegam, że ten krem niszczy skórę. W ogóle drobnocząsteczkowy kw hialuronowy w kremach jest niebezpieczny. Wielkocząsteczkowy wystarczy i on dobrze nawilża.
Żel DERMOLOGIC nie wiem z jakiego powodu, ale wysusza skórę na wiór i powoduje zmarszczki zamiast niby zapobiegać.
Chodzi o ten: http://www.dermologic.pl/images/kwas-hialuronowy.jpg
Luiza5 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
1% 1.5%, kwas hialuronowy, żel hialuronowy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości