co lepsze na trądzik- hormany czy antybiotyki? a moze mikrodermabrazja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-19, 15:12   #1
Heluśka
Przyczajenie

Unhappy

co lepsze na trądzik- hormany czy antybiotyki? a moze mikrodermabrazja?

Hello! Jestem nowiutka na forum wiec nie wiem czy juz roztrząsaliście tą kwestię. Mam oczywiście trądzik, mimo ze dobiegam już 23 roku życia. Rok czasu brałam tabletki antykoncepcyjne i wtedy pryszcze były rzadkością. Od tabletek nabawiłam się zakrzepicy i tyle mi z tego interesu wyszlo Od pół roku ich nie biorę, natomiast twarz wygląda jak pole minowe. Mam wrazenie jakby te wszystkie pryszcze, które nie wyskoczyly gdy brałam tablety teraz wykorzystują okazję. Nie wiem co o tym myśleć. Czy to się kiedyś skonczy? Czy to jest kwestia tylko rozregulowanej gospodarki hormonalnej? Mogą mieć na to wpływ tabletki które zażywam na zakrzepicę (Acenocumarol)? Czekam już pół roku i mam dość. Mam rozszerzone, pozatykane pory, pełno wągrów, błyszczę jak latarnia morska a najgorsze są te okropne, bolesne pryszcze- takie jakby podskórne guzy. Tak źle nie wyglądałam nawet w wieku 16 lat! Wiem, że są osoby, które mają gorszy problem z cerą, u mnie to dotyczy w zasadzie tylko pasa T, ale i tak jestem zrozpaczona! Czy ktoś mi powie czy to się kiedyś skończy? I czy pomogą mi antybiotyki? Nie jest to tak, że one pomagają, a jak się odstawia to jest jeszcze gorzej? I co myślicie o mikrodermabrazji? Czy to pomoże?
Heluśka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:02   #2
Chloestic
Zakorzenienie

Dot.: co lepsze na trądzik- hormany czy antybiotyki? a moze mikrodermabrazja?

najlepiej udac sie do dobrego dermatologa, ktory poradzi jak zadzialac....

mikrodermabrazja w rekach doswiadczonego lekarza jest bardzo dobrym zabiegiem, ja sama udaje sie co jakis czas na wykonanie mikrodermabrazji i bardzo mi pomaga, stan skory poprawil sie zdecydowanie, jest gladsza i zdrowsza
Chloestic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 20:30   #3
Dorotka <3
Raczkowanie

GG do Dorotka <3

a ile kosztuje mniej wiecej zabieg mikrodermabrazji? ;> tez sie nad tym zastanawiam ... podobno jest super!

ja tez mam takie podskorne guzy ;/ zwlaszcza ostatnio .. nie wiem kompletnie co mam z tym zrobic ! ale teraz w koncu mam czas isc do lekarza ;p i musze umowic sie na wizyte ;]

nad tabletkami tez sie zastanawiam .. ale nie wiem,czy to jest dobry pomysl..po prostu troszkę się boję
Dorotka <3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 18:55   #4
kuba69
Przyczajenie

a ja mam pytanie takie troche dobiegające od tematu... czy ktoś używał ręcznika który jest dostępny na allegro i niby działa jak mikro... ? jakieś opinie na jego temat ? warto się w to bawić czy lepiej od razu iść do gabinetu i zrobić "normalną" mikro... ?
http://www.allegro.pl/item191656948_191656948.html
; )
kuba69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 22:08   #5
Heluśka
Przyczajenie

Hejka!Dzięki dziewczęta za zainteresowanie Z tego, co się dowiedziałam, to mikrodermabrazja to koszt rzędu 100-150 zł (w Olsztynie). Z tym że trzeba mieć przynajmniej zaleczony trądzik na ten dzień. Zastanawiam sie nad terapią antybiotykową, ale wiem że musi trwać ok pół roku, aby być skuteczną. Boję się tego trochę, bo wiadomo- antybiotyki równa się wyjałowienie organizmu. Obawiam się jakichś stanów zapalnych, grzybiczych itd. Czy ktoś z Was stosował antybiotyki dosutnie na trądzik? Pomogły? Wiązały się z tym jakieś skutki uboczne? Heeeelp!!!!
Stary 2007-05-20, 22:57   #6
Chloestic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dorotka <3 Pokaż wiadomość
a ile kosztuje mniej wiecej zabieg mikrodermabrazji? ;> tez sie nad tym zastanawiam ... podobno jest super!

ja tez mam takie podskorne guzy ;/ zwlaszcza ostatnio .. nie wiem kompletnie co mam z tym zrobic ! ale teraz w koncu mam czas isc do lekarza ;p i musze umowic sie na wizyte ;]

mikrodermabrazja kosztuje okolo 100 zl jest to dosyc kosztowne, poniewaz dla uzyskania widocznego efektu, trzeba zrobic kilka zabiegow, ale na prawde warto

na te 'podskorne guzki' bardzo dobrze dziala krem Lysanel, posmarowac nim na noc najlepiej
Chloestic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 11:42   #7
Heluśka
Przyczajenie

a czy ktos z was takze mial wysyp pryszczy po stosowaniu tabletek hormonalnych? nie mowie tylko o diane itp ale o zwyklych antykoncepcyjnych? ja stosowalam yasmin i od pol roku nie moge zwalczyc syóóóóó!!!!!!wrrr!!!...
Stary 2007-05-23, 12:45   #8
Linssi
Raczkowanie

Heluśka ja mam podobne doswiadczenia i juz Ci wszystko mowie:
1) odkad bylam nastolatka mialam problemy ze skora, teraz mam 23 lata i nadal je mam. cere mam raczej sucha ale i tak wagry i pryszcze to zmora mojego zycia. zdecydowalam sie pojsc do dermatologa i co? przepisal mi antybiotyki. bralam je, i dopoki je lykalam wszystko sie uspokoilo. tylko ze kiedy przestalam brac to wszystko wracalo do stanu wyjsciowego - czyli masakry. nie wiem czy wiesz, ale antybiotykow nie mozna brac dluzej niz miesiac. potem konieczna jest 3-miesieczna przerwa. tak mi lekarz powiedzial. pomijam juz wszelkie cudowne preparaty na tradzik ktore najnormalniej w swiecie na mnie nie dzialaja.
2) kiedy bralam tabletki antykoncepcyjne (harmonet, novynette) to bylo cudownie, bo moje problemy wreszcie sie skonczyly, problemy ze skora mialam standardowo tylko przed okresem, i bywalo ze nawet podkladu uzywac nie musialam! (zdazylam juz zapomniec czasy kiedy nie trzeba bylo go nakladac :/). niestety po tabletkach moje libido sie zbuntowalo i musialam je odstawic. i teraz to po prostu jest TRA-GE-DIA.nie moge sobie dac z tym wszystkim rady. planuje powrot do tabletek bo jednak zdrowa skora to wyzsza samoocena.
mam nadzieje ze rozwialam Twoje watpliwosci. co do mikrodermabrazji to nie korzystalam wiec nie wiem. pozdrowki
Linssi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 13:38   #9
Agentka19
Raczkowanie

dziewczyny, a powiedzcie, bo słyszałam,że po tabletkach antykoncepcyjnych się tyje koleżanka bierze i mówiła, że faktycznie troszke jej przybyło.... czy jest w tym coś prawdy ?
Agentka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 10:02   #10
Linssi
Raczkowanie

Kochana, z tym tyciem to jest tak, ze na poczatku faktycznie Cie przybywa troszke, ale potem waga wraca do normy. Ja przestalam tyc kiedy zorientowalam sie ze za duzo jem A po tych tabletkach faktycznie wzmozone jest laknienie, wiec jakby co to owoce i warzywka, a bedzie wszystko ok
Linssi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 08:49   #11
Zuza13
Przyczajenie

hej dziewczyny. Więc musze przyznac ze brałam antybiotyki na buzke chyba miesiąc...zapisała mi moja pani dermatolog...do tego przepisała mi taką papkę na buzie i naprawde pomagało o..skóra bardziej wysuszyła się...jednak po miesiącu zapisała mi inne maści, kremy i już takiego efektu nie było. Zamierzam wybrac sie teraz do niej i poprosic znowu o te antybiotyki. Jendak uwazam ze antybiotyki nie działają tak jak tabletki hormonane tzn kiedy przestajesz brac buzia jest w stanie gorszym..powedziałabym ze lepszym bo jest bardzien wyleczona...jendak faktycznie powinno brac sie je miesiac a tabletek hormonalnych nie polecam....sama nigdy nie brałam ale mają tylko skutki uboczne. POZDRAWIAM
Zuza13 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości