Wypadanie włosów- czy mozna farbować? I co ułatwi rozczesanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-19, 15:53   #1
Heluśka
Przyczajenie

Wypadanie włosów- czy mozna farbować? I co ułatwi rozczesanie?

Hej! Mam straszny problem z wypadaniem włosów. Średnio 3-4 razy w roku robię blond pasemka, codziennie układam włosy z użyciem suszarko-lokówki, codziennie je myję gdyż się przetłuszczają i zawsze używam balsamu, a także odżywki. Od pół roku okrutnie mi wypadają. Nie wiem czy to wina farbowania, czy hormonów- pół roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, gdyż okazało się, że mam zakrzepicę Mam też od tego czasu bardzo nasilony trądzik. Przyjmuję Acenocumarol na rozrzedzenie krwi- nie wiem czy ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o włosy. Rozumiem, że o blond pasemkach mogę zapomnieć na bardzo długi czas? A co z ciemnymi farbami- czekolada lub ciemny blond? Czy też są tak niszczące dla włosów? Ostatni raz farbowałam włosy kilka miesięcy temu, mam odrosty, i normalnie juz bym zrobila sobie pasemka, ale boje się o włosy. Ale jakieś ciemne za jakieś 2 miesiące? Nie wyłysieję od tego? Mam włosy do łopatek i wydaję mi się, że najwięcej ich wypada w trakcie czesania- a rozczesanie ich to prawdziwa katorga! Czy możecie mi doradzić coś naprawdę dobrego na rozczesanie włosów przetłuszczających się, wysuszonych rozjaśniaczami? Czy podcięcie ich do ramion albo krócej zmieni coś na lepsze? I co jeszcze mogę zrobić by mi nie wypadały? Przyjmuję preparat ze skrzypem i pokrzywą i stosuję kurację Dercos Vichy- szampon+ ampułki. Help! Pomóżcie mym włosom pozostać na głowie!
Heluśka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 16:22   #2
karolinka86
Zakorzenienie

Dot.: Wypadanie włosów- czy mozna farbować? I co ułatwi rozczesanie?

Mam podobny do Ciebie problem, tylko ze ja nic z wlosami nie robie tzn.nie farbuje, nie uzywam suszarki itp. To na pewno sprzyja wypadaniu, wiec nie chce swoich wlosow meczyc jeszcze gorzej Moze poradz sie dermatologa?
Powiedz mi, jakiego preparatu ze skrzypem uzywasz i jakie Ci daje efekty?

karolinka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:47   #3
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Pasemka rzeczywiście dobrze byłoby robić rzadziej a teraz dać sobie z nimi spokój na jakiś czas. Myślę, że możesz pofarbować włosy - np. szamponem koloryzującym np. na kolor czekoladowy. A co do łojotoku to doradzam dermatologa. To naprawdę lepsze rozwiązanie, niż szukanie sposobu na własną rękę. Skoro też średnio radzisz sobie z pielęgnacją tak długich włosów to jasne, że warto pomyśleć o skróceniu ich o kilka-kilkanaście cm i pocieniowaniu (żeby nie było ich aż tyle). Doświadczona fryzjerka też może doradzić (popytaj znajome o kogoś z "głową na karku", kto pokaże Ci jak zbać o włosy). Powodzenia!
Doris1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 19:26   #4
Angi74
Wtajemniczenie

Heluśka, myślę,ze bez dobrego dermatologa się nie obejdzie.Moim zdaniem to właśnie odstawienie pigułek spowodowało takie nasilone wypadanie włosów-tak było w moim przypadku i w wielu innych o których słyszałam.Gospodarka hormonalna jest bardzo teraz zachwiana i potrzebuje trochę czasu ,zeby wszystko wróciło do normy. Pigułki antykoncepcyjne nie są obojętne dla organizmu.

Co do farbowania,to radzę teraz odstawić.

Poczytaj tez ten wątek,jest stricte o wypadaniu włosów,ale znajdziesz tam wiele cennych informacji (rowniez na temat badań w tym kierunku) .http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70767
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości