Nie umiem się malować :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-21, 12:00   #1
julitkas
Raczkowanie

Nie umiem się malować :(

Mam 26 lat. Makijaż robię codziennie ale.... właśnie. Nakładam podkład, lekko pudruję perełkami brązującymi, tuszuję rzęsy, na usta błyszczyk i to wszystko.
Żadnych cieni, korektorów, kredek czy różu. Jak próbuję eksperymentować z cieniami to wydaje mi się że wyglądam śmiesznie.
Chciałabym chociaż od czasu do czasu rzucić cień na oko i skończyć z "niewidocznym" makijażem........
julitkas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 12:23   #2
Scarlet_17
Wtajemniczenie

Dot.: Nie umiem się malować :(

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157928 -> moze to trochę pomoże Pozatym trudno coś powiedzieć nie wiedząc nic o twoim wygladzie.Zaglądnij tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...oczu+makija%BF i skorzystaj z wyszukiwarki,było wiele wątków jaK np dobierac róż,korygowac kształt twarzy itd.Albo wklej zdjęcie i moze ktoś coś zaproponuje

Scarlet_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 13:17   #3
m0niiska
Raczkowanie

Hej.
Masz problem z malowaniem się? Mam kilka rad dla Ciebie. Zacznij dobierać kolory cieni do powiek tak by pasowały do stroju. Np.: masz niebiesko białą bluzkę: wtedy maluj całą powiekę na biały, taki perłowy kolor, a kąciki oka od strony uszu maluj niebieskim. To naprawdę ładnie wygląda Do tego możesz założyć ładne, niebieskie kolczyki i makijaż naprawdę będzie się super prezentował.
Różu do policzku nie używam gdyż moim zdaniem wygląda bardzo nienaturalnie i po prostu mi nie pasuje. Jednak jeżeli uważasz, że masz za okrągłą bądź 'wąska' twarz róż dobrze pomoże Ci ją odpowiednio 'wymodelować'.

"Aby uzyskać dobry efekt, nakładaj róż szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, rozcierając kosmetyk, by nie było widać ostrej granicy między kolorem różu i podkładu. Jeśli chcesz wymodelować kształt twarzy, stosuj się do reguły, by przyciemniać miejsca, które zamierzasz optycznie wyszczuplić. Zaakcentuj też kosmetykiem czubek brody, nosa oraz punkt między brwiami. W ten sposób dodasz cerze świeżości. Odcień kosmetyku zgraj z tonacją cieni do powiek i podkładu. Zamiast tradycyjnego różu możesz też użyć pudru brązującego. Szczególnie latem, gdy skóra jest wyzłocona słońcem, da to świetny rezultat. "

Może to Ci trochę pomoże.

nie wierzę w ludzi,
bo wiem, że ta wiara
może mnie zgubić.
m0niiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 13:25   #4
Scarlet_17
Wtajemniczenie

A przede wszystkim -jakim jesteś typem kolorystycznym?

Stary 2007-05-21, 13:33   #5
.:aniah:.
Zadomowienie

GG do .:aniah:.

Cytat:
Napisane przez m0niiska Pokaż wiadomość
Hej.
Masz problem z malowaniem się? Mam kilka rad dla Ciebie. Zacznij dobierać kolory cieni do powiek tak by pasowały do stroju. Np.: masz niebiesko białą bluzkę: wtedy maluj całą powiekę na biały, taki perłowy kolor, a kąciki oka od strony uszu maluj niebieskim. To naprawdę ładnie wygląda Do tego możesz założyć ładne, niebieskie kolczyki i makijaż naprawdę będzie się super prezentował.
Różu do policzku nie używam gdyż moim zdaniem wygląda bardzo nienaturalnie i po prostu mi nie pasuje. Jednak jeżeli uważasz, że masz za okrągłą bądź 'wąska' twarz róż dobrze pomoże Ci ją odpowiednio 'wymodelować'.
Tak, oczywiście akcenty ładnie wyglądają. Ale trzeba uważać żeby nie przesadzić- żółta bluzka, żółte kolczyki i żółty cień na powiekach, daje przeładowany, nudny i rozmyty efet.

Do założycielki wątku- na głównej stronie wizażu są kursy makijażu, o, nawet po lewej stronie forum jest menu, gdzie Kurs makijażu jest na pierwszym miejscu, warto poczytać
Oprócz tego polecam forum Moje Makijaże, możesz tam wpisać w wyszukiwarkę "step by step" i pooglądać makijaże dziewczyn robione krok po kroku, dobre do nauki
Powodzenia w eksperymentach I nie przejmuj się, że wyglądasz śmiesznie- dla kogoś kto prawie się nie maluje, własny widok nawet w delikatnych kolorach może być szokiem Wiem po moich koleżankach
Stary 2007-05-21, 13:42   #6
Scarlet_17
Wtajemniczenie

Oj tak,ja tez jak się pomaluje i gdzieś wyjde to mam chęć się wrocić i wszystko zmyćbo mi sie zdaje,że dziwnie. A linka do "step by step" podalam w swoim pierwszym poście

Stary 2007-05-21, 13:56   #7
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari

najlepiej wklej nam zdjatko

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 14:06   #8
julitkas
Raczkowanie

Dziękuję wam pięknie
Przede mną dużo czytania Jestem blondynką - włosy prawie do ramion, niebieskie oczy. Buzia raczej okrągła
Podoba mi się efekt przydymionego oka tylko że ja kompletnie nie umiem tego zrobić
julitkas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 21:03   #9
m0niiska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez .:aniah:. Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście akcenty ładnie wyglądają. Ale trzeba uważać żeby nie przesadzić- żółta bluzka, żółte kolczyki i żółty cień na powiekach, daje przeładowany, nudny i rozmyty efet.

No tak, to wiadomo,
nigdy nie można popaść w skrajność, ale cien dobrany do ubioru naprawde ladnie wyglada Oczywiscie makijaz raczej delikatny, bo mocne kolory juz chyba dawno wyszly z mody...

nie wierzę w ludzi,
bo wiem, że ta wiara
może mnie zgubić.
Stary 2007-05-22, 22:44   #10
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez m0niiska Pokaż wiadomość
No tak, to wiadomo,
nigdy nie można popaść w skrajność, ale cien dobrany do ubioru naprawde ladnie wyglada Oczywiscie makijaz raczej delikatny, bo mocne kolory juz chyba dawno wyszly z mody...
E tam, moda modą, ale i tak uważam, że powinno się malować tak, jak komu pasuje. I w zależności od okazji. A nie ślepo podążać za modą Gdyby było inaczej, wolałabym się nie malować
Stary 2007-05-23, 00:03   #11
Czekolada83
BAN stały

Przecież makijaż jaki wykonujesz nie musi być wcale niewidoczny.. Pomyśl może nad jakimś neutralnym cieniem który pasuje niemal do każdego typu urody, skoro brązujesz twarz to może jakiś naturalny beż na początek lub jasny brąz? Mam taką propozycję: brązowym zrób kreski nad górnymi rzęsami, podkreśl też dolne rzęsy tym samym cieniem, ja jeszcze maluję czarną kredką kreską nad górnymi |poprawiam cień | a na usta nakładam beżowo-różową szminkę. Też mam blond włosy, niebieskie oczy i okrągłą buzię. Zobacz może na zdjęciu jak wygląda mój codzienny make-up
http://img123.imageshack.us/img123/6...cf2975aqg5.jpg

Pozdrawiam i powodzenia
Czekolada83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 01:48   #12
Linka25
Zakorzenienie

Czekoladko, masz bardzo ładnie dobrany kolor cienia i swietnie podkreślone kości policzkowe. Bardzo mi się podoba.
Linka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 09:29   #13
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Czekolada83 Pokaż wiadomość
Przecież makijaż jaki wykonujesz nie musi być wcale niewidoczny.. Pomyśl może nad jakimś neutralnym cieniem który pasuje niemal do każdego typu urody, skoro brązujesz twarz to może jakiś naturalny beż na początek lub jasny brąz? Mam taką propozycję: brązowym zrób kreski nad górnymi rzęsami, podkreśl też dolne rzęsy tym samym cieniem, ja jeszcze maluję czarną kredką kreską nad górnymi |poprawiam cień | a na usta nakładam beżowo-różową szminkę. Też mam blond włosy, niebieskie oczy i okrągłą buzię. Zobacz może na zdjęciu jak wygląda mój codzienny make-up
http://img123.imageshack.us/img123/6...cf2975aqg5.jpg

Pozdrawiam i powodzenia
Dobrze wygląda, podoba mi się Tylko pod brwiami się tusz odbił, prawda? Ale to nic, jest dobrze, fajny makijaż dla blondynki, ale dla początkującej może się wydawać trudny, tak myślę.
Stary 2007-05-23, 10:56   #14
Czekolada83
BAN stały

Dziękuje Co do "pod brwiami" to właśnie chyba tusz, nie zwróciłam uwagi na to wcześniej ale zazwyczaj mi się to nie zdarza.. :/ Pod brwi nakładam jasny finished z manhattan a na całą powiekę już żadnego cienia więc to tylko może być tusz. Cień z COLOR TREND z avonu podwójny brąz z beżem.
Stary 2007-05-23, 11:13   #15
Czekolada83
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Czekolada83 Pokaż wiadomość
Dziękuje Co do "pod brwiami" to właśnie chyba tusz, nie zwróciłam uwagi na to wcześniej ale zazwyczaj mi się to nie zdarza.. :/ Pod brwi nakładam jasny finished z manhattan a na całą powiekę już żadnego cienia więc to tylko może być tusz. Cień z COLOR TREND z avonu podwójny brąz z beżem.
Załączam fotke cienia - jak mi się uda ją załączyć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 196840625.jpg (15,3 KB, 9 załadowań)
Stary 2007-05-23, 14:56   #16
m0niiska
Raczkowanie

Czekolada83 rewelacyjny makijaż. Ślicznie w nim wyglądasz

nie wierzę w ludzi,
bo wiem, że ta wiara
może mnie zgubić.
Stary 2007-05-23, 23:23   #17
Czekolada83
BAN stały

) Dziękuje
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości