Proszę wszystkie Panie o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-23, 18:42   #1
dogMarkus
Przyczajenie

Unhappy

Proszę wszystkie Panie o pomoc!!!

Hej wszystkim

Rozpoczynam nowy wątek, ponieważ mam bardzo duuuuże problemy z moimi włoskami stosowałem już prawie wszystko, pytałem już tylu fryzjerów i nic Wy Drogie Panie jesteście moja ostatnią szansą Mam 18 lat i moje włoski są w tragicznym stanie. Kiedyś używałem dużo lakieru, gelu itp. i wydaje mi się, że to od tych specyfików. Moja fryzurka wygląda tak z przodu zaczyna się grzywka i przechodzi ona na górze w postawione włoski i ciągnie się to aż do samej szyj. Kiedyś prostowałem grzywkę, gdy miałem jeszcze nie do końca wysuszone włoski Teraz wiem, że to był mój wielki błąd / Dzień w dzień musze je rano myć, bo po nocy mam straszną szopkę:PP po myciu wyglądają jeszcze gorzej …. Stosuje krem modelujący, jedwab i prostuje sobie grzywkę …. Ale i tak jest nie dużo lepiej;/ już od jakiegoś czasu(2 miesiące) nie używam gelu … tylko na szczególne okazje(imprezki)

Włoski wyglądają tak:
Suche, szorstkie, niezdyscyplinowane, tworzą się na nich fale, skręcają się i puszą(wiecie jak ty wygląda jak ktoś ma grzywkę i tak się robi, … dlatego je prostuje), a teraz to nawet są skłonne do wypadania

Jesteście moją ostatnią szansa … już nie wiem, co mam robić …. Bardzo proszę o pomoc … z góry dziękuje i pozdrawiam!
dogMarkus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 16:47   #2
nataszka908
Raczkowanie

Dot.: Proszę wszystkie Panie o pomoc!!!

Mam identyczny problem.. Więc równiez będę śledzić ten watek na forum..

Ja ograniczyłam prostowanie do minimum a z kosmetyków oprócz szamponu i odżywki <od czasu do czasu> stosuje tylko płynny jedwab.. I dostaje psychozy patrząc jak wypadaja jeden po drugim..Do tego tak strasznie sie puszą..
nataszka908 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 17:29   #3
kokuryu
Rozeznanie

Odstaw prostownice i wszelkie gumy, pasty, żele. Kup delikatny szampon, bez dodatku SLS. Przez jakiś czas nie używaj odżywek. Pozbędziesz się dzieki temu nabudowanej na włos warstwy silikonu. Czupryna odzyska miękkość i sprężystość.
Nadmiar substancji nawilżających, odżywiających, prostujących itd. jest zbójczy dla włosów.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 21:32   #4
gandusia
Zakorzenienie

czy istnieje szampon bez sls? bo patrzyłam dzis na takie dla dzieci szampony to nawet one to maja a wydają mi się najdelikatniejsze.

„lepiej byc blisko z kims niz blisko kogos”

gandusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 11:28   #5
dogMarkus
Przyczajenie

Hmmmm … Ja odżywki stosuje po 2 razy dziennie, albo więcej i to w dodatku po 5 różnych tygodniowo(testuje wszystkie) … Myślałem, że to pomaga … Prostować raczej musze codziennie, bo inaczej będzie to strasznie wyglądać;/ Czyli jeszcze raz … Nie stosować jedwabiu i kremu wygładzającego i wszelkiego rodzaju odżywek. Tak?

Powinienem myć główkę szamponem bez SLS(coś mi się wydaje, że będzie to strasznie wyglądać z samym szamponem na głowie…, ale dam rade ). Mogę prosić o link do jakiegoś dobrego szamponu tego typu?(Jak jest to prostujący włoski najlepiej) A co z tymi upałami, które teraz są? Nie zabezpieczać włosków czymś jeszcze?

Czekam na odp i pozdrawiam
Stary 2007-05-27, 11:35   #6
dogMarkus
Przyczajenie

aaaaaaaaaa i jeszcze bym zapomniał … Możecie dać mi jeszcze parę wskazówek dotyczących suszenia? Bo czytałem, że nie można mokrych włosków trzeć ręcznikiem, tylko trzeba czekać na naturalne wysuszenie . Czy to prawda? Przydałaby mi się jakaś szczotka czy grzebień do włosków? Mam ale taki zwykły plastikowy i tez gdzieś przeczytałem, że niszczy on włosy.
Buzka muaaaaaaaaaaaa
Stary 2007-06-06, 22:45   #7
dogMarkus
Przyczajenie

halo jest tam ktos?
Stary 2007-06-08, 00:31   #8
kleiner-Igel
Zadomowienie

Gdybym była chłopakiem, po prostu ścięłabym je na "zero", czy ew. jedynkę. Nowe odrosną zupełnie zdrowe Zaczynają się wakacje, więc jeśli chodzisz do szkoły/studiujesz, a nie jest Ci za dobrze na łyso, masz czas żeby zaszyć się w domku
Sposób drastyczny, ale skuteczny - po ścięciu szybko odrosną w dobrej kondycji.
Stary 2007-06-08, 00:39   #9
katinkaa
Raczkowanie

Smile Dot.: Proszę wszystkie Panie o pomoc!!!

Ja myślę że ścięcie to bardzo dobry pomysł A jeżeli nie to ogranicz wszystkie te specyfiki, zostaw tylko jedwab Nie używaj suszarki tylko pozwól włosom wyschnąć no i polecam tabletki, które poprawią stan włosów np. Skrzyp albo Vitapil
katinkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 09:49   #10
Yaza
Rozeznanie

tez byłabym za scięciem, sama przez to przeszłam - miałam włosy popalone na całej długości przez prostownicę, porozdwajane, połamane - koszmar! No, i przymusowo ściełam je (BARDZO krótko) 3 lata temu. Odrosły cudowne, mocne, zdrowe, do tej pory nie mam z nimi problemów, chociaż w końcu przesuszyły mi sie końcówki, ale farbuje je i myje, układam codziennie, więc maja prawo. Bardzo efektownie wyglądają na zdjęciach, bo błysk lampy odbija sie w nich tak, że nie widać prawie nikogo innego, prócz mnie xD
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 10:32   #11
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Zetnij te wlosy... Oduczysz sie prostowania na jakis czas i docenisz te wlosy ... Pozalujesz co z nimi robiles..:P kup sobie szampon z BARWY tatarowo-chmielowy jest taniutki ziolowy wiec napewno nie zaszkodzi.. Do prostowani uzywa sie kosmetykow pod prostownice chocby jedwabiu CHI choc on i tak ma male sklonnosci termoochronne to zawsze jakas tam ochrona jest. Ponadto mozesz sobie kupic olejek rycynowy podgrzac na 35 sekund w mikrofalowce nalozyc opuszkami palcow na wlosy isc spac z ta mieszanina i na nastepny dzien je uzyc. mozesz go wetrzec w skore glowy wielu osobom to pomaga.
Ja np prostuje wlosy juz od 9 miesiecy(no moze tyci krocej) i nigdy nie odwarzylam sie nie stosowac zcegos pod prostownice. a koncowki i tak mam popalone no ale czym tu sie dziwic skoro codziennie przezywaja temp. 200 stopni Juz wogole tragedia jak masz metalowa prostownice... U mnie na zniszczone koncowki, delikatne wypadanie szorrstkie wlosy itd jest poprostu metoda olejek rycynowy, jak nie wierzysz-wpisz w wyszukiwarke.
Mam nadzieje ze cos pomoglam.. I nie soostuj tylu odzywek bo przeciez wykonczysz te wlosyJesli juz to jakas naprawde delikatna.. i nie tyle razy dziennie.Poszukaj jesli chcesz w KWC( Kosmetyk Wszech Czasów)
A jesli chodzi o suszenie wlosow to strumien suszarki najlepiej chlodny i susz OD GÓRY(znaczy sie strumien powietrza keiruj od gory) nie gdzies z boku i nie daj Boze od dolu.. No ale jesli mozesz-pozegnaj sie z suszarka na jakis czas(prostownica tez)
Pozdrawiam
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek

Edytowane przez Agusia007
Czas edycji: 2007-06-08 o 10:34 Powód: chcialam cos dopisac:P
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości