Czy gliceryna moze byc szkodliwa dla skory...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-29, 20:48   #1
safija
Raczkowanie

GG do safija
Question

Czy gliceryna moze byc szkodliwa dla skory...?

Przegladalam dzic KWC w poszukiwaniu jakiegos fajnego kremiku do twarzy i natknelam sie na recenzje Dermiki Preventi i jedna Wizazanka opisuje jakie to maial zle doswiadczenia z tym kremem, ze skora jej sie mocno postarzala i wogole a na koniec dodala, cytuje:
"...najprawdopodobnie j ten efekt to wpływ dużej ilości gliceryny w składzie tego kremu - przynajmniej tak usłyszałam od kosmetyczki, której gabinet jest polecany na tym portalu."

Czy to mozliwe...? Czy gliceryna rzeczywiscie moze miec tak zly wplyw na skore? Przeciez prawie kazdy krem ja ma w swoim skadzie i to bardzo wysoko...!!!

Aha i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie serum z wit C. Dzis zakupilam sobie Juvit, wiedzialam ze jesty on na glicerynie, ale niewiedzialam ze jest jej az 86%. I teraz po przeczytaniu tej recenzji to juz nieiwem co mam myslec.

PROSZE powiedzcie jak to jest z ta gliceryna???
safija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 22:11   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Czy gliceryna moze byc szkodliwa dla skory...?

Tutaj trochę rzetelnych informacji o glicerynie: http://www.pharma-cosmetic.com.pl/?s...3,1,0,ant.html
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 22:44   #3
safija
Raczkowanie

GG do safija

Dziekuje bardzo to o glicerynie juz wiem
ale dalej niewiem czy rzeczywiscie moze powodowac zmarszczki. . . ? ( bedac w kosmetykach oczywiscie;p )
safija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 07:50   #4
L_V
Zakorzenienie

W artykule jest taki fragment:
Gliceryna stosowana miejscowo wykazuje działanie odciągające wodę z tkanek, rozmiękczające naskórek – ułatwia wnikanie leków przez skórę i błony śluzowe. W stężeniu powyżej 25 % wywiera działanie odkażające.

Czyli oznacza to, że jeśli gliceryny jest więcej niż 25%, to może ona wysuszać skórę, powodując odwodnienie. W tym wypadku cera faktycznie może zszarzeć i mogą pojawić się na skórze linie - zmarszczki. Nie są to jednak zmarszczki spowodowane nagłym "zestarzeniem sie" skóry, a odwodnieniem. Kiedy przywrócimy skóry optymalny poziom nawilżenia, te nieprzyjemne skutki ustępują.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości