La Roche Posay, Toleriane, podkład do cery wrażliwej - baardzo proszę o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-02, 13:26   #1
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_

La Roche Posay, Toleriane, podkład do cery wrażliwej - baardzo proszę o pomoc :)

La Roche Posay, Toleriane, Fond de Teint correcteur fluide, podkład do cery wrażliwej

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15627

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides

jak w temacie... przeszukałam forum, ale nie znalazłam konkretnych informacji co do składników zawartych w recepturze... na chemię kosmetyczną chciałabym zanalizować ten kosmetyk, ale za piernika mi to nie idzie... część składników znalazłam, ale np. Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone czy końcówka receptury są dla mnie... zupełnie obce. Wiem, że są tu osoby, które wszelkie składniczki mają w głowie i właśnie te osoby proszę o pomoc z góry wielkie dzięki! ;] pozdraviam ;]
_aLmeRka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 13:31   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: La Roche Posay, Toleriane, podkład do cery wrażliwej - baardzo proszę o pomoc :

A jak mamy rozumieć na chemię kosmetyczną...? Na studiach?
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 14:28   #3
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_
Dot.: La Roche Posay, Toleriane, podkład do cery wrażliwej - baardzo proszę o pomoc :

studium kosmetyczne, przedmiot: pracownia chemii kosmetycznej, dodatkowy referat do oceny...
Stary 2007-06-02, 15:02   #4
L_V
Zakorzenienie

Tak właśnie myślałam. Przykro mi, ale regulamin forum zabrania nam odrabiania prac domowych, maturalnych, dyplomowych itp.

Moge jedynie podrzucić link do słownika składników kosmetycznych: http://www.wizaz.pl/chemia/
Stary 2007-06-02, 15:13   #5
aako
Zakorzenienie

Jako, że taki wątek juz powstał a chciałam założyć taki sam to podpinam sie pod ten...
Czy może wiecie coś o tym podkładzie? Ktoś używał ? Jakie wrażenia?
Chciałabym go kupic ale kilkadziesiąt zł piechotą nie chodzi więc wole najpierw zapytać.
Sory że tak pod cudzym wątkiem
Pozdrawiam
aako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 16:22   #6
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Jako, że taki wątek juz powstał a chciałam założyć taki sam to podpinam sie pod ten...
Czy może wiecie coś o tym podkładzie? Ktoś używał ? Jakie wrażenia?
Chciałabym go kupic ale kilkadziesiąt zł piechotą nie chodzi więc wole najpierw zapytać.
Sory że tak pod cudzym wątkiem
Pozdrawiam
Wystarczy zajrzeć na KWC : podkład Toleriane
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 10:05   #7
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_

Ja używam od X czasu z czystym sumieniem polecam...
A jeśli chodzi o odrabianie prac domowych itp. to nie o to mi chodziło :P tylko po prostu ja część rzeczy mam... ale niektóre składniki są tak potegowane, że nic nie mogę o nich znaleść w sieci ;? i tylko o nich chciałabym czegoś się dowiedzieć.. bo do odrabiania całego zadania to jeszcze hoho i jeszcze troche ;P
słownik też już przekopałam.. przekopałam nawet encyklopedię w niektórych przypadkach i nic.
Stary 2007-06-03, 18:03   #8
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _aLmeRka_ Pokaż wiadomość
Ja używam od X czasu z czystym sumieniem polecam...
A jeśli chodzi o odrabianie prac domowych itp. to nie o to mi chodziło :P tylko po prostu ja część rzeczy mam... ale niektóre składniki są tak potegowane, że nic nie mogę o nich znaleść w sieci ;? i tylko o nich chciałabym czegoś się dowiedzieć.. bo do odrabiania całego zadania to jeszcze hoho i jeszcze troche ;P
słownik też już przekopałam.. przekopałam nawet encyklopedię w niektórych przypadkach i nic.
A z którymi składnikami masz problem??
Stary 2007-06-04, 16:59   #9
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_

Disodium Stearoyl Glutamate -
o Acrylates Copolymer mam tyle – Zmętniacz (opacifier) do kosmetyków
Disteardimonium Hectorite –
C18-36 Acid Glycol Ester –
Polyglyceryl-4 Isostearate -
Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone -
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości