gdzie mogę kupić prawdziwą naturalną hennę i indygo? - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-03, 11:10   #1
kesii
Raczkowanie

Question

gdzie mogę kupić prawdziwą naturalną hennę i indygo?

poszukuję prawdziwej naturalnej henny i indygo... jednak nigdzie nie mogę ich znaleźć. zaznaczam, że narazie szukałam tylko w internecie...

gdzie mogę takie cudo dostać???

nie chodzi mi tu o gotowe mieszanki typu venita, sipa itd ale prosiłabym dziewczyny robiące tymi hennami włosy o napisanie w miarę możliwości składu...

będę dozgonnie wdzięczna
kesii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 12:17   #2
una creatura bella
Wtajemniczenie

Dot.: gdzie mogę kupić prawdziwą naturalną hennę i indygo?

Indygo znalazłam jedynie w sklepiku Naturo:
http://www.naturo.pl/product_info.ph...4261079e3def7e

Z kupieniem henny jest mniejszy problem: bywa na Allegro, eBayu, w sklepach indyjskich (nie mam na myśli India Shopów), jest też we wspomnianym Naturo i w sklepie internetowym Biolander.

Jeśli chodzi o mieszanki firmy Sipa, to miałam do czynienia z "henną" brązową oraz czarną. Obie mają taki sam skład: Indigofera argentea, Lawsonia inermis (różnią się tylko proporcjami henny i indygo)

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2007-06-03 o 13:06
una creatura bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 14:14   #3
kesii
Raczkowanie

o dziękuję kochana widzę, że też jesteś fanką natury łączmy się czy inne kosmetyki też są u Ciebie moja droga naturalne?

super, że na sipie mogę polegać

od kilku dni poluję na hennę i indygo ale faktycznie ciężko jest. będę musiała raczej ruszyć w teren

jeżeli ktoś by wiedział gdzie w realu można nabyć to równie pięknie proszę o namiary - poznań, wrocław, jelenia góra
kesii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 15:09   #4
una creatura bella
Wtajemniczenie

Dobrze zgadujesz . Rzeczywiście już od czasów dość zamierzchłych mam lekki odchył na punkcie ziołolecznictwa i innych terapii naturalnych.

Obecnie stosuję mało kosmetyków, bardziej polegam na tym co można znaleźć w kuchni, na łące lub ew. w aptece. Aczkolwiek bez przegięć

Co do Sipy (tej w proszku rzecz jasna) chyba nie wszystkie mieszanki mają stuprocentowo naturalny skład. Z tego co się dowiedziałam z pewnej włoskiej stronki (pan z Allegro nie raczył odpowiedzieć na mojego maila ) odcienie Acajou (mahoń) i Auburn (kasztanowaty) oprócz henny zawierają dodatkowe substancje koloryzujące (ten pierwszy ok.1%, a drugi 2%)

Podaję też skład 2 innych odcieni:

Chatain (kasztan) - Lawsonia inermis (41%), Indigofera argentea, Cassia italica

Blond Dore (złoty blond) - Cassia obovata (38%), Lawsonia inermis (1%), Cassia italica, Rheum rhaponticum, Camomilla recutita, Rosmarinus officinalis

Źródło moich informacji: http://www.lerboristeria.com/index.p...tici_henne.php
Stary 2008-04-03, 13:55   #5
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Ja sie obawiam firmy sipa... zbyt chemicznie wyglada mi to ze sprzedaja jeszcze w plynie np.
Znalazlam henne naturalna jak mi sie wydaje w namasteindia.pl (rog kruczej i nowogrodzkiej w warszawie) ale niestety nie maja dostaw teraz...
Jestem zirytowana brakiem dostepu do naturalnej henny, poza tym tam sprzedaja 0,10 kg za 12 zl a nie za 18 jak w mazidlach... troche mnie denerwuje ze w krajach arabskich henna jest powszechna i... bardzo tania. A tu 88 zl za 500 gr:/
Prosze o polecenie czegos naturalnego i taniego. Moge kupowac na kilogramy nawet.
Pozdrawiam
LadyMadalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:07   #6
Kreestal
Raczkowanie

Również i moim marzeniem jest kupowanie henny i indygo hurtowo
Kreestal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:22   #7
una creatura bella
Wtajemniczenie

LadyMadaleno, zajrzyj do Samiry

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Ja sie obawiam firmy sipa... zbyt chemicznie wyglada mi to ze sprzedaja jeszcze w plynie np.
Sipy w proszku nie masz się co obawiać, tylko dwa odcienie zawierają dodatkowe barwniki.
Stary 2008-05-14, 08:09   #8
nioniol
Raczkowanie

Wiem ze to nie jest dyskusja o Sipie, ale chciałam zamówić to na Allegro - chodzi mi o jakis zimny braz , niezbyt ciemny i bez rudych/czerwonych refleksów . Obawiam się więc że kolor brąz byłby trochę za ciemny , a kolory kasztan (którego nazwa brzmi jak szatyn) i kasztanowaty - jakie to odcienie? czy ktoś mógłby mi pomóc????
Stary 2009-11-02, 16:21   #9
grzegorz95k
Przyczajenie

Witam wszystkim zobaczcie i powiedzcie czy warto kupywać tą henne do malowania tatuaży...

http://www.allegro.pl/item787728786_...uaz_super.html
grzegorz95k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:01   #10
seawoman
Raczkowanie

A czemu kolezanki uparlyscie sie azeby kupowac u polskich posrednikow henne? Przeciez w indiach jest ona duzo tansza, ciezko mi polecic jakiegos jednego sprzedawce ale poszukajcie od czasu do czasu na zagranicznych sklepach (sa w jezyku angielskim) lub ebayu, najlepiej wejsc na ebay.co.uk bo tam duzo zagranicznych sprzedawcow min z indii sie oglasza. U gory w spisie produktow jest opcja ktora mozna sobie wybrac, do jakiego kraju sie wysyla. Mozecie popytac czy wysle wam wiecej tego proszku, u nich jest bardzo tani.
seawoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 23:17   #11
Idevia
Przyczajenie

Czystą hennę i indygo można kupić w polskim sklepie na stronie www.mazidla.com
Idevia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 23:15   #12
little_Bella
Przyczajenie

Witam,

Ja farbuje włosy henną SIPA (kolor brąz) w płynie i włosy w ogóle nie są zniszczone, choć zaczął zastanawiać mnie ich skład. Nie znam się na tych składnikach, nie wiem czy szkodzą. Mam też tą hennę w proszku i ona ma tylko naturalne barwniki.

Czy jakaś wprawiona wizażanka mogłaby skomentować ten skład?

http://www10.speedyshare.com/files/2...oad/img022.jpg

Pozdrawiam =)
little_Bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:34   #13
Juonitar
Przyczajenie

Gorąco polecam czystą hennę firmy Fudco. Jest w dużych, półkilogramowych opakowaniach. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Jest dostępna na allegro: http://allegro.pl/czysta-henna-do-ba...284230749.html, lub po wpisaniu w wyszukiwarce allegro frazy "czysta henna". Sama farbuję i odżywiam nią włosy od kilku miesięcy i jestem zachwycona: kolor jest piękny, głęboki i trwały. Włosy błyszczą przez cały czas jak nawoskowane i są o wiele grubsze i mocniejsze niż kiedyś. Dodam jeszcze, że nakładałam tą hennę na włosy rozjaśniane i farbowane chemicznie przez wiele lat i nie było żadnych niespodzianek pod tytułem "zielone włosy". Pozdrawiam wizażanki
Juonitar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 14:42   #14
kozik262
BAN stały

Naturalna henna jest do kupienia w sklepach kosmetycznych, nie kosztuje dużo. Warto ją kupować bo ma długotrwałe działanie, nawet do kilku tygodni.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-03 o 00:16 Powód: Link.
kozik262 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 21:47   #15
SceneQueene
Zakorzenienie

Ja polecam Swati.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości