Przekuwanie uszu-domowe - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-02, 14:03   #301
anastazjaa
Zadomowienie

Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Cytat:
Napisane przez Chesterkaa Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny ; D Jak czytalam Wasze posty, ze ktoras sobie przbijala brew/jezyk to mnie zmrozilo. Przeciec brew i jezyk to sa takie miejsaca, ktora moze spieprzyc nawet kosmetyczka! Z tym nalezy udac sie do salonu pircingu, bo inaczej moze opasc powieka co usuwa sie tylko chirurgicznie, a w jezyku mozna stracic czucie ; | A ja ostatnio mialam przekluwane 2 dziurki w uchu dodatkowe przez brata, samo przebijanie to nic w porownaniu z przepychaniem kolczyka. Igle mialam chyba 9, taka najgrubsza byla w aptece. Na wielkanoc mam sobie zamiar przekluc chrzastke (tak w razie niepowodzen, zeby bylo wiecej dni od szkoly, bo wf jest problematyczny z bolacym uchem) troche sie boje i zastanawiam sie nad kosmetyczka, ale u mnie najtansza dziurka kosztuje 25zl, a za 25zl to mozna miec jakies 4 komandosy ; D Wiec chyba sie skusze na samorobke ]; - >
ee a tak to mniej wiecej wygladalo

JEZUS MARIA

Ty naprawdę chcesz "zaoszczedzic" te 25 pln i zrobić sobie taką krzywde???
Stary 2008-03-02, 14:13   #302
Chesterkaa
Przyczajenie

Hahaha jaka krzywde ? To mnie prawie nie bolalo, a z "wyciekaniem" krwii mam od dawna problemy. Kiedys mialam usuwane korzenie zeba krew powinna przestac leciec po godzinie a mi leciala przez ok. 10,12~ godzin. Nic nie pomagalo, nawet rady z pogotowia. Wiec takie krwawienie to nie krwawienie : P Poza tym po jednym dniu ucho wygladalo juz calkiem dobrze, nie bylo nawet czerwone ! I powiem wiecej jak kiedys przebuilam ucho u kosmetyczki papralo mi sie i mialam rope, a tu nic wszystko jest ok.
Chesterkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:36   #303
anastazjaa
Zadomowienie

Cytat:
I powiem wiecej jak kiedys przebuilam ucho u kosmetyczki papralo mi sie i mialam rope, a tu nic wszystko jest ok.

Widocznie kosmetycka była kiepska.

Kurcze, to tylko 25 pln, a można sobie zrobić krzywdę...
Stary 2008-03-02, 14:37   #304
superwoman
Raczkowanie

podchodzac do sprawy na powaznie i profesjonalnie:

jesli myslicie,ze zrobicie sobie ten zabieg bez zadnych zagrozen,czyli STERYLNIE,to wyprowadze was z bledu.nie ublizajac zadnej kosmetyczce,wiekszosc z nich nie ma pojecia o prawdziwym piercingu zadnego,a co mowic o "zwyklych" ludziach.
sterylny kolczyk nie rowna sie kolczyk wymoczony w spirytusie czy innym alkoholu ani gotowany we wrzatku nawet piecset czy wiecej razy.do sterylizacji potrzebny jest autoklaw.bez tego nie ma mowy o sterylnosci,pomijajac sterylne igly i sterylne,odpowiednio zalozone rekawiczki oraz inny ewentualny sprzet.
objawy powaznych chorob moga wystapic dopier po latach,wiec nie ma sie co cieszyc,ze zrobilam sobie kolczyk i nic mi sie nie dzieje zlego.
jesli trafisz na zylke lub masz problemy z krzepliwoscia mozesz miec problem ze zbyt obfitym krawawieniem.
oczywiscie moglabym tu przedstawic krok po kroku ten zabieg,tylko po co?jest to proste dla kogos,kto ma o tym pojecie i wie co to sterylnosc i bezpieczenstwo.
na prawde lepiej zaoszczedzic te 20 czy iles zlotych i zrobic to bezpiecznie u prawdziwego piercera,niz potem miec problemy przez takie "glupstwo" i zalowac.
prawdziwego piercera podkreslam,bo kosmetyczki niestety nie znaja sie za bardzo na sterylizacji,a tez niestety nie kazdy salon piercingu i tatuazu ich przestrzega.

tylko 10% chorych na zlotaczke umiera,wiec moze to i jakies pocieszenie...

poza tym...w aptece najwieksze igly to 12 i takie sa przewaznie stosowane do standardowych przekluc ucha,wszystko zalezy od kolczyka,osoby itd.itd.
jesli chodzi o brew i opadanie powieki to jeden z najwiekszych i chyba glupszych mitow.z jezykiem tez wymyslono wiele bzdur,jak z kazdym zreszta przekluciem.nie dajcie sie omamic idiotom i jesli chcecie miec zetelne informacje poszukajcie ich sobie w rzetelniejszych zrodlach.

Edytowane przez superwoman
Czas edycji: 2008-03-02 o 14:47 Powód: uzupelnienie
superwoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:57   #305
Chesterkaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Widocznie kosmetycka była kiepska.

Kurcze, to tylko 25 pln, a można sobie zrobić krzywdę...

No daj spokoj. Jaka krzywde ? Jezeli mi sie nie uda to trudno, zagoi sie. Koelzanka wziela i przebila agrafka chrzastke, pobolao pare dni i nic sie nie stalo.

Myslisz, ze ktos 20 lat temu gonil do kosmetyczki zeby przebic sobie ucho ? Przeciez wiekszosc babc/mam ma wlasnie przekluwane uszy na ziemniaku. I jakos zyja i chorb nie maja. Zreszta moj brat zrobil sobie tunel pierwszy w salonie, a drugi juz sam. I to dawno temu juz bylo i tez zyje i jest caly i zdrowy ; )

Jak juz napisalam zreszta przekluwanie samemu toleruje tylko uszu i pepka. Reszta to chyba naprawde zly pomysl... I kosmetyczka tez tu gowno pomoze, zostaje salon pircingu ;d Kolezanka przekluwa sobie brew sama ale to uwazam juz za glupote.
Stary 2008-03-02, 15:27   #306
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
JEZUS MARIA

Ty naprawdę chcesz "zaoszczedzic" te 25 pln i zrobić sobie taką krzywde???
ale w jakim szczytnym celu to oszczędzanie na swoim zdrowiu-przeciez to kilka KOMANDOWSÓW (dla niewtajemniczonych to wino marki wino)

Cytat:
No daj spokoj. Jaka krzywde ? Jezeli mi sie nie uda to trudno, zagoi sie. Koelzanka wziela i przebila agrafka chrzastke, pobolao pare dni i nic sie nie stalo.

Myslisz, ze ktos 20 lat temu gonil do kosmetyczki zeby przebic sobie ucho ? Przeciez wiekszosc babc/mam ma wlasnie przekluwane uszy na ziemniaku. I jakos zyja i chorb nie maja. Zreszta moj brat zrobil sobie tunel pierwszy w salonie, a drugi juz sam. I to dawno temu juz bylo i tez zyje i jest caly i zdrowy ; )

Jak juz napisalam zreszta przekluwanie samemu toleruje tylko uszu i pepka. Reszta to chyba naprawde zly pomysl... I kosmetyczka tez tu gowno pomoze, zostaje salon pircingu ;d Kolezanka przekluwa sobie brew sama ale to uwazam juz za glupote.
towje podejscie jest porażąjące
krzywdę i owszem możesz sobie zrobic:
-grzybica, gronkowiec to tylko lżejsze przypadłości
-infekcje bakteryjne
-infekcje HiV ,HCV

znam wile osób ,które miały poważne komplikacje po takim domowym zabiegu-ostre zapalenie chrzęści to niezbyt przyjemna sprawa

ale napij się Komandosa-zdezynfekuje cie od wewnątrz
Stary 2008-03-02, 15:41   #307
xenia2008paulinka
Przyczajenie

my z kolezankami same przebijamy sobie uszy ale pepki to nie, balabym sie, mi przebila kosmetyczka,ale jedna moja kolezanka sama przebila pepek i teraz cos tam jej sie robi zlego, jakas ropa jej cieknie.
xenia2008paulinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 15:43   #308
Chesterkaa
Przyczajenie

Spoko gronkowca mam akurat od dziecinstwa ; ) Tak hiv na pewno nabawie sie od uzycia jednorazowej igly kupionej w aptece ; D Zreszta wydaje mi sie, ze jezeli zrobi sie to odpowiednio (wiadomo ze nie mozna zrobic tego "perfekcyjne") to przezyje. Wiele dziewczyn pisalo, ze sobie same przekluwaly i zyja. No, a jezeli uwazasz, ze "samorobka" jest taka straszna i jest jedna sznasa na milion, ze uda mi sie przekluc ucho bez zakazenia sie jakims gownem no to juz Twoja sprawa. A co do komandosow- swietna rzecz ; D Chociaz wydaje mi sie, ze wypicie komandowsow jest bardziej szkoldliwe od przeklucia sobie samemu ucha, ale to tak na marginesie.
Stary 2008-03-02, 15:43   #309
Chesterkaa
Przyczajenie

... pare razy post mis ie wyslal,sorry
Stary 2008-03-05, 21:22   #310
xkarolinax
Raczkowanie

mozesz takze dostac Hiva lub HCV gratuluje
xkarolinax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 16:41   #311
Toyoko
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Ja nie polecam przebijania igłą bo później nie można trafić w ucho kolczykiem, próbowałam 2 razy . Najlepiej od razu zaostrzonym kolczykiem najlepiej złotym, srebrnym albo ze stali chirurgicznej żeby się nie pogiął. || Przebijałam 2 razy misiąc temu-żyję
Toyoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 18:31   #312
immortaly
Przyczajenie

lepiej wziąśc już troche grubszą głe - kolczykiem strasznie boli
immortaly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 18:39   #313
Nicola_17
Raczkowanie

ja wczoraj już 3 raz przebiłam sobie sama ucho na płatku.. mam już 5 kolczyków.. ale teraz mnie korci, żeby sobie w chrząstce zrobić.. próbowałam dziś ale boli.. :/ więc nie wiem czy sobie sama poradzę, a jak nie dam rady to muszę iść do kosmetyczki... :P
Nie dla frajerów
Zakumaj temat!
Nicola_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:26   #314
Nicola_17
Raczkowanie

ehh jednak sobie sama nie przebiję w chrząstce kurcze... za bardzo boli..
Nie dla frajerów
Zakumaj temat!
Stary 2008-03-24, 00:05   #315
aniraka
Raczkowanie

hm ogólnie to miałam 14 kolczyków w uszach
teraz mam z 6 czy coś koło tego, jakoś nie chce mi się z nimi bawić, czyścić ich itd...
4 przebiłam sama w domu, igłą, wszystko sterylnie etc.
resztę przebijał kumpel, ma skończony kurs itd..

ale żeby ziemniakiem, albo kolczykiem
to chyba po wyżej wspomnianym komandosie xD

Daje moim włosom 2 lata, na to, żeby ZNOWU były długie...wszystkim "zapuszczalskim" życzę pięknych, długich włosów damy radę
aniraka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:22   #316
zakochanazłośnica
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Nicola_17 Pokaż wiadomość
ja wczoraj już 3 raz przebiłam sobie sama ucho na płatku.. mam już 5 kolczyków.. ale teraz mnie korci, żeby sobie w chrząstce zrobić.. próbowałam dziś ale boli.. :/ więc nie wiem czy sobie sama poradzę, a jak nie dam rady to muszę iść do kosmetyczki... :P
ja sama zrobiłam sobie kolczyka w chrząstce i po ok tygodniu się ładnie wygoiło. radzę się z tym wybrać do kosmetyczki,bo chrząstka jest unerwiona i np można miec kłopoty ze wzrokiem jeśli w złym miejscu przebijemy (podobno) ja tego nie wiedziałam robiąc sobie sama kolczyka ale moja kuzynka mnie oświeciła i teraz juz bym sama nie przebijała chrząstki.

.....SOLĄ ŻYCIA JEST MIŁOŚĆ.....
zakochanazłośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 17:11   #317
Nicola_17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zakochanazłośnica Pokaż wiadomość
ja sama zrobiłam sobie kolczyka w chrząstce i po ok tygodniu się ładnie wygoiło. radzę się z tym wybrać do kosmetyczki,bo chrząstka jest unerwiona i np można miec kłopoty ze wzrokiem jeśli w złym miejscu przebijemy (podobno) ja tego nie wiedziałam robiąc sobie sama kolczyka ale moja kuzynka mnie oświeciła i teraz juz bym sama nie przebijała chrząstki.
dzięki za odp .. w chrząstce jednak sobie sama nie zrobię, tylko pójdę do kosmetyczki pozdrawiam
Nie dla frajerów
Zakumaj temat!
Stary 2008-03-30, 18:39   #318
DJ Guciek
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez aniraka Pokaż wiadomość
hm ogólnie to miałam 14 kolczyków w uszach
teraz mam z 6 czy coś koło tego, jakoś nie chce mi się z nimi bawić, czyścić ich itd...
4 przebiłam sama w domu, igłą, wszystko sterylnie etc.
resztę przebijał kumpel, ma skończony kurs itd..

ale żeby ziemniakiem, albo kolczykiem
to chyba po wyżej wspomnianym komandosie xD
Dlaczemu po komandosie? Ja mam ostry kolczyk, bardziej bym się igły bała. Kolczykiem jak przebiję, to już go zostawiam, inaczej mogę nie trafić z włożeniem kolczyka. A przekrojony ziemniaczek, żeby sobie w palca nie wbić
kat. C+E - 19.01.2012

DJ Guciek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 21:27   #319
PauLiSsiaa
Raczkowanie

ja wlasnie sobie przebilam i nic nie bolalo ;p takie ukucie tylko :p

trzeba schudnąć!
PauLiSsiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:05   #320
tinkusia66
Przyczajenie

Ja osobiście robie to tak : biore ziemniaka do lodówki wyjmuje jak jest zimny przykladam to ucha i biore kolczyk dobrze "naostrzony" i przekluwam mnie nic nie boli ; )
tinkusia66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:17   #321
tinkusia66
Przyczajenie

juz ok xD

Edytowane przez tinkusia66
Czas edycji: 2008-04-11 o 13:12
tinkusia66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 21:28   #322
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tinkusia66 Pokaż wiadomość
ejj bo mi krew leci jak przebilam
ręce i cycki opadają

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 14:51   #323
Avelon
Przyczajenie

GG do Avelon

ej gadacie. Ja sobie przebijałam ucho[płatek] kolczykiem i nie bolało,tylko ucho pulsuje,ale to normalne jak się przebija. Krew nie ma prawa się pojawić. Przemyty i zaostrzony kolczyk,ucho też przemyte. Tylko trzeba to zrobić zdecydowanie,bo przy ostatniej warstwie będzie trzeba mocniej docisnąć,co za tym idzie możesz przekłuć pod kątem Ale igłą jest gorzej... Najwięcej bólu i papranie jest z włożeniem kolczyka,a po co jak można od razu Szkoda mi 15 zł jakoś na jedną dziurkę xD wolę iść i kupić kolczyki
Avelon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:08   #324
Zanetta11
Przyczajenie

.

Edytowane przez Zanetta11
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:25
Zanetta11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:11   #325
smadak
Raczkowanie

podziwiam Was dziewczyny
Stary 2008-04-20, 13:42   #326
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smadak Pokaż wiadomość
podziwiam Was dziewczyny
Piszesz tak,jakby było co.

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:04   #327
Zanetta11
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agusia983 Pokaż wiadomość
hm. to nie jest trudne. ja mam w prawym uchu 2 dziurki a w lewym 5 i 6 w małzowinie.wiekszosc przebijałam samawystarczy ze oczyscisz dobrze igle i ucho w spirytsie.ale zanim to musisz wymrozic sobie uch-mniej bolinom.a jesli chodzi o przebicie w chrzastce to odrzaluj te 10-15 zlotych i pojdz do kosmetyczki lub jubilera-wtedy mniej boli i masz pewnosc ze jest to zrobione perfekcyjnie to tyle co do uszu
ja jeszcze mam kolczyka w nosie ,jezyku. pepku,i warzdze.i te robilam u kosmetyczki.ale ja radze nie robcie sobie dziewczyny kolczyka w wardze!!!!!!!!!!!! juz jak cos to pod warga.ja juz pod warga nie zrobie bo bedzie wydladalo za cepeliowato ale mowie nigdy w wardze.co innego chlopcy t owszem przebijajcie wargi i brwi nom i tyle chyba buziam
Kosmetyczka zrobiła Ci kolczyka w wardze, nosie, języku i pępku ? Nie wiem kto jest głupszy - kosmetyczka, czy ty. Kto przebija takie miejsca pistoletem ? Rozumiem, że przebicie samemu ucha jest niebezpieczne, ale jeszcze bardziej niebezpieczne jest przebicie języka u kosmetyczki. Przynajmniej według mnie.
Zanetta11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 15:57   #328
SamSzef
BAN stały

Samodzielnie przebic ucho? Nie do pomyslenia, od tego sa gabinety kosmetyczne i studia tatuazu zeby tam to robic. Wiem ze to jest sposob na zaoszczedzenie pieniedzy ale bez przesady. . . Nie warto samemu robic takich rzeczy, bo to ze kolezance sie udalo wcale nie oznacza ze tobie tez sie uda
SamSzef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 09:32   #329
superwoman
Raczkowanie

Cytat:
Spoko gronkowca mam akurat od dziecinstwa ; ) Tak hiv na pewno nabawie sie od uzycia jednorazowej igly kupionej w aptece ; D Zreszta wydaje mi sie, ze jezeli zrobi sie to odpowiednio (wiadomo ze nie mozna zrobic tego "perfekcyjne") to przezyje. Wiele dziewczyn pisalo, ze sobie same przekluwaly i zyja. No, a jezeli uwazasz, ze "samorobka" jest taka straszna i jest jedna sznasa na milion, ze uda mi sie przekluc ucho bez zakazenia sie jakims gownem no to juz Twoja sprawa. A co do komandosow- swietna rzecz ; D Chociaz wydaje mi sie, ze wypicie komandowsow jest bardziej szkoldliwe od przeklucia sobie samemu ucha, ale to tak na marginesie.
HIV zlapiesz moze nie od igly,bo ona jest jalowa,oczywiscie tylko po wyjeciu z opakowania jesli nie ma z czymkolwiek kontaktu poza miejscem,ktore sie przekluwa,ale na Twojej skorze np. albo na kolczyku macanym przez lapy,na ktorych byl wirus juz tak.wystarczy,ze go wklujesz do srodka swojego organizmu i to wystarczy.przezyc moze i przezyjesz,pisalam juz,ze tylko 10% chorych na zoltaczke umiera,ale nie znam niestety statystyk osob z AIDS np.,wiec moze wcale nie jest tak rozowo.
co dp Twoich "wspanialych komandosow"-alko rozrzedza krew,uposledza i zaburza reakcje na bodzce,reszte moze wywnioskujesz.no ale skoro masz tak dobre pojecie o szkodach,jakie wyrzadza...no i skoro uwazasz,ze uszkodzona watroba i zniszczonych "pare" neuronow jest gorsze niz AIDS czy zoltaczka...to powodzenia.
superwoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 14:09   #330
serpentynka14
Tymczasowo zablokowana

Ja sama przebijałam sobie uszy .... i to 2 razy a zeby było drastyczniej to powiem Wam że nie igłą a kolczykiem
Ale to może od początku:
pierwszy raz przebijałam uszy u kosmetyczki pistoletem ... niestety miałam je może 2 -3 tygodnie ..zaczęły strasznie ropieć ...a za uszami zrobiły mi sie takie duże guzki...oczywiście poszłam z mamą do lekarza ( to była 2 klasa podstawówki) i okazało się ze to przez jakie zapalenie spowodowane przebiciem uszu ... powiększyły mi sie węzły chłonne...miałam nawet mieć operacje (mieli mi wyciąć jednego i sprawdzić czy to nic gorszego) ale na szczęście sie nie zgodziłam po około dwóch latach jak dziurki już całkiem mi zarosły ...zachciało mi się mieć znowu kolczyki no i pewnego dnia wyszłam z pokoju z 1 kolczykiem 2 nie dałam rady przebić znowu zaczely mi ropiec ... wyjelam ...zarosly Tak po około roku albo dwóch na wakacjach to była chyba czwarta albo piąta klasa znowu mi sie zachciało starałam się aby wszysko bylo czyste itd... heh przeciez bylam jeszcze małym dzieckiem i tak po ok 2 godzinach wyszłam z łazienki z kolczykami w uszach ... Które noszę do dziś ... i od tej pory już przez jakieś 7 lat jak to zrobiłam uszy mi nigdy nie ropiały nic się złego nie działo Tylko zadziwiające jest to ze 10 letnia dziewczynka potrafi lepiej przebić sobie uszy jak doświadczona kosmetyczka ..no ale ...

Wiem wiem jestem dla siebie okrutna
Jednak czasami lepiej takie żeby zrobić samemu ..albo poprosić o to zaufaną osobę ..przynajmniej ma się pewność że wszystko będzie czyste.. a ta Pani co mi je przebijała pierwszy raz najwyraźniej nawet nie odkaziła niczego ..ehh

Dodam jeszcze że dziurki mam idealnie proste
Pamiętam do dziś minę mamy jak to zobaczyła

Pozdrawiam wszystkich

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości