Przekuwanie uszu-domowe - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-12, 16:27   #331
rebel_lady_bull
Przyczajenie

Miałam przekłuwane ucho domowym sposobem dwa razy. Jakoś nie skarżę się na nic, po kilku dniach już nie bolało, nie spuchło, ani nic z tych rzeczy. Dla mnie osoby, które krzyczą jakiś chorobach przez jednorazową igłę są po prostu zaczytane o nich

Miliony ludzi przekłuwa sobie samemu uszy, a jak ktoś po prostu nie dba o warunki pracy to potem ma problemy.

Wystarczy spirytus, jednorazowa igła, kilka płatków kosmetycznych no i oczywiście kolczyki z zaostrzonym czubkiem (u jubilera można poprosić o 'zaostrzenie') dobrze wyczyszczone spirytusem. Nikt nie umarł.

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
hehe i dobre to co ktos napisal o igle 10mm... nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby ktos klul igla 1cm, a to ciekawe bardzo, moze sobie zafunduje u tej osoby tunel od razu tym sposobem, bo poki co mam marne 3mm rozciagane tasma ptfe %-)

Jak się nie znasz na wielkościach igieł to się nie odzywaj, bo w tym momencie zrobiłaś z siebie idiotkę. Grubość igły 10 wynosi tyle co trochę grubszy sztyft od zwykłego kolczyka. Tunele robi się zupełnie inaczej, dla Twojej wiadomości. I na pewno nie igłą od razu. Ah. Trzymajcie mnie!

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-18 o 21:03 Powód: post pod postem
rebel_lady_bull jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 19:16   #332
Zanetta11
Przyczajenie

Dot.: Przekuwanie uszu-domowe

Błagam rozbrajasz mnie. Skoro 10 jest wielkości kolczyka, to dlaczego ja kupiłam 1.8 mm i wenflon był w sam raz ?
Trochę kultury na forum by się przydało poza tym.
Ja sobie sama przebijałam i dzięki Bogu nic się nie stało, ale mogło być różnie. Radzę iść do salonu piercingu, ponieważ kosmetyczki również nie są pewne.
Zanetta11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 19:32   #333
bajeczka000
Wtajemniczenie

To może i ja sie wypowiem .... pierwszy raz uszy przekułam u kosmetyczki jak miałam jakieś 4 latka ( podobały mi się kolczyki dużo starszej koleżanki ). Mama się zgodziła i wysłała mnie z corka sasiadki do kosmetyczki ( sama sie chyba bala ze mna isc ) Teraz jestem 22 kobitką i te dziurzyska mam nadal mimo ze przez jakies 5 lat nie nosilam kolczykow wcale. Zreszta nie o tym chciałam. Mianowicie bedac nastoletnią małolatą na kolonii z dala od rodziców dalam sie namowic kolezance na zrobienie drugiej dziurki w uchu. Metoda - barbarzynska i niehigieniczna ( wtedy mi to nie przeszkadzalo niestety) czyli pilniczkiem spilowany kolczyk ( srebrny!) i wbity w ucho. Z tym kolczykiem chodzilam moze ze 2 dni i nie moglam wytrzymac. oczywiscie wdala sie jakas infekcja, dziura spuchła, ropiała. Do domu wrocilam juz bez kolczyka i z zarosnietym miejscem po nim ( co nie ukrywam zdziwilo mnie bo to byla kwestia jakiś 4 dni )
Pozdrawiam serdecznie

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 19:38   #334
rebel_lady_bull
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zanetta11 Pokaż wiadomość
Błagam rozbrajasz mnie. Skoro 10 jest wielkości kolczyka, to dlaczego ja kupiłam 1.8 mm i wenflon był w sam raz ?
Skąd mam to wiedzieć? Mam w domu dużo igieł w rozmiarze 9 i 10, i są one grubości sztyftu. Kup sobie je i sprawdź, skoro masz wątpliwości. Rozmiarówka jest przeróżna.

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
To może i ja sie wypowiem .... pierwszy raz uszy przekułam u kosmetyczki jak miałam jakieś 4 latka ( podobały mi się kolczyki dużo starszej koleżanki ). Mama się zgodziła i wysłała mnie z corka sasiadki do kosmetyczki ( sama sie chyba bala ze mna isc ) Teraz jestem 22 kobitką i te dziurzyska mam nadal mimo ze przez jakies 5 lat nie nosilam kolczykow wcale. Zreszta nie o tym chciałam. Mianowicie bedac nastoletnią małolatą na kolonii z dala od rodziców dalam sie namowic kolezance na zrobienie drugiej dziurki w uchu. Metoda - barbarzynska i niehigieniczna ( wtedy mi to nie przeszkadzalo niestety) czyli pilniczkiem spilowany kolczyk ( srebrny!) i wbity w ucho. Z tym kolczykiem chodzilam moze ze 2 dni i nie moglam wytrzymac. oczywiscie wdala sie jakas infekcja, dziura spuchła, ropiała. Do domu wrocilam juz bez kolczyka i z zarosnietym miejscem po nim ( co nie ukrywam zdziwilo mnie bo to byla kwestia jakiś 4 dni )
Pozdrawiam serdecznie
Dlatego ważna jest higiena. Gdyby ucho wraz z kolczykiem było przemyte spirytusem nie byłoby większych problemów.

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-18 o 21:01 Powód: post pod postem
rebel_lady_bull jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 12:20   #335
Zanetta11
Przyczajenie

Daj zdjęcia to uwierzę. Igła o grubości 1 cm to wprost cudowny sposób żeby zniszczyć sobie ucho... może tunel odrazy ?
to był sarkazm (żeby nie było wątpliwości).
Zanetta11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:38   #336
rebel_lady_bull
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zanetta11 Pokaż wiadomość
Daj zdjęcia to uwierzę. Igła o grubości 1 cm to wprost cudowny sposób żeby zniszczyć sobie ucho... może tunel odrazy ?
to był sarkazm (żeby nie było wątpliwości).
Sorry, ale nie ma igieł o grubości 1cm. Skoro chcesz tunela, to sobie zrób. Póki co idź do apteki, poproś panią farmaceutkę o igłę grubości 9 (bez podawania jednostek!) i obejrzyj ją sobie. Będzie miała między połówką mm a jednym mm średnicy. Powodzenia w dziwieniu się.

Krzywdę możesz sobie zrobić, ale korkociągiem.
Stary 2008-06-16, 06:50   #337
miss venflon
Zakorzenienie

igły dostępne w polsce mają dwa systemy numeracji
-w mm
-i ga
Stary 2008-06-24, 17:32   #338
Mysia_Pysia
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Ja zrobiłam sobie sama 2 dziurki w lewym uchu wczoraj. Przebijałam kolczykiem

Tylko, że jeden kolczyk krzywo wbiłam i musiałam 2 raz wbijac. Bolało trochę, ale przeżyłam

Najlepsze jest to, że chodzę cały dzień ze związanymi włosami i rodzice nic nie zauważyli xD

To mam już razem 6 dziurek

Mysia_Pysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:24   #339
Adus_
Zadomowienie

a niech Wam będzie ;p. Tak mnie natchnął ten wątek, że przed chwilą sobie przekułam lewe ucho ;p. Pierwszy raz samodzielnie . Bólu prawie nie czułam, lekkie szczypnięcie ((;. Ale za to ładnie wygląda .
Adus_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:52   #340
karola1256
Przyczajenie

GG do karola1256
Smile Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Hej Laseczki
Tez mam ochotę przekłuć sobie ucho, ale boje sie troche.
Tak czytam sobie i czytam te wasze wypowiedzi i troche mnie ona nastraszyly, ale i przekonaly do zrobienia tego. jak będzie to nie wiem, musze sie jeszcze zastanowic.
POzdrawiam
karola1256 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:40   #341
klauduskaaa94
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez PaLLitQa Pokaż wiadomość
w jezyku bym sie bala sama przebic, ale pempek i uszy sama przebijalam

hej ;] tez bym sie bala XD. i jak z pępkiem poszło.? ;]] ja obecnie posiadam 5 kolczyków w lewym i jeden w prawym xd. `kladyczne` dziurki przebijane miałam w wieku 2 lat XD. kolejne 2 w lewym u kosmetyczki za zgodą rodziców ;D a te `samodzielne` to jeden rok temu przebitką od kosmetyczki i rodzicow postawilam przed faktem dokonanym... a piąty zrobiłam sobie wczoraj.. dokladnie tym samym kolczykiem co rok temu XD. tylko ze teraz rodzice nie wiedzą XD. ale to i tak mnie chyba nie satysfakcjonuje ;D albo dorobie sobie szósty.. albo też na chrząstce chcialabym sobie przebic.. ale sie troche boje XD. i czy tym kolczykiem mozna.? bardzo bolalo .?
klauduskaaa94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 16:15   #342
caarolaaa
Zakorzenienie

ja pare lat temu przebiłam sobie sama ucho kolczykiem. teraz już zmądrzałam i jakbym miała przebijać kolejny raz to napewno poszłabym do kosmetyczki : ) na chrząstce tez mam, ale robiła to kosmetyczka, sama bym nie dała rady
caarolaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 11:21   #343
clare
Przyczajenie

Odradzam przebijanie ucha pistoletem. Wenflon jest lepszy, ponieważ on przekłuwa, a nie rozrywa tkankę ucha^ mam pytanie. Zanim przebije się ucho przebitką, jak należy ją odczyścić? Odparzyć we wrzątku, cos jeszcze?
clare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 17:11   #344
pustka91
Przyczajenie

Ja pierwsze dziury robiłam u kosmetyczki, pewnie ze względu na to, że mała byłam :P
Następne 2 naostrzonym kolczykiem, i 6 dni temu igłą, czwartą dziurę.
Jeśli mam porównywać ból, to mniej bolało mnie przebicie kolczykiem, właściwie to nic nie bolało, ani nic nie czułam, igłą zeszło mi trochę dłużej, może dlatego, że był to '1 raz' :P
Jednak igłą nieco wygodniej moim zdaniem. Jeden szybki ruch i po wszystkim. Zresztą jest to wydatek 12 groszy chyba Ja nikomu nie będę odradzała. To już zależy o indywidualnego podejścia. Nie ma się też co kierować opiniami typu: 'bolało, radzę iść do kosmetyczki' Mówie tutaj oczywiście o kolcach w płatku, w chrząstce póki co sama się nie odważyłam robić, znam jednak kilka osób które 'domowymi' sposobami w chrząstce robiły i nic im się nie stało ^^ wystarcz zachować czystość itp
pustka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:31   #345
snide
Zadomowienie

GG do snide
Dot.: Przebić samemu ucho?

uu widze, ze sterylność zabiegu pierwsza klasa
taa. napewno ci się 'lepiej' przez to zagoi

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:32   #346
Inspiracyjna
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
GG do Inspiracyjna

Hmm..

Przekuwanie uszu samodzielnie, czy przez znajomego nie jest niczym złym, wiadomo trzeba zachować ostrożność, ale wydaje mi się to normalne. Dziurki czesto zarastają, więc gdyby tak wydawać ciągle kase za przebicie to i szkoda, kolczyka wcale nie 'wpycha' się tak źle jak ktos tu pisał bo można igłe z wenflonem kupić i problem z głowy wiadomo spirytus musi byc ;D
Co do brwi i języka faktycznie bym nie ryzykowała,m tyle się słyszy o tym że 'nie wyszło' i klops. Trzeba zasuwać po lekarzach a po co to, w tych miejscach faktycznie iść do salonu.
Nie wiem jak to jest z okolicami wargi/brody. Osobiście miałam taką sytuacje że przekuwała znajoma, i akurat poszło dobrze, dopiero po fakcie dowiedziałam się że te miejsca również nie należą do bezpiecznych bo są wysoko ukrwione czy coś [tutaj mnie nie ochrzaniać, nie pamiętam] ale żyję, i podobają mi się moje cuda.

Więc do głównego temtu, wiadomo że samemu, a co!

zmieniam się na lepsze - DLA SIEBIE !
Inspiracyjna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:58   #347
snide
Zadomowienie

GG do snide

sterylność zabiegu wbrew pozorom jest bardzo istotnym elementy zabiegu-jak nie najwazniejszym [czyt. nie możesz sobie od tak wbić igły w ciało, nie zakłądając wcześniej rękawiczek, dezynfekowac kolczyka/miejsca przekłucia spirytem etc]
polecam poczytać troche o sterylności zabiegu oraz jak można się zarazić wzw, hivem etc
i jeszcze jedno: NA ZDROWIU NIE NALEZY OSZCZĘDZAĆ!

facebook.com/snidehead
Stary 2008-10-03, 22:09   #348
Inspiracyjna
Wtajemniczenie

GG do Inspiracyjna

to ja jeszcze małe ostrzeżonko

jak już jesteście w salonie, pilnujcie żeby było wszystko przy was dezynfekowane, obecność rękawiczek itp

jak sie samemu robi prędzej się tego dopilnuje

zmieniam się na lepsze - DLA SIEBIE !
Inspiracyjna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 22:29   #349
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Inspiracyjna Pokaż wiadomość
to ja jeszcze małe ostrzeżonko

jak już jesteście w salonie, pilnujcie żeby było wszystko przy was dezynfekowane, obecność rękawiczek itp

jak sie samemu robi prędzej się tego dopilnuje
jak sie jest w salonie to trzeba sprawdzic nie tyle czy jest dezynfekowane ale czy jest sterylne: czyli wyjete z papierowo-foliowych pakietów (narzędzia i kolczyki-igły są w sterylnych fabrycznych opakowaniach)-sterylne papierowo foliowe opakowanie zazwyczaj jest zielone,niebieskie,fiolet owe( takie są zazwyczaj kolory torebek i rękawów)

a jak się robi samemu to zazwyczaj nie ma się zielonego pojęcia o kolejności czynności czy chociaż jak powinno wyglądac chirurgiczne mycie i dezynfekcja dłoni-i jak się robi samemu to raczej cięzko o dostep do odpowiednich środjów antyspetycznych, do sterylnych rękwiczek chirurgicznych, o wannie do dezynfekcji czy mujce nie wspomnę-a utylizacja odpadów skażonych to czarna magia-czy pomyślała ,któras z was ,że wyrzucając igłe do smieci narażacie masę osób na ukłucie się (wasi domownicy,pracownicy zakładów oczyszczania miasta czy sortowni)
jesli idzie się do dobrego piercera to nie ma obaw-niestey osobiście znam tylko kilkanaście osób utrzymujących wysokie (czytaj prawidłowe) standardy wykonywania zabiegu
Stary 2008-10-14, 19:14   #350
zadowolona17
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Zainspirowana waszymi wypowiedziami przed chwilką przekułam sobie uszko o dziwo w ogóle nie bolało samo przebicie. Najpierw wszystko odkaziłam zaostrzyłam pilniczkiem kolczyk spsikałam ucho dezodorantem i traach heh potem polałam spirytujem i wodą utlenioną ciekawe jak się będzie goić dzieki i pozdro
zadowolona17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 20:39   #351
karolć
Przyczajenie

GG do karolć
Dot.: Jak Samemu Przekłuć Ucho???

Hmm ja mam jedną w lewym)jedną dlatego że nie robie na lewym uchu bo mnie boli)i 4 na prawym:
-podstawową u kosmetycznki
-u góry którą robiła Mi babka w studio z piercingiem i tatuażami
-pozostałe dwie,sama se robiłam
Wziełam kolczyk i gumkę do mazania i 2x pyk=gotowe ;D
a tą 4 zrobiłam se parę minut temu
Stary 2008-10-18, 20:58   #352
wydziergana
Wtajemniczenie

GG do wydziergana
Dot.: Jak Samemu Przekłuć Ucho???

Nie polecam przebijania uszu samemu.
Można się nabawić czegoś niedobrego. Ale to już wasz wybór
Stary 2008-10-18, 21:00   #353
sharlottek
BAN stały

łaczę
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:47   #354
pyska17
Rozeznanie

GG do pyska17

to ja się wypowiem.Wszystkie dziurki mam robione domowymi sposobami.A mam 3Lobe,Helixa,Orbital Helixa,Anty Tragus a teraz będę mieć tragusa...to są kolczyki w lewym uchu a w prawym mam 2 Lobe i Anty tragusa.Wszystko robiłam sama.Zagoiło się.Orbital Helixa robiłam niecałe 2tyg temu,nie był spuchnięty,czerwony itp.Jest wszystko dobrze.Zachowałam sterylne warunki(igła jednorazowa,gaza,rękawicz ki jałowe i kolczyk nowy z wildcatpozdrawiam
pyska17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:56   #355
swistakoi
Raczkowanie

...
pokaż foty

swistakoi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:59   #356
snide
Zadomowienie

GG do snide

gratuluje odwagi oraz głupoty może jeszcze kłułaś je jedno za drugim?
zdezynfekowałaś miejsce przez przekłuciem, ręce, wymieniłaś rękawiczki etc?! wątpie

facebook.com/snidehead
Stary 2008-10-19, 17:08   #357
wydziergana
Wtajemniczenie

GG do wydziergana

snide- popieram.
takie przekłuwanie może się źle skończyć...
Stary 2008-10-19, 19:21   #358
pyska17
Rozeznanie

GG do pyska17

nie jeden za drugim...tylko jak się wygoił jeden to drugi robiłam..jak na razie źle się nie skończyło a resztę będę robić już w salonie tzn rooka,tragusa itp
a żebyś wiedziała,że zdezynfekowałam i wszystko było na miejscu..ale to już chyba moja odpowiedzialność...

ps-i nie chciałam nikogo obrazić i zachęcać do takich metod
i chciałam zadać Wam pytanie powiedzcie co myślicie o tym...mój kolega<mówiłam mu,że nie ma iść do kosmetyczki na przekłuwanie ucha>ten poszedł kosmetyczka z pistoletem w łapie i jeszcze rozmawiała przez telefon i mu źle trafiła:/ucho się tak babrało:/już mógł iść do tego piecera i zapłacić to 15-20zł więcej
Stary 2008-10-19, 20:38   #359
snide
Zadomowienie

GG do snide

yhym... tego, czy to samodzielnie kłucie źle się dla ciebie nie skończyło nie wiesz bo nie testów na wzw, hiv etc po wynikach tego testu możesz powiedzieć czy jest git or not no kłucie tragiego i rooka samodzielnie to niezły wyczyn o ile jesteś piercerem a nie ludziem*, który nie ma pojęcia o kłuciu.
hmm spirytusem czy wodą utlenioną? w takim razie opisz przebieg zabiegu w twoim wykonaniu
*specjalny błąd ort-żeby nie było

facebook.com/snidehead
Stary 2008-10-19, 20:45   #360
pyska17
Rozeznanie

GG do pyska17

A więc rooka i tragusa będę mieć robionego u piecera żeby nie było byłam u lekarza z moimi kolczykami i jest ok.

Najpierw przygotowałam kolczyka<sterylnego z Widcalta>,potem założyłam jałowe rękawiczki jednorazowe,otworzyłam igłę jednorazową,przekłucie trwało kilkanaście sekund,wyciągłam igłę i wsadziłam szybko kolczyka,potem zdezynfekowałam wodą utlenioną,i później aż do dzisiaj przepłukuje solą fizjologiczną...dbam o swoje przekłucia bardzo dobrze,ale dalsze dziurki już będą robione wyłącznie u piecera
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości