Przekuwanie uszu-domowe - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-19, 16:08   #121
cinkapooh
Rozeznanie

GG do cinkapooh
Dot.: Przebić samemu ucho?

hm, wiesz zalezy, ja też robiłam sobie sama wypazonym i wypiłowanym na ostro kolczyku, użyłam do tego spirytusu, aby odkazić, troche bolalo ale nie bardzo. Natomiast lepiej uzbierać sobie te 10-15zł i iść do profesjonalisty
ja jestem alergikiem i mam 7uczulenie na tandete, wiec nie dosc ze musiałam sobie kupic kolczyk za 40zł to go spiłować i potem po jakims czasie frajda z posiadania kilku kolczykow mi przeszla i se zmarnowałam kase

zycze powodzenia

cinkapooh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 16:23   #122
katia1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Siemka! Ja sobie sama zrobiłam 2 dziurke w uchu mając chyba 14 lat, rodzice jakos specjalnie nie robili z tego wielkiego halo. Ja przebijalam igłą od strzykawki, zakupiłam w aptece, takie sa najlepsze bo sa wysterylizowane. A ból jest naprawdę niewielki. A co powiesz jak sama przebijalam sobie nos i pępek, to dopiero jest ból. Dziurkę w nosie robilam chyba ponad godzinę, strasznie krew leciała, ból taki ogromny, ze aż cała czaszka mnie bolała. Ale udało się, rodzice nic nie wiedzieli, miałam 15 lat, a jak mam się dowiedziała to uch.......ale miałam przerabane!!! O robieniu sobie dziurki w pępku nie wie do tej pory, kolczyk nosiłam moze z tydzień. Blizna jest do tej pory, ale maciupeńka. Dziurke w pępku robiłam 12tką, w nosie chyba 8ką, a w uchu chyba tez 8. Po zrobieniu sobie dziurki w nosie, kolczyk nosilam moze z tydzień, przestraszyłam się, jak sie dowiedziala, ze bardzo niszczy sluzówkę. W pępku to tez była totalna głupota. A w uchu mam do tej pory, przez moze 3 lta nie nosiłam, myslałam ze się zrośnie ale nic z tego, tylko taka mała błonka sie zrobiła i nosze dalej malutka cyrkonię.

podziwiam ja przebijalam sama druga dziurke w uchu i myslalam ze umre... a ile krwi stracilam:P
katia1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 16:32   #123
nikki999
Zakorzenienie

co z tego, że dawno? nawet jak dawno to i tak jest to ten sam temat...i w tej kwestii nic się nie zmieniło..

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 17:09   #124
vVooDooDoll
Przyczajenie

Hmm... Moim zdaniem igły takie z apteki nie nadają się do piercingu. Polecam tzw venflony. Igła w plastikowej rurce. Przebijasz, wyjmujesz igłę i w rurkę która tkwi w Twoim ciele wsuwas zkolczyk. Bezbolesne i ani kropli krwii.

Osobiście przebijałam sobie ucho w trzech miejscach i pępek. Uszy ok, przebijałam znieczulając mrożoną parówką... A co do pępka- wiele oglądałam filmów o tym, wiele czytałam, miałam czym odkazić, miałam czym to pielęgnować. Venflon 2 mm. Nosze kolczyk 2 lata i nie bylo żadnych komplikacji.

Jednak pamiętaj o rozsądku. Toczyłam wojny z rodzicami o kolczyki w chrząstce i pępku... Z jednym i drugim oboje byli przeciwko. Tak długo rozmawiałam i przekonywłam ich ot ym, ze sporo wiem na ten temat, ze musieli się zgodzić. Na pępek po pół roku negocjacji, na chzrąstki po 2 miesiącach, a pozostałe trzy dziurki w uszach bez zgody :P To sie troche gryzie z resztą, bo na ogół jesteśmy zgodni z rodzicami. Ale nie złościli się długo. Porozmawiaj lepiej.
vVooDooDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 17:25   #125
Justin_14
Zakorzenienie

A ja bym tego nie robiła, gorzej jak sie cos nie uda. Tym bardziej przebijanie w domu pępką, nosa, (olaboga) skroni lub jezyka moze sie skonczyc tragicznie, wszystkich przestrzegam
Justin_14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 17:57   #126
Owieczka666
Wtajemniczenie

Lokalizacja: Mała Puszysta Planeta z Małymi Puszystymi Zwierzaczkami:D

hehe moze i lepiej isc do specjalisty ale tam wolaja dowodu albo trzeba isc z rodzicem... sama chcialam sobie przebic chrzastke w uchu i mi kazal przyjsc z rodzicem stad wiem... w koncu stwierdzilam ze to glupota i mi sie odwidzialo i dziekuje rodzicom ze sie nie zgodzili bo bym miala teraz blizny i kase bym bez sensu stracila... a sama bym sobie nie zrobila bo mozna podobno paralizu twarzy dostac jak sie w zle miejsce trafi.. takze nie radze... no,ale rob co chcesz...
Owieczka666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:11   #127
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
moja koleżanka przebiła sobie sama nie tylko uszy ale i język... a ja sama nigdy nie zdecydowałabym się na coś takiego...
no to gratuluję kolezanki
albo może jej pogratuluj ... bezmyślności

nie bała się ze uszkodzi sobie nerw i straci smak na całe życie?
czasami ludzie mnie naprawdę zaskakują, bosz, jeślibym już miała przekłuwać język to nawet jeśli nie miałabym na to kasy - w kilka miesięcy coś bym wyłuskała, ale napewno nei decydowałabym sie na samodzielne zrobienie kolczyka w języku
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:19   #128
Owieczka666
Wtajemniczenie

no moje kolezanki same sobie pempki przebijaly... ja bym nigdy sama sobie nie przebila nie zaryzykowalabym...
Stary 2006-11-19, 18:26   #129
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

pępek wiele osób przebija samemu

a co do tematu :
ja sobie przebiłam ucho drugi raz będąc w klasie 1 gimn.
również bez wiedzy rodziców
początkowo zrobiłąm to szpilką
teraz sama nei wierzę w to co zrobiłam, tępa była jak nie wiem co, a ja uuparcie naciskałam i naciskałam - z przednią częścią skóry szło gładko, gorzej byłoz tylną "błonką" tam zawsze idzie ciężęj i tamto zawsze czuc [w moimprzypadku]
później poprawiłam to igłą z apteki, 10tką bodajrze, a że miałam kolczyka, którego równie dobrze mogłąm założyć od przodu jak i od tyłu - więc podczas wyciągania igły od tyłu odrazu wkładaam kolczyk
nie było wcale źle, sekunda i juz ucho przebite i nei bolało tez wcale, jedynie czułam lekkie opory przy tylnej części płatka ucha
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:59   #130
SlOncEee
Raczkowanie

.
SlOncEee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 20:02   #131
SlOncEee
Raczkowanie

.
Stary 2006-11-19, 20:05   #132
SlOncEee
Raczkowanie

ja zrobiłam sobie 3 dziurki w szkole w czasie przerwy! przebijała mi koleżanka (sama bym tego nie zrobiła, ale moje koleżanki same sobie przebijały, jedna nawet zrobiła to curklem !!!) miałam ucho przebijane naostronym kolczykiem który ostrzyłam pilniczkiem. należy przemyć wszystko woda utleniana i po prostu przebic. nic nie boli! a rodzicom nie powiedziałm w koncu sami zauwazyli ale w sumie to moja sprawa ile mam dziurek w uchu
Stary 2006-11-19, 20:05   #133
SlOncEee
Raczkowanie

ja zrobiłam sobie 3 dziurki w szkole w czasie przerwy! przebijała mi koleżanka (sama bym tego nie zrobiła, ale moje koleżanki same sobie przebijały, jedna nawet zrobiła to cyrklem !!!) miałam ucho przebijane naostronym kolczykiem który ostrzyłam pilniczkiem. należy przemyć wszystko woda utleniana i po prostu przebic. nic nie boli! a rodzicom nie powiedziałm w koncu sami zauwazyli ale w sumie to moja sprawa ile mam dziurek w uchu
Stary 2006-11-19, 20:08   #134
SlOncEee
Raczkowanie

o boze sorki ze tyle tych postów ale mi sie cos pozacinało
Stary 2006-11-20, 16:37   #135
Owieczka666
Wtajemniczenie

gratuluje odwagi... ja bym nie zaryzykowala...zreszta znajac mojego farta to pewnie by mi sie papralo albo by mi ucho odpadlo
Stary 2006-11-21, 15:20   #136
hammie
Zakorzenienie

Ja tego nie robiłam... ale wiele moich koleżanek tak robiło i nie mają żadnych powikłań... Najpierw spiłowały kolczyk żeby był ostrzejszy, potem przemyly ucho spirytem i kolczyk tez i wbily... po prostu ;] Słyszalam ze lodem tez mozna sobie zamrozic, ale nie wiem jakie sa tego skutki ;] ziemniakiem tez mozesz xD
hammie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 15:32   #137
Biedronaa81
Raczkowanie

Samo przebicie nie boli,przynajmniej mnie nie oblało, jednak po jakimś czasie zaczyna troszke boleć, ja robilam sobie kolczykiem bo bylo mi tak najlatwiej bo jak nim przebilam to od razu zostawilam w dziórce,a igłą to musisz wyjąć i włożyć kolczyk, ja robiłam sobie też w nosku, nic mnie nie bolało i w jęzorku :P buziaczki
Stary 2006-11-21, 17:02   #138
Justin_14
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Biedronaa81 Pokaż wiadomość
Samo przebicie nie boli,przynajmniej mnie nie oblało, jednak po jakimś czasie zaczyna troszke boleć, ja robilam sobie kolczykiem bo bylo mi tak najlatwiej bo jak nim przebilam to od razu zostawilam w dziórce,a igłą to musisz wyjąć i włożyć kolczyk, ja robiłam sobie też w nosku, nic mnie nie bolało i w jęzorku :P buziaczki
Gratuluje pomysłowości, gorzej jak straciłabyś smak

A tak w ogóle klepiej pójść do zakladu, przynajmniej ma sie pewność, ze nie dojdzie do zakażenia. CHociaż raz nie pokazujmy skąpstwa Polaków i wydajmy te 20 zł
Stary 2006-11-21, 17:58   #139
viv_ien
Raczkowanie

a ja mam taki mały problem... właściwie to juz nie pierwszy raz^^ otóż gdzies tak w styczniu przebijałam sobie uszy, nosiłam cały czas kolczyki, ale po jakims czasie mi się odechciało i zakładałam bardzo rzadko... no i wczoraj próbowałam sobie zalozyc kolczyka i nie chciał mi wejsc... chodzi o to ze byl za gruby- bo cieńki kolczyk wchodzi mi normalnie. I nie wiem co teraz zrobic... mogłabym sobie jakos sama poszerzyc te dziurki w uszach? czy lepiej isc do kosmetyczki i przebic sobie uszy na nowo? (heh który to juz raz... xD)
viv_ien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 21:54   #140
Kloe
Zadomowienie

Miałam podobny problem do ciebie, moi rodzice też się nie zgadzali na dodatkowe dziurki w uchu, zrobiłam tydzień temu u kosmetyczki - jednak sama wolałam nie eksperymentować (; i planuję w najbliższym czasie zrobić sobie w chrząstce (helix) albo jakiś inny, byle w uchu .
Kloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 22:14   #141
solagne
Zakorzenienie

GG do solagne

o matko ja to jestem straszny tchurz na bul dziurki w uszach mam od 2 roku życia i dobrze bo niepamiętam czy bolało jak miałam 17 to miałam kolczyk w pępku o dziwo niebolało niestety po ciąży się zrósł więc sama sobie przebiłam i też niebolało ale trzeba pamiętać o dezynfekowaniu... no potem mi macak zerwał kolczyk w pepku i to bolało i teraz niemam ale jak mała zmądrzeje to sobie przebije ale myśle że pujde do kosmetyczki

1.sol

2.katasiaczek
3. beaux
4.eli
6. damurek
7.nirsh
8.hejasz

9.kamilcia
10.malgwa
11.mamuta
12.bydgoszczanka
13.pupil
14.castilia
15. Jambolaja
16. Noalia

solagne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 19:06   #142
Biedronaa81
Raczkowanie

Smaku bym nie straciła bo to bujdy,tak samo jak niektore inne ze straci się czucie itp.ludzie wymyślają specjalnie takie bajeczki i niestety im w to wierzą.nie da się przez to stracić smaku(troszke więcej znajomości anatomii).A nie 20 zł, za 20 zł to ci jedynie co dziówke w uchu mogą zrobić ale tylko taką zwykła a w języku kosztuje 100zł.
Stary 2006-11-22, 19:36   #143
Justin_14
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Biedronaa81 Pokaż wiadomość
Smaku bym nie straciła bo to bujdy,tak samo jak niektore inne ze straci się czucie itp.ludzie wymyślają specjalnie takie bajeczki i niestety im w to wierzą.nie da się przez to stracić smaku(troszke więcej znajomości anatomii).A nie 20 zł, za 20 zł to ci jedynie co dziówke w uchu mogą zrobić ale tylko taką zwykła a w języku kosztuje 100zł.
Nie byłabym taka pewna, bujdy to te głupoty, które gadaja wielce odważne laski, które muszą pokazać, ze we wszystkim są specjalistkami. O 20 zł mówilam a propo uszu,a nie pępka, jak widzisz wziełam w cytat cały Twój post, w którym mówiłaś również o dziurkach w uszach, dlatego oddzieliłam tekst o języku od tekstu o cenach przebijania uszu
Stary 2006-11-22, 19:49   #144
Beaux
Zakorzenienie

Rany znowu ten kretyński wątek... O dziurach wszelakich się wypowiadać nie będę bo uważam, że:
1. Forum "Zrób to sama" nie ma żadnego związku z poruszanym tu tematem, chyba ktoś tu nazwę zbyt dosłownie potraktował;
2. Wątek raczej na Kosmetyczne pasuje;
3. Było już kilka identycznych wątków, po co kolejny??? http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=ucho
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=ucho

BLOG
Beaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:20   #145
Justin_14
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beaux Pokaż wiadomość
Rany znowu ten kretyński wątek... O dziurach wszelakich się wypowiadać nie będę bo uważam, że:
1. Forum "Zrób to sama" nie ma żadnego związku z poruszanym tu tematem, chyba ktoś tu nazwę zbyt dosłownie potraktował;
2. Wątek raczej na Kosmetyczne pasuje;
3. Było już kilka identycznych wątków, po co kolejny??? http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=ucho
Właśnie Beaux Poza tym w tych wątkach zawsze dochodzi do sporów, bo niektórzy mają taką opinię jak ja (czyli taka, ze kolczykowanie sie gdzie indziej niż uszy (tym bardziej kolczykowanie sie samemu) jest smieszne i nie podoba mi sie zwracanie na siebie uwagi w ten sposób, a inni wrecz odwrotne. Więc po co spiecia
Stary 2006-11-22, 21:25   #146
hammie
Zakorzenienie

Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Cytat:
Napisane przez aniad61 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mi potrzebne do przebicia samej sobie ucha :P Proszę napiszcie jeśli wiecie co potrzebne i po kolei kroki

Pozdrawiam
No więc weź wacik, spirytus, kolczyk, pilnik i lód (chociaż niekoniecznie)

Pilniczkiem spiłuj kolczyk zeby byl ostry, przemyj go spirytusem i ucho tez... przyloz lod do znieczulenia (ale nie musisz) i przebij kolczykiem ucho ;]

Moje kolezanki tak robily i zyja ;] ja tego nie robilam i nie ryzykowalabym sama, bo pewnie juz bym pol ucha nie miala, ale niektorzy nie sa uczuleni i moga sobie samemu takie rzeczy robic ;]
hammie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 15:13   #147
MallaM
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Samodzielnie przebić ucho ??

Ja miałam przebijane uszy igłą do strzykawek Rozmiar bodajże 1,2 Jedną dziurkę kolczykiem, którego nawet nie ostrzyłam (było OK) Gorzej było przy chrząstce, niestety muszę przebijać jeszcze raz, bo mi zarosła jak kolczyka ściągnęłam do prześwietlenia, potem niestety nie chciało mi się go wkładać spowrotem...
MallaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:30   #148
Owieczka666
Wtajemniczenie

Biedronaa a jestes pewna ze by nie stracila smaku?? nie wiem jak to jest z jezykiem ale jedna dziewczyna dostala paralizu twarz po przebiciu nosa... nie wiem moze to mija... a poza tym na anatomi nie trzeba sie znac zeby iwedziec ze takie rzeczy sa niebezpieczne, szczegolnie jak sie robi to samemu. smaku moze sie nie straci ale moga byc jakies komplikacje a malo kto by chcial zeby mu sie jezyk paparal ropial albi zebynie mogl nim ruszac. moja kumpela przebila sobie jesyk-u kosmetyczki-i nie chcialo sie jej zagoic. krwawilo papralo sie i dlatego uwazam ze kolczykowanie sie jest bez sensu. poza tym kolczyki maja teraz wszyscy a ja wole byc orginalna dlatego stwierdzilam ze nic sobie nie bede przeklowac.
Stary 2006-11-24, 20:21   #149
anniaa

oh mi kiedys koleżanka przebijała 3 dziurke w uchu i eh załowałam tego potem okropnie bo ucho zaczeło mi ropieć miałam większone węzły chłonne - okropieństwo i teraz wiem ze lepiej chodzic do kosmetyczki i zapłacic te 15 zł

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 21:22   #150
Owieczka666
Wtajemniczenie

brawo anniaa popieram zupelnie rozumiem oszczednosc ale bez przesady-nie narazajac bezpieczenstwa.....
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości