Przekuwanie uszu-domowe - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-07, 13:56   #211
ms.newbooty
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to ms.newbooty
Dot.: Przekuwanie uszu-domowe

Cytat:
Napisane przez kmq Pokaż wiadomość
za pare lat z hivem albo wzw tez sie nie poskarzy
Uzywam jednorazowych igiel wiec przeze mnie na pewno nie dostanie :/
ms.newbooty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:30   #212
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ms.newbooty Pokaż wiadomość
Wiesz ile ludzi przebija sobie samemu, tylko nikt nie opisuje w jaki sposob to robi. Do mnie sie rzucasz, bo opisałam. Ale dlaczego od razu banować? :/ Przebilam 13 koleżankom od 5 miesiecy i żadna sie nie skarzyla po przebiciu.
rzucam sie, bo opisałas głupotę wyjętą z XVI wieku, kiedy to w ucho wkładało sie nitkę, zeby dziurka nie zarosła. tak sie piercingu nie wykonuje, nie wykonywało i wykonywac nie będzie. przeraża mnie twoja krótkowzroczność i bezmyślność. Nie interesuje mnie ile ludzi przebija sie samemu w domu, bez zielonego pojęcia o rzeczy, dla mnie to debile niewarci uwagi. A jezeli ktoś jeszcze reklamuje swoje genialne metody i twierdzi, że tak to powinno wyglądac, to jest ponizej jakiejkolwiek krytyki.

i nie masz pojęcia, czy przekłuwanemu sie cos stanie, bo nie masz żadnej kontroli nad tym, co robisz. nie zachowujesz nawet elementarnych zasad higieny, więc nie możesz mieć pojęcia, czy przeniesiesz cos komuś, czy nie.
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:30   #213
emememsik
po prostu Em :)

Naprawdę nie rozumiem, z czego tu robić aferę. Przekłuwanie uszu to naprawdę nic specjalnego. Jeśli zadbamy o odpowiednie warunki higieniczne, to nic nikomu się nie stanie.
Stary 2007-06-07, 14:47   #214
Yaza
Rozeznanie

<ściana> Noooo, jak zadbamy o warunki higieniczne.

tyle tylko, że odpowiednie warunki higieniczne to autoklaw, sterylne rękawiczki - 2 pary, sterylny tytanowy kolczyk i cała reszta sterylnego 'badziewia', które zwykli śmiertelicy raczą olewać - a potem sie mówi, że piercing to zło, choroby, infekcje i amputacje.

przekłuwanie uszu jest tak samo powazne, jak przekłuwanie brwi, języka, czy sutków, tyle tylko, że społeczeństwo przywykło do tego tak bardzo, że nie widzi jak bardzo przykre konsekwencje może miec infekcja 'głupiego' ucha.
Stary 2007-06-07, 14:49   #215
kmq
Raczkowanie

no wlasnie, JESLI ZADBAMY!!!!!!

ani slowa nie ma o sterylizacji kolczyka, myslisz, ze tylko na igle siedza wirusy i bakterie? ze spirytus odkazi, ze w wodzie sie wygotuje?? glupota ludzka nie zna granic, a tylko przez wzglad na reszte uzytkownikow tego forum powstrzymam sie od calkiem szczerego komentarza

Yaza - i podziwiam za opanowanie
kmq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:49   #216
emememsik

Yaza, ile znasz osób, które przekuły sobie ucho w domy i miały "choroby, infekcje, amputacje"?
Stary 2007-06-07, 14:55   #217
kmq
Raczkowanie

emememsik, ja moge odpowiedziec - znam kilkanascie osob z wiecznie syfiacym sie uchem, ziarninami, bliznowcami.

a wzw czy hiv rozpoznane po latach ciezko skojarzyc z niesterylnym zabiegiem. rownie dobrze mozna zarazic sie przez przypadek, w domu, u fryzjera, kosmetyczki, nawet w szpitalu, ale po co?? po co sie narazac i marnowac sobie zdrowie i zycie?? nie rozumiem :|
Stary 2007-06-07, 15:14   #218
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Yaza, ile znasz osób, które przekuły sobie ucho w domy i miały "choroby, infekcje, amputacje"?
jako osoba namietnie szukająca informacji o piercingu, mam styczność z dziesiątkami osób z problemami uszu po 'profeskach' made by amatorzy, chociażby przez neta - a na zywca kilkanaście: część przychodziła specjalnie, żeby sie pytac co z tym robić, część to ludzie ze szkoły, dobrzy znajomi. w każdym razie na brak doświadczeń nie narzekam.

na samym wizażu masa dziewczyn pisała i ostrzegała, wystarczy przejrzec wątki.

EDIT: po głębszym zastanowieniu musze stwierdzic, ze znam więcej osób z problemami uszu, niz tych bez problemów, uczuleń, narosli xD pistoletowe społeczeństwo sie kłania.
Stary 2007-06-07, 15:44   #219
cecil.
Przyczajenie

ja mam łącznie 6 dziurek w uszach. wszystko przekułam sama. nie jest to takie straszne jak sie wydaje. Być moze nie zdawałam sobie sprawy, że moge nabawić się zakazenia. Ale wszystko poszło gładko ;P
Aha. Zapomniałam o kolczyku w pępku, który też sama wykonałam i też było ok. Było, ponieważ juz go nie mam, bo znudził mi się ;D
No i warga. Też prawie bezboleśnie,tylko że wybrałam za cienką igłę i kolczyk nie wszedł.
Pozdrawiam
cecil. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:06   #220
carrot
Zadomowienie

GG do carrot

Moje pierwsze dziurki w uszach robiła kosmetyczka pistoletem, ale kolejne 5 zrobiłam sama. Byłam dość młoda. Myślę, że dzisiaj już nie przyszłoby mi tak łatwo samodzielne przebicie uszu. Nie stosowałam żadnych igieł, tylko odpowiednio zaostrzone i przemyte spirytusem przebitki. I powiem szczerze, że bolało mniej niż pistoletem. Szczęśliwie, żadnych problemów z uszami nie było, jednak z perspektywy czasu zastanawiam się na co mi tyle dziur było jak teraz i tak korzystam tylko z 3 Ech, ta młodość....
carrot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:14   #221
Sinobroda
BAN stały

Co wy gadacie, jakiej krwi?

Ja właśnie godiznę temu przebiłam sobie sama uszy. Mam już kilka dziurek, ale te "głowne" zaczęły mi się trochę rozciągać (za ciężkie kolczyki), a bez wiszących kolczyków źle się czuję, więc postanowiłam dać im odpocząć (a nawet i zarosnąć może? ) i zrobić sobie jeszcze jedną parę. Za każdym razem robię tak samo. Denynfekuję spirytusem dwie średniej wielkosci agraftki, rysuję kropeczkę w miejscu gdzie chcę przebić dziurkę i po prostu przebijam. A agrafkę potem zapinam. Po dwóch dniach, kiedy agrafkę można już swobodnie przesuwać w uchu wymieniam ją na malutki srebrny kolczyk. Po dwóch tygodniach można już w uchu nosić co się chce.

Wolę sposób z agrafkami, choć potem przez chwilę nie bardzo można się ludizom pokazać niż przebijanie igłą, bo do przebitego ucha trzeba wtedy jeszcze włożyć kolczyk, wsyztko puchnie, boli i rzeczywiscie może krew trysnąć. Potem dłużej się goi po takim maltretowaniu. Wybór należy do Was
Sinobroda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:25   #222
kmq
Raczkowanie

moze jeszcze kilka za***istych sposobow?? czekam, jak na razie agrafka wymiata - z calego serca zycze zakazenia. skrajna nieodpowiedzilanosc, to co tu czytam jest PRZERAZAJACE

pozdrawiam wszystkie idiotki, przynajmniej selekcja naturalna bedzie
Stary 2007-06-07, 16:50   #223
kasiek87
Kokon pro

taa zaraz jakas madra napisze, ze gwozdziem przebija omg zobaczylam watek i zaluje jak widze co ci ludzie pisza glupota totalna, zero wyobrazni za idiotyzm i szerzenie takiej "wiedzy" powinien byc BAN

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
kasiek87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:51   #224
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
moze jeszcze kilka za***istych sposobow?? czekam, jak na razie agrafka wymiata - z calego serca zycze zakazenia. skrajna nieodpowiedzilanosc, to co tu czytam jest PRZERAZAJACE

K***a, zwątpiłam we własny gatunek.

Normalnie jak wy nie macie wstydu, to ja sie będe za was wstydzic, bo widac ktoś musi. Mi by było głupio się publicznie przyznac, że wpinam sobie agrafke w ucho, ale dobra, widać dla niektórych to normalne.

A tekst z selekcja naturalną - popieram i nic, tylko się cieszyć.
Pozdro kmq świetle na końcu tunelu w tym watku.
Stary 2007-06-07, 17:27   #225
carrot
Zadomowienie

GG do carrot

Cytat:

Nie popieram tego typu pomysłów, ale nie popieram także wyzywania od idiotek innych użytkowniczek forum...

Kmq, nie wiem czy zetknęłaś się kiedykolwiek z książką, lub chociaż historiami nagród Darwina. Takie przebijania uszu przy historiach DA to pikuś.
Stary 2007-06-07, 19:00   #226
emememsik

Cytat:

Ja też miałam przebijane ucho agrafką, jak na razie żyję i mam się dobrze. Wątpię, żeby to miało coś wspólnego z moim obecnym stanem umysłu.

carrot, jak ja Cię dawno tu nie widziałam..
Stary 2007-06-07, 19:26   #227
carrot
Zadomowienie

GG do carrot

Cytat:
Ja też miałam przebijane ucho agrafką, jak na razie żyję i mam się dobrze. Wątpię, żeby to miało coś wspólnego z moim obecnym stanem umysłu.
Em, cóż to za barbarzyńskie metody stosowałaś? Heh Jakoś nie wyobrażam sobie Ciebie z takim "gadżetem" w uchu

Fakt faktem przyznaję, że znamy się z em osobiście i nie zauwazyłam, żeby jakoś tak bardzo odstawała od "normalnej części społeczności"

Cytat:
carrot, jak ja Cię dawno tu nie widziałam..
Pozdrawiam Cóż, jakoś nie udzielałam się w ostatnim czasie, ale teraz im bliżej sesji, terminu oddania pracy licecencjackiej tym gorzej i tak sobie właśnie leniuchuje...
Stary 2007-06-07, 20:44   #228
kmq
Raczkowanie

Cytat:
Wątpię, żeby to miało coś wspólnego z moim obecnym stanem umysłu.
no bywa.

pojdz do dentysty i powiedz, ze chcesz narzedzia bez sterylizacji. z calym syfem po poprzednim zabiegu (od razu zycze smacznego)

pojdz do chirurga - 'nieeee, lod wystarczy, wycinaj pan!! tylko polej spirytusu (na rozluznienie)'

a moze do kliniki dla zakazonych wirusem hiv? albo od razu zadzwon do sajmona umow sie na noc. to sie nazywa przyjemne z pozytecznym

- oto porownywalne sytuacje, a kogos, kto zachowalby sie tak jak ww trudno nazwac normalnym. no ale bywa, jak juz wspominalam. ludzie bagatelizuja sytuacje, a pozniej maja pretensje do calego swiata. a zreszta, robcie sobie co chcecie. SOBIE, chyba ze lubicie narazac zycie i zdrowie innych

niepozdrawia zla, zboczona, przewrazliwiona idiotka.
Stary 2007-06-07, 20:56   #229
emememsik

EDIT

Jednak nie ma sensu dyskutować z kimś, kto sam siebie nazywa idiotą.
Stary 2007-06-07, 21:08   #230
kmq
Raczkowanie

a ciekawe, czy jest sens uswiadamiac ludzi o ich wlasnej bezmyslnosci. w sumie to nie moja sprawa, niech pozniej maja takie zycie na jaki zapracowali.
byle tylko nie prosili o pomoc i nie zawracali d*** tym, ktorzy w odpowiednim czasie usilowali im cos przekazac.

az musze uwazac, zeby sie nie wzruszyc za bardzo

a ten watek powinien byc juz dawno skasowany, a gdzies na wierzchu zostawiona przestroga dla domoroslych piercerow

Cytat:
Pozdro kmq świetle na końcu tunelu w tym watku.
coz, nie mamy tutaj przewagi liczbowej
Stary 2007-06-07, 21:30   #231
sue.
BAN stały

GG do sue.

Genialne pomysły, ja proponuję jeszcze zszywaczem! Od razu dwie dziurki! A kolczyk świetnie się prezentuje!

Pamiętam, jak moja znajoma o mało co nie stracila przytomnosci przy 'profesjonalnym' przekłuwaniu pępka. Podobno nagle zrobiła się cała blada, oczy zaczęły jej się rozjeżdżać.

Życzę wam więcej takich zabiegów!
sue. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 22:15   #232
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
a ciekawe, czy jest sens uswiadamiac ludzi o ich wlasnej bezmyslnosci. w sumie to nie moja sprawa, niech pozniej maja takie zycie na jaki zapracowali.
byle tylko nie prosili o pomoc i nie zawracali d*** tym, ktorzy w odpowiednim czasie usilowali im cos przekazac.

az musze uwazac, zeby sie nie wzruszyc za bardzo

a ten watek powinien byc juz dawno skasowany, a gdzies na wierzchu zostawiona przestroga dla domoroslych piercerow

coz, nie mamy tutaj przewagi liczbowej
Liczbowej nie mamy, ale intelektualna na pewno.

I bardzo dobrze zauwazone: róbta co chceta, tylko później nie zawracajcie mi tyłka na wizazu, że cos dziwnego sie dzieje, że cos wyrosło i jakaś gula z ropą wyskoczyła a jak wyciskacie, to krew tryska.

Dodam jeszcze od siebie: i tak uwazam, że powinnyscie sie wstydzić a nie obnosic radośnie z agrafkami w uszach i twierdzic, że skoro masa ludzi tak robi, to najwyraźniej nie jest to nic złego i nie świadczy o waszym stanie psychiki. Świadczy. Jak nic innego. Dla mnie jest to najlepsze świadectwo jakiej jakosci ludzmi jestescie, skoro macie głęboko w powazaniu jedno zdrowie i jedno ciało, któreśmy wszyscy od Boga dostali.

Ale jako to sie mówi: jedzmy g**na, tysiące much nie mogą sie mylić!
Stary 2007-06-07, 23:51   #233
kasiek87
Kokon pro

co racja to racja no bo skad by sie wzielo tyle watkow "a bo tu mnie boli" "a to mi spuchlo" "a czy to ropa" "jak sie tego pozbyc" itp. beznadzieja, no ale jak komus zal kasy i woli jakiegos syfa to prosze bardzo agrafki w reke i heja ;/ wzw pojawia sie po sporym okresie czasu i nawet nie skojarzycie, ze to przez wasza glupote ;/ ale przeciez to takie "wow" i "hardcorowe" przebilam ucho agrafka i zyje ... no i przede wszystkim za darmo i placic nie trzeba ;/

to kolejny watek, w ktorym napisze NIE OSZCZEDZAJCIE NA WLASNYM ZDROWIU i nie bierzcie sie za cos o czym bladego pojecia nie macie, piercing to nie tylko wziecie "igly" i wsadzenie kolczyka w dziure

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
kasiek87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 11:48   #234
VanillaNut
Raczkowanie

Haha przypomniało mi sie, jak moja mam opowiadała, ze w młodości przekłuła sobie ucho (druga dziurka) z kolezanka. Z drugiej strony sobie ziemniaka podłozyły (połówka) <- podobno tak lepiej.
Mama żyje, jej koleżanka też, dziurce też nic nie jest, ma ja do dziś

Ale naprawdę lepiej udać sie do ksometyczki czy studia piercingu - tam bedzie to profesjonalnie zrobione - lepiej zapłacić, a byc spokojnym,ze nic sie nie stanie
Stary 2007-06-10, 12:44   #235
truskaffka
Zakorzenienie

oj..pamietam jak ja sobie przeklowalam.!! kupilam igly, wyparzylam...i jednym ruchem przebilam ucho bez zbednych ceregieli hehe

alez bylam z siebie dumna
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 14:35   #236
Olcia
Zakorzenienie

yaza, kmq - chociaz pare osob znajacych sie na rzeczy :P
ja juz wiele razy probowalam takim osobom przemowic do rozsadku tlumaczac na czym polega sterylnosc i z czym wiaze sie zagrozenie jesli sterylnosci sie nie zachowa...
wszyscy oczywiscie wiedza lepiej albo 'kolezance sie nic nie stalo to i ja moge'
niech sie krzywdza jak chca, sami siebie wyeliminuja z tego swiata, i dobrze %-)

hehe i dobre to co ktos napisal o igle 10mm... nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby ktos klul igla 1cm, a to ciekawe bardzo, moze sobie zafunduje u tej osoby tunel od razu tym sposobem, bo poki co mam marne 3mm rozciagane tasma ptfe %-)

edit: hah i jeszcze to "PRZEKUWANIE" w temacie
rzeczywiscie temat nie ma zadnego zwiazku z przekŁuwaniem i piercingiem
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 14:41   #237
kmq
Raczkowanie

moja matka tez mi kiedys opowiadala, o rany, co za porazka. ze jakos opalala igle (do szycia oczywiscie) nad ogniem [sredniowiecze ale czytam, ze nadal stosowane] a pozniej caly dzien chodzila i ryczala bo nie mogla wbic... nie no tragedia, a ja sie dziwie, czemu ona sie teraz dziwnie zachowuje

edit: Olcia, ja juz wolalam sie nie czepiac
Stary 2007-06-10, 14:51   #238
ms.newbooty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
jakaś gula z ropą wyskoczyła a jak wyciskacie, to krew tryska.
Intelektualniej chyba nie masz bo pisalam ze przebijalam u kosmetyczki a ta gula byla jakies 5mm od przebitego kanalu bo mialam wielkiego kolczyka wlozonego i sie pod nim zrobila;/;/;/ A tak propos to juz sie wszystko zagoilo smarowalam tribiotikiem nie wyciagajac kolczyka nie potrzebnie wtedy napisalam to na forum bo jakbys nie wiedziala ze czasem przebijam komus sama to pewnie inaczej bys mnie potraktowala.
Bez powazania
Gosia
Stary 2007-06-10, 15:10   #239
kmq
Raczkowanie

Cytat:
A tak propos to juz sie wszystko zagoilo smarowalam tribiotikiem
hmm, brzmi niczym 'pelna profeska'. TRIBIOTIC - prawie jak STERYLNIE

poza tym dosyc nieskladnie budujesz zdania, ale mimo tego da sie ocenic ich tresc
Stary 2007-06-10, 15:34   #240
ms.newbooty
Raczkowanie

Cytat:
hmm, brzmi niczym 'pelna profeska'. TRIBIOTIC - prawie jak STERYLNIE

poza tym dosyc nieskladnie budujesz zdania, ale mimo tego da sie ocenic ich tresc
a co ty chcesz samym przemywaniem ucho wyleczyc? BRAWO - prawie jak PROFESJONALIZM
uu nie masz juz sie czego czepic to zaczynasz budowy zdan? twoje riposty powoli upadaja, proponuje relaksujaca kapiel - zrob sobie dzisiaj wieczorem rano bedziesz jak nowo narodzona ;]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości